ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2 | 19:30

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2 | 19:30

Δημοσίευση από no passaran » Τρί 27 Φεβ 2018, 18:52

Καλησπέρα σε όλους. Με βάση τα χρόνια που είμαι εδω μέσα, το φόρουμ το έχω δει σε διάφορες φασεις. Εχει αμιγως οπαδικη χροια η φαση εδω μεσα με αρκετους ουλτρας, μερικους χουλιγκανους, πολυ περισσσοτερους μπανισταδες, καποιους μπαχαλοχαρουμενους και καποιες ωραιες μορφες, αρχικαυλανταρχες του κερατα (καλησπερα τουφα χαθηκαμε) οι οποιοι θεωρητικά ολοι αυτοι που προανέφερα εχουν σαν κοινο στοιχειο την αγαπη για μια ομαδα.

Στεκομαστε ολοι ο καθενας απο τη μερια του και ελαχιστοι με δικαιη κριτικη ματια στο γεγονος γιατι ο Ολυμπιακός δεν μπηκε να παιξει οπως αντιστοιχα καναμε περυσι και για τον παοκ. Και γιατι να μπει να παιξει ρε μαγκες; Ποιος ειναι αυτος που οριζει οτι οι αθλητες πρεπει να ανεχονται να τους πετανε αντικειμενα; χρονια τωρα συμβαινει αυτη η μαλακια απο ολους αλλς φορες περισοτερο απο εμας αλλες απο αλλους αλλα συμβαινει!

Με βαση το περσινο δεδικασμενο λοιπον κινηθηκε και ο Ολυμπιακός, ενα δεδικασμενο το οποιο ο παοκ επελεξε να πεσει στο τραπεζι και λουζεται τωρα τα ιδια. Οσοι θεωρουν οτι το ρολο επεσε στα πλαισια του τελετουργικου κανουν λαθος μιας και η ωραια φαση με τα χαρτακια ειχε ληξει και κανει μπαμ πως επεσε επι τουτου μηπως και χτυπησει καποιον. Απο υη στιγμη λοιπον που καποιος επιλεγει να ριξει αντικειμενο με σκοπο να τραυματισει καποιον εξεταζουμε εαν τον χτυπησε πολυ η λιγο, η αυτη καθ εαυτην την πραξη;

Η δουλειά μας σαν οπαδοι ειναι να στηριζουμε τις ομαδες που μαθαμε να λατρευουμε καινοχι να τις καταδικαζουμε! Οσοι λοιπον εχουν ορεξη για δυσκολιες μπορουν καλλιστα να βγουν κει εξω στο δρομο. Υπαρχει κοσμος αντιστοιχος που την ψαχνει οποτε ολοι μαζι μπορουν να ξεκαυλωσουν χωρις να ειναι επιζημιοι για καμια ομαδα. Το γηπεδακι ειναι να βλεπουμε οτι γαμημενο ποδοσφαιρο μπορουν να παραγουν οι μαλακες που χρυσοπληρωνονται.

Υ. Γ αν το παρει η αεκ (μπορει αραγε;) δεν θα το εχει παρει σε χαρτιά αλλα θα το παρει γιατι το αξιζει. Το παιχνιδι εχει κανονες και δεν τους θετει ο καθε ενας οπως αυτος νομιζει και συνηθως κατα το δοκουν με βαση τις γνωστες και ως "μονοζυγοτικες συμπεριφορες" οπως πολυ ευστοχα λεει και ο φιλος μου ο Καλλιπολης
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

iou-iou
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν 2011, 20:26
Has thanked: 107 times
Been thanked: 282 times

Re: ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2 | 19:30

Δημοσίευση από iou-iou » Τρί 27 Φεβ 2018, 22:59

no passaran έγραψε: Τρί 27 Φεβ 2018, 18:52
Η δουλειά μας σαν οπαδοι ειναι να στηριζουμε τις ομαδες που μαθαμε να λατρευουμε καινοχι να τις καταδικαζουμε! Οσοι λοιπον εχουν ορεξη για δυσκολιες μπορουν καλλιστα να βγουν κει εξω στο δρομο. Υπαρχει κοσμος αντιστοιχος που την ψαχνει οποτε ολοι μαζι μπορουν να ξεκαυλωσουν χωρις να ειναι επιζημιοι για καμια ομαδα. Το γηπεδακι ειναι να βλεπουμε οτι γαμημενο ποδοσφαιρο μπορουν να παραγουν οι μαλακες που χρυσοπληρωνονται.

Υ. Γ αν το παρει η αεκ (μπορει αραγε;) δεν θα το εχει παρει σε χαρτιά αλλα θα το παρει γιατι το αξιζει. Το παιχνιδι εχει κανονες και δεν τους θετει ο καθε ενας οπως αυτος νομιζει και συνηθως κατα το δοκουν με βαση τις γνωστες και ως "μονοζυγοτικες συμπεριφορες" οπως πολυ ευστοχα λεει και ο φιλος μου ο Καλλιπολης
file no pasaran 8a sta8w se ayta ta 2 pou proswpika emena me xalane kai pisteuw kai pws einai kai h ousia.

prwton, kai ka8ara proswpika, ema8a na latreuw kati allo apo auto pou mou plasaretai teleutaia. ayto pou ema8a na latreuw egw htan h omada
pou enw eixe yper ths apotelesma se ntermpy kai oi ¨diaforetikoi¨ svhnan ta fwta gia na diakopei, h omada mou ksanakatevaine na paiksei k tous gamouse. Ki as mhn epairne prwta8lhma...
epishs otan agapas kaneis kai la8h, ka8e opados exei kanei la8h, alla se mia telikh poioi einai oloi aytoi (dhmosiografoi, dioikhsh, antipaloi) pou 8a krinoun ta la8h tou opadou pou agapaei alh8ina?
kai deuteron h thleorash einai na blepoume oti paragoun oi malakes. To ghpedaki einai ghpedaki epeidh exei kai kerkides, kai ap ta poly palia ta xronia aytoi pou ka8otan stis kerkides eixan ton rolo tous kai ton logo tous. etsi apla...

-Eulogitos-

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2 | 19:30

Δημοσίευση από no passaran » Τρί 27 Φεβ 2018, 23:17

λεβεντη μου προφανως και λογω ηλικιας (σχεδον 37) εχω δει και εγω καποιες αλλες καταστασεις και την ομαδα να περναει δια πυροις και σιδηρου. Και για εμενα υπηρξαν στιγμες τοσο στο αναβληθεν ματς της λεοφωρου οσο και την ΚΥΡΙΑΚΗ που ειπα " μπειτε ρε και γαμηστε τα ολα" αλλα ρε μαγκα μου απο την αλλη ποτε θα σταματησει και με ποιο γαμημενο τροπο να γινεται αυτο το πραγμα; αθλητες ειναι ρε φιλαρακι δεν ειναι χουλιγκανοι να βγαινουνε σεντρες η να ανεχονται χουλιγκανιστικους ορους. Εχω συμετασχει και εγω σε πραγματα που σημερα διαφωνω αλλ ημουν 16,20 ,21 και παει λεγοντας.

στο δευτερο σκελος της απαντησης σου θα σου πω οτι στις περισοτερες των περιπτωσεων που αφορουν το δημοσιογραφιθκο κυκλο ειμαι εξ ορισμου αντιθετος και απεναντι αλλα δεχομαι την ηλιθια κριτικη τους η μαλλον θελω να την κανουν ακομα και αν διαφωνω. Προτιμω τα τσατσονια αυτα να εχουν λογο τον οποιο θα μπορω να αντικρουσω με τα επιχειρηματα μου και τη σταση μου παρα να μην μπορουν να εκφραστουν.

στο θεμα γηπεδου και κερκιδας φυσικα και εχουμε ρολο και λογο απλα διαφωνω στον τροπο καποιες φορες. Θεωρω πως με 90 λεπτα φωνης,τιςε καπνογοναρες μας και τα συνθηματα που πραγματικα βοηθανε την ομαδα ο λογος μας ειναι αρκετα ισχυρος και σημαντικος
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

bullis
Δημοσιεύσεις: 2460
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 09:40
Has thanked: 217 times
Been thanked: 112 times

Re: ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2 | 19:30

Δημοσίευση από bullis » Τρί 27 Φεβ 2018, 23:47

B&W4 έγραψε: Δευ 26 Φεβ 2018, 19:23 φταιμε που πεταξαμε χαρτακια στο γηπεδο bullis εχεις δικιο.και ναι ειμαστε αυτοκαταστροφικοι.αν πετουσαμε καμια ΑΚ η καμια μολοτοφ σε τιγκαρισμενη κερκιδα θα ημασταν ουλτρας ατζουγιες
χρονια τωρα αυτοκαταστροφικοι bullis.θυμησου αλλη μια περιπτωση αυτοκαταστροφης και πες μας
Κάτσε ρε τρελιαρη
Κατ αρχάς με το προηγούμενο πόστ δεν σας την έλεγα για να σας μειωσω, πίστεψε με είμαι μακριά απο αυτά (πλέον, για να τα λεμε ολα) και στην τελική είναι δικό σας θέμα και δεν μου πέφτει λόγος. Λέω όμως αυτο που παρατηρώ - δες το ομως μπας κ έχω λίγο δίκιο και είναι κάτι χρησιμο, μπορεί και όχι βέβαια

Πριν απο αυτο, για το δικό μου θέμα που αναφέρεις, ντρέπομαι :oops: Και όχι μόνο γιατί είναι απαράδεκτα απο ΚΑΘΕ άποψη αυτά,γίνονται πολύ χειροτερα όταν στα λοιπά - και πάντα σε σχέση με τον εαυτό σου- παίρνεις κάτω από το μηδέν. Και όχι μόνο δεν τον πλησιάζεις αλλά το λερώνεις κιόλας με πράξεις που στα καλά σου δεν έκανες.

Θα ελεγα κι αλλα για εμας ομως δεν είναι εκει το θέμα μας και ούτε η δική μου βρωμιά έχει σχέση με το δικό σου χαρακτήρα. Και εκεί, όσα χρόνια βλέπω μπάλα, παρατηρώ το ίδιο με εσάς ρε φιλε. Ότι στο τέλος θα τα κάνετε σκατα. Κυρίως απο μονοι σας. Θα κάνετε δυο ήττες και θα γίνει θέμα και μετα κατάρρευση, μεταγραφες φουλ φέτος η χρονια μας κάθε χρόνο, θα χάσετε προβάδισμα 5-7 βαθμών σε 3 αγωνιστικές, θα φτάσεις πάντα κοντά και στο τέλος αυτογκόλ.

και τωρα πάλι επιβεβαιωνετε τους εαυτούς σας.

Για ένα χαρτί θα μου πεις; όχι φιλε, επειδή η νοοτροπία σας ειναι "να τον πετυχω, εδώ είναι παοκαρα, προσκυνας, ρετσίνα, τρελα, θα σας γαμησουμε όλους γιατι μας έχετε γαμησει οι αθηνεζοι".

Που δεν είναι κακή και δεν την κρίνω, δικαίωμα σας στην τελική. Αλλα έχει και αποτελέσματα και αυτα λεω. Οτι τελικα όλο αυτο γυρναει πισω σας και το πληρωνετε μονοι σας -αυτοκαταστροφικα με αλλα λογια
Γιατί και πώς;

iou-iou
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν 2011, 20:26
Has thanked: 107 times
Been thanked: 282 times

Re: ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2 | 19:30

Δημοσίευση από iou-iou » Τρί 27 Φεβ 2018, 23:53

Katarxhn ksexases na baleis to xrysoplhrwmenoi mporosta ap to a8lhtes, pou exei terastia shmasia.
Den einai xouligkanoi, alla na deixnoun t arxidia tous ston kosmo ñ na prokaloun exoun to dikaiwma ?
Epishs kritikh apo th gamofara pou legetai dhmosiografoi, den dexomai oute gia to ti xrwma poukamiso mou paei

Gia na synopsisoume: Epeidh kai egw exw ksefygei arketa ap ta prwta -anta 8a sta8w oti exoume diaforetikh antimetwpish tou podosfairou.Proswpika zhleuw tis xwres pou me istorikes omades pou epimenoun se ena montelo erasitexniko- hmiepaggelmatiko kai sebontai oso mporoun akoma th bash kai thn ousia tou podosfairou pou einai o aplos kosmos.
se mia telikh ki emeis pou exoume epaggelmatiko podosfairo, mhpws blepoume kamia mpala ths prokophs? arxidia kapama.

ANWNYMOS
Δημοσιεύσεις: 572
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 20:12
Has thanked: 37 times
Been thanked: 33 times

Re: ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2 | 19:30

Δημοσίευση από ANWNYMOS » Τετ 28 Φεβ 2018, 02:48

telika den einai tyxaio oti ta megalytera ghpedkia theatra-ekklhsies exoyn tis megalyteres omades kai oi pyrines edres exoyn omades ths seiras.
mh trefoyme aytapates.
ayto ginete gia 2 logoys.
1) sthn ellada twn opadwn poy theloyn na exoyn logo stis dioikhseis kai na kanoyn oti theloyn prokeimenoy na ksexarmaniazoyn kaneis sobaros ependyths de tha erthei na analabei.alliws omades opws o panathinaikos pisteyw hdh tha eixan kapoion na ependysei kai na tis swsei.
poios om ws tha erthei na ependysei PRAGMATIKA opws kanoyn sta megala prwtathlimata otan de kseroyn kan posa mats tha paiksoyn me kosmo k posa oxi.

2)oi megales eyrwpaikes omades epipedoy barca real bayern klp exoyn opadoys diaforetikoyss.
ti ennow.
edw pleon exoyme to opadiliki kai ton opadismo.
to opadiliki poy kyriarxei se emas einai gia na ksekaylwnei o kathenas xwris na ton noiazei k poly h omada toy.
ama skefteite sta poly grigora oloi tha breite kamposoys poy einai dipla sas alla den exoyn idea poios paizei poy k ti thesi.
sthn eyrwph yparxoyn PRAGMATIKES APAITHSEIS.
kai kaneis ma kaneis de mporei na toys glykanei me merika xadakia sth plath giati sth telikh DE TA EXOYN ANAGKH.

oso loipon edw tha metrame to baros kai ta kila gia to ti peftei sto ghpedo xairi de tha doyme.
prepei na teleiwnei mia k kalh an theloyme na pame mprosta.
nai kaylwnw me ta kapnogona k ola ALLA FTANEI.
eixame apeires eykairies gia ta panta k ta petaksame sta skoypidia.
exoyme kanei olo to prwtathlima mpoyrdelo giati oloi theloyn to diko toys symderon panw apo twn allwn me opoiodhpote kostos.

h tha teleiwnei to panhgyri h blepw se 2-3 xronia na mh pataei psyxh.
giati ekei paei to prama.

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2 | 19:30

Δημοσίευση από no passaran » Τετ 28 Φεβ 2018, 03:09

iou-iou έγραψε: Τρί 27 Φεβ 2018, 23:53 Katarxhn ksexases na baleis to xrysoplhrwmenoi mporosta ap to a8lhtes, pou exei terastia shmasia.
Den einai xouligkanoi, alla na deixnoun t arxidia tous ston kosmo ñ na prokaloun exoun to dikaiwma ?
Epishs kritikh apo th gamofara pou legetai dhmosiografoi, den dexomai oute gia to ti xrwma poukamiso mou paei

Gia na synopsisoume: Epeidh kai egw exw ksefygei arketa ap ta prwta -anta 8a sta8w oti exoume diaforetikh antimetwpish tou podosfairou.Proswpika zhleuw tis xwres pou me istorikes omades pou epimenoun se ena montelo erasitexniko- hmiepaggelmatiko kai sebontai oso mporoun akoma th bash kai thn ousia tou podosfairou pou einai o aplos kosmos.
se mia telikh ki emeis pou exoume epaggelmatiko podosfairo, mhpws blepoume kamia mpala ths prokophs? arxidia kapama.
ισως δεν εγραψα με μεγαλη σαφηνεια καποια πραγματα οπως για παραδειγμα το θεμα με τους δημοσιογραφους. Το οτι μπορω να αντικρουσω καθε γελοια αποψη τους; δεν σημαινει ταυτοχρονα οτι δεχομαι την κριτικη τους ως σωστη η αδιαμαρτυρητα αν θες αλλα οτι σεβομαι το δικαιωμα του οποιουδηποτε να εκφρασει την αποιψη του. Εξαιρω τη φαιστοφαρα αλλα ας μην γινει πολιτικη η κουβεντα,ασχετα που τα πανταεχουν αμεσα η εμεσα πολιτικη χροια. Παντως μιας και ανεφερες το ημιεπαγγελματικο ποδοσφαιρο να σου πω οτι με βρισκεις απολυτα συμφωνο σε αυτο και στον δικο μου ιδεατο κοσμο αυτο θα εμοπιαζε ιδανικο!
Ταξικα δηλαδη προς τα εκει κλεινω θελοντας και μη ρε φιλε ;-) Παντως εστω και σε ενα τετοιο πλαισιο εξακολουθω να πιστευω οτι δεν μου δινει κανεις το δικαιωμα να πεταω αναπτηρες,μπουκαλια κλπ σε αυτους που κλωτσανε το τοπι. Ειτε ειναι καλοπληρωμενοι και υπερκοστολογημενοι ειτε ειναιο ερασιτεχνες
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

Bellfast
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2015, 12:13
Has thanked: 22 times
Been thanked: 55 times

Re: ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2 | 19:30

Δημοσίευση από Bellfast » Τετ 28 Φεβ 2018, 07:30

B&W4 έγραψε: Τρί 27 Φεβ 2018, 12:12 τι σε χαλασε?
αν δεν καταλαβαινεις τι εννοω αστο γαμα το.

Άβαταρ μέλους
j.rebel
Δημοσιεύσεις: 5175
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 09:36
Has thanked: 411 times
Been thanked: 360 times

Re: ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2 | 19:30

Δημοσίευση από j.rebel » Τετ 28 Φεβ 2018, 10:25

Αrkei kai oi kaloplhrwmenoi na mhn ksexnane th thesh tous,oti einai epaggelmaties..
Emeis laoutzikos eimaste,ap to sterhma mas dinoume ta 10 kai ta 15 eyrw..kai sto ghpedo ntaks pas ligo kai na ksexarmaniaseis,panta etsi htane, paizei kai na vriseis kai na kaneis...de mporei na vlepeis twra ton kathe ouarnta na eirwneyete thn kerkida,h ton allon Ton pereira pou phge kai kounage ta dixtya sth 13,kathenas na kserei to rolo tou k alla tosa paradeigmata.

Kala gia ta skoupidia tous dhmosiografous ti na poume,eidika aytoi pou einai twra sta radiofwna einai ta megalutera SIXAMATA...katarxhn einai oloi KOURADES KAI AMPALOI...den exoun klotshsei topi pote,deyteron to paizoun palioi pelates tou athlimatos kai PAizei ghpedo me """plhrwmeno apo TSEPH TOUS "" Tiketo na exoun paei kai 10 fores,triton....glynes,oti pei h kathe dioikisi avantaroun mhn tyxon kai xasoun tis prosklhseis na to paizoun kapoioi stis gkomenes...k mhn xasoun thn phgh plhroforiwn....tous exw sixathei pragmatima...anthrwpoi pou zoun vgazontas mhniatiko me 2 wres mikrofwno th mera k piu an den htan h mpalla tha zousan akoma sto paidiko tous dwmatio perimenontas th mama na ferei kotopoulo me mpamies oi KOPROI.
Ase pou kai ton kosmo de sevontai,kai grammes kleinoun,kai to paizoun kai zorikoi...kai meta klaine dithen gia thn via...enw paralhla th prohgoumenh mera exojn vgalei prwtoselido tou stil """TOYS SKISAME TON KWLO""

Άβαταρ μέλους
MORBID 13
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2011, 14:09
Has thanked: 149 times
Been thanked: 80 times

Re: ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2 | 19:30

Δημοσίευση από MORBID 13 » Τετ 28 Φεβ 2018, 11:00

Καλημέρα συμφωνώ σε όλα. Σαν τον Άδωνη ένα πράγμα στη Βουλή. Καταρχήν συμφωνώ με Rebel που λέει για τους ποδοσφαιριστές η αθλητές που προκαλούν. Δεύτερον συμφωνώ και με Ανώνυμο και με Πάσσαραν. Όντως οι σύλλογοι που είναι γνωστοί για τους οπαδούς είναι μικρομεσαίοι. Πχ Millwall, West Ham, Saint Pauli.. και εδώ στα Βαλκάνια βράζει ο τόπος. Άλλο ο τυπάς που πέταξε το ρολό με τι σκεπτικό ρε φίλε; Μη κοροιδευόμαστε, όσο δε χτύπησε ο Γκαρσία άλλο τόσο το κανε για το τελετουργικό αυτός. Δηλαδή μετά από 33 χρόνια έχεις ελπίδες να το πάρεις και κάνεις αυτή τη μαλακία; Είναι δυνατόν, δε σέβεσαι κανένα; Ποίος είσαι; Θα πρεπε οι ίδιοι να τον πετάξουν έξω. Δε συμφωνώ με τη διοίκηση μας που τον έδωσε αυτόν με το κουτάκι , αλλά ναι ρε φίλε είσαι μαλάκας. Κια είσαι 2 φορές μαλάκας γιατί το πετάς σε αθλητή, προπονητή και μάλιστα που δεν είναι και εριστικός. Ο Γκαρσία ή ο Φιμπόγανσον δεν ήταν φάση που είναι χρόνια σε έχει προκαλέσει ή δε ξερω τι,απλά δεν έχεις δικαιολογία καμμία.
Τέλος πάντων, άμα το χάσει ο παοκ φέτος εξαιτίας αυτού του γεγονότος δε θα του μείνει παρά μόνο η πικρία. Που μόνοι τους το χάσανε σε 2 δευτερόλεπτα.
The truth is in your ghettos
In your jails
In your young love
Not in your courts, or your congress, or the old sit judge man on the young
What the hell do the old know about the
young?

Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 187 επισκέπτες