ΙΩΝΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΙΩΝΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Πέμ 19 Μάιος 2016, 20:17

επιμενεις δλδ αιγαλεωτη??
2010-11
Εικόνα

θες να πιάσουμε και τα άλλα??
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

Άβαταρ μέλους
mono CITY
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί 14 Δεκ 2010, 04:00
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: ΙΩΝΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από mono CITY » Πέμ 19 Μάιος 2016, 20:18

για πιαστα

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΙΩΝΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Πέμ 19 Μάιος 2016, 21:15

από δεκαετια 90 μέχρι και φέτος,όσες φορες ανεβαίναμε νικαια κ ξεκινούσαμε να βριζουμε το γαυρο,ξεσηκωνόταν διάφοροι ''μάχιμοι'' από την πλαινη κερκιδα..και α και ου και ου και α..επισης κάποιοι δικοι μας πειραιώτες που γνωρίζουν από προσωπα και καταστάσεις,μας έχουν δειξει πολλες φορες σε εκεινη την κερκιδα,ατομα από θυρα 7 νικαιας..για αυτό και είχαμε παντα την απορια,πως και τις πέξανε τοτε στα late 90s ιωνικοι με γαυρους..εγω κραταω την ανάλυση από το αφιέρωμα του max..
οι μπραβοι πρέπει να ήρθαν,απο όταν αναλάβαν την ομαδα οι rangers..μιλάω για κάτι φουσκωτούς τύπους,που βρίσκονται στη γωνια του κορνερ συνήθως και εντος του γηπεδου,οχι στην κερκιδα..οπαδοι με τπτ..υπάρχουν και σε φώτο,με την αεκ νομίζω,ιάλυσο κτλ..καθοταν μια 2αδα και μας χάζευε φέτος εξω από το γηπεδο,μετα τον αγωνα..ειχανε συλλάβει 6 δικους μας,μετα από ρουφιανιές των νικαιωτών,εμεις κοιτάζαμε να δούμε τι θα κάνουμε με τα παιδια και πως θα φυγουμε και αυτοι περιμενανε γιατι οι μπάτσοι θέλανε να μας στείλουνε δωράκι σπάζοντας μας λίγους λίγους σε 4αδες..ολα καλα όμως..
τωρα για τα κονε με τους μπατσους τι να σου πω..οτι ερχοταν το 2009 στα 10 μετρα από την κερκιδα μας,συνοδεια με ασφαλίτες και την διμοιρια για να μας πετάξουν αντικείμενα..και ο μπάτσος να τους δίνει και το καπελάκι όταν τους πέφτει στο γρασιδι..οτι μπαίνουν χαλαρα μεσα στον αγωνιστικο χώρο,περνάνε σαν φιλοι μπροστα από τους μπάτσους και φτάνουν μέχρι το κέντρο του γηπέδου για να πανυγηρίσουνε γκολ..οτι θελανε οι μπατσοι φέτος να τους κάνουνε δωρακι μετα τον αγωνα,για να πατσισουν το στραπάτσο που φάγαν πριν την εναρξη..
παντως μάστορα αν δν με τρολάρεις,κόψε τις κακές παρεες.. :D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

Άβαταρ μέλους
mono CITY
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί 14 Δεκ 2010, 04:00
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: ΙΩΝΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από mono CITY » Πέμ 19 Μάιος 2016, 21:28

καταρχας αυτην την κουβεντα πρεπει να την κανεις με εναν ιωνικο (αν υπαρχει εδω στο φορουμ) αλλα τεσπα κουβεντα να γινεται...
αν εχεις παει εσυ 4 φορες νικαια εμεις και αλλοι εχουνε παει 14 και κατι τετοια με ρουφιανους και δεν ξερω εγω τι αλλο εμεις δεν τα εχουμε συναντησει,μην τσουβαλιαζεις κοσμο χωρις λογο,οι rangers νομιζω 2 χρονια εχουν την ομαδα και ειδικα 2 ατομα απο αυτα εχουν γαμηθει και δεν ξερουν που χρωστανε,οικογενειαρχες κιολας..
και για την πρωτη φωτογραφια θες να μας παει δηλαδη οτι ολο το γηπεδο ειναι φασιστες?

HliasKaklamanis
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Τετ 14 Οκτ 2015, 13:13
Been thanked: 1 time

Re: ΙΩΝΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από HliasKaklamanis » Πέμ 19 Μάιος 2016, 21:38

Εικόνα
Εικόνα
ΜΙΚΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΘΙΚΙΑ

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΙΩΝΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Πέμ 19 Μάιος 2016, 22:13

αφου πρεπει να την κανω με ιωνικο,εσυ τι πετάχτηκες σαν θιγμενος να τους υπερασπιστείς..
εγω το rebel ρωτησα κατι..πες ρε αγορι μου από την αρχη,εχω παρε δωσε και συμπάθειες με ιωνικούς και θελω να επέμβω..
μαθε όμως να διαβάζεις και σωστα ετσι?? δεν μίλησα για όλους τους ιωνικούς και δεν χαρακτίρησα τη διοικηση τους..ισα ισα που στους συγκεκριμένους εχω βγάλει και το καπέλο στο παρελθον,αν γυρισεις λιγο προς τα πισω..
το τσουβάλιασμα μάλλον πως το κανες εσυ μαγκα..εγω ειπα ότι ο ιωνικος εχει ΚΑΙ ακροδεξιούς ΚΑΙ μπραβους ΚΑΙ γαυρους ΚΑΙ κονε/ρουφιανιες με τους μπατσους..εχω 6 αδερφια που περιμένουνε δικαστηρια από κει περα..παλιότερα ειχανε και μια 20αδα παναιτωλικοι..και πάει λέγοντας..
δεν χρειάζεται να μου τους βγάλετε ολοι λαδι εδώ μεσα..εχουν αρνητικα,εχουν και θετικα σίγουρα..απο την προοδευτικη είναι οντως σε πολύ καλύτερη μοιρα..καλο είναι όμως να την λεμε ολοκληρωμένη την αλήθεια και όχι ένα κομματι της,για να μην χαλάσουμε τις καρδιες μας με κάποιους.. ;-)

υ.γ kaklamani ειπε κανεις ρε εργαλειο ότι δεν ειχαμε ακροδεξιούς στον ΟΦΗ?? από φρέσκα κουλούρια κατι?? :daskalos
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

Άβαταρ μέλους
mono CITY
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί 14 Δεκ 2010, 04:00
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: ΙΩΝΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από mono CITY » Πέμ 19 Μάιος 2016, 22:23

ουτε θιχτηκα ουτε τιποτα απλα οπως σου ειπα πριν ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ;-)
στο ματς με την προο την κυριακη κουμαντο στην κερκιδα εκανε ο χαρος και ενας γνωστος αεκτζης κορυδαλλιωτης(μπες στο προφιλ του χαρου και δες ετσι και αλλιως δεν το κρατανε κρυφο :lol: )
τεσπα θα κουρασουμε χωρις λογο..αν υπαρχει κανενας ιωνικος ας γραψει
τα παμε

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΙΩΝΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Πέμ 19 Μάιος 2016, 22:47

ωραιος φιλε,μια χαρα το πηγαμε..θελω να πιστευω ότι καναμε ιντερνετοΚΟΥΒΕΝΤΑ κ ας μην βγαλαμε ακρη.. :D
τα ξερω χρονια και της προο..αγαπάμε δυτικα φιλε..ζησαμε(παλατακι/αιγαλεω(μπιζανιου ;-) ) και σκυλομεθυσαμε και εκει περα..
ασε που γουσταρα παντα και αυτές τις κοντρουλες σας,γειτονια με γειτονια..καντε ρε ένα αφιέρωμα..
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

Άβαταρ μέλους
mono CITY
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί 14 Δεκ 2010, 04:00
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: ΙΩΝΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από mono CITY » Πέμ 19 Μάιος 2016, 22:57

να το κανει καποιος αντικειμενικος γιατι το αμα το κανει καποιος απο τα δυτικα χεσε με :lol:

gruppo
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 16:33
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: ΙΩΝΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από gruppo » Παρ 20 Μάιος 2016, 15:54

να εκφρασω κ εγω την δικια μου εμπειρια και καποιες αποψεις
ιωνικοι παιζουν πολυ καλα ατομα,και καποιοι αρρωστακια με την ομαδα,δεν γνωριζω εαν ασχολουνται ακομα αλλα τα τελευταια χρονια εχουν παρακμασει κ δυστυχως προς τα εξω φαινεται μονο η πλεμπα και η μουργα συνηθως σε ολους υπο τετοιες συνθηκες...
Δυστυχως για αυτους οι "παλιοι" που καθονται στην κεντρικη ειναι επι το πλειστον σιστες και αλλοθρησκοι,δεν υπαρχει περιθωριο για διαλογο ειναι γεγονος και βαριεμαι να εξιστορω φασεις αλλα και να βαζω φωτο,συν τοις αλλοις τα τελευταια χρονια λογω της παρακμης εχουν καταντησει οι "μουλοι" των δυτικων μαζι με τους προοδευτικανους οι οποιοι το εχουν απογειωσει οι θεουληδες. Κατα την αποψη μου....πολλα σκηνικα με τσεους στην καβατζα,κλεμμενα μηχανακια στην πουστια εξω απο φιλοξενουμενους,θυμαστε σκηνικα με παναιτωλικους κ οχι μονο ,συμπαρασταση στον σπανο και γλυψιμο στα δικαστηρια,υπαλληλικια κτλ...δυστυχως αλλη μια τοπικη ομαδα δειχνει να τελειωνει,μακαρι οχι γιατι και ιστορια εχει και κοσμο και καποιοι απο αυτους πολλη μπεσα οπως σε καθε φτωχογειτονια ολου του λεκανοπεδιου...

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 150 επισκέπτες