Παρατηρήσεις-Κριτική 1ου Τεύχους

Άβαταρ μέλους
curvagreek
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10158
Εγγραφή: Πέμ 11 Νοέμ 2010, 23:44
Has thanked: 1121 times
Been thanked: 513 times

Re: Παρατηρήσεις-Κριτική 1ου Τεύχους

Δημοσίευση από curvagreek » Τετ 12 Δεκ 2012, 23:28

gruppo έγραψε:χτες το πηρα,αν και δεν το διαβασα ολο σε γενικες γραμμες για 1 τευχος καλο ειναι,σιγουρα θα βελτιωθει πολυ περισσοτερο στην συνεχεια...
καποιες προχειρες παρατηρησεις...
-η αριθμιση των σελιδων σε καποια σημεια ειναι κομμενη...
-το στησιμο απλο αλλα για μενα καλο κατα την γνωμη μου,δεν χρειαζεται να παραφορτωθει
-πιστευω οτι φωτο χωρις καλη αναλυση δεν πρεπει να μπαινουν(υπαρχουν μερικες),καλυτερα αλλες κ χωρις να ειναι τιφο η κορεο
-με χαλανε λιγο οι διαφημισεις,καλυτερα χωρις καθολου η αν εστω υπαρχουν να διαφημιζουν αφιλοκερδος σιτε κ μπλογκ που δημιουργουν συνειδησεις κ ειναι πιο χρησιμα σε οπαδικη νοοτροπια(πχ. rfu,footballblabla)
-3 ευρω καλή τιμη γαι 80 σελιδες εγχρωμο κ ιλουστρασιον,καλη ιδεα παραπανω για κανα κολλητο η καμια αφισσα μεσα
-το κουιζ περριτο και λιγο παιδιαστικο κατ εμε,ισως το επομενο να ειναι πολυ πιο ενδιαφερον,ειδωμεν
-επειδη ακομα απο κειμενα δεν διαβασα πολλα δεν μπορω να κρινω το υφος τα συντακτικα κτλ ακομα
-επισης διαφορα λαθακια που ειναι σε διαφορα σημεια θεωρουνται μεσα στο προγραμμα,πάντα ομως πρεπει να κανουμε ολο κ πιο λιγα
-τελος προταση μου φωτο να μαπινουν περισσοτερες κ απο πιο μικρες ομαδες,ετσι θα δωσεις κινητρα να το παρουν κ αλλοι οπαδοι...μονο τους οπαδους των συνοικιων της αθηνας να βαλεις ειναι καμποσοι ενδεικτικα...αιγαλεω,νικαια,κορυδαλος,ηλιουπολη,εθινκος κτλ ποσο μαλλον απο επαρχια...πατρα,δραμα,καρδιτσα,τρικαλα κτλ

υγ.κουρβα ενημερωσε πως πανε οι πωλησεις αν οχι τωρα,οποτε εσυ το κρινεις σωστο
υγ2.κοιτα να κανεις σταθερες πωλησεις,αυτο θα επιτευχει μονο αν μιλησεις προσωπικα με συνδεσμους ,ειδικα της επαρχιας που δεν υπαρχουν κ σημεια πωλησης ενας που θελει να παρει μονο 1 περιοδικο δεν τον συμφερει,για αυτο μαζικες παραγγελειες
Θέλω να πιστεύω ότι λάθη που γίναν από τον τυπογράφο όπως η αρίθμηση των σελίδων θα διορθωθούν στο 2ο.
Τα λαθάκια είναι στο χέρι μας
Οι διαφημίσεις είναι κάτι που χρειάζεται(τουλάχιστον αρχικά) γτ τα έξοδα είναι πάρα πολλά. Όοο για τα μπλογκ που λες θα πάει αλλού η κουβέντα και δεν το θέλω
φώτος από μικρότερες ομάδες θα μπαίνουν αρκεί να υπάρχει υλικό
το κουιζ ίσως βγει καθώς και από άλλους ακουσα αρνητικά σχόλια
Κρατάω αυτό που είπες με τη σταθεροποίηση των πωλήσεων...είναι το πιο σημαντικό

υ.γ πείτε ιδέεςςςςςςςςςςςςςςςςςς
* Φωτογραφίες να ανεβάζετε από τα συννημένα. Η επιλογή βρίσκεται κάτω από το κουμπί "ΥΠΟΒΟΛΗ" όταν πάτε να κάνετε ποστ. Για να μη χάνονται οι φωτογραφίες

* Για να ποστάρετε ένα βίντεο, πλέον βάζετε ΜΟΝΟ το λινκ

Άβαταρ μέλους
Koproskulo
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Δευ 24 Σεπ 2012, 23:28

Re: Παρατηρήσεις-Κριτική 1ου Τεύχους

Δημοσίευση από Koproskulo » Πέμ 13 Δεκ 2012, 01:16

Σήμερα το πήρα και εγώ στα χέρια μου. Φωτιά είναι, πολύ καλό το όλο στήσιμο και η ύλη, ειδικά τα αφιερώματα σε Old Firm και Νάπολι. Συγχαρητήρια :pro

ANWNYMOS
Δημοσιεύσεις: 572
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 20:12
Has thanked: 37 times
Been thanked: 33 times

Re: Παρατηρήσεις-Κριτική 1ου Τεύχους

Δημοσίευση από ANWNYMOS » Πέμ 13 Δεκ 2012, 22:11

loipon afoy thelete idees...
1)ksekiniste afierwmata sthn ellhnikh opadikh koyltoyra-skhnh...
xwriste thn se tmhmata kai ftaste sto shmera analywntas ta panta kai kyriws ta lathi poy exoyn ginei

2)kante afierwma se ola ta ghpeda tis xwras peri akatallhlothtas kai oxi mono.klpklp

3)parte mia mia tis xwres se olo to planhth gia to pws antimetwpisan th bia sta ghpeda an kophkan oi metakiniseis klp.

4)gia diafimisi ftiakste binteo na paiksei youtube...

5)mh bazete skoyra background me mayra grammata gt de diabazete

6)afierwmata se opadikes skhnes ana to kosmo.oxi se omades alla se xwres me tis ekastote koyltoyres klp.

ayta gia twra.oti thelete xtyphste porta.

SOLDIER.4

Re: Παρατηρήσεις-Κριτική 1ου Τεύχους

Δημοσίευση από SOLDIER.4 » Παρ 14 Δεκ 2012, 15:28

Σήμερα το πήρα και με το που το 'πιασα στα χέρια μου πραγματικά κατάλαβα ότι μετράει.Μία σημαντική παρατήρηση που δε θέλω να περάσει απαρατήρητη είναι πως η A.C.A.B. DAY που είναι στις 13.12 είναι τον Δεκέμβρη μήνα.Ο Δεκέμβρης μια φορά το χρόνο είναι οπότε έπρεπε να 'χει ένα ξεχωριστό αφιέρωμα με πολύ υλικό.Ωστόσο τίποτα δε χάθηκε μπορείς στην επόμενη κυκλοφορία να το προσθέσεις για να υπάρχει έστω και για μια φορά το χρόνο που είναι κι αυτή η γιορτή.Είχες και σχετικά θέματα όπως Χίλσμπορο αλλά η μέρα αυτή 13.12 μια φορά το χρόνο είναι. :acab 1.3.1.2.
Επίσης συχνά αφιερώματα και αναφορές στους Άγγλους/Μ.Βρετανία και στην Ιστορία του Ποδοσφαίρου και του Χουλιγκανισμού που εκεί γεννήθηκε,στους OLD SCHOOL που είναι :pro και στην επιρροή που'χε το Ποδόσφαιρο σε διάφορες χώρες(κουλτούρα,κόντρες με κυβερνήσεις κ.ά.)
Ξεχώρισε το θέμα που 'χεις με Αναμνήσεις από ΕΚΔΡΟΜΕΣ,τα φετινά ΜΠΑΧΑΛΑ και τα βιβλιοπαρουσίαση. :etsi

U.G.3 MIA ZOH
Δημοσιεύσεις: 498
Εγγραφή: Τρί 11 Σεπ 2012, 02:54

Re: Παρατηρήσεις-Κριτική 1ου Τεύχους

Δημοσίευση από U.G.3 MIA ZOH » Παρ 14 Δεκ 2012, 18:46

mpravo curva poly kalo. makari na kathierothei gia xronia. psilolathakia ginontai dn leei kati ayto. mn allakseis kato an mporeis. mn s po prosthese kiolas... a k diabasa se pio prin selida oti thes na bgaleis to koyiz. oxi curva asto exei plaka. otan arazoyme to paizoyme metaksy mas :lol: :lol: :etsi

Άβαταρ μέλους
heraklionhools4
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Σάβ 14 Ιούλ 2012, 00:27

Re: Παρατηρήσεις-Κριτική 1ου Τεύχους

Δημοσίευση από heraklionhools4 » Παρ 14 Δεκ 2012, 23:52

αρκετα καλο με περιθωρια βελτιωσης...αυτο με τις αναφορες σε μπαχαλα και τις φιλιες των ξενων ομαδων στο τελος δε μου γεμισαν το ματι...ωραιο θα τανε σε πολεις να γραφει τι παιζει ποιος κανει κουμαντο κτλ...τελος μαρεσε αυτο με τον ηλυσιακο και που γραφει οτι θα εχει και την αποψη των οπαδων του αιγαλεω στο επομενο :etsi
Εικόνα

iordaniz4a

Re: Παρατηρήσεις-Κριτική 1ου Τεύχους

Δημοσίευση από iordaniz4a » Σάβ 15 Δεκ 2012, 03:03

OLOI ME TI NAPOLI LETE RE oti sas entiposiase e? AFOU EPEKSE H paokara me ti napoli kapote re kai kerdizh se endiaferon afth h omada apo tote aftos einai o logos aleitheia :papas

Ederson
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ 25 Νοέμ 2010, 14:54
Has thanked: 24 times

Re: Παρατηρήσεις-Κριτική 1ου Τεύχους

Δημοσίευση από Ederson » Σάβ 15 Δεκ 2012, 10:49

Καταρχάς το προφανές, η πρώτη εικόνα που παίρνει ο άλλος από το περιοδικό, από άποψη εξωφύλλου και ποιότητας χαρτιού είναι άψογη. Ειδικά μόλις το ανοίξεις σνιφάρεις και μυρωδιά ιλουστρασιόν :lol: :etsi

Τώρα δεν νομίζω ότι πρέπει να σταθούμε σε λαθάκια που βγήκαν λόγω εκτύπωσης, αυτά διορθώνονται εύκολα.
Στα αφιερώματα θα ήταν καλύτερο οι φώτο να είναι μεγαλύτερες, επειδή το υλικό είναι πολύ καλό και πλούσιο αδικείται λίγο να είναι σε μικρό μέγεθος. Επίσης στις φωτογραφίες γηπεδούχων-φιλοξενούμενων καλό θα ήταν να μπει ένα δισέλιδο με εξωτερικό. Εμένα το κουίζ μ΄άρεσε. Μπορεί να βελτιωθεί αν έχει λιγότερες ερωτήσεις νομίζω, δλδ να πάει στην μία σελίδα με πιο δύσκολες ερωτήσεις. Γενικότερα η ύλη ήταν πολύ καλή και το γεγονός ότι καταπιάνεται με αρκετά θέματα είναι θετικό, διότι σίγουρα δεν μπορεί να αρέσουνε όλα σε όλους. Υπό αυτήν την έννοια εγώ ξεχώρισα την βιβλιοπαρουσίαση, τα ποστ από σκηνικά εκδρομών αλλά και την αναδρομή στην φιλία τορσίντα - νο ναμε, ενώ την ίδια στιγμή κάποιος μπορεί να ξεχώρισε τρία εντελώς διαφορετικά πράγματα. Αυτό είναι στα πολύ υπέρ του περιοδικού.

Γενικά η ερώτηση μετά την ανάγνωση του πρώτου τεύχους ενός περιοδικού είναι μία. Θα το ξαναγόραζες; Η απάντηση λοιπόν είναι σίγουρα ναι, οπότε καλά πάμε.
Εικόνα

angelbulldog

Re: Παρατηρήσεις-Κριτική 1ου Τεύχους

Δημοσίευση από angelbulldog » Κυρ 16 Δεκ 2012, 10:45

xthes eftase kai sta dika mou xeria..me ena prwto ksefilisma mou fanike arketa kalo ;-)

mia parathrhsh mono :
gruppo έγραψε: -το κουιζ περριτο και λιγο παιδιαστικο

Άβαταρ μέλους
Starks
Δημοσιεύσεις: 8392
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 01:20
Τοποθεσία: Σέρρες
Has thanked: 155 times
Been thanked: 78 times

Re: Παρατηρήσεις-Κριτική 1ου Τεύχους

Δημοσίευση από Starks » Κυρ 16 Δεκ 2012, 23:04

Ε, πως να μην είναι παιδιάστικο....;; :pipila :pipila

Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 139 επισκέπτες