ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Άβαταρ μέλους
curvagreek
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10158
Εγγραφή: Πέμ 11 Νοέμ 2010, 23:44
Has thanked: 1121 times
Been thanked: 513 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από curvagreek » Δευ 05 Μαρ 2018, 18:43

* Φωτογραφίες να ανεβάζετε από τα συννημένα. Η επιλογή βρίσκεται κάτω από το κουμπί "ΥΠΟΒΟΛΗ" όταν πάτε να κάνετε ποστ. Για να μη χάνονται οι φωτογραφίες

* Για να ποστάρετε ένα βίντεο, πλέον βάζετε ΜΟΝΟ το λινκ

SUPER3_1988
Δημοσιεύσεις: 2080
Εγγραφή: Δευ 22 Νοέμ 2010, 23:36
Has thanked: 477 times
Been thanked: 6 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από SUPER3_1988 » Τετ 07 Μαρ 2018, 16:55

να βγει να πει κανενας οφητζης ή της παναχαικης για ευνοια του ΑΡΗ, γαμω τον χριστο σας πουστοβλαχοι

Cadoni
Δημοσιεύσεις: 4526
Εγγραφή: Πέμ 25 Νοέμ 2010, 18:21
Has thanked: 592 times
Been thanked: 43 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Cadoni » Πέμ 08 Μαρ 2018, 00:27

curvagreek έγραψε: Δευ 05 Μαρ 2018, 18:43 το ξετρύπωσα

http://www.gazzetta.gr/football/article ... ikro-paidi
Ειδαμε και κατι "Αρειαναρες" που πηγαν τον συλλογο.
Ειναι γνωστα ολα αυτα και το ποιος ειναι.
Εικόνα

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Πέμ 08 Μαρ 2018, 23:16

SUPER3_1988 έγραψε: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:55 να βγει να πει κανενας οφητζης ή της παναχαικης για ευνοια του ΑΡΗ, γαμω τον χριστο σας πουστοβλαχοι
ο μόνος ΟΦΗτζης που γράφει ακόμη εδώ μέσα είμαι εγω(οι άλλοι είναι στις επάλξεις) και ΝΑΙ ΧΑΦΤΑ έχεις ευνοηθεί σε κανα-δυο ματς και σου χουνε στηθεί σε άλλα τοσα(βλέπε Βέροια)..Το ότι σε αδικήσανε στην Καλλιθέα,δεν σου δίνει στομα να τη λες σε εμας,γιατι ούτε καμια τρελή ομάδα έχεις ,και έτσι που το πας βλέπω να μην ανεβαίνεις ουτε φέτος..Το χαλι το δικό σου(διοικητικο κ αγωνιστικό) θα κάτσεις να το κοιτάξεις ποτε ή θα ξύνεσαι συνέχεια στα ιντερνετ δεξια κ αριστερα,για να ριχνετε μπηχτές κ λάσπη για τον ΟΦΗ??
4 του Απρίλη πέφτεις από την κορυφη..Στα ίσια κ παληκαρίσια,wannabe πρωτευουσιάνε μου κι εσύ..
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

SUPER3_1988
Δημοσιεύσεις: 2080
Εγγραφή: Δευ 22 Νοέμ 2010, 23:36
Has thanked: 477 times
Been thanked: 6 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από SUPER3_1988 » Πέμ 08 Μαρ 2018, 23:49

Ναι μονο με την Καλλιθεα αδικηθηκαμε, και μας σμπρωχνει η διαιτησια και απο πανω... :pro Λες για στησιμο στην Βεροια, αυτο ο Γιαγκοζης ο συνοπαδος σας το ειπε; Γιατι μπορω να βγαλω και γω ενα εργο οτι καπως ευκολα κανανε 2 πεναλντυ οι βεροιωτες μεσα στον οφη ή οτι καπως ευκολα εφαγε το πρωτο γκολ.
Οπως μπορω να πω και για αλλες ομαδες που στηνονται κανονικα με σενα και με μας σκυλιαζουν. Ολη μερα οι οφητζιδες γραφουν στα σαιτ παντως απ' οτι εχω δει.

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Παρ 09 Μαρ 2018, 00:06

Η Βεροια ήταν ομαδα του προέδρου σου..το ματσάκι το ειδαμε στην tv και γελούσαμε με την υπόλοιπη Ελλάδα παρέα..η στημένη Βέροια έκανε ότι μπορούσε για να χάσει,παροτι οι ανίκανοι παίκτες σας κ ο διαιτητης έκαναν ότι μπορούσαν για το αντίθετο..σε ειδαμε και με Εργοτέλη,Κισσαμικο και άλλες ομάδες πως σε πήγε η διαιτησία,αλλα και πως σε παίζουν οι αντίπαλοι..Δεν λέω ότι δεν αξίζεις τη 2άδα,3άδα αλλα και για αήττητος δεν πείθεις..
ο λαος σου είναι ο μονος που μένει στο ύψος του..
ο ΟΦΗ έχει τα δικά του ζόρια μεγάλε και δεν έχει την άνεση να του χαριστεί κανείς..παίζει αυτή τη στιγμή την καλύτερη μπάλα της κατηγορίας και πάει από 3άρα σε 3άρα..αμα δεν το βλέπετε κι εσεις οι ιδιοι δεν έχει νοημα να μιλάμε..Θα τα δούμε όλα στο Γεντικουλε..
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

Άβαταρ μέλους
Starks
Δημοσιεύσεις: 8392
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 01:20
Τοποθεσία: Σέρρες
Has thanked: 155 times
Been thanked: 78 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Starks » Παρ 09 Μαρ 2018, 10:07

Ξέρεις ότι μόνο στα 2 τελευταία ματς αν έπαιρνα ένα πέναλτι που θα το σφύριζε κι ο Γιωργάκης ο Σαββίδης και ένα ακυρωθέν γκολ προχθές που δε θα το ακύρωνε ούτε ο Λευτέρης ο Δούκας θα είχαμε +4 βαθμούς διαφορά και δε θα συζητούσαμε καν;
Ξέρεις ότι οι μισές ομάδες σκοτώνονται, όχι να με κερδίσουν, αλλά απλά να μου κόψουν βαθμούς; Ξέρεις ότι πριν λίγες μέρες με τα Τρίκαλα οι άλλοι πέφτανε με κράμπες από το 15' και την επόμενη αγωνιστική χάσανε στο γήπεδό τους από τη Δράμα; Και μη με παρεξηγήσεις, καλά κάνουν και παίζουν σκληρά, καλά κάνουν και θέλουν να μου κόψουν βαθμούς, αλλά μην το πάμε στο άλλο άκρο ότι ο Οφη παίζει καλή μπάλα και μοιράζει 3άρες κι ο Άρης δεν πείθει κανέναν και είναι ομάδα για την πρώτη 3άδα, δεν παίζουμε με τις ίδιες συνθήκες, νομίζω το καταλαβαίνεις...
Και δε λέω τίποτα για τα προηγούμενα γιατί σε αρκετά ματς έπρεπε να γίνουν 3 πέναλτι για να πάρω το ένα αλλά τους κέρδιζα ακόμα κι έτσι....
Έχουμε παίξει με ομάδες που λύσσαξαν να πάρουν ένα Χ μ' εμάς και μετά από 3 μέρες διαλυόταν από προσφυγές και οικονομικά προβλήματα...
Όλα αυτά ήταν στο πρόγραμμα, τα ξέραμε, και τα ξέραμε καλύτερα γιατί τα υποτιμήσαμε πέρσι και φάγαμε σκατά.. Γιατί πήγαμε να παίξουμε μπάλα με πιο ποιοτικούς παίκτες κι οι άλλοι με τους Κάσσους, τους Δεληζήσηδες και τους Πασσάδες πήγαιναν τρένο...
Αν έχει τύχει να παρακολουθήσεις ολόκληρα ματς του Άρη, όπως έκανες με τη Βέροια πχ -που μπορεί να έκατσε να χάσει αλλά έπιασε πέναλτι στο 90' για να πάρουμε το ρημπάουντ και να το βάλουμε μετά- θα έχεις διαπιστώσει κι εσύ ο ίδιος ότι και λίγα λέμε, ούτε τα σφυρίγματα είναι υπέρ μας -αν πήραμε 3 σφυρίγματα που δεν έπρεπε, δεν πήραμε 83 που έπρεπε- ούτε φιλικά παίζουμε -πέρα από 2-3 ματς που δεν ξέρω καν αν ήταν φιλικά αλλά τα κερδίσαμε εύκολα οπότε δέχομαι αυτό που λες....
Ελπίζω να σε κάλυψα στο κομμάτι του αν ο Άρης δίκαια είναι 1ος και αήττητος, αλλά λύσε μου κι εσύ μια καλοπροαίρετη απορία...
Πως εξηγείται ότι ο Όφη που το Δεκέμβριο τον είχαν για οικονομικά κατεστραμμένο, που πολύς κόσμος πίστευε ότι δε θα βγάλει τη χρονιά ολόκληρος, βρήκε τα λεφτά και έκανε καλύτερη προσφορά στο Βουό που είχε συμφωνήσει να έρθει στον Άρη;

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Παρ 09 Μαρ 2018, 12:09

Εγω starks θα σου απαντήσω κι αυτά που δεν ρωτας,αλλα τα υπονοείς,γιατι τελικα τα κατεβάζετε όλα αμάσητα εκει πάνω..
Η μετοχική σύνθεση του ΟΦΗ απαρτίζεται από 9 κ πλέον επιχειρηματίες,απο τους πιο επιφανείς στο Ηρακλειο κ το νησι..Από την αρχή φέτος δεν μπώχνανε λεφτά,αφήσανε ένα λαμόγιο(ΤΣΑΛΟΣ) να κάνει το κομμάτι του και να το παίζει προεδρας,ξεπλένοντας μαύρο χρημα από τις επιχειρήσεις του και κάνοντας την ομάδα και το γήπεδο νυχτερινό μαγαζί..Οταν όμως Δεκέμβρη/γεναρη τα χρεη μαζευτηκαν καμπόσα,ο προεδρας ξεφούσκωσε και υπο την πίεση φιλαθλων,ανθρωπων του ΟΦΗ αλλα και το βαρος της σκιας του θανατου ΓΚΕΡΑΡΝΤ,κάποιοι από τους μετόχους ανέλαβαν και πλήρωσαν ένα ποσο ώστε η ομάδα να μπορεί να είναι βιώσιμη..Κάποιες οφειλες προς τους ποδοσφαιριστές τρέχουν ακόμη,αλλα είναι ποσα που φαντάζομαι θα κλείσουν μόλις η ομάδα ανέβει κατηγορία..ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΧΡΕΗ ΤΑ ΞΕΡΕΤΕ?? ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΜΙΛΑΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ??Ο ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΤΟ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ,ΣΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΝΤΟΜΠΡΑ,ΤΙ ΛΕΤΕ??
Οι δικοί μου μετοχοι-αμετοχοι λοιπον έχουνε φράγκα,απλα ο ΟΦΗ είναι σε 2η-3η μοιρα για αυτούς και παλεύουν παλι από την πίσω πόρτα να μου φέρουν για πρόεδρο το Βατσινά( :evil: )..Αν έχουν παίξει φράγκα από εξωτερικούς παράγοντες είναι ΣΙΓΟΥΡΑ από την οικογένεια Βαρδινογιάννη(οι επαφές δεν κοπήκαν ποτέ) κ όχι από αυτους που σας παπαγαλίζουν εκει πάνω..Η ΕΠΣΗ κ ο Τζώρτζογλου δεν είναι τοσο ΟΦΗ όσο νομίζετε..Τωρα στην Α εθνική και με πρόεδρο Βατσινά,πάμε όντως για το άρμα Σαββίδη..Στο ίδιο όμως θα εισαι κι εσύ,απλά δεν θες να το παραδεχθείς ακόμα..
Επειδή κούρασα όμως φιλε μου starks..ο ΟΦΗ αυτούς τους 3 μήνες καταφερε συσπειρώθηκε και έγινε οικογένεια κι αυτό φαινεται και στο αγωνιστικο κομμάτι στο γηπεδο..ο κοσμος με τις γαμωμέρες που παίζουμε οσο μπορει δίνει το παρων(5 χιλιαρικα ουτε οι superligaτοι) και σου ξαναλέω ότι όπως πάει το πράμα 4 Απριλη θα είμαι κορυφη..Εσυ λοιπόν πέρα από τον λαο σου,κάποια πράματα δεν τα χεις βγάλει αγωνιστικά για να εισαι ΑΚΟΜΑ στην κορυφή κ αήττητος..Δεν σε ειπαμε και Λαμια(περσι) αλλα μη μιζεριαζετε κιολας..
Αδειοδοτήσεις κ μετα ντερμπάρα στο Γεντικουλε..Και θα χουμε να λέμε όλο το καλοκαίρι..
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

rebetis3
Δημοσιεύσεις: 1520
Εγγραφή: Δευ 20 Δεκ 2010, 00:01
Has thanked: 90 times
Been thanked: 19 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από rebetis3 » Παρ 09 Μαρ 2018, 17:44

sadekg4 έγραψε: Πέμ 08 Μαρ 2018, 23:16
SUPER3_1988 έγραψε: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:55 να βγει να πει κανενας οφητζης ή της παναχαικης για ευνοια του ΑΡΗ, γαμω τον χριστο σας πουστοβλαχοι
ο μόνος ΟΦΗτζης που γράφει ακόμη εδώ μέσα είμαι εγω(οι άλλοι είναι στις επάλξεις) και ΝΑΙ ΧΑΦΤΑ έχεις ευνοηθεί σε κανα-δυο ματς και σου χουνε στηθεί σε άλλα τοσα(βλέπε Βέροια)..Το ότι σε αδικήσανε στην Καλλιθέα,δεν σου δίνει στομα να τη λες σε εμας,γιατι ούτε καμια τρελή ομάδα έχεις ,και έτσι που το πας βλέπω να μην ανεβαίνεις ουτε φέτος..Το χαλι το δικό σου(διοικητικο κ αγωνιστικό) θα κάτσεις να το κοιτάξεις ποτε ή θα ξύνεσαι συνέχεια στα ιντερνετ δεξια κ αριστερα,για να ριχνετε μπηχτές κ λάσπη για τον ΟΦΗ??
4 του Απρίλη πέφτεις από την κορυφη..Στα ίσια κ παληκαρίσια,wannabe πρωτευουσιάνε μου κι εσύ..
για πες μας τα αλλα τοσα ρε ξυπνιε π μιλας με γενικοτητες ποια ειναι?κομπλεξαρες που πας στν σπαρτη κ ασχολεισαι με τν παρτυ μου κοπηκανε τ σουρφα φερτα κ βγαλαν ολοι γλωσσα

Άβαταρ μέλους
Starks
Δημοσιεύσεις: 8392
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 01:20
Τοποθεσία: Σέρρες
Has thanked: 155 times
Been thanked: 78 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Starks » Παρ 09 Μαρ 2018, 17:56

Εγώ μαν μου ρώτησα καλοπροαίρετα αν και πως εξηγείται ότι μια ομάδα στα πρόθυρα -τότε- της διάλυσης έρχεται και πληρώνει καλύτερα ένα κλεισμένο παίχτη και από τότε και μετά περίπου έχουν σταματήσει τα πάντα σχετικά με τα οικονομικά προβλήματα, αυτά με το Σαββίδη που λες εγώ δεν τα υιοθετώ...
Σε ότι αφορά τον Καρυπίδη, σίγουρα δε θα κάνω το δικηγόρο του...
Σίγουρα έπεσε το μπάτζετ από πέρσι αρκετά, φύγανε αρκετά ακριβότεροι παίκτες και ήρθανε σχεδόν αποκλειστικά παίκτες Β' Εθνικής. Γι αυτό απουσιάζει φέτος η ποιότητα ενός Τάτου και ενός Ίλιτς και παίζουμε με βασικό το Μπάμπη τον Παυλίδη και το Βαλεριάνο... Και αν σαν θέαμα έπεσε το επίπεδο από πέρσι, όχι ότι πέρσι μαγεύαμε κιόλας βέβαια, φέτος η ομάδα είναι πιο σταθερή, προσαρμοσμένη στο στόχο της ανόδου και καθόλου της επόμενης χρονιάς, γι αυτό μπορεί εσένα σαν τηλεθεατή να μη σε ελκύει αλλά είναι αήττητη μετά το 1ο μισό του πραταθλήματος και βρίσκει τον τρόπο σε αρκετά ματς να κερδίζει έστω και με εχθρικές διαιτησίες...
Τα οικονομικά της ομάδας, στο βαθμό που γνωρίζω, είναι σχετικά τακτοποιημένα, δε σημαίνει αυτό ότι δε χρωστάει η ομάδα στους παίκτες αλλά είναι καλύτερα τα πράγματα από πέρσι και καλύπτονται από το φετινό μπάτζετ και περσινές μαλακίες τύπου Καράμπελα και Ταυλαρίδη...
Τώρα, το αν στο μεταξύ μας θα παίζεται η 1η θέση, το αν θα με κερδίσεις δε μπορώ να το προβλέψω, μάλλον έχεις το κληρονομικό χάρισμα...
Πάντως αν με σφυρίξουν όπως στην Καλλιθέα, στις Σέρρες και με τα Τρίκαλα είναι πιθανό να φάμε κι εμείς μια από τις τριάρες που συνηθίζετε να μοιράζετε από 'δω κι από 'κει...

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 126 επισκέπτες