ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΡΑ 17/18

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΡΑ 17/18

Δημοσίευση από no passaran » Τετ 14 Μαρ 2018, 14:31

curvagreek έγραψε: Τετ 14 Μαρ 2018, 12:50
no passaran έγραψε: Τετ 14 Μαρ 2018, 10:43 κουρβα τον Ιουλιο "πρεπει" να παω σε ενα γαμο και δεν μπορω να το αποφυγω. Εκει κατα τα μεσα του Ιουνη θα σου στειλω υπενθυμιση να ανοιξεις ενα σχετικο τοπικ
Τα τόπικ τα ανοίγω και για να είναι πιο συμμαζεμένο το φόρουμ και για να υπάρχουν κατά κάποιο τρόπο αφορμές για να ποστάρει ένα μέλος. Θεωρείς κάποιο τόπικ υπερβολικό;
το οτι δεν καθομαι πλεον να βριζομαι με τον καθε παλαιοπροπιθηκα που δεν ξερει να κατσει να κανει μια κουβεντα, θεωρεις πως με εκανε να χασω τη διαθεση μου για καυλαντα; :smile: :xartaeto
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

Cadoni
Δημοσιεύσεις: 4526
Εγγραφή: Πέμ 25 Νοέμ 2010, 18:21
Has thanked: 592 times
Been thanked: 43 times

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΡΑ 17/18

Δημοσίευση από Cadoni » Τετ 14 Μαρ 2018, 15:09

Το οτι αυτα γινονται εδω και χρονια, δεν δινει το δικαιωμα σε κανεναν να συνεχισει να κανει τα ιδια με τους προηγουμενους. Τι εκανε το Πασοκ, ε αφου τα εκανε ας τα κανουμε και εμεις. Ειχαν οπλα οι αλλοι, ας εχουμε και εμεις. Ρε παμε καλα? Σοβαρευτειτε.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
MORBID 13
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2011, 14:09
Has thanked: 149 times
Been thanked: 80 times

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΡΑ 17/18

Δημοσίευση από MORBID 13 » Τετ 14 Μαρ 2018, 16:32

plapoutas7 έγραψε: Τετ 14 Μαρ 2018, 13:37 Ενώ όταν έκανε βολτατζες ο καπετάνιος και κοβοντουσαν στον αέρα δημοσιογράφοι ήτανε καλύτερα εεε;;;
Που θα καταλήξουμε έτσι για πες μου θα μου λες θα σου λέω...
Τα ίδια και τα ίδια. Αναφέρεσαι σε ένα γεγονός τώρα και κλαιν. Πες μου πόσους έκλεψε ο καπετάνιος ; Ένα πέναλτυ για τον Πανιώνιο και μια φάση με τον Μπάκα τη λέτε και τη ξαναλέτε Και τα δύο σε διάστημα 2 χρόνων περίπου ενώ έλυνε και έδενε για μια δεκαετία όπως λέτε. Άντε βάλτα κι αυτά μέσα. Και πάλι τα ζύγια δεν ισορροπούν.
The truth is in your ghettos
In your jails
In your young love
Not in your courts, or your congress, or the old sit judge man on the young
What the hell do the old know about the
young?

Άβαταρ μέλους
MORBID 13
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2011, 14:09
Has thanked: 149 times
Been thanked: 80 times

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΡΑ 17/18

Δημοσίευση από MORBID 13 » Τετ 14 Μαρ 2018, 16:33

MORBID 13 έγραψε: Τετ 14 Μαρ 2018, 16:32
plapoutas7 έγραψε: Τετ 14 Μαρ 2018, 13:37 Ενώ όταν έκανε βολτατζες ο καπετάνιος και κοβοντουσαν στον αέρα δημοσιογράφοι ήτανε καλύτερα εεε;;;
Που θα καταλήξουμε έτσι για πες μου θα μου λες θα σου λέω...
Τα ίδια και τα ίδια. Αναφέρεσαι σε ένα γεγονός τώρα και κλαιν. Πες μου πόσους έκλεψε ο καπετάνιος ; Ένα πέναλτυ για τον Πανιώνιο και μια φάση με τον Μπάκα τη λέτε και τη ξαναλέτε Και τα δύο σε διάστημα 2 χρόνων περίπου ενώ έλυνε και έδενε για μια δεκαετία όπως λέτε. Άντε βάλτα κι αυτά μέσα. Και πάλι τα ζύγια δεν ισορροπούν.
Δς λέω να κάνει τα ίδια τώρα κι ο παοκ . Απλά αυτή η ξαφνική συνειδητοποίηση με πείραξε
The truth is in your ghettos
In your jails
In your young love
Not in your courts, or your congress, or the old sit judge man on the young
What the hell do the old know about the
young?

PATSIFRIKOS
Δημοσιεύσεις: 3366
Εγγραφή: Τρί 01 Φεβ 2011, 21:04
Has thanked: 234 times
Been thanked: 266 times

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΡΑ 17/18

Δημοσίευση από PATSIFRIKOS » Τετ 14 Μαρ 2018, 16:46

Καλά η φάση με τον Μπάκα είναι πέναλτι μαρς. Αν υπάρχει μία ένσταση είναι το χρονικό σημείο που το δίνει στο 120'. Δηλαδή αν το ίδιο το σφύριζε στο 10' (όπως του Μητσάρα που ήταν ανύπαρκτο) δεν πιστέυω πως θα γινόταν ποτέ τόσος ντόρος. Γιατί απλά όντως τον κρατάει και τον γκρεμίζει ο Βλάχος.

(ήμουν στην Θύρα 24 τότε με τον θείο μου και έβλεπα τον καρεκλοπόλεμο στο ημίχρονο αμφιθεατρικά με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά :lol )

Κατά τ'άλλα όλος ο "βαρδινογιαννισμός" έχει εστιαστεί στο μούφα πέναλτι του Σπανέα (που ήταν 14 αγωνιστικές πριν το τέλος και δεν έκρινε τίποτα) και στις διοικητικές σχέσεις με τον οφη (που καλώς ή κακώς μας στιγμάτισε και αυτό άσχετα αν στο χορτάρι μας έκαναν ουκ ολίγες κηδείες). Να πω και για καλές σχέσεις με την επο επί Τριβέλα γιατί έτσι ακουγόταν δεξιά και αριστερά; Άντε να το πω αν και δεν θυμάμαι κάτι υπέρ μας. Εναντίον μας θυμαμαι αρκετά. Πάντως επί Τριβέλα μοιραζόντουσαν τα τρόπαια και δεν είχαμε μοναρχία.

Γενικότερα οποιαδήποτε σύγκριση με την 20ετία που ακολούθησε είναι αστεία.
OLD HABITS ARE HARD TO BREAK

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΡΑ 17/18

Δημοσίευση από no passaran » Τετ 14 Μαρ 2018, 19:23

Οποτε πατσιφρικο η διαφθορα στο ποδοσφαιρο ειναι ενα προιον παρθενογεννεσης; Ακομα και ετσι αν ειναι, ας συνεχισει να λεει ο ενας στον αλλον ωραια περιστατικα απο βαρδινογιαννισμους,απο παραγκες και απο εξυγιανσεις!
οτι δηλαδη κρινει του καθενος η βιωματικη εμπειρια η ενδεχομενος η οποια δικη του φαντασιωση αν θες για τα πραγματα, στα οσα χρονια παρακολουθει τη ρημαδα τη μπαλιτσα.

Οσωτου ομως να α ερθει η μαγικη εκεινη στιγμη,οπου ενας αορατος κριτης θα ερθει ως απο μηχανης θεος και θα ορισει οτι το ζυγι εφτασε στη μεση και αντε με το καλο παιδια καλη επανεκινηση, μηπως θα ηταν καλυτερο και ασφαλεστερο απο καθε αποψη να σταματαγε ο φαυλος κυκλος της επιρρηψης ευθυνων ο ενας στον αλλον και ο καθενας απο το δικο του πεταλο να ξεκιναγε πρωτα την αυτοκριτικη του και σιγα σιγα την αρνηση του σε ολα οσα ολοι σχεδον συμφωνουμε οτι ειναι ασχημα;

Αλλοι λιγοτερο και αλλοι περισοτερο εχουμε επωφεληθει απο τετοιες καταστασεις ως οπαδοι μιας ομαδας οποτε ο αναμαρτητος ας "αδειασει" πρωτος οπως μπορει να ελεγε εαν ζουσε στις μερες μας και εκεινη η μεγαλη ιστορικη φυσιογνωμια
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

panwkatw7
Δημοσιεύσεις: 1610
Εγγραφή: Τετ 23 Μαρ 2011, 18:31
Has thanked: 34 times
Been thanked: 195 times

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΡΑ 17/18

Δημοσίευση από panwkatw7 » Τετ 14 Μαρ 2018, 22:53

Τωρα αυτο περι βαρδινογιαννισμου το λετε σοβαρα οτι ειναι ενα πεναλτυ με τον σπανεα? και αντε εγω σου λεω ειναι αυτο το πεναλτυ, δεν εκρινε τιποτα σε πρωταθλημα που κριθηκε με 2 βαθμους διαφορα?

Αυτο με τον οφη ειναι κλαυσιγελος και μονο που το σχολιαζετε... επειδη ειστε λαλιστατοι στα περι υποβιβασμων του Ολυμπιακου σε πρωτη ευκαιρια, αν πιασουμε το θεμα της πολυιδιοκτησιας, με το να εχεις ουσιαστικα 2 ομαδες στην α εθνικη ποσα χρονια, δεν θα επρεπε να ειχατε χαιρετησει?

και για ποιες κηδειες μιλαμε? για τον κουτσουπια? που χαθηκε αραγε αυτη η ψυχη? ζει ξερει κανενας?

εχουν μιλησει ουκ ολιγοι ανθρωποι που ζησανε αγωνες οφη-παναθηναικου και εχουν πει τι καταστασεις επικρατουσαν... ας ειμαστε λιγο σοβαροι

Να μιλησουμε για το σκανδαλο θαλη-κιαπε σε ενα απο τα πιο βρωμικα πρωταθληματα το 91? να μιλησουμε για ομαδες δορυφορους?

να μιλησουμε για τον Ολυμπιακο προ Κοκκαλη που τον ειχανε ετοιμο για συγχωνευση με τον ιωνικο?

για επο με ζουμπογιωργο, τριβελα και παει λεγοντας?

κανενας δεν ειναι πρωτοσυγγελος, αλλα ο στρουθοκαμηλισμος σας ωρες ωρες με την "βρωμια" του ολυμπιακου και τον πεντακαθαρο παναθηναικο, δεν εχει ορια ρε μαλακες

ακου ενα πεναλτυ με τον σπανεα ηταν ο βαρδινογιαννισμος... χριστος και αποστολος :shmaia

Άβαταρ μέλους
elladistan
Δημοσιεύσεις: 1866
Εγγραφή: Δευ 16 Ιαν 2012, 14:11
Has thanked: 35 times
Been thanked: 125 times

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΡΑ 17/18

Δημοσίευση από elladistan » Πέμ 15 Μαρ 2018, 09:14

no passaran έγραψε: Τετ 14 Μαρ 2018, 19:23 Οποτε πατσιφρικο η διαφθορα στο ποδοσφαιρο ειναι ενα προιον παρθενογεννεσης; Ακομα και ετσι αν ειναι, ας συνεχισει να λεει ο ενας στον αλλον ωραια περιστατικα απο βαρδινογιαννισμους,απο παραγκες και απο εξυγιανσεις!
οτι δηλαδη κρινει του καθενος η βιωματικη εμπειρια η ενδεχομενος η οποια δικη του φαντασιωση αν θες για τα πραγματα, στα οσα χρονια παρακολουθει τη ρημαδα τη μπαλιτσα.

Οσωτου ομως να α ερθει η μαγικη εκεινη στιγμη,οπου ενας αορατος κριτης θα ερθει ως απο μηχανης θεος και θα ορισει οτι το ζυγι εφτασε στη μεση και αντε με το καλο παιδια καλη επανεκινηση, μηπως θα ηταν καλυτερο και ασφαλεστερο απο καθε αποψη να σταματαγε ο φαυλος κυκλος της επιρρηψης ευθυνων ο ενας στον αλλον και ο καθενας απο το δικο του πεταλο να ξεκιναγε πρωτα την αυτοκριτικη του και σιγα σιγα την αρνηση του σε ολα οσα ολοι σχεδον συμφωνουμε οτι ειναι ασχημα;

Αλλοι λιγοτερο και αλλοι περισοτερο εχουμε επωφεληθει απο τετοιες καταστασεις ως οπαδοι μιας ομαδας οποτε ο αναμαρτητος ας "αδειασει" πρωτος οπως μπορει να ελεγε εαν ζουσε στις μερες μας και εκεινη η μεγαλη ιστορικη φυσιογνωμια
Θα απαντησω και σε εσενα, και στον πανωκατω , φυσικα δεν υπαρχει παρθενογεννεση. Ομως ολοι οι επιχειρηματιες-μεγαλοκαρχαριες δεν κανουν τιποτα αν δεν υπαρχει κερδος απο πισω. Αν καποιος νομιζει οτι καποιος απο αυτους δινει λεφτα για την αγαπη προς την ομαδα του ειναι βαθια νυχτωμενος. Για την εποχη του βαρδινογιαννισμου λοιπον δεν υπηρχαν τα λεφτα ουτε του τσουλου, ουτε του γιουροπα (εκτος απο τα τα τελευταια 2-3 χρονια).Το μονο δελεαρ στο να παιζεις ευρωπη εκεινη την εποχη ηταν η δοξα και απο οικονομικης πλευρας τα εισιτηρια ενος γεματου οακα, δηλαδη ψιχουλα. Φυσικα υπηρχε λαμογια, αλλα οχι στην εκταση που δημιουργηθηκε αργοτερα.Οταν εγινε το τσουλου με τα πολλα εκατομυρια και οσο περνουσαν τα χρονια και αυτα τα εκατομυρια αυξανοντουσαν το δελεαρ δημιουργιας εγκληματικων κτλ γινοταν μεγαλυτερο.
Την δεκαετια του 80 ο παναθηναικος πηρε 2 στα 10 (εσεις 5 στα 10) , και μεχρι την εναρξη του τσουλου (1993-94) η κατασταση ηταν ως εξης. ολυμπιακος 5,παναθηναικος 4, αεκ 3,παοκ 1, λαρισα 1. Δεν τρεφω αυταπατες και ξερω οτι αν υπηρχε απο τοτε αυτος ο μηνας (τσουλου) που θρεφει τους 11 θα ειχαν γινει τα ιδια. Ομως εξαιτιας αυτου κυριως του λογου δεν εχουν καμια σχεση οι δυο εποχες μεταξυ τους.

Άβαταρ μέλους
j.rebel
Δημοσιεύσεις: 5175
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 09:36
Has thanked: 411 times
Been thanked: 360 times

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΡΑ 17/18

Δημοσίευση από j.rebel » Πέμ 15 Μαρ 2018, 10:02

steira antiparathesh...vgalate apo tsoulou kai vgalame kai emeis apo tsoulou,,kai h aek nomizw kana 2-3 fores mphke,poia h diafora otan tsoulou mpainane kai o prwtathliths kai o deyteros...??opws kai na xei h ousia einai mia ...
h kaneis ena vhma mprosta h meneis me tis anamnhseis...

egw ayto pou vlepw einai oti paizei tou xr0nou h b ethnikh na exei arh paok hraklh kai vazelo...

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΡΑ 17/18

Δημοσίευση από no passaran » Πέμ 15 Μαρ 2018, 10:22

Επισης @elladistan κατι που δεν ανεφερες ειναι πως οι μεγαλες ομαδες λειτουργουν και ως ασπιδα στον εκαστοτε μεγαλοεπιχειρηματια αλλα επισης και ως "πλυντηρια". Aρα δεν νομιζω πως ειχε μπει ο βαρδητζων μονο για τη δοξα. Εμενα πλεον η αποψη μου ειναι να γινει ημιεπαγγελματικο να πα να γαμηθει να τελειωνουμε.
Αμα θελουμε να βλεπουμε τσαμπιον λιγκ θα εξακολουθει να το δειχνει η νοβα ,διαφορετικα υπαρχει και η επιλογη του Μητροπολιc τcαμπιονc λιγκ μεταξυ ενοριων στην ομορφη Θεσσαλονικη, του Ανθιμου.του Ιβαν και του Ψωμιαδη

@j.rebel μην περιμενεις να δεις τον παοκ β εθνικη
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 151 επισκέπτες