A.Π.Σ. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1963 | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες της Δ' κατηγορίας και των Ερασιτεχνικών Πρωταθλημάτων
Άβαταρ μέλους
UltrasPanthrax2
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ 06 Μάιος 2011, 03:44
Επικοινωνία:

A.Π.Σ. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1963 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από UltrasPanthrax2 » Παρ 06 Μάιος 2011, 04:05

2ο Footbasket ανάμεσα σε Πανθρακικό και ΓΑΣ Κομοτηνή

Πανθρακικός και ΓΑΣ Κομοτηνή τέθηκαν το απόγευμα της Τετάρτης αντιμέτωποι στα πλαίσια του 2ου αγώνα Footbasket που διοργανώνει ο Δήμος Κομοτηνής.
Οι δυο ομάδες της Κομοτηνής που αγωνίζονται σε Εθνικές κατηγορίες βρέθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο και διασταύρωσαν τα ξίφη τους αρχικά στο μπάσκετ και στη συνέχεια στο ποδόσφαιρο. Συναντήσεις που εκ των προτέρων είχαν νικητές και δεν ήταν άλλοι από τους φίλους των ομάδων που βρέθηκαν στις κερκίδες του γηπέδου και είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν τις προσπάθειες των αθλητών υπό διαφορετικές συνθήκες.
Ο λόγος διεξαγωγής της πρωτότυπης αυτής αναμέτρησης ήταν καθαρά φιλανθρωπικός και φυσικά αξίζουν συγχαρητήρια στις ομάδες που άφησαν για λίγο στην άκρη της σημαντικές αγωνιστικές τους υποχρεώσεις, μετέτρεψαν τα παιχνίδια σε γιορτή του αθλητισμού και έστειλαν το δικό τους ξεχωριστό μήνυμα από την ακριτική Κομοτηνή στις δύσκολες αυτές μέρες για τον ελληνικό αθλητισμό.
Μουσική, μικρόφωνα, διάφορα δώρα, θετική διάθεση από προπονητές, ποδοσφαιριστές, καλαθοσφαιριστές, διαιτητές κτλ. και ένα κλειστό γυμναστήριο γεμάτο κόσμο αποτέλεσαν το σκηνικό του αγώνα.
Ο αγώνας ξεκίνησε με την παρουσίαση των ομάδων με τους αθλητές να δέχονται το ζεστό χειροκρότημα από τους φιλάθλους. Ο Πανθρακικός κατάφερε να πάρει το Χ στον αγώνα μπάσκετ καθώς το σκορ έληξε 35-35. Αξίζει να σημειωθεί πως ο αρχηγός του ΓΑΣ Κομοτηνή, Κώστας Ντίνας, την τελευταία στιγμή φόρεσε την φανέλα του Πανθρακικού προσφέροντας τα μέγιστα ώστε ο Πανθρακικός να δείξει ένα αξιοσέβαστο σύνολο. Σίμωσης, Ρεκλείτης, Μπαχαρίδης και Ανδριόλας έδειξαν ότι έχουν γνώση του μπάσκετ. Στα αξιοσημείωτα το τζάμπολ που κέρδισε ο Γιάννης Κανωτίδης από τον Κυριάκο Παρατσουκίδη που είναι κατά 40 πόντους ψηλότερος.
Στο ποδόσφαιρο, ο ΓΑΣ έδειξε πως θα έχει τα ηνία του παιχνιδιού έχοντας στη σύνθεση του τον Ορλάντο αλλά και τον Κουτσοβασίλη που με το καλημέρα πέτυχε 2 τέρματα δίνοντας σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του. Η είσοδος όμως του quest star Γιώργου Τσίπη άλλαξε τα δεδομένα και το αγαπημένο παιδί της κερκίδας κατάφερε να ισοφαρίσει την συνάντηση και τελικά να χαρίσει τους βαθμούς της νίκης στον Πανθρακικό στη διαδικασία των πέναλτι.
Μετά την λήξη του αγώνα υπήρχε η σχετική φωτογραφία με όλους τους πρωταγωνιστές ενώ οι προπονητές των ομάδων μαζί με τον εκπρόσωπο του Δήμου Κομοτηνής δήλωσαν:
Άλεξ Ταξιλδάρης (εκπρόσωπος Δήμου Κομοτηνής) : Είναι σημαντικό να παίρνουν μέρος οι ομάδες σε τέτοιες αναμετρήσεις. Εύχομαι τη νέα σεζόν , όταν πραγματοποιηθεί το τρίτο footbasket, ο Πανθρακικός να βρίσκεται στην Super League και ο ΓΑΣ στην Β! Εθνική.
Σάββας Παντελίδης (προπονητής Πανθρακικού): Είναι τιμή για την ομάδα αλλά και για μένα να συμμετέχουμε σε τέτοιες διοργανώσεις. Προσπαθήσαμε όλοι να δώσουμε χαρά στον κόσμο.
Στάθης Καμαράκης (προπονητής ΓΑΣ Κομοτηνή) : Ανταποκριθήκαμε άμεσα και θετικά στην πρόσκληση για αυτό το φιλικό, που πάει να γίνει θεσμός. Ελπίζω ο κόσμος να το ευχαριστήθηκε ,όπως εμείς
Γιώργος Τσίπης( MVP ) : Είμαι στρατιώτης του Πανθρακικού. Το έχω πει ότι παίζω όπου με χρειαστεί η ομάδα. Παρά την ηλικία μου δίνω όλο μου το ειναι στο γήπεδο και προσπαθώ να πιάσω καλή απόδοση. Ξέρω ότι υπάρχει φημολογία αλλά δεν σκοπεύω να φύγω από την Κομοτηνή.
Για την ιστορία τα ρόστερ των δυο ομάδων:
ΓΑΣ Κομοτηνή (Στάθης Καμαράκης): Ευθυμιάδης, Τσαούς, Σαδήκ, Σκεμπής, Μίκιτς, Κουτσοβασίλης, Κουτσογιάννης, Παρατσουκίδης, Σταμπουλής, Βελή Χασάν,Νικολαίδης, Παπαγεωργίου.
Πανθρακικός (Σάββας Παντελίδης) : Ντίνας, Τσίπης, Ρεκλείτης , Ούλμερς, Ορλάντο, Σίμωσης, Μπαχαρίδης, Κανωτίδης, Ανδριόλας, Κουτσόπουλος, Αρσενίεβιτς, Μάλκι.
Διαιτητές: Καραγιάννη Κατερίνα - Γρηγοριάδης Γρηγόρης.

panthrakikos.com

Άβαταρ μέλους
curvagreek
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10158
Εγγραφή: Πέμ 11 Νοέμ 2010, 23:44
Has thanked: 1121 times
Been thanked: 513 times

Re: A.Π.Σ. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1963

Δημοσίευση από curvagreek » Παρ 06 Μάιος 2011, 17:15

Καλώς Ήρθες....κανά νέο; :razz:
* Φωτογραφίες να ανεβάζετε από τα συννημένα. Η επιλογή βρίσκεται κάτω από το κουμπί "ΥΠΟΒΟΛΗ" όταν πάτε να κάνετε ποστ. Για να μη χάνονται οι φωτογραφίες

* Για να ποστάρετε ένα βίντεο, πλέον βάζετε ΜΟΝΟ το λινκ

Άβαταρ μέλους
UltrasPanthrax2
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ 06 Μάιος 2011, 03:44
Επικοινωνία:

Re: A.Π.Σ. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1963

Δημοσίευση από UltrasPanthrax2 » Σάβ 07 Μάιος 2011, 17:36

Kαλως σας βρηκα αν και λιγο αργησα. :xa

Παμε στα νεα του ΠΑΝΘΡΑΚΑ...

Η αποστολή για τον αγώνα με τον Αγροτικό Αστέρα

Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Πανθρακικού για το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Αγροτικό Αστέρα για την προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.
Στο τελευταίο εκτός έδρας παιχνίδι πρωταθλήματος ο Σάββας Παντελίδης έχει να αντιμετωπίσει αρκετά προβλήματα που έχουν να κάνουν με απουσίες. Συγκεκριμένα οι Γιάννης Κανωτίδης, Σταύρος Τζιωρτζιόπουλος και Γιάννης Σίμωσης δεν θα μπορέσουν να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους καθώς είναι τιμωρημένοι. Οι δυο τελευταίοι έχουν συμπληρώσει κίτρινες κάρτες ενώ ο πρώτος είχε αποβληθεί στο νικηφόρο 3-1 επί της Ηλιούπολης.
Αναλυτικά η αποστολή έχει ως εξής: Μπουτζίκος, Μάλκι, Αρσενίεβιτς, Ορλάντο, Ούλμερς, Πετρέσκου, Ρομπέρ, Ταίρης, Βαγγελόπουλος, Ζησόπουλος, Λιαπάκης, Κουτσόπουλος, Γωνιάδης, Νατσούρας, Περπερίδης, Ρεκλείτης, Καρτσαμπάς και Σουλτανίδης.

panthrakikos.com

Άβαταρ μέλους
UltrasPanthrax2
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ 06 Μάιος 2011, 03:44
Επικοινωνία:

Re: A.Π.Σ. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1963

Δημοσίευση από UltrasPanthrax2 » Δευ 09 Μάιος 2011, 14:56

αγρ.αστερας - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 2-0

http://ultras1963.blogspot.com/2011/05/2-0_1269.html

Άβαταρ μέλους
UltrasPanthrax2
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ 06 Μάιος 2011, 03:44
Επικοινωνία:

Re: A.Π.Σ. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1963

Δημοσίευση από UltrasPanthrax2 » Τρί 10 Μάιος 2011, 22:14

Επίσκεψη του Πανθρακικού στο Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Κομοτηνής

http://www.panthrakikos.com/index.php?o ... 3%3Aarxiki

Άβαταρ μέλους
rebelospalios
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευ 13 Ιουν 2011, 01:46
Τοποθεσία: TOXOTES XANTHIS
Has thanked: 36 times

Re: A.Π.Σ. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1963

Δημοσίευση από rebelospalios » Κυρ 02 Οκτ 2011, 15:19

Εικόνα

brigate
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν 2011, 01:19
Has thanked: 5 times

Re: A.Π.Σ. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1963 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από brigate » Τρί 15 Ιαν 2013, 01:13

θα κατεβει κανεις σας ρε μαγγες την τεταρτη ?
μέσα στο φορτηγάκι τα πιο τρελά , και όμορφα χιλιόμετρα μας...

Vip
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: Κυρ 23 Οκτ 2011, 23:10

Re: A.Π.Σ. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1963 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Vip » Τρί 15 Ιαν 2013, 01:18

brigate έγραψε:θα κατεβει κανεις σας ρε μαγγες την τεταρτη ?
Giati re brigate exeis xoro na tus filokseniseis ?? :xa
ΘΡΥΛΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ . . .

brigate
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν 2011, 01:19
Has thanked: 5 times

Re: A.Π.Σ. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1963 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από brigate » Τετ 16 Ιαν 2013, 22:07

Vip έγραψε:
brigate έγραψε:θα κατεβει κανεις σας ρε μαγγες την τεταρτη ?
Giati re brigate exeis xoro na tus filokseniseis ?? :xa
εισαι σοβαρος ? προφανως και εχω ... εχω την θυρα 6-7 που ειναι για φιλοξενουμενους μην μπερδεβεσε απολλωνας ειμαι
μέσα στο φορτηγάκι τα πιο τρελά , και όμορφα χιλιόμετρα μας...

oldboy3
Δημοσιεύσεις: 1099
Εγγραφή: Δευ 24 Σεπ 2012, 22:18

Re: A.Π.Σ. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1963 | ΝΕΑ

Δημοσίευση από oldboy3 » Σάβ 19 Ιαν 2013, 17:41

brigate έγραψε:θα κατεβει κανεις σας ρε μαγγες την τεταρτη ?
Μιλιουνια.
aekole έγραψε:όταν παίζατε στη ριζούπουλη δούλευα καντινιέρης στο κλειστό του απόλλωνα
aekole έγραψε: Ήμουν χρόνια στην Αμερική και δουλευω σε τεχνολογικό ίδρυμα.Έχω έδρα στο πανεπιστήμιο και παίρνω 3000 το μήνα.

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 106 επισκέπτες