ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες της Β' και Γ' κατηγορίας
boys familia
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 21:28
Has thanked: 47 times
Been thanked: 11 times

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από boys familia » Δευ 09 Απρ 2018, 15:39

επίσης μεγάλε αν έχεις την εντύπωση ότι σε ένα σκηνικό μετράει το μέγεθος του πυρήνα τότε έχεις βαθιά μεσάνυχτα από μάχες σώμα με σώμα

Άβαταρ μέλους
tsitso3nortenos
Δημοσιεύσεις: 1138
Εγγραφή: Τρί 04 Ιαν 2011, 18:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Has thanked: 479 times
Been thanked: 3 times

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από tsitso3nortenos » Δευ 09 Απρ 2018, 16:52

nayxus έγραψε: Δευ 09 Απρ 2018, 15:38
tsitso3nortenos έγραψε: Δευ 09 Απρ 2018, 15:19 Δεν γίνεται πάντως να λέω μόνο εγώ ψέματα και εσύ μόνο αλήθεια. Δε γίνεται κιόλας ψάξου λίγο. Ίσως να είναι κάπου στη μέση η αλήθεια ίσως να θες και εσύ να δώσεις την έμφαση που θέλεις! Προφανές και λογικό όπως γίνεται από όλους μας είτε στα οπαδικα είτε στην προσωπική μας ζωή. Είναι ανθρωπινο. Ο καθένας μπορεί να υπερβάλει λίγο. Δεν το κατηγορώ.
Όπως λέει και ο δικός μου μας έπαιρναν τηλέφωνο οι μπάτσοι μέσα στην εβδομάδα και μας παρακαλαγαν να μην έχουμε ευτράπελα και να μην μαζευτούμε όπως σε κάθε αγώνα στην πλατεια γιατί θα ερθετε και να έχουμε ένα ομαλό ντέρμπι και τέτοια.επισης να ξέρεις εσύ μπορεί να λες ότι ήσουν ανενόχλητος στην πλατεία αλλά δεν ξέρεις ότι είχαν κλείσει την Αμερικής και τους γύρω δρόμους να μην μπορούμε να περάσουμε προς πλατεια. Όπως και με οφη-αρη.
Επίσης καλά έκανες και επέλεξες να σκάσεις έτσι με αυτόν τον τρόπο Αγυιά αλλά γιατί είναι "κατηγορισιμος" ο τρόπος που επέλεξα να σκάσω εγώ Αίγιο; Επειδή δεν είναι ο ίδιος με τον δικό σου δεν σημαίνει ότι είναι και λάθος. Είναι σαν να μου λες ότι είναι λάθος ο τρόπος που έσκασαν Αγυιά Αρειανοί και Οφητζηδες που έβγαλαν ανακοίνωση. Νομίζω καταλαβαίνεις πως το εννοώ. Σε κάθε εκδρομή διάλεγεις τον τρόπο που θες να σκάσεις ειδικά έτσι όπως είναι οι καιροί πλέον. Είτε στα κρυφά είτε φανερά εξαρτάται τι έχει παίξει όλη την εβδομάδα με μπάτσους απαγορεύσεις και λοιπές πίπες των καιρών.
Ο καθενας οπως λες επιλεγει πως θα πραξει στην ζωη του.
Εσυ διαλεξες να ανακοινωσεις απο που θα φυγεις και οι μπατσοι να εχουν σχεδιασει τα μετρα ασφαλειας γνωριζοντας πως θα σε βαλουν και βγαλουν απο το γηπεδο
Εγω διαλεξα να μην ανακοινωσω τιποτα και οι μπατσοι στο γηπεδο να ρωτανε εκπληκτοι απο που ηρθατε....Τα σχεδια ασφαλειας στην δικια μου περιπτωση ειχαν παει περιπατο και δεν ξεραν τι να κανουν .

Νοημων ανθρωπος καταλαβαινει τι διαφορα...
Ναι αλλά και πάλι δεν μου απαντάς και εσυ που είναι το κακό που έβγαλα ανακοίνωση(όπως έκαναν Αρειανοί Οφητζηδες και σχεδόν όλοι όσοι πάνε εκδρομές)..;;;;
Δηλαδή εσύ είσαι πιο γαματος που ήρθες χωρίς ανακοίνωση; Και εγώ και όλοι οι υπόλοιποι είμαστε οι χαζοί;
Τόση ώρα μας προβάλετε εμείς κάναμε αυτό και ήρθαμε χωρίς συνοδείες χωρίς το ένα χωρίς το άλλο και και και..μπράβο σου αλλά γιατί θα πρέπει να είσαι ο σωστός εσύ και οοοολοι οι υπόλοιποι λάθος που βγάζουν ανακοίνωση πριν πάνε εκδρομή;;;
Δηλαδή παλιότερα χρόνια που βγάζατε και εσείς ανακοινωσεις εισασταν λάθος και ξαφνικα γίνατε σωστοί;
Λένε είναι οι ψυχές που μένουν λένε είναι οι σκιές. Λένε πως κοιμούνται κάθε μέρα και ξυπνούν τις Κυριακές.

Άβαταρ μέλους
Irlandos 1
Δημοσιεύσεις: 6914
Εγγραφή: Δευ 26 Σεπ 2011, 15:20
Has thanked: 50 times
Been thanked: 94 times

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Irlandos 1 » Δευ 09 Απρ 2018, 16:59

tsitso3nortenos έγραψε: Δευ 09 Απρ 2018, 15:19 Επίσης καλά έκανες και επέλεξες να σκάσεις έτσι με αυτόν τον τρόπο Αγυιά αλλά γιατί είναι "κατηγορισιμος" ο τρόπος που επέλεξα να σκάσω εγώ Αίγιο; Επειδή δεν είναι ο ίδιος με τον δικό σου δεν σημαίνει ότι είναι και λάθος. Είναι σαν να μου λες ότι είναι λάθος ο τρόπος που έσκασαν Αγυιά Αρειανοί και Οφητζηδες που έβγαλαν ανακοίνωση.
Στο μεταξύ μας ξεκίνησαν στη ζούλα δύο πούλμαν+αμάξια από το προηγούμενο βράδυ, καμία σχέση...

Άβαταρ μέλους
tsitso3nortenos
Δημοσιεύσεις: 1138
Εγγραφή: Τρί 04 Ιαν 2011, 18:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Has thanked: 479 times
Been thanked: 3 times

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από tsitso3nortenos » Δευ 09 Απρ 2018, 17:05

Όλοι ξέραμε ότι θα έρθετε. Άραξε. Το ότι ήρθες πρωί για να μην σε κόψουν οι τσος είναι άλλο κομμάτι. Είναι τόσο χαζοί σκεψου που σε περίμεναν κάνα 2ωρο πριν το παιχνίδι. :malakia
Είδα και τους Κρητικούς που και καλά παίζει απαγόρευση και έσκασαν 5-6 λεωφορεία στην Αγυιά χωρίς να γίνει τίποτα. Ευτυχώς που δεν τους έκοψαν ούτε και εσας φυσικά γιατί θέλουμε να έρχονται φιλοξενούμενοι όπως θέλουμε να πηγαίνουμε και εμείς.
Απλά οι πατρινοί μπάτσοι είναι τόσο μα τόσο μαλακες που δεν έχουν πρόβλημα να έρχονται φιλοξενούμενοι αλλά έχουν θέμα να πάμε εμείς κάπου. Ότι να ναι. Γνωστά αυτά να πάνε να γαμηθουν.
Λένε είναι οι ψυχές που μένουν λένε είναι οι σκιές. Λένε πως κοιμούνται κάθε μέρα και ξυπνούν τις Κυριακές.

Άβαταρ μέλους
Irlandos 1
Δημοσιεύσεις: 6914
Εγγραφή: Δευ 26 Σεπ 2011, 15:20
Has thanked: 50 times
Been thanked: 94 times

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Irlandos 1 » Δευ 09 Απρ 2018, 17:12

Προφανώς ξέρατε ότι θα'ρθούμε, αλλά καμία σχέση με αυτό που έγραψες πριν.
Και βασικά δε βγάλαμε καν ανακοίνωση, ούτε ο Super, ούτε εμείς. :ti leei

Άβαταρ μέλους
nayxus
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Σάβ 25 Μάιος 2013, 14:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από nayxus » Δευ 09 Απρ 2018, 18:06

tsitso3nortenos έγραψε: Δευ 09 Απρ 2018, 16:52
nayxus έγραψε: Δευ 09 Απρ 2018, 15:38
tsitso3nortenos έγραψε: Δευ 09 Απρ 2018, 15:19 Δεν γίνεται πάντως να λέω μόνο εγώ ψέματα και εσύ μόνο αλήθεια. Δε γίνεται κιόλας ψάξου λίγο. Ίσως να είναι κάπου στη μέση η αλήθεια ίσως να θες και εσύ να δώσεις την έμφαση που θέλεις! Προφανές και λογικό όπως γίνεται από όλους μας είτε στα οπαδικα είτε στην προσωπική μας ζωή. Είναι ανθρωπινο. Ο καθένας μπορεί να υπερβάλει λίγο. Δεν το κατηγορώ.
Όπως λέει και ο δικός μου μας έπαιρναν τηλέφωνο οι μπάτσοι μέσα στην εβδομάδα και μας παρακαλαγαν να μην έχουμε ευτράπελα και να μην μαζευτούμε όπως σε κάθε αγώνα στην πλατεια γιατί θα ερθετε και να έχουμε ένα ομαλό ντέρμπι και τέτοια.επισης να ξέρεις εσύ μπορεί να λες ότι ήσουν ανενόχλητος στην πλατεία αλλά δεν ξέρεις ότι είχαν κλείσει την Αμερικής και τους γύρω δρόμους να μην μπορούμε να περάσουμε προς πλατεια. Όπως και με οφη-αρη.
Επίσης καλά έκανες και επέλεξες να σκάσεις έτσι με αυτόν τον τρόπο Αγυιά αλλά γιατί είναι "κατηγορισιμος" ο τρόπος που επέλεξα να σκάσω εγώ Αίγιο; Επειδή δεν είναι ο ίδιος με τον δικό σου δεν σημαίνει ότι είναι και λάθος. Είναι σαν να μου λες ότι είναι λάθος ο τρόπος που έσκασαν Αγυιά Αρειανοί και Οφητζηδες που έβγαλαν ανακοίνωση. Νομίζω καταλαβαίνεις πως το εννοώ. Σε κάθε εκδρομή διάλεγεις τον τρόπο που θες να σκάσεις ειδικά έτσι όπως είναι οι καιροί πλέον. Είτε στα κρυφά είτε φανερά εξαρτάται τι έχει παίξει όλη την εβδομάδα με μπάτσους απαγορεύσεις και λοιπές πίπες των καιρών.
Ο καθενας οπως λες επιλεγει πως θα πραξει στην ζωη του.
Εσυ διαλεξες να ανακοινωσεις απο που θα φυγεις και οι μπατσοι να εχουν σχεδιασει τα μετρα ασφαλειας γνωριζοντας πως θα σε βαλουν και βγαλουν απο το γηπεδο
Εγω διαλεξα να μην ανακοινωσω τιποτα και οι μπατσοι στο γηπεδο να ρωτανε εκπληκτοι απο που ηρθατε....Τα σχεδια ασφαλειας στην δικια μου περιπτωση ειχαν παει περιπατο και δεν ξεραν τι να κανουν .

Νοημων ανθρωπος καταλαβαινει τι διαφορα...
Ναι αλλά και πάλι δεν μου απαντάς και εσυ που είναι το κακό που έβγαλα ανακοίνωση(όπως έκαναν Αρειανοί Οφητζηδες και σχεδόν όλοι όσοι πάνε εκδρομές)..;;;;
Δηλαδή εσύ είσαι πιο γαματος που ήρθες χωρίς ανακοίνωση; Και εγώ και όλοι οι υπόλοιποι είμαστε οι χαζοί;
Τόση ώρα μας προβάλετε εμείς κάναμε αυτό και ήρθαμε χωρίς συνοδείες χωρίς το ένα χωρίς το άλλο και και και..μπράβο σου αλλά γιατί θα πρέπει να είσαι ο σωστός εσύ και οοοολοι οι υπόλοιποι λάθος που βγάζουν ανακοίνωση πριν πάνε εκδρομή;;;
Δηλαδή παλιότερα χρόνια που βγάζατε και εσείς ανακοινωσεις εισασταν λάθος και ξαφνικα γίνατε σωστοί;
:lol :lol

boys familia
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 21:28
Has thanked: 47 times
Been thanked: 11 times

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από boys familia » Δευ 09 Απρ 2018, 19:17

nortenosp3 έγραψε: Κυρ 08 Απρ 2018, 11:54Και να σου θυμισω λοιπον οτι οταν εσκασες Πατρα πηρες και τηλεφωνο τους μπατσους οτι ερχεσαι με τρενο για να μην φας πακετο, εμεινες 2 ωρες κλεισμενος μεσα στο γηπεδο επειδη σε περιμεναμε απεξω και εφυγες συνοδεια με τα ματ μεσα στο τρενο γιατι το πακετο που θα ετρωγες θα ηταν μεγαλο.. Να σου θυμισω παλι οτι στο εντος ειχαμε 19προσαγωγες επειδη πολυ απλα ψαχτηκαμε και το μονο που σας εσωσε ηταν οι μπατσοι.
τσίτσο ξέχασες από που ξεκίνησε η όλη κουβέντα φίλος, όπως είπα και πριν δεν με ενδιαφέρει τι είναι σωστό και λάθος αυτό το κρίνει ο καθένας με υποκειμενικά κριτίρια αλλά όχι να περνάτε και ψέμματα για τις εντυπώσεις

Άβαταρ μέλους
Rojonegro Mareo
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 11:29

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Rojonegro Mareo » Δευ 09 Απρ 2018, 19:35

Μάγκες οι γείτονες που έσκασαν στον πρώτο γύρο με καλή παρουσία, ενώ περνάνε μια δύσκολη χρονιά. Θα χαρώ να σας δω πιο δυνατούς, με μια καλύτερη διοίκηση, χωρίς κανέναν ποκίτη στην κερκίδα σας και σίγουρα με αίσια αποτελέσματα για τα δικαστήρια σας. Γουστάρω δυνατή επαρχία!

Για την αποκατάσταση της αλήθειας γιατί πολλά γράφονται, η αγυιά εκείνη την ημέρα μετά την λήξη του αγώνα, ήταν ντυμένη στο βαθύ μπλε :acab Επίσης, ξέρετε και εσείς καλύτερα ότι στο φεύγα είχατε μαζί σας μια διμοιρια στο τραινο.

Δεν θέλω να πλατιάσω πιθηκίζοντας παραπάνω.Ό,τι έχουμε να πούμε, θα τα λέμε στα γήπεδα. Προσωπικά δεν νιώθω ότι εχω να χωρίσω κάτι μαζί σας, άλλα μην σαλιαριζουμε άνευ λόγου προσπαθώντας να τερματίσουμε το οπαδικόμετρο :shmaia

Για να κλείσω, οι Nortenos σε αυτά τα 8 χρόνια λειτουργίας του συνδέσμου λένε μόνο αλήθειες και δεν πούλησαν πρόλογο ποτέ!
Τα καλύτερα, θα τα φέρουμε εμείς...

pipisnpnf
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ 22 Ιουν 2012, 00:16
Been thanked: 1 time

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από pipisnpnf » Τρί 10 Απρ 2018, 02:31

Λοιπον αρκετά με τα σαλια σας...

1)Για να ερθετε Πατρα επειδη θελαμε να έρθουμε και εμεις Αιγιο μας πηραν τηλεφωνο και ακυρώσαμε την προσυγκεντρωση πλατεια....
2)Θελω να μου εξηγησει καποιος πως ήσασταν 15 λεπτα στην πλατεια και περιμενατε τα τικετ για να μπειτε μεσα και δεν υπηρχε αστυνομια αναμεσα σε ενα τοπικο ντερμπι οταν μεχρι και με τον πιο ακυρο που παίζουμε εχει άπειρους... :malakia (Μολις κατεβήκατε απο το τρενο τι περιμενε η αστυνομια στην σταση??)
3)Οταν ηρθαμε μας περιμενε η αστυνομια 2 χιλιομετρα εξω απο το γηπεδο και στο τελος μας πηγε μεχρι τα αμαξια και φυγαμε ΧΩΡΙΣ συνοδεία! ζητας να κανουμε βολτες μεσα στο Αιγιο και το γηπεδο σου δεν εχει σχεση με το κεντρο! :stokos
Επειδη παρακολουθω κερκιδες και απο β εθνικη περα απο 25με30 ατομα που πατε σε καθε ματς οι υπολοιποι έρχονται μονο οταν παιζει με την Παναχαικη γηπεδο δεν σας προβληματιζει αυτο?

ΥΓ1. κοψτε την καραμέλα με τον Λογγο την ξέρουμε την παραλια ειναι ωραια ερχόμασταν συνεχεια φετος με τις τσουχτρες δεν ξερω τι θα γινει... :lo
ΥΓ2. Καλα ξεμπερδέματα με τα δικαστήρια!!!

Άβαταρ μέλους
nortenosp3
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Σάβ 21 Μάιος 2011, 13:00
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times
Επικοινωνία:

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από nortenosp3 » Τρί 10 Απρ 2018, 11:51

Καλη μας αρχη...

Εικόνα
Εικόνα

fieles a nuestra familia
http://nortenospatras.blogspot.gr/

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 48 επισκέπτες