Η άποψη σας για το οπαδικό κίνημα

Eρχόμαστε για να μείνουμε
Κανόνες Δ. Συζήτησης
* Όταν ένα μέλος "κουράζει" σε τόπικ άλλο απ της ομάδας του θα τρώει BAN 7 μέρες και 1 προειδοποίηση. Αν το ξανακάνει 14 μέρες και 2η προειδοποίηση και ου το κάθε εξής.
* Οποιαδήποτε αναφορά με "υβριστικά" ή "προσβλητικά" σχόλια και υπονοούμενα σε συγγενικά πρόσωπα μελών ή στα ίδια τα μέλη θα τιμωρείται με ΒΑΝ 20 ημερών.
* Ποστ σε άσχετα τόπικ και σε τόπικ με φωτογραφίες θα διαγράφονται ή θα μεταφέρονται στο κατάλληλο θέμα.
* Το τρολάρισμα θα είναι αποδεκτό μόνο σε 2 τόπικ. Στις "Κλωτσοπατινάδες" και στον "Λωλοστεφανή" στο Όλα πλην Μπάλας. Οπουδήποτε αλλού...delete. Όπως και τα κακεντρεχή σχόλια για τα θεία, στο τόπικ "Αστεία για αθεόφοβους".
* Αναφορές σε προσωπικά στοιχεία(δουλειές-ονόματα κ.α) αντιπάλων οπαδών θα τιμωρείται με ΒΑΝ 20 ημερών.
* Άβαταρ και υπογραφές με πολιτικό και υβριστικό περιεχόμενο θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.
Heineken

Re: Η άποψη σας για το οπαδικό κίνημα

Δημοσίευση από Heineken » Δευ 31 Δεκ 2012, 22:02

effenberg7 έγραψε:ειναι λιγοι αυτοι που πιστευουν οτι υπαρχει οπαδικη σκηνη στην Ελλαδα και φυσικο επομενο λιγοι αυτοι που ενδιαφερονται για αυτην...Αυτη η εννοια αρχιζει και εξαλειφεται στα δρωμενα των περιοχων των οπαδων...κι αυτο γιατι οι περισσοτεροι κοιταζουν πως θα προβαλλουν το συνδεσμο τους ,το κινημα τους ακομα και την προσωπικοτητα τους αδιαφορωντας για το πληγμα που προκαλουν στον οπαδισμο με τα μεσα τα οποια χρησιμοποιουν...ολοι προσπαθουν να επιδειξουν τις ικανοτητες τους στον χουλιγκανισμο αλλα και εκει αδιαφορωντας για τους αγραφους κανονες ηθικης...το μονο μελημα τους ειναι να κερδισουν τις εντυπωσεις στα ματια των δικων τους αλλα και των αλλοθρησκων...αυτη η αδιαφορια για τους αγραφους κανονες ηθικης ειτε μιλαμε για οπαδισμο ειτε για χουλιγκανισμο πιστευω οτι καταστρεφει ολες τις αγνες προθεσεις των υγειως σκεπτομενων οπαδων...θα συμφωνησετε με αυτο αν καταφερετε να διαχωρισετε τον χουλιγκανισμο απο τον οπαδισμο και στην συνεχεια να αναλογιστειτε το μεγεθος της καταστροφης που εχει προκαλεσει ο ανεξελεγκτος χουλιγκανισμος...δεν θα μακρηγορησω αλλα θα σας επισημανω το μεγαλυτερο προνομιο των οπαδων...να ακολουθουν την ομαδας τους παντου..αυτο λοιπον το προνομιο το εχουν στερησει ο ανεξελεγκτος χουλιγκανισμος και η αδιαφορια-ανικανοτητα των αρμοδιων αρχων...το ακομα πιο δυσαρεστο απο ολα αυτα ειναι οτι πολλοι τα βλεπουμε ,τα επισημαινουμε στο ιντερνετ η στις παρεες μας αλλα απο πραξεις μηδεν...ολοι...προσπαθησαμε να μιμηθουμε(ως ξενομανης λαος)τους ξενους και περισσοτερο τους ευρωπαιους στα ρουχισμο στα ομορφα πανια με τις ωραιες γραμματοσειρες στην ωραια εμφανιση της κερκιδας,φτιαξαμε πολυ ωραια συνθηματα κλπ...δεν κρατησαμε ομως τα κυριοτερα χαρακτηρηστικα τα οποια τα θησιασαμε στο βωμο του θεαθηναι...τον ανδρισμο μας και την ντομπροσυνη μας...χαρακτηριστικα που μας εκαναν γνωστους και σεβαστους παντου...
Συμφωνώ μαζί σου στα περισσότερα.
Το μόνο που έχω να πω, ότι ο χουλιγκανισμός είναι κομμάτι του οπαδισμού!

Άβαταρ μέλους
effenberg7
Δημοσιεύσεις: 2236
Εγγραφή: Τρί 23 Νοέμ 2010, 00:36
Has thanked: 12 times

Re: Η άποψη σας για το οπαδικό κίνημα

Δημοσίευση από effenberg7 » Τρί 01 Ιαν 2013, 01:58

Heineken έγραψε: Συμφωνώ μαζί σου στα περισσότερα.
Το μόνο που έχω να πω, ότι ο χουλιγκανισμός είναι κομμάτι του οπαδισμού!
δεν εχεις αδικο απλα εγω τα διαχωριζω στο μυαλο μου γιατι ο οπαδισμος προερχεται απο την υπερβολικη αγαπη και στηριξη για την ομαδα ενω ο χουλιγκανισμος απο την καυλα για μπαχαλα στο ονομα της ομαδας...μπορει να μην ειμαι 100%σωστος απλα εγω μεσα μου τα ξεχωριζω ετσι...
feelin' frisky?

ultras 1312
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ 23 Μαρ 2012, 23:00
Has thanked: 8 times

Re: Η άποψη σας για το οπαδικό κίνημα

Δημοσίευση από ultras 1312 » Τρί 01 Ιαν 2013, 13:12

sadekg4 έγραψε:
1982 έγραψε:πρώτα αγάπη για την εκάστοτε ομάδα και μετά μίσος για τους άλλους.
:etsi
ΑΜΑΝ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΜΟ ΤΟ ΟΠΑΔΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ..ΣΒΗΝΕΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΓΚΕΣ,ΑΣ ΤΟ ΧΩΝΕΨΟΥΜΕ..Κ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΑΦΟΠΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ..ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΤΕ,ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΛΕΖΑΝΤΑΣ..ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΠΛΕΟΝ..ΚΑΠΟΤΕ ΑΝΑΒΕΣ ΤΟ ΚΑΠΝΟΓΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΣΟΥ,ΤΟΥ ΤΡΑΒΟΥΣΕΣ 3-4 ΣΒΟΥΡΕΣ Κ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΚΑΤΕΛΗΓΕ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΟ Η ΤΕΛΩΣΠΑΝΤΩΝ ΕΒΓΑΖΕΣ ΤΗΝ ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ ΣΟΥ..ΤΩΡΑ ΑΝΑΒΕΙΣ ΚΑΠΝΟΓΟΝΟ,ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ,ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΦΩΤΟ Κ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ''ULTRAS MENTALITY''..ΑΜ Η ΦΩΝΗ???ΞΕΧΑΣΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...ΕΧΕΙΣ Κ ΤΟΥΣ ΝΕΟΜΟΝΤΕΡΝΙΣΜΟΥΣ(ΧΩΡΟΓΡΑΦΙΑ,PYROSHOW,ΡΟΥΧΑ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΤΛ..) Κ ΔΕΝΕΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ..ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΜΑΣ ΒΓΑΖΑΝΕ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΤΗΡΙΖΑΜΕ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ,ΤΗΝ ΚΑΥΤΗ Κ ΕΧΘΡΙΚΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ Κ ΤΙΣ ΘΟΡΥΒΩΔΕΙΣ ΚΕΡΚΙΔΕΣ ΜΑΣ..Κ ΤΩΡΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ Κ ΧΑΖΕΥΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ..
ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ..ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΙ 7 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ,24 ΩΡΕΣ ΤΟ 24ΩΡΟ Κ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΤΗΝ ΤΣΙΤΑ,ΕΠΕΙΔΗ Ο ΑΛΛΟΣ ΔΙΑΛΕΞΕ ΝΑ ΝΑΙ ΒΑΖΕΛΟΣ-ΓΑΥΡΟΣ-ΠΑΝΘΗΡΑΣ-ΦΕΝΤΑΓΙΝ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΚΤΛ ΚΤΛ..ΕΛΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ''ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ''...ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ''ΖΟΥΖΟΥΝΙΕΣ''...ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΤΑ Κ ΔΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΟΠΑΔΙΛΙΚΗ(ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)..Κ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΙ ΨΥΧΗ ΤΡΑΒΙΟΥΝΤΕ ΚΑΠΟΙΟΙ,ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΜΙΑ ΠΕΤΡΑ Η ΝΑ ΨΥΡΙΣΟΥΝ ΕΝΑ ΠΑΝΙ...
ΟΙ ΓΑΒΡΟΙ Κ ΟΙ ΒΑΖΕΛΟΙ ΛΟΙΠΟΝ,ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ,ΔΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΝΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΙΝΟ ΜΕΣΟ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗΣ..ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ??ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ,ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ/ΠΟΛΗ ΤΟΥ Κ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΟΡΕΙΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΙΝΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ..ΤΡΑΒΑΝΕ Κ ΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΜΙΑ ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ,ΤΡΑΒΑΝΕ ΟΙ ΒΑΖΕΛΟΙ ΜΙΑ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ Κ ΣΥΓΚΡΟΥΟΝΤΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΜΑΖΙΚΑ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΑΙΓΑΛΕΩ... :D :D ΧΟΥΜΟΡ,ΧΟΥΜΟΡ...Κ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΤΙ..ΠΟΛΥ ΟΥΤΟΠΙΚΟ ΤΟ ΞΕΡΩ,ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΑΚΡΗ Κ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΣΤΕΙΟ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΠΑΔΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ..ΤΑ ΛΙΓΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ Κ ΚΡΑΤΑΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ..ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΑΚΟΜΑ Κ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΟΘΟΝΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ,ΔΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΩΙΚΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ Κ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΦΛΩΡΟΝΤΑΙΛΙΚΙΑ,ΟΙ ΨΕΥΤΟΑΠΕΙΛΕΣ Κ ΠΟΥΤΑΝΙΑΖΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ TOPIC,TI KOINO NA ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ??Κ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΛΕΖΑΝΤΑ Κ Η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΠΑΔΙΚΗ ΣΚΗΝΗ,ΓΙΑΤΙ ΚΙΝΗΜΑ ΔΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ..ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ..

magka oraia ta les alla pisteuo oti mporoume kai oloi mazi (an oxi oloi oi perissoteroi) apla den exei ginei i arxi apo kapoious i kapoioi "fovountai/distazoun" na kanoun tin arxi..me ta "tha" kai me to internet den ginetai kati..
as ginei apo kapoious i arxi kai tha sou po posoi tha akolouthisoun..
mualo kai dinami thelei..

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΕΛΙΑ..

Άβαταρ μέλους
effenberg7
Δημοσιεύσεις: 2236
Εγγραφή: Τρί 23 Νοέμ 2010, 00:36
Has thanked: 12 times

Re: Η άποψη σας για το οπαδικό κίνημα

Δημοσίευση από effenberg7 » Τρί 01 Ιαν 2013, 13:26

ultras 1312 έγραψε:
magka oraia ta les alla pisteuo oti mporoume kai oloi mazi (an oxi oloi oi perissoteroi) apla den exei ginei i arxi apo kapoious i kapoioi "fovountai/distazoun" na kanoun tin arxi..me ta "tha" kai me to internet den ginetai kati..
as ginei apo kapoious i arxi kai tha sou po posoi tha akolouthisoun..
mualo kai dinami thelei..

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΕΛΙΑ..
προσωπικη μου αποψη μακαρι να γινοταν αυτο ...θα μπορουσε να γινει αυτο απο μελη του curva και πιστευω ευκολα....δεν νομιζω οτι φοβουνται να γινει αυτη η συναντηση...ισως να δισταζουν για μια εσωτερικη κατακραυγη γιατι κακα τα ψεματα πολλοι δικοι μου με βαζελους εχουν ανοιχτα θεματα και κοντρες που δυσκολα τις αποφευγεις και ο καθενας απο την πλευρα του εχει δικιο...οπως και βαζελοι με τα χανουμια και ουτω καθε εξης...και δεν μιλαω για 2-3 σφαλιαρες που ευκολα μπορεις να τις ξεχασεις...μιλαω για πουστριλικια που τα ξερουμε ολοι και απο μεν και απο δε...τωρα παμε σε ενα αλλο κομματι...για να χαραχτει αυτη η κοινη πορεια θα πρεπει να βαλουμε στο περιθωριο ολους αυτους που προανεφερα και ολους οσους ειναι κοντα τους...ειναι δικαιο ομως αυτο???προσπαθω πλεον να τα βλεπω ολα οσο πιο αντικειμενικα μπορω αλλα πιστεψε τα εχω πολυ μπερδεμενα στο μυαλο μου...

Υ.Γ.σε περασα για βαζελο αλλα την εκανα την επεξεργασια :lol: :lol:
feelin' frisky?

ultras 1312
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ 23 Μαρ 2012, 23:00
Has thanked: 8 times

Re: Η άποψη σας για το οπαδικό κίνημα

Δημοσίευση από ultras 1312 » Τρί 01 Ιαν 2013, 13:42

effenberg7 έγραψε:
ultras 1312 έγραψε:
magka oraia ta les alla pisteuo oti mporoume kai oloi mazi (an oxi oloi oi perissoteroi) apla den exei ginei i arxi apo kapoious i kapoioi "fovountai/distazoun" na kanoun tin arxi..me ta "tha" kai me to internet den ginetai kati..
as ginei apo kapoious i arxi kai tha sou po posoi tha akolouthisoun..
mualo kai dinami thelei..

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΕΛΙΑ..
προσωπικη μου αποψη μακαρι να γινοταν αυτο ...θα μπορουσε να γινει αυτο απο μελη του curva και πιστευω ευκολα....δεν νομιζω οτι φοβουνται να γινει αυτη η συναντηση...ισως να δισταζουν για μια εσωτερικη κατακραυγη γιατι κακα τα ψεματα πολλοι δικοι μου και δικοι σου εχουν ανοιχτα θεματα και κοντρες που δυσκολα τις αποφευγεις και ο καθενας απο την πλευρα του εχει δικιο...και δεν μιλαω για 2-3 σφαλιαρες που ευκολα μπορεις να τις ξεχασεις...μιλαω για πουστριλικια που τα ξερουμε ολοι και απο μεν και απο δε...τωρα παμε σε ενα αλλο κομματι...για να χαραχτει αυτη η κοινη πορεια θα πρεπει να βαλουμε στο περιθωριο ολους αυτους που προανεφερα και ολους οσους ειναι κοντα τους...ειναι δικαιο ομως αυτο???προσπαθω πλεον να τα βλεπω ολα οσο πιο αντικειμενικα μπορω αλλα πιστεψε τα εχω πολυ μπερδεμενα στο μυαλο μου...

den eimai vazelos an nomizeis auto..file "s'auti ti poreia" tha erthoun oi siniditopoiimenoi opadoi kai oxi oi roufianoi kai ipalliloi..autoi den exoun kanena dikaioma na erthoun..gia poio logo na skasoun??s'oles stis omades iparxoun siniditopoiimena kai sosta atoma..giati se italia kai germani pou exoun ginei toses poreies kai eidikotera italia pou itan koines den exoun paixtei poustrilikia metaksi ton opadon??tha mou peis allo italia allo edo..oxi file to exeis prospathisei i mono sto "tha" emeines??
kati teleutaio oi pitsirikades pou arxizoun na asxolountai ta teleutaia xronia to mono pou skeftontai einai to mpaxalo kai pos tha ti kanoun ston antipalo kai na deixtoun stous megalous pou polles fores autoi tous ta mathainoun..an den allaksoun muala oi neoteres genies den prokeitai na allaksei tipota isa isa apodiknietai kathe mera oti ginontai xeirotera..
en apo ta liga sosta topik sto foroum kai anti na grafoun oloi to grafoun sta arxidia tous..

as ginei sto kontino mellon mia koini poreia kai tha deis pos tha "xestoun" oloi autoi pou mas theloun ektos gipedou..

Άβαταρ μέλους
effenberg7
Δημοσιεύσεις: 2236
Εγγραφή: Τρί 23 Νοέμ 2010, 00:36
Has thanked: 12 times

Re: Η άποψη σας για το οπαδικό κίνημα

Δημοσίευση από effenberg7 » Τρί 01 Ιαν 2013, 13:52

ultras 1312 έγραψε:

den eimai vazelos an nomizeis auto..file "s'auti ti poreia" tha erthoun oi siniditopoiimenoi opadoi kai oxi oi roufianoi kai ipalliloi..autoi den exoun kanena dikaioma na erthoun..gia poio logo na skasoun??s'oles stis omades iparxoun siniditopoiimena kai sosta atoma..giati se italia kai germani pou exoun ginei toses poreies kai eidikotera italia pou itan koines den exoun paixtei poustrilikia metaksi ton opadon??tha mou peis allo italia allo edo..oxi file to exeis prospathisei i mono sto "tha" emeines??
kati teleutaio oi pitsirikades pou arxizoun na asxolountai ta teleutaia xronia to mono pou skeftontai einai to mpaxalo kai pos tha ti kanoun ston antipalo kai na deixtoun stous megalous pou polles fores autoi tous ta mathainoun..an den allaksoun muala oi neoteres genies den prokeitai na allaksei tipota isa isa apodiknietai kathe mera oti ginontai xeirotera..
en apo ta liga sosta topik sto foroum kai anti na grafoun oloi to grafoun sta arxidia tous..

as ginei sto kontino mellon mia koini poreia kai tha deis pos tha "xestoun" oloi autoi pou mas theloun ektos gipedou..
μπορει να εχεις δικιο...απλα οπως προειπα εγω προσωπικα τα εχω πολυ μπερδεμενα στο μυαλο μου..αυτο δεν σημαινει οτι δεν βλεπω θετικα αυτα που λες...κι αυτο για τους πιτσιρικαδες πλεον ειναι μεγαλη αληθεια...τελος παντων μακαρι να γινει η αρχη και βλεπουμε
feelin' frisky?

SOLDIER.4

Re: Η άποψη σας για το οπαδικό κίνημα

Δημοσίευση από SOLDIER.4 » Κυρ 06 Ιαν 2013, 02:54

Σαπίλα..λίγοι είναι αυτοί που το' χουν και προσπαθούν όπως και αναφέρθηκε ότι με την τεχνολογία σήμερα φμπ κλπ. όλοι την είδαν πρωταγωνιστές της φάσης απ' το κάθε ψευτόμαγκα πιτσιρικά μέχρι τον κάθε κακομοίρη που δεν έχει τι να κάνει και πιάνει στο στόμα του σκηνικά,Οπαδούς και μανάδες. Έχει χαθεί όμως και η λέξη ΣΕΒΑΣΜΟΣ γιατί όπως ανέφερα και πιο πριν ο κάθε :stokos νομίζει ότι κάποιος είναι κανείς δε θα τολμούσε να βρίσει μάνες και να αντιμιλήσει σε μεγαλύτερους παλαιότερα. Είναι πολλά που πρέπει να συζητηθούν πάνω σε αυτό το θέμα...

Άβαταρ μέλους
loudovikos
Δημοσιεύσεις: 2639
Εγγραφή: Παρ 26 Νοέμ 2010, 12:13
Τοποθεσία: konta ston fourno tou indianou
Has thanked: 237 times
Been thanked: 11 times

Re: Η άποψη σας για το οπαδικό κίνημα

Δημοσίευση από loudovikos » Τρί 08 Ιαν 2013, 13:17

Heineken έγραψε: Το μόνο που έχω να πω, ότι ο χουλιγκανισμός είναι κομμάτι του οπαδισμού!
kai se liga xronia tha ginoun antithetes ennoies....
otan tin teleutaia 10etia+ o oros xouliganismos emperiexei kai lekseis opws opla kai maxairia se pesimata pou polles fores ginontai epitheseis dolofonias den nomizw oti tha apotelei tote oxi kommati alla oute psixoulo tou opadismou.....

ug.swstos o sadekg gia to thema fwnis..
Η ΟΜΑΔΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ..
Εικόνα

Heineken

Re: Η άποψη σας για το οπαδικό κίνημα

Δημοσίευση από Heineken » Τρί 08 Ιαν 2013, 14:16

loudovikos έγραψε: kai se liga xronia tha ginoun antithetes ennoies....
otan tin teleutaia 10etia+ o oros xouliganismos emperiexei kai lekseis opws opla kai maxairia se pesimata pou polles fores ginontai epitheseis dolofonias den nomizw oti tha apotelei tote oxi kommati alla oute psixoulo tou opadismou.....
Μιλάω για τον "υγιή" χουλιγκανισμό!

Όταν χρησιμοποιείται μαχαίρι (ή κάποιο άλλο αντικείμενο) δεν μιλάμε για χουλιγκανισμό, αλλά για δολοφονία!

Άβαταρ μέλους
Irlandos 1
Δημοσιεύσεις: 6914
Εγγραφή: Δευ 26 Σεπ 2011, 15:20
Has thanked: 50 times
Been thanked: 94 times

Re: Η άποψη σας για το οπαδικό κίνημα

Δημοσίευση από Irlandos 1 » Δευ 14 Ιαν 2013, 12:12

Aπορίες σχετικές με το θέμα.
Υπάρχουν οπαδοί στην Ελλάδα που σήκωσαν λινάτσα για τη βίλλα αμαλίας-για τις καταλήψεις, και δεν την έβγαλαν φώτο για να ανέβει στο ίντερνετ;
Επίσης πόσοι από αυτούς καταλαβαίνουν πως σήμερα είναι οι καταλήψεις και αύριο θα ακολουθήσουν "οι κακοί σύνδεσμοι";
Μακάρι να το καταλαβαίνουν όλοι, αλλά εγώ δεν το πιστεύω...
Επίσης, αν θέλει να μου πει κάποιος πάνθηρας, που σήκωσαν ενυπόγραφο πανί, πως αλλιώς έχουν εκφράσει την αλληλεγγύη τους σαν σύνδεσμος, πέρα από τη λινάτσα.

υγ. για το άλλο στα γιάννενα δε χρειάζεται να πω κάτι...

Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες