ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Άβαταρ μέλους
j.rebel
Δημοσιεύσεις: 5175
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 09:36
Has thanked: 411 times
Been thanked: 360 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από j.rebel » Τρί 24 Δεκ 2019, 12:12

PATSIFRIKOS έγραψε: Τρί 24 Δεκ 2019, 11:53 Τζόνι όπως σε έχω κόψει είμαι σίγουρος ότι τα μεσημέρια ακούς και αυτόν τον καρκινιάρη τον Χριστόγλου.
den akouw radia katholou file,
oute s lew oti den phre kozia,alla pws tha ginei,4 xronia epaize monos tou,den yphrxe kanenas,h aek sth g ethniki,o paok psaxnotane,k sy se mavra xalia,otan etrwges 3 hmixrono diladi eftaige h diaithsia?

PATSIFRIKOS
Δημοσιεύσεις: 3366
Εγγραφή: Τρί 01 Φεβ 2011, 21:04
Has thanked: 234 times
Been thanked: 266 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από PATSIFRIKOS » Τρί 24 Δεκ 2019, 12:30

Εσένα το 2004 που ήσουν πολύ χειρότερός μου και αποδείχτηκε και στον τελικό κυπέλλου σου έφταιγε τάχα μου ο Δούρος που με πέρασε και πριονοκορδέλα στο 1ο ημίχρονο.

Το 2010 σου έφταιγε ο Πατέρας αλλά ήσουν εκτός πρωταθλήματος από Φλεβάρη.

Το 2018 τα έβαλες με την εξυγίνανση αλλά μόνο αεκ και παοκ ήταν διεκδικητές.

Πέρυσι που έφαγες 3 στην Τούμπα στο χαλαρό σου έφταιγε μια λίμνη.

Φέτος που δεν μπορείς να κερδίσεις κάτι ομαδούλες σου φταίει το βαρ (το οποίο σε έχει ευνοήσει εν τω μεταξύ).

Και μου λες εμένα τι μου έφταιγε; Για όταν τα έπαιρνες στις ισοβαθμίες από μένα και την αεκ μπορούμε να μιλάμε ή όχι; Το 97 που το πήρες με διαφορά από την αεκ αλλά κάθε αγωνιστική είχες ένα κερδισμένο πέτσινο πέναλτι και 2 κόκκινες υπέρ σου μπορούμε να μιλάμε ή όχι; Για τα όργια τη χρονιά του Κυράστα μπορούμε να μιλάμε ή όχι; Για τη χρονιά της Ριζούπολης μπορούμε να μιλάμε ή όχι; Για το 2005 που όχι μόνο σου επιστρέφουν τους βαθμούς αλλά γίνεται και κανονικά το παιχνίδι με τον Πανιώνιο μπορούμε να μιλάμε ή όχι; Δεν θα πιάσω καν μεμονομένα παιχνίδια από 97 μέχρι σήμερα γιατί θα γράφω μέχρι την πρωτοχρονιά. Στο ξαναγραψα, είσαι μπλεγμένος σε 2 παράγκες, ένα κοριόπολις και μία εγκληματική οργάνωση/συμμορία. Βουτηγμένος μέχρι τα σκατά. Ελέγχεις επί μια 20ετία επο, διαιτητές, λίγκες, δικαστές, μπάτσους, παρατηρητές, βουλευτές και πάει λέγοντας. Δεν σε ακουμπάνε πουθενά και για τίποτα. Εξουσιάζεις τα πάντα διαχρονικά και μένεις ατιμώρητος για όλα. Και όταν έρχεται το καταραμένο 50-50 πας να τινάξεις το πρωτάθλημα στον άερα γιατί δεν το αντέχεις. Και εσύ μου λες ότι επειδή σε ένα παιχνίδι με νικούσες 3-0 στο ημίχρονο δεν μπορώ να μιλάω για όλα αυτά. Εεε σε πιάνει μια αηδία.
OLD HABITS ARE HARD TO BREAK

Άβαταρ μέλους
j.rebel
Δημοσιεύσεις: 5175
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 09:36
Has thanked: 411 times
Been thanked: 360 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από j.rebel » Τρί 24 Δεκ 2019, 12:45

edw einai h diafora mas re file,oti egw to 10 emeina pisw se sxediasmo kai eixan ginei terastia lathi pou ta legame kai ta vlepame,k agwnistika hsouna kalyteŕos asxeta an phres k to ergo.
persi pou exasa 3-1 sth toumpa de milhse kaneis gia limnoules,oloi legame oti h omada ekane kakh ektimhsh sto mats pou mphkame me natxo kai dikaia xasame,asxetws an pisteyame oti eimastan kalyteroi...
to 04 den nkmizw na soun toso kalyteros,eice ekloges tote,hmastan prwtoi k kaname 4 gkeles seri meta tis ekloges,sto teliko kypelou hsoun kalyteros k me minx k me allous,alla oloi expun dikaiwma se wna vrady na einai kakoi h o allos kalyteros,,
k o paok phre kypello ap thn omada lemonh pou kernage over 3.5 se ola ta ghpeda,einai epivaivewsh oti o paok tou nalitzh htan kalyteros apo emas?

Megara13
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 20:14
Has thanked: 137 times
Been thanked: 65 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από Megara13 » Τρί 24 Δεκ 2019, 13:02

re malaka johny se kerdizo sti leoforo me ta karagkiozilikia tou proponiti sas,to perneis sta xartia..6 vathmoi einai se ena mats..
sto offside tou katsourani alloi 6 vathmoi kai apo ekei..tin ali xronia ikseres oti erxete pali poutsa kai den katevikes kan,kotares..

ginonte aisxi se ena mats anti na paei stous 3 i diafora paei stous 9,to paratane oi dikoi mou gt kseroun oti kai na kanoun protathlima den pernoun kai exoume ton johny tora na sou leei gia 30 vathmous diafora kai de dikeouse na milas..de gamiese re malaka

PATSIFRIKOS
Δημοσιεύσεις: 3366
Εγγραφή: Τρί 01 Φεβ 2011, 21:04
Has thanked: 234 times
Been thanked: 266 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από PATSIFRIKOS » Τρί 24 Δεκ 2019, 13:20

Τότε που δεν κατέβηκαν Λεωφόρο είχαμε μαύρα χάλια αγωνιστικά. Απλά δεν θέλανε να ρισκάρουνε ούτε 1% να κάνουν γκέλα (τα ντέρμπι εκεί ήταν πάντα διαφορετικά) και γούσταραν να κάνουν επίδειξη δύναμης και να σε καταστρέψουν εξωαγωνιστικά. Και με το οφσάιντ του Κατσουράνη πάλι επίδειξη δύναμης έκαναν, άντε να πήγαινε η διαφορά στους 4, ποιος πιστεύει ότι θα έκαναν δηλαδή ακόμα δύο γκέλες και θα το έχαναν; Απλά οι τύποι έχουν αρρώστια στο κεφάλι ρε. Εδώ χρονιές που η διαφορά ήταν ήδη στους 10 πάλι αίσχη γινόντουσαν γιατί η διαφορά έπρεπε να πάει στους 20 για να έχει επειχειρήματα τώρα ο κάθε Τζόνι και να σου λέει ε και τι έγινε μωρέ που σε έσφαζα με την διαφορά στους 20 βαθμούς. Αυτή είναι η κανονικότητα για αυτούς.
OLD HABITS ARE HARD TO BREAK

Άβαταρ μέλους
j.rebel
Δημοσιεύσεις: 5175
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 09:36
Has thanked: 411 times
Been thanked: 360 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από j.rebel » Τρί 24 Δεκ 2019, 14:58

οκ re magges...aksize 2 koupes o atzagun

dernw

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από dernw » Τρί 24 Δεκ 2019, 15:15

no passaran έγραψε: Τρί 24 Δεκ 2019, 09:43 καλα ρε μπουρδελα ολοι εδω μεσα ειστε; καλαντα δεν λετε εσεις;
παμε τωρα και λιγο πιο σοβαρα (και καλα)...Μαγκες απο το βορρα,το προβλημα δεν ειναι αν πηρατε πρωταθλημα μετα απο 35 χρονια και φυσικα αυτο το κανατε ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ δηλαδη ΚΑΙ με το παρασκηνιο.
Καλη ομαδα ειχατε,πιο σταθερη και πιο ετοιμη απο την περσυνη ομαδα του Ολυμπιακου που ηταν καινουργια αλλα επαιζε κλασεις ανωτερα,τουλαχιστον σε σχεση με τα εκτρωματα που παρουσιαζαμε την τελευταια 3ετια.
Το "προβλημα" (που σιγα το προβλημα,αλλα ειναι προβληματα στη ζωη) ειναι πως επειδη εδω μεσα τα λεγαμε ολοι μας,καποιοι αλλαλαζατε για ΙΣΟΝΟΜΙΑ πραγμα που δεν συμβαινει και φυσικα ποτε δεν προκειται να συμβει! Ουτε απο αυτον τον χαλιφη ,ουτε απο τον επομενο και παει λεγοντας...
Πιο πολυ εχει να κανει με την υποκριτικη σταση μερικων και μονο! πειτε ρε μαλακες την αληθεια δεν ειναι κακο! αλλωστε δεν νομιζω πως οποιος πρακολουθει στενοτερα το πρωταθλημα και οχι μονο την ομαδα του να αρνηθει πως ο παοκ και φετος ειναι καλος στο γηπεδο

Υ.Γ ρε σινς που εισαι μωρη χαμουρα εσυ; ;-)
re nopassaranouli paraskinio me ksenous diaitites?
giati ponate re palikaria? na se pw egw giati? giati to kserei kai i psyxoula sas pws to prwtathlima persi itan penintarisio kai isoun afantos se oli tin xronia..
o proedros sou skouzei gia kanonikotita? poia kanonikotita diladi? na ksanaferei pisw oli tin sapila twn diaititwn kai epeidi de mporei na to kanei logw epo trampoukizei..
exete valthei na vgalete to var axristo.. xrisimopoieitai edw kai kamia 20etia kserw gw stin eurwpi kai emeis opws panta teleutaioi kai kataidrwmenoi to vazoume kai enw eidika esy de prepei na milas kan giati exeis eunoithei ouk oliges fores apo to var parolauta prospatheis na to vgaleis akyro..
fysika kati prwtotypies na exeis ton tselsi na rixnei mpineliki sto miso metro apo ton diaititi sto var kai na deixnei i nova plana apo to diastima mono stin elladara tha mporousan na ginontai..

poios xalifis kai ksexalifis.. auta mono se sas ta fyta pernane pou diavazete grammi gavros.gr :lol:
xalifis pou proteinei VAR, ksenous diaitities kai dimiourgia b omadwn gia tous daneikous DEN NOEITAI psile..
ama itan xalifis tha epairne to prwtathlima tote me tin koula, tha fortwne me xrima tous ellines diaitites, tha kathysterouse to var, tha erixne kana fourno h' tha apeilouse sta apodytiria me kanena kaskol kai kanena polo, tha ton katigorousan gia 2 tonous irwini kai tha tin ekane mouxti eksafanizontas 9 atoma kai sto telos olokliro to ploio san to peirama tis filadelfeias ktlp..

einai kai oi alloi sanofagoi alla stin istoria tous exoun vgalei kai kamia anakoinwsi enantia stin dioikisi tous.. vlepe vazelous kai xanoumia..
eseis psile omws eiste i epitomi twn ypallilwn pou den dianoeitai kaneis na kounithei sto megalo afentiko.. oute thyra 7 yparxei (egw thymamai mia anakoinwsi pou eixe vgei kai epeidi milouse ligo asxima gia ton proedro kopike kai efage giouxa) alla mexri kai kati mitropouloi kai pio prin o savas etrwge trampouko..

ponaei to 50-50 omws filarako
antikanonikotita -4

alfakapa
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Σάβ 08 Οκτ 2011, 22:31
Has thanked: 41 times
Been thanked: 1 time

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από alfakapa » Τρί 24 Δεκ 2019, 16:25

panaev έγραψε: Δευ 23 Δεκ 2019, 16:51
alfakapa έγραψε: Δευ 23 Δεκ 2019, 15:40 olo exete kopsei olo de goustarete marinaki olo de goustarete upalilous alla ekei to violi sas xaxaxaxa

na ftiaksete omada na kerdizei kai ti diaitisia re komenoi..xaxaxaxa

esite floroi telos
Οσο κ να έχουμε κόψει όσο κ να μην γουστάρουμε μαρινακη όσο κ να μη γουστάρουμε υπαλλήλους όταν γαμαμε εσάς όπως τότε με τον κατσουρανη απλά χυνουμε το σλιπάκι μας....
gi ayto sou lew oti eiste floroi. oi magkes xunoun me alla pragmata. px sto trito me juve ,sto 0-1 sti varkeloni kai klaine kiolas otan ksinei to dokari i poutana meta kai de pas 4.as poume sta 3 sto karaiskaki goustara alla den exusa giati den imoun mesa na sas vlepw. katalaves?
twra gia tous upalilous klp asto. alliws oneirevomaste ton olumpiako .FAP. paei i 7 tou prwtathliti se kaname me petres kai kadronia. lew psemata?

kales giortes me tin oikogeneia konta se olous. ta alla ola deyterevonta

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από no passaran » Τρί 24 Δεκ 2019, 18:01

@dernw ειλικρινα σε περιμενα λιγοτερο μαλακα.
Εχω κατσει και εχω γραψει με προσοχη την αππψη μου σχετικα με το αν πηρες δικαια η οχι πρωταθλημα,
Καθομαι και γραφω για την επο που μια την εχει ο ενας μια ο αλλος (πιο. Πολλα χρονι εμεις) και μιλας για πρωταθλητες σε εμενα; μιλας βρε μαλακα σε μενα για τον προεδρο που τον βριζω αππ τη μερα που ανελαβε;

Το var φυσικα κι θα μπορουσε ναι ειναι η επιτομη της δικαιοσυνης αλλα οπως σε ολα τα πραγματα ετσι και σε αυτο, υο πηρε η ψωροκωσταινα και του ξεφτυλισε τη μαναουλα! Το var λοιπον χρησιμοποιειται κατα το δοκουν γιαυτο σκουζουν οι καραπαπαδες και λοιποι
Ασχετα με τη διαφωνια μου ως προςντην αντιδραση τους, η χρηση με την. Οποια γινεται ειναι επιεικως γελοια, οπως γελοιο ειναι πολλα πολλα χρονια το μπουρδελακι που λεγεται ελληνικο πρωταθλημα.

Για υπαλληλους κλπ τα ξερεις παρα πολυ καλα και εσυ
Εκει πανω. Ξερςι; γι μαγαζια που ξεχρ3ωσανε, για μαγαζι που ανοιξανε, για ασφαλιτες που σου κανουνε αβαντες κι πολλα αλλα. Κρατος ο Σαββιδης εκει πανω, ωφελημενοι και εσεις και ίσως τα ξερεις καλυτερα απο εμενα η τους βορειους φιλους μου που μου τ λενε.

Θα σε παρακαλουσα ομως γενικοτερα αν δεν αου κανει κοπο, οταν μιλας μ; ζι μου καλο ειναι να καταλαβαινεις τι διαβαζεις για να κανουμε ωραιο διαλογο με μια σωστη βαση. Με βαση αυτ που εχω πει τα οποια θαρρω φαινονται ξεκαθαρα στο κειμενο που παρεθεσες και ταχα μου απαντας
Φιλικα εννοείται 👍

Υ. Γ οι ξενοι διαιτητες μεσες ακρες καλα το πανε, ο ξενος αρχιδιαιτητης ομως; πως σου εχει φανει εσενα ρε παιδι μου; σωστος;
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

panwkatw7
Δημοσιεύσεις: 1610
Εγγραφή: Τετ 23 Μαρ 2011, 18:31
Has thanked: 34 times
Been thanked: 195 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από panwkatw7 » Τρί 24 Δεκ 2019, 21:08

PATSIFRIKOS έγραψε: Τρί 24 Δεκ 2019, 12:30 Εσένα το 2004 που ήσουν πολύ χειρότερός μου και αποδείχτηκε και στον τελικό κυπέλλου σου έφταιγε τάχα μου ο Δούρος που με πέρασε και πριονοκορδέλα στο 1ο ημίχρονο.

Το 2010 σου έφταιγε ο Πατέρας αλλά ήσουν εκτός πρωταθλήματος από Φλεβάρη.

Το 2018 τα έβαλες με την εξυγίνανση αλλά μόνο αεκ και παοκ ήταν διεκδικητές.

Πέρυσι που έφαγες 3 στην Τούμπα στο χαλαρό σου έφταιγε μια λίμνη.

Φέτος που δεν μπορείς να κερδίσεις κάτι ομαδούλες σου φταίει το βαρ (το οποίο σε έχει ευνοήσει εν τω μεταξύ).

Και μου λες εμένα τι μου έφταιγε; Για όταν τα έπαιρνες στις ισοβαθμίες από μένα και την αεκ μπορούμε να μιλάμε ή όχι; Το 97 που το πήρες με διαφορά από την αεκ αλλά κάθε αγωνιστική είχες ένα κερδισμένο πέτσινο πέναλτι και 2 κόκκινες υπέρ σου μπορούμε να μιλάμε ή όχι; Για τα όργια τη χρονιά του Κυράστα μπορούμε να μιλάμε ή όχι; Για τη χρονιά της Ριζούπολης μπορούμε να μιλάμε ή όχι; Για το 2005 που όχι μόνο σου επιστρέφουν τους βαθμούς αλλά γίνεται και κανονικά το παιχνίδι με τον Πανιώνιο μπορούμε να μιλάμε ή όχι; Δεν θα πιάσω καν μεμονομένα παιχνίδια από 97 μέχρι σήμερα γιατί θα γράφω μέχρι την πρωτοχρονιά. Στο ξαναγραψα, είσαι μπλεγμένος σε 2 παράγκες, ένα κοριόπολις και μία εγκληματική οργάνωση/συμμορία. Βουτηγμένος μέχρι τα σκατά. Ελέγχεις επί μια 20ετία επο, διαιτητές, λίγκες, δικαστές, μπάτσους, παρατηρητές, βουλευτές και πάει λέγοντας. Δεν σε ακουμπάνε πουθενά και για τίποτα. Εξουσιάζεις τα πάντα διαχρονικά και μένεις ατιμώρητος για όλα. Και όταν έρχεται το καταραμένο 50-50 πας να τινάξεις το πρωτάθλημα στον άερα γιατί δεν το αντέχεις. Και εσύ μου λες ότι επειδή σε ένα παιχνίδι με νικούσες 3-0 στο ημίχρονο δεν μπορώ να μιλάω για όλα αυτά. Εεε σε πιάνει μια αηδία.
Το 2004 ημουνα πολυ χειροτερος σου και τα δυο παιχνιδια στο πρωταθλημα μεταξυ μας ηρθαν ισοπαλα...Τρομερη λογικη

Ο δουρος σε περασε πριονοκορδελα? το ακουσαμε και αυτο. Με εχει ξαναφησει ο δουρος με 10 και εφαγες 2 στο χαλαρο. εσυ ξερεις πολυ καλα πως αν στην φαση του τζιοβανι μενανε με 10 και οι δυο ομαδες, δεν ισοφαριζες ουτε σε 40 χρονια

Το 2010, ημουν εκτος τιτλου απο τον φλεβαρη.. σου υπενθυμιζω οτι μαθηματικα ο τιτλος εξασφαλιστηκε απο εσενα 2 αγωνιστικες πριν το τελος

το 2018 δεν ειχα καλη ομαδα, για μενα δικαια το πηρε η αεκ και περσι μεχρι να στρωσει η ομαδα γιατι ηταν καινουργια σχεδον στα 6/11, ειχα χασει βαθμους που μετα δεν καλυπτοντουσαν. Για μενα προσωπικα προφανως και το πηρε δικαια ο παοκ, ομαδα που δεν χανει 1 παιχνιδι σε 30, κατι κανει καλα.

παμε παραπισω

Επειδη η καραμελα της χρονιας του συγχωρεμενου του κυραστα εχει λιωσει, εκεινη την σεζον παιξαμε μεταξυ μας 2 παιχνιδια. Εβαλες συνολικα 4 γκολ και τα 2 ηταν οφσαιντ

την χρονια της ριζουπολης για να φτασεις στο συγκεκριμενο παιχνιδι στο +3, εχεις παρει +4 βαθμους με διαιτησια απο τον ιωνικο και ενα πεναλτυ εκτος περιοχης με την αεκ

Για το 2005 τι εχεις να πεις? εφτασες 3 αγωνιστικες απο τον τιτλο, χεστηκες παλι επανω σου και εφερες καπακι 2 ισοπαλιες με παοκ και αεκ και της αεκ της εκλεψες και το τσου λου που δεν της δωσανε πεναλτυ στο 89 στη λεωφορο η μηπως οχι??

Εκφραζοντας μονο τον εαυτο μου, για να μη μου ζητησει και κανεις αδερφος ολυμπιακος τα ρεστα, λεω πως ναι ειχαμε τα κοζια, ναι μπορουμε να συζητησουμε για αρκετα παιχνιδια που γινανε λαθη υπερ μας, προσωπικα δεν συμφωνω με το πως χειριζεται ο επισημος ολυμπιακος το γεγονος του οποτε εχουμε αδικηθει αλλα εσυ ειδικα μη μου κουνας το δαχτυλο

Δεν γεννηθηκαμε ολοι μετα τις εκλογες στην αλεξανδρουπολη


Και κατι αλλο.. Απο που κι ως που ειναι ευνοημενος ο Ολυμπιακος φετος κιολας απο το βαρ??? Για τον αστερα τριπολης θα μου πεις παλι? Αν ειναι πεναλτυ αυτο με 5 παικτες οφσαιντ, τοτε ειναι πεναλτυ και του μπουχαλακη στο οακα. Διαλεξε και παρε

Το οτι μπορει να καυλωνεις οταν αδικουμαστε, ειναι δικαιωμα σου, αλλα αμα θες να εισαι αντικειμενικος να εισαι σε ολα, οχι με λενε ριζο και οπως θελω τα γυριζω

Και επειδη μιλησατε περι ξενων διαιτητων απο το 2016 κτλ... την σεζον 16-17 που πηραμε το τελευταιο πρωταθλημα, δεν μας εχουν δωθει 9 πεναλτυ ...οχι συζητησιμα, εξοφθαλμα...και παλι το πηραμε σχετικα ανετα και με το χειροτερο ροστερ... σας βαλανε οποιους θελατε διαιτητες και ηρθατε στο καραισκακη και φαγατε 3 ο ενας και 3 ο αλλος απο τον σεμπα και τον ελιουνουσι

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 106 επισκέπτες