ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες της Β' και Γ' κατηγορίας
Άβαταρ μέλους
tsitso3nortenos
Δημοσιεύσεις: 1138
Εγγραφή: Τρί 04 Ιαν 2011, 18:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Has thanked: 479 times
Been thanked: 3 times

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από tsitso3nortenos » Δευ 09 Απρ 2018, 01:38

Προφανώς και θα ειπωθούν πολλά εκατερωθεν, προφανώς ο καθένας θα πει το μακρύ του και το κοντό του. Θα με βρίσεις θα σε βρίσω αυτά ισχύουν στα γήπεδα. Σέβομαι ότι αγαπάτε την ομάδα και την πόλη σας και πολύ καλά κάνετε από το να είστε γαυροβαζελοι. Χίλια μπράβο, όπως θα τα πω και σε όσους υποστηρίζουν επαρχιακή ομάδα. Από εκεί και πέρα στο φβ και γενικά παντού θα δεις χίλιες δυο μαλακίες να γράφονται. Προφανώς και μεταξύ μας το πικαρισμα θα πάει στεφάνι και από τις δύο πλευρές. Όταν με νικησες 4-0 με διαλυμένη ομάδα πριν κάποια χρόνια η όταν εφερες ισοπαλία και διπλό μέσα σε Αγυιά και Παμπελοποννησιακό δεν έβρισε και δεν μας πικαρε κανένας θες να μου πεις; Μην τρελαθουμε. Πάντα θα γίνονται αυτά εκατέρωθεν. Στην Ελλάδα ζούμε ;)
Από εκεί και περα έχετε μια αξιόλογη παρουσία (ελπίζω όχι μόνο με εμάς αλλά και με άλλους αντιπάλους) όμορφο αυτό που κάνατε στο μεταξύ μας ενώ παίζουν πρόστιμα και μαλακίες που ξέρουμε όλοι μας, για το παραμικρό. Αλλά ρε φίλε δεν μπορείς να αναιρεις ότι στο μεταξύ μας με δέσανε σε όποια στάση περίμενα γι'αυτό και είχα τόσα πολλά δεσίματα. Δεν μπορείς να αναιρεις ότι σε έβγαλαν οι μπάτσοι έξω στην Αγυιά.(τότε σε ποστ στο φβ γραφατε κάτι τέτοια ότι ήρθαμε χωρίς τσος και φύγαμε χωρίς τσος και παρόμοια τέτοια θεϊκά). Δεν μπορείς να αναιρεις ότι έσκασα στο γήπεδο σου έκανα μια πολύ καλή κερκιδα με φωνή και δυναμική παρουσία. Και προφανώς όταν μας πήραν γραμμή οι μπάτσοι ήρθαν από πίσω μας κατευθείαν να μας προσέχουν. Σιγά μην μας αφηναν έτσι να σουλατσαρουμε 400 ατομα. Όπως δεν σας άφησαν εσάς έτσι και εμάς η διαφορά καμία. Εσύ γιατί θα πρέπει να είσαι ο μάγκας που ήρθες και εγώ όχι;;; Γιατί θα πρέπει εσύ να το προβάλεις και εγώ οχι;;; Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω τόσα χρόνια. Καλά κάνετε και ήρθατε καλά κάναμε και ήρθαμε. Ξεκίνησες όπως λες χωρίς μπάτσους για την Αγυιά κατέληξες με μπάτσους.. και εγώ ξεκίνησα χωρίς μπάτσους από Αγυιά κατέληξα με μπάτσους Αίγιο. Η διαφορα ποια είναι που εσύ βγαίνεις και το περηφανευεσαι ότι ήρθες ενώ εγώ δεν μπορώ;
Τέλος πάντων ρητορικές είναι οι ερωτήσεις. Ελπίζω να έχετε καλά ξεμπερδεματα στα διακαστηρια που διάβασα παραπάνω ότι έχετε όπως και στα δικά μας τα παιδιά καθώς και σε όλους τους οπαδούς σε όλη την Ελλάδα. Κάνεις οπαδός στη φυλακή επειδή οι μπάτσοι δεν μπορούν να κάνουν τη δουλειά τους και τα φορτώνουν όλα σε άτομα που μπορεί να μην ήταν καν εκεί.
Επίσης καλά ξεμπερδεματα και με τα διοικητικά γιατί είναι κρίμα μια πόλη σαν το Αίγιο και με άτομα που τραβιονται για την Καβλα τους αρκετά χρόνια να μην υπάρχει μια αξιόλογη ομάδα. Όπως και στα παιδιά από Καρδίτσα και στη Δράμα και στις Σέρρες κ άλλες πόλεις.
Support your local team μάγκες μου και σόρρυ αν έγραψα πολλά. Δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι. Και οι δύο υποστηρίζουμε την ομάδα της πόλης μας. Με τα καλά τους και τα κακα τους με τις νίκες και τις ήττες με τις χαρές και τις λύπες με τις καζουρες και τα πικαρισματα.
Το νου :etsi
Λένε είναι οι ψυχές που μένουν λένε είναι οι σκιές. Λένε πως κοιμούνται κάθε μέρα και ξυπνούν τις Κυριακές.

Άβαταρ μέλους
egio boys
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Πέμ 14 Φεβ 2013, 12:31
Has thanked: 25 times
Been thanked: 52 times

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από egio boys » Δευ 09 Απρ 2018, 01:52

αυτα ακριβως λεω και εγω τσιτσο με καλυψες πληρως.τα λογια μας να συναδουν με τις πραξεις μας και το αντίστροφο.καληνυχτα :etsi

boys familia
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 21:28
Has thanked: 47 times
Been thanked: 11 times

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από boys familia » Δευ 09 Απρ 2018, 05:11

tsitso3nortenos έγραψε: Δευ 09 Απρ 2018, 01:38 *Όταν με νικησες 4-0 με διαλυμένη ομάδα πριν κάποια χρόνια
**Ξεκίνησες όπως λες χωρίς μπάτσους για την Αγυιά κατέληξες με μπάτσους.. και εγώ ξεκίνησα χωρίς μπάτσους από Αγυιά κατέληξα με μπάτσους Αίγιο. Η διαφορα ποια είναι που εσύ βγαίνεις και το περηφανευεσαι ότι ήρθες ενώ εγώ δεν μπορώ;
*αφού το γυρίσαμε στις αλήθειες να σημειώσουμε ότι στο 4-0 είμασταν σχεδόν ισόβαθμοι και χτυπηθήκαμε στα ίσα για το ποιος θα μπει στα play-off, από τη διαλυμένη ομάδα χάσαμε μέσα στο αίγιο 0-1

**Η διαφορά φίλε τσίτσο είναι ότι εγώ δεν έκανα γενικό κάλεσμα σε ότι παναχαικιώτη υπάρχει για να χωρέσουν όλοι μέσα σε ένα ιχ και μη μείνει κανείς απέξω, ούττε έβγαλα 42 ανακοινώσεις για προσυγκεντρώσεις και μηχανοκίνητες που συνεπάγεται κάθε καρυδιάς καρύδι μέσα στην πορεία με ότι αυτό συνεπάγεται. Σας είδαμε πως ξεκινήσατε και πολλοί ήταν αυτοί που είπαν να βγούμε έξω από την πόλη, αλλά φιλαράκο ειλικρινά πιστεύαμε ότι θα προσπαθούσατε τουλάχιστον να κάνετε μία πορεία ποδαράτοι από την άλλη μεριά του γηπέδου και όχι την αποστειρωμένη και εκεί να ξέρεις δεν σε περίμεναν ούτε 80 ούτε 100 αλλά οι 35 που έσκασαν μέσα στην Αγυιά χωρίς ανακοινώσεις, χωρίς τηλεφωνα (το νέο ψέμμα που λέτε), χωρίς συνοδεία και χωρις οι μπάτσοι να το παρουν χαμπάρι ΠΟΤΕ. Επίσης να ξέρεις ότι και ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΑΙΓΙΩΤΗΣ δεν ήξερε αν και πως θα σκάσουμε και πολλοί ήταν αυτοί που ήθελαν να σκάσουν μαζί. Επί 15' από τη στιγμή που κατεβήκαμε μέχρι να πάρουμε και τα εισητήρια είμασταν στη πλατεία Παναχαικής ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ. Αυτή είναι η διαφορά αλλά και πάλι αν δεν κάνατε τόσο μεγάλη διαστρέβλωση στα γεγονότα και δεν μιλάγατε για "μία φορά το χρόνο" παναιγιάλειους δεν θα μπαίναμε στην πρίζα για ιντερνετικές διαμάχες που ποτέ δεν κυνηγάγαμε...
Τέλος επειδή δεν ξεχνάμε από τον 1ο γύρο έχουμε υποσχεθεί ότι την επόμενη που θα σκάσουμε πάτρα θα φροντίσουμε να έχετε περισσότερο χρόνο οπότε στη θέση των συνοπαδών σου θα ήθελα να μείνουν αυτοί οι τρελοί και του χρόνου απλά από περιέργεια πως θα τα καταφέρουν να ξεφύγουν από μπάτσους και να μείνουν μέσα στη πόλη παραπάνω ώρα πριν μπουν στο γήπεδο.

Πάντως αναγνωρίζω ότι χαίρομαι όταν από κάποια άτομα υπάρχει αλλαγή στάσης και αναγνωρίζονται κάποια πράγματα και αυτό σβήνει σε ένα μεγάλο βαθμό τον εκνευρισμό που μου προκάλουν όσοι ποζεριάζουν πάνω σε ψέμματα. Έχουμε σταματήσει να βρίζουμε και να ασχολούμαστε με την πάρτη σας μετά το κλειστό και μόνο 2 συθνήματα έχουν μείνει για τα μεταξύ μας, ούτε καν απαντάμε σε άλλους οπαδούς όταν σας βρίζουν, κάτι συχνό παλιότερα, αλλά η στάση που επιλέγετε από πέρυσι με βρισιδια μαζί με αχαγιώτες και η προσπάθεια σας να περάσετε το "μια ζωή στη φάπα" ενώ δεν έχεις κάνει ούτε μισό σκηνικό της προκοπής (εξαιρώ το φιλικό κάπου το 09 με δικά μας εσωτερικά προβλήματα τότε) φίλε δείχνει ποιος έχει κόμπλεξ. Και μην αγχώνεσαι για το κόκκινο μαύρο, όλοι μας διαβάζουμε τα πάντα και για όλες τις ομάδες γιατί πολύ απλά θέλουμε να ξέρουμε τι παίζει και δεν είναι τυχαίο ότι πουθενά πλέον δεν μπορείς να δεις τέτοιες συζητήσεις δικών μας έστω και πασατεμπάκηδων.

καλή συνέχεια και αν και θα ήθελα να έρθουμε και του χρόνου μετά τα φετινά, εύχομαι να ανέβετε εσείς στην Α και εμείς στα τοπικά της επς Αχαιας να ξεβρωμίσουμε και να κάνουμε περίσσοτερες εκδρομές στην Πάτρα το χρόνο.

Άβαταρ μέλους
tsitso3nortenos
Δημοσιεύσεις: 1138
Εγγραφή: Τρί 04 Ιαν 2011, 18:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Has thanked: 479 times
Been thanked: 3 times

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από tsitso3nortenos » Δευ 09 Απρ 2018, 10:13

boys familia έγραψε: Δευ 09 Απρ 2018, 05:11 **Η διαφορά φίλε τσίτσο είναι ότι εγώ δεν έκανα γενικό κάλεσμα σε ότι παναχαικιώτη υπάρχει για να χωρέσουν όλοι μέσα σε ένα ιχ και μη μείνει κανείς απέξω, ούττε έβγαλα 42 ανακοινώσεις για προσυγκεντρώσεις και μηχανοκίνητες που συνεπάγεται κάθε καρυδιάς καρύδι μέσα στην πορεία με ότι αυτό συνεπάγεται.
Εσύ κρατησες αυτή τη στάση να μην ενημερωσεις,εγώ να καλέσω κόσμο. Αλλά εγώ το έκανα όχι για να μαζέψω κόσμο αλλά απλά να ενημερώσω. Γιατί μας επριζαν τα αρχιδια με μηνύματα και πως θα πάτε και γιατί δεν μπαίνει λεωφορείο και γιατί το ένα και γιατί το άλλο..ήταν απλή ενημέρωση σε όλους αυτούς που είχαν απορεια και ήθελαν να έρθουν εκδρομή με λεωφορείο..και δεν γινόταν λόγω απαγόρευσης..δεν είναι κακό πιστεύω να ενημερώνεις τον κόσμο της ομάδας σου. Και πίστεψέ με είναι πολλοί αυτοί που δεν ήρθαν λόγω δουλειας και πολλοί αυτοί που δεν έπαιζε μεταφορικό και έμειναν δυστυχώς πίσω. Αυτό που έκανες εσύ για Πάτρα να μην μιλήσεις και να έρθεις έτσι το έκανα με Άρη γιατί έπαιζαν πολλά με μπάτσους από το καλοκαίρι και πολλά τηλέφωνα ότι δεν θα πάτε και ούτε μεμονωμένα ουτε τίποτα και τέτοια. Έβγαλα ανακοίνωση τότε ότι θα πάμε οργανωμένα μας έκοψαν οι μπάτσοι και ξεκινήσαμε στα κρυφά με αμάξια. Και ενώ ρωταγαν πολλοί πώς θα πάτε και αν θα πάτε. Ότι και με σένα δηλαδη για Πάτρα. Απλά για Αίγιο έπαιξε ενημέρωση γιατί ήταν κοντά και η ζήτηση ήταν μεγάλη και ξέραμε εξαρχής ότι δεν θα μπει λεωφορείο. Ενώ με Άρη Παρασκευή απόγευμα μας είπαν δεν πάτε με λεωφορείο και παίζαμε Σάββατο μεσημέρι.(Ελας το μεγαλείο σου :evil: )
Και ξαναρωτάω γιατί αυτό σε κάνει περισσότερο μάγκα από μένα δεν μπορώ να καταλάβω που στην ουσία αυτό θες να πεις εκτός αν κάνω λαθος. Και δεν στο λέω με καμία δόση ειρωνίας απλή κουβέντα κάνουμε.
Λένε είναι οι ψυχές που μένουν λένε είναι οι σκιές. Λένε πως κοιμούνται κάθε μέρα και ξυπνούν τις Κυριακές.

boys familia
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 21:28
Has thanked: 47 times
Been thanked: 11 times

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από boys familia » Δευ 09 Απρ 2018, 13:15

το βασικό μου πρόβλημα δεν είναι το να μετρήσουμε την μαγκιά αλλά το να σταματήσουν τα ψέμματα. Και το λέω και μία τελευταία για να το εμπεδώσουμε στην Αγυιά επέλεξα να σκάσω έτσι για να αποκλείσω το ενδεχόμενο διαρροής προς τους μπάτσους να περπατήσω τραγουδώντας μέσα στην Αγυιά σε ώρα αιχμής που θα έσκαγε και η δική σου πορεία στο γήπεδο. Εν τέλει ούτε μπάτσους είχαμε αλλά ούτε βγήκε και κανείς επί 15' έξω στην πλατεία. Επίσης κάτι ακόμα χυδαίο ψέμμα που βλέπω να αναπαράγεται πολύ έντονα το τελευταίο καιρό είναι ότι στο 4-0 την πέσαμε στο πούλμαν και χτυπήσαμε παίκτες. Με το πούλμαν δεν ασχολήθηκε ποτέ κανείς αλλωστε όταν έφτασε μέσα στα τσιμέντα γινόταν ήδη ροντέο και εμείς είμασταν που περιφρουρήσαμε την καταπακτή όταν όλα είχαν τελειώσει για να μπουν οι παίκτες σας με ασφάλεια, χαρακτηριστική η φώτο με την πρώτη βόλτα του μπινε με τους παίκτες μετά από όλα αυτά χαμογελόντας στο γήπεδο.
Από μένα λήγει εδώ με εσένα που είσαι συζητήσιμος, αλλά επειδή έχει καντατήσει κουραστικό κάθε φορά να λέμε τα αυτονόητα, αποφασίστε αν ψάχνεστε ή όχι και όσοι όντως την ψάχνουν τρόποι υπάρχουν και πιο διακριτικοί για να τελειώνουμε με τον κάθε βλάκα wanna be mainstream hooligan.

Άβαταρ μέλους
nortenosp3
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Σάβ 21 Μάιος 2011, 13:00
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times
Επικοινωνία:

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από nortenosp3 » Δευ 09 Απρ 2018, 14:47

Ρε φιλε εσκασες Πατρα και σε περιμενε η διμοιρια στην σταση. Και αν λεω ψεμματα εγω ο ψευτης ρε αιγιωτη πραγματικα τι να φοβηθω στην πολη μου απο 35 ατομα και να μην βγω εξω να γινω; Για να σκασετε Πατρα επισης ειχαμε υποσχεθει στους μπατσους να μην γινει προσυγκεντρωση στην πλατεια Παναχαικης που γινετε παντα προσυγκεντρωση πριν τα παιχνιδια. Κοψε τις πιπες και παραδεξου οτι απλα παιζανε φουλ μπατσοι και σταθηκες τυχερος. 150 ατομα πυρηνας κανανε τα εργα εξω και δεν μπορουσες να φυγεις και μου λες οτι αραζες και αραχτος και δεν σου βγηκα κιολας... Αν ειναι δυνατον και λες οτι εμεις λεμε ψεμματα και σαλια.. Στο Αιγιο εκανα σκασια οπως πρεπει μεγαλη Πεμπτη με πολλες απωλειες λογο δουλειων και διακοπων και δεν σε εβλεπα πραγματικα καν. Και μην προσπαθεις να βγεις απο πανω οτι δεν εκανα τιποτα. Ηρθα στην πολη σου, περιμενα να μου την πεσεις και δεν εκανες τιποτα. Δεν ηθελες να εχεις προβληματα με τους μπατσους;; Καλως! Αλλα μην βγαινεις και απο πανω ρε familia... Λιγο τσιπα...
Εικόνα

fieles a nuestra familia
http://nortenospatras.blogspot.gr/

Άβαταρ μέλους
nayxus
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Σάβ 25 Μάιος 2013, 14:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από nayxus » Δευ 09 Απρ 2018, 15:08

nortenosp3 έγραψε: Δευ 09 Απρ 2018, 14:47 Ρε φιλε εσκασες Πατρα και σε περιμενε η διμοιρια στην σταση. Και αν λεω ψεμματα εγω ο ψευτης ρε αιγιωτη πραγματικα τι να φοβηθω στην πολη μου απο 35 ατομα και να μην βγω εξω να γινω; Για να σκασετε Πατρα επισης ειχαμε υποσχεθει στους μπατσους να μην γινει προσυγκεντρωση στην πλατεια Παναχαικης που γινετε παντα προσυγκεντρωση πριν τα παιχνιδια. Κοψε τις πιπες και παραδεξου οτι απλα παιζανε φουλ μπατσοι και σταθηκες τυχερος. 150 ατομα πυρηνας κανανε τα εργα εξω και δεν μπορουσες να φυγεις και μου λες οτι αραζες και αραχτος και δεν σου βγηκα κιολας... Αν ειναι δυνατον και λες οτι εμεις λεμε ψεμματα και σαλια.. Στο Αιγιο εκανα σκασια οπως πρεπει μεγαλη Πεμπτη με πολλες απωλειες λογο δουλειων και διακοπων και δεν σε εβλεπα πραγματικα καν. Και μην προσπαθεις να βγεις απο πανω οτι δεν εκανα τιποτα. Ηρθα στην πολη σου, περιμενα να μου την πεσεις και δεν εκανες τιποτα. Δεν ηθελες να εχεις προβληματα με τους μπατσους;; Καλως! Αλλα μην βγαινεις και απο πανω ρε familia... Λιγο τσιπα...
Στο ιδιο κειμενο μιλας για υποσχεσεις σε μπατσους και μετα λες για φουλ μπατσους που δεν σε αφησαν να μας πλησιασεις :lol :lol και μετα λες για τσιπα....

Άβαταρ μέλους
tsitso3nortenos
Δημοσιεύσεις: 1138
Εγγραφή: Τρί 04 Ιαν 2011, 18:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Has thanked: 479 times
Been thanked: 3 times

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από tsitso3nortenos » Δευ 09 Απρ 2018, 15:19

Δεν γίνεται πάντως να λέω μόνο εγώ ψέματα και εσύ μόνο αλήθεια. Δε γίνεται κιόλας ψάξου λίγο. Ίσως να είναι κάπου στη μέση η αλήθεια ίσως να θες και εσύ να δώσεις την έμφαση που θέλεις! Προφανές και λογικό όπως γίνεται από όλους μας είτε στα οπαδικα είτε στην προσωπική μας ζωή. Είναι ανθρωπινο. Ο καθένας μπορεί να υπερβάλει λίγο. Δεν το κατηγορώ.
Όπως λέει και ο δικός μου μας έπαιρναν τηλέφωνο οι μπάτσοι μέσα στην εβδομάδα και μας παρακαλαγαν να μην έχουμε ευτράπελα και να μην μαζευτούμε όπως σε κάθε αγώνα στην πλατεια γιατί θα ερθετε και να έχουμε ένα ομαλό ντέρμπι και τέτοια.επισης να ξέρεις εσύ μπορεί να λες ότι ήσουν ανενόχλητος στην πλατεία αλλά δεν ξέρεις ότι είχαν κλείσει την Αμερικής και τους γύρω δρόμους να μην μπορούμε να περάσουμε προς πλατεια. Όπως και με οφη-αρη.
Επίσης καλά έκανες και επέλεξες να σκάσεις έτσι με αυτόν τον τρόπο Αγυιά αλλά γιατί είναι "κατηγορισιμος" ο τρόπος που επέλεξα να σκάσω εγώ Αίγιο; Επειδή δεν είναι ο ίδιος με τον δικό σου δεν σημαίνει ότι είναι και λάθος. Είναι σαν να μου λες ότι είναι λάθος ο τρόπος που έσκασαν Αγυιά Αρειανοί και Οφητζηδες που έβγαλαν ανακοίνωση. Νομίζω καταλαβαίνεις πως το εννοώ. Σε κάθε εκδρομή διάλεγεις τον τρόπο που θες να σκάσεις ειδικά έτσι όπως είναι οι καιροί πλέον. Είτε στα κρυφά είτε φανερά εξαρτάται τι έχει παίξει όλη την εβδομάδα με μπάτσους απαγορεύσεις και λοιπές πίπες των καιρών.
Λένε είναι οι ψυχές που μένουν λένε είναι οι σκιές. Λένε πως κοιμούνται κάθε μέρα και ξυπνούν τις Κυριακές.

boys familia
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 21:28
Has thanked: 47 times
Been thanked: 11 times

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από boys familia » Δευ 09 Απρ 2018, 15:37

nortenosp3 έγραψε: Δευ 09 Απρ 2018, 14:47 Ρε φιλε εσκασες Πατρα και σε περιμενε η διμοιρια στην σταση. Και αν λεω ψεμματα εγω ο ψευτης ρε αιγιωτη πραγματικα τι να φοβηθω στην πολη μου απο 35 ατομα και να μην βγω εξω να γινω; Για να σκασετε Πατρα επισης ειχαμε υποσχεθει στους μπατσους να μην γινει προσυγκεντρωση στην πλατεια Παναχαικης που γινετε παντα προσυγκεντρωση πριν τα παιχνιδια. Κοψε τις πιπες και παραδεξου οτι απλα παιζανε φουλ μπατσοι και σταθηκες τυχερος. 150 ατομα πυρηνας κανανε τα εργα εξω και δεν μπορουσες να φυγεις και μου λες οτι αραζες και αραχτος και δεν σου βγηκα κιολας... Αν ειναι δυνατον και λες οτι εμεις λεμε ψεμματα και σαλια.. Στο Αιγιο εκανα σκασια οπως πρεπει μεγαλη Πεμπτη με πολλες απωλειες λογο δουλειων και διακοπων και δεν σε εβλεπα πραγματικα καν. Και μην προσπαθεις να βγεις απο πανω οτι δεν εκανα τιποτα. Ηρθα στην πολη σου, περιμενα να μου την πεσεις και δεν εκανες τιποτα. Δεν ηθελες να εχεις προβληματα με τους μπατσους;; Καλως! Αλλα μην βγαινεις και απο πανω ρε familia... Λιγο τσιπα...
για κάτι βλάκες του είδους σου έχουμε φορτωθεί με δικαστήρια, με περίμενε διμοιρία στη στάση, ε? νταξ βασικά συνέχισε έτσι μας βολεύει να κυριαρχεί ο καγκουροχουλιγκανισμός στην κερκίδα σου. Είδα και με τους οφητζίδες που είχες προσυγκέντρωση εκεί που κατέληξες τελικά. Μάζεψε άλλους τόσους πυρήνα και τότε ίσως να κάνεις αυτά που πραγματικά θες στο Αίγιο (κουμάντα, πορείες στην πόλη, μπάνια ανενόχλητος κλπ) μέχρι τότε άραξε έχεις να φας σφαλιάρες από έπαρση μπόλικες και εύχομαι να μην είναι σε αίθουσες δικαστηρίων.
Τσίτσο δεν με ενδιαφέρουν οι αλήθειες που εξυπηρετούν τη προπαγάνδα σας αλλά τα ψέμματα που διαστρεβλώνουν γεγονότα και ρίχνουν ΕΣΚΕΜΕΝΑ λάδι στη φωτιά...

Άβαταρ μέλους
nayxus
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Σάβ 25 Μάιος 2013, 14:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από nayxus » Δευ 09 Απρ 2018, 15:38

tsitso3nortenos έγραψε: Δευ 09 Απρ 2018, 15:19 Δεν γίνεται πάντως να λέω μόνο εγώ ψέματα και εσύ μόνο αλήθεια. Δε γίνεται κιόλας ψάξου λίγο. Ίσως να είναι κάπου στη μέση η αλήθεια ίσως να θες και εσύ να δώσεις την έμφαση που θέλεις! Προφανές και λογικό όπως γίνεται από όλους μας είτε στα οπαδικα είτε στην προσωπική μας ζωή. Είναι ανθρωπινο. Ο καθένας μπορεί να υπερβάλει λίγο. Δεν το κατηγορώ.
Όπως λέει και ο δικός μου μας έπαιρναν τηλέφωνο οι μπάτσοι μέσα στην εβδομάδα και μας παρακαλαγαν να μην έχουμε ευτράπελα και να μην μαζευτούμε όπως σε κάθε αγώνα στην πλατεια γιατί θα ερθετε και να έχουμε ένα ομαλό ντέρμπι και τέτοια.επισης να ξέρεις εσύ μπορεί να λες ότι ήσουν ανενόχλητος στην πλατεία αλλά δεν ξέρεις ότι είχαν κλείσει την Αμερικής και τους γύρω δρόμους να μην μπορούμε να περάσουμε προς πλατεια. Όπως και με οφη-αρη.
Επίσης καλά έκανες και επέλεξες να σκάσεις έτσι με αυτόν τον τρόπο Αγυιά αλλά γιατί είναι "κατηγορισιμος" ο τρόπος που επέλεξα να σκάσω εγώ Αίγιο; Επειδή δεν είναι ο ίδιος με τον δικό σου δεν σημαίνει ότι είναι και λάθος. Είναι σαν να μου λες ότι είναι λάθος ο τρόπος που έσκασαν Αγυιά Αρειανοί και Οφητζηδες που έβγαλαν ανακοίνωση. Νομίζω καταλαβαίνεις πως το εννοώ. Σε κάθε εκδρομή διάλεγεις τον τρόπο που θες να σκάσεις ειδικά έτσι όπως είναι οι καιροί πλέον. Είτε στα κρυφά είτε φανερά εξαρτάται τι έχει παίξει όλη την εβδομάδα με μπάτσους απαγορεύσεις και λοιπές πίπες των καιρών.
Ο καθενας οπως λες επιλεγει πως θα πραξει στην ζωη του.
Εσυ διαλεξες να ανακοινωσεις απο που θα φυγεις και οι μπατσοι να εχουν σχεδιασει τα μετρα ασφαλειας γνωριζοντας πως θα σε βαλουν και βγαλουν απο το γηπεδο
Εγω διαλεξα να μην ανακοινωσω τιποτα και οι μπατσοι στο γηπεδο να ρωτανε εκπληκτοι απο που ηρθατε....Τα σχεδια ασφαλειας στην δικια μου περιπτωση ειχαν παει περιπατο και δεν ξεραν τι να κανουν .

Νοημων ανθρωπος καταλαβαινει τι διαφορα...

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 186 επισκέπτες