ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
iou-iou
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν 2011, 20:26
Has thanked: 107 times
Been thanked: 282 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από iou-iou » Σάβ 11 Ιούλ 2020, 14:59

ioakeim symfwnw oti h dioikhsh sto epikoinwniako exei kanei kinhseis apsyxologhtes. Ki egw etsi to blepw.
Asxetws an exei dikio se kapoia ap ayta. Alla edw milame gia to agwnistiko. e kai fetos exoume yliko kai synolo apo ta kalytera ths teleytaias 15etias.

Pros sfigmenous: Mporei na mhn exoume paei stous 4 tou ch.League alla mia 8ada thn exw me thn diafora oti exasa thn prokrish sto telos apo thn Juventus tou Zidane, tou Inzaghi kai tou Deshamps, den epesa sthn Legkia Varsovias. Kai Twra an ola ayta ta xronia 8ewreite mpourdelo mia omada ap thn opoia perasan kai prosferan gia xronia paixtes opws o Rivaldo, o Giovanni, o Karempe, o Kovacevic, o Toure, o Miralas, o Melberg klp. kai proponhtes opws o Valverde, o Mitchel klp tote ka8iste skef8eite poso patsavouria kai petamenoi eiste eseis.....

panwkatw7
Δημοσιεύσεις: 1610
Εγγραφή: Τετ 23 Μαρ 2011, 18:31
Has thanked: 34 times
Been thanked: 195 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από panwkatw7 » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 01:18

Megara13 έγραψε: Σάβ 11 Ιούλ 2020, 09:33
Ego de to metrao..sto 70fevga diakopike,eixe alla 20 lepta...esi metra kai to 2-1 pou xasate kai to pirate 3-0 sta xartia..dikeoma sou einai
o kominis sou xarise kai mia kokini sto 43..leptomeria more..

oxi se gamise i dietisia fetos,to elege kai o savas... proti agonistiki karaiskaki,tote pou afisate na stisoun to var 15 lepta prin ksekinisei o agonas kai
de doulevan oles oi kameres kai de dinei penalty iper tou astera sto 80... i sto allo mats pou trampoukize o karapapas sto var to dietiti..stin kriti,den edose penalty iper tou ofi gia na isofarisei..
me emas sto karaiskaki o gestranious de dinei 2 penalty.. afta thimamai proxeira,standar einai k alla..
kai mas priksate ta arxidia gia ena offside sto volo,afou den klisate kana sxoleio ston pirea pali kala..

etsi einai i kontra dietisia re mpourdela? alla otan exeis mathei 90-10,to 60-40 sou fenete adikia.. skatofara
kai afou sas gamise i dietisia fetos giati thelete na sinexisei o gramenos? :lol: :lol: :lol:
Ρε βλακα κοιτα μην σπασεις κανα νυχι οπως κοπανας τα πληκτρα και ασε την προπαγανδα για κανα 12χρονο

Στα αρχιδια μας αν το μετρας η οχι, 0-1 εχασες, εσυ το διεκοψες

Στο καραισκακη, αντε να τα πουμε αλλη 1 φορα, το πεναλτυ που δεν δινει στην τριπολη ειναι ως μη γενομενο, ειναι οφσαιντ. Αμα θες να δωσει αυτο πεναλτυ τοτε θα δωσει και του μπουχαλακη στο οακα, στο 1-1. Ιδια φαση ακριβως

Οταν θες να αφησεις εντυπωσεις να τα θυμασαι καλυτερα, αυτο που λες με τον καραπαππα που "τραμπουκιζε" ειναι το ιδιο ματς, που ακουγεται να λεει φυγε κουμπαρακη, ειναι οφσαιντ. Τρομερος τραμπουκισμος, και για να σε προλαβω την γνωμη μου για τον καραπαππα την εχω πει πολλες φορες

Δεν εδωσε πεναλτυ στην κρητη? Καλα, κλεισε θα σε παρω αυριο

Δεν ειναι μονο το ακυρωθεν στον Βολο. Και στην ξανθη δεν εχει δωσει πεναλτυ και με τον παοκ στο καραισκακη και αμα κατσουμε να ψαξουμε 33 ματς θα βρουμε κι αλλα

Στα αρχιδια μου ο γραμμενος και ο περειρα και ο καραπαππας και ο κυρ σαββας. Εγω δεν ειμαι η παε, τον εαυτο μου εκπροσωπω.

Κατσε κανε καμια προσευχη να χασουμε κανα ματς γτ σε βλεπω σφιγμενο με το μεχρι στιγμης αηττητο και τον αυγουστο με καπελακι γουλβς στον καναπε και καμια εικονα της παναγιας στο πλαι. Αμα χανουμε στο πρωτο ημιχρονο, μην αλλαξεις θεση, τα γουρια να κρατας

Και αμα τελικα το παρουμε χωρις ηττα να βγαινεις να λες οτι μας το εδωσε ο κομινης. Εκει στα γκρουπ θεραπυ μαζι με τους αλλους. Βλακα

Άβαταρ μέλους
gate13uberalles
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: Τετ 02 Φεβ 2011, 07:45
Has thanked: 72 times
Been thanked: 105 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από gate13uberalles » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 02:08

Ρε μαλακές δεν λέμε ότι φέτος δεν έχετε καλή ομάδα,η άλλες χρονιές παλιότερα δεν ειχατε καλύτερη ομάδα και δεν το αξιζατε,αλλά ρε φίλε τόσα χρόνια ακόμα και στο συν 20 να είσαι και να παίζεις σκατα δεν θα σε άφηναν να χάσεις έτσι για την διαφορά,

Επίσης για μένα η νέα γενιά γαύρων είναι ότι χειρότερο στο αγωνιστικό γιατί μεγάλωσε με συγκεκριμένη προπαγάνδα από όλους τους πληρωμένους ΑΡΔ και με την νοοτροπία ότι ποτέ δεν είναι καλύτερος ο άλλος....4 πρωταθλήματα έχετε χάσει από το 97 το ένα είναι του Δούρου, το άλλο του πατέρα,το άλλο χάρτινο η αεκ,και το 4ο των Πρεσπών,το ίδιο ισχύει σε όλα τα αθλήματα βέβαια γιατί έτσι έχουν μεγαλώσει οι σημερινοί 25αριδες οι πιο μεγάλοι παραδέχονται κ κάτι

PATSIFRIKOS
Δημοσιεύσεις: 3366
Εγγραφή: Τρί 01 Φεβ 2011, 21:04
Has thanked: 234 times
Been thanked: 266 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑς

Δημοσίευση από PATSIFRIKOS » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 09:44

iou-iou έγραψε: Σάβ 11 Ιούλ 2020, 14:59 Mporei na mhn exoume paei stous 4 tou ch.League alla mia 8ada thn exw me thn diafora oti exasa thn prokrish sto telos apo thn Juventus tou Zidane, tou Inzaghi kai tou Deshamps, den epesa sthn Legkia Varsovias. Kai Twra an ola ayta ta xronia 8ewreite mpourdelo mia omada ap thn opoia perasan kai prosferan gia xronia paixtes opws o Rivaldo, o Giovanni, o Karempe, o Kovacevic, o Toure, o Miralas, o Melberg klp. kai proponhtes opws o Valverde, o Mitchel klp tote ka8iste skef8eite poso patsavouria kai petamenoi eiste eseis.....
Καλώς ή κακώς οι ευρωπαϊκές σου πορείες σε ολόκληρη την ιστορία σου είναι οι δύο φορές που έπαιξες προημιτελικά, το 92 κυπελλούχων και το 99 τσου λου. Αντίστοιχα εμένα είναι η μια φορά τελικό, δύο φορές ημιτελικοί, 4 φορές προημιτελικά κτλ..

Για το 96 πολλοί υποτιμάτε την πορεία χρησιμοποιώντας ως παράδειγμα την Λέγκια στους 8. Δεν φταίμε εμείς που απέκλεισε στον όμιλο την πρωταθλήτρια Αγγλίας Μπλάκμπερν και παίξαμε μαζί τους. Στα προκριματικά εκείνης της χρονιάς έχουμε αποκλείσει Χάιντουκ που ήταν η μισή εθνική Κροατίας και την περασμένη σεζόν αποκλείστηκε στους 8 από τον Άγιαξ. Ο όμιλος ήταν πραγματικό αγγούρι. Με Πόρτο, με την πρωταθλήτρια Γαλλίας Ναντ (που πήγε την ίδια χρονιά και αυτή ημιτελικό όπως και εμείς άρα κακή δεν την λες προφανώς) και Ντιναμό Κιέβου (άσχετα από την δωροδοκία τους). Και ημιτελικό έπεσα με τον πιο δύσκολο που υπήρχε κάνοντας και το σπουδαιότερο διπλό στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου. Καλή η προπαγάνδα σας για την πορεία μας το 96 αλλά μόνο στο Πέραμα και την Σαλαμίνα πιάνει.

Λες για το 99 που έπαιξες με Γιούβε αλλά το πλέον αγγούρι το ζήσαμε εμείς και ήταν το 2002 που έφτασα στους 8 ξεκινώντας από Αύγουστο προκριματικά (και όχι με την Ανόρθωση), πέρασα δύο ομίλους και στα προημιτελικά έκανα την Μπαρτσελόνα για μισή ώρα να πετάει την μπάλα μακριά και να κάνει καθυστερήσεις σαν τον Εργοτέλη. Και το γαμωσουτ του Βλάοβιτς δεν μπήκε για μισό χιλιοστό.

Δεν λέει κανείς ότι ήσασταν μπουρδέλο τότε αλλά με τόσα χρόνια σερί συμμετοχές και λεφτά που έχετε εισπράξει θα έπρεπε να έχεις πάει τουλάχιστον άλλες δύο φορές στα προημιτελικά έστω κάποιας διοργάνωσης. Θεωρώ δεδομένο ότι εμείς υπό αυτές τις συνθήκες θα το είχαμε καταφέρει αν είχαμε στοιχειωδώς σοβαρή ομάδα. Την Γουλβς όπως την βλέπω θα την περάσετε και θα είναι η τρίτη σας σπουδαία ευρωπαική πορεία και φέτος έτσι όπως έγιναν τα πράγματα τώρα με μονά παιχνίδια έχετε μια απίστευτη ευκαιρία για το κάτι παραπάνω που ποτέ κανείς από εμάς δεν είχε.

Πάντως αν χτύπα ξύλο φτάσετε κανα ημιτελικό και αποκλειστείτε από καμιά Μάντσεστερ Γ. εμείς δεν θα βγούμε ούτε Ομόνοια ούτε Αλεξάνδρας να πανηγυρίσουμε όπως κάνατε εσείς κάποτε. Σας καταλαβαίνω βέβαια εν μέρη γιατί πρέπει να νιώσατε πολύ καταπιεσμένοι ψυχολογικά εκείνη τη χρονιά και ξεσπάσατε. Οπότε όλα καλά όλα ανθηρά.
OLD HABITS ARE HARD TO BREAK

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από no passaran » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 13:05

κανεις δεν σας χρεωνει πατσιφρικε για το ποιους αντιμετωπισατε. Απλα αναφερουμε την διαφορα της διοργανωσης και τις δυσκολιες που εκαναν το επιπεδο να ανεβαινει χρονο με το χρονο.
Επισης αυτο με την Ομονοια και τα ταρατατζουμ,μην ξεχνας πως ηταν και η εποχη τετοια. Διαφορετικα το βλεπαμε ολοι το σεναριο τοτε,καμια σχεση με τις μερες μας. Με αυτη σου τη λογικη παντως, μη φανταστεις πως και εμεις θα τρεξουμε σε κανα αεροδρομιο να υποδεχτουμε ξενη αποστολη :)
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

Άβαταρ μέλους
walter
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Πέμ 30 Αύγ 2012, 10:20
Has thanked: 71 times
Been thanked: 87 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από walter » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 13:12

Οι ευρωπαϊκές πορείες που γράφεις είναι εποχή βαρδινογιαννη, που κάνατε αγώνες για φύγει, αλλά όταν σας συμφέρει γράφετε με υπερηφάνεια για αυτές......
A FRIEND OF A FRIEND OF A FRIEND........

panwkatw7
Δημοσιεύσεις: 1610
Εγγραφή: Τετ 23 Μαρ 2011, 18:31
Has thanked: 34 times
Been thanked: 195 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από panwkatw7 » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 13:49

Ωραια, μεγαλα παιδια ειμαστε, ας πουμε καμια φορα 5 πραγματα της προκοπης για μπαλα, μπασκετ και οτιδηποτε. Λιγο πριν τα δευτερα αντα εχω βαρεθει τον μηδενισμο.

Χωρις να κατσω να κανω αναλυσεις δικης της δευτερας και ποιος εκανε τι, για μενα και οταν λεω εμενα, εκπροσωπω μονο τον εαυτο μου κι ας διαφωνουν μαζι μου συνοπαδοι, δικαια το πηραμε εμεις το 17, δικαια το πηρε η αεκ το 18, δικαια το πηρε ο παοκ το 19, δικαια το παιρνουμε εμεις φετος.

Μιας και πιασαμε τα της λεγομενης εξυγιανσης. Τωρα αμα ειναι να πιασουμε ολη την ιστορια του ελληνικου ποδοσφαιρου, παμε και μια μια της σεζον, δεν εχω προβλημα να μας βγουν τα απωθημενα, να τελειωνουμε με αυτες τις συζητησεις.

Megara13
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 20:14
Has thanked: 137 times
Been thanked: 65 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από Megara13 » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 14:33

Κανεις δεν μπορει να αμφισβητησει οτι ησασταν η καλυτερη ομαδα φετος..

Αλλα οι κινησεις της διοικησης σου βγαζουν ακριβως το αντιθετο αποτελεσμα..Απο την αρχη της χρονιας προπαγανδα για τον αδικημενο γαυρο πρωι μεσημερι βραδυ..Αδικηθηκες σε 2 ματς,ευνοηθηκες σε 5..Εσεις βιασμο λογικης οτι αδικηστε..Οταν εμας μας σφαζατε(και μιλαμε για σφαξιμο σε καθε αγωνιστικη,οχι 2 οφσαιτ και 3 πεναλτυ) λεγατε ας μιλησουμε για μπαλιτσα και φτιαχτε ομαδα να κερδιζετε και τη διαιτησια..Κραξιμο σε επο και κεδ για το οτιδηποτε..Γεναρη ανακοινωσεις οτι το πρωταθλημα ειναι στημενο..Αν εχει το θεο του βαζει υφυπουργο αθλητισμου και αφαιρει απο τον παοκ 7 βαθμους νταβατζιλικι ενω η διαφορα στο μεταξυ σας ειναι στον 1 βαθμο..Καπου εδω να συγχαρω τους μη γαυρους οπαδους που ψηφισαν κουλη.. Και ενω βριζει επο εδω και 3 χρονια την προηγουμενη βδομαδα ζηταει να μεινει για ακομα ενα χρονο.. Που αλλου εχουν γινει αυτα ρε μαλακες και δεν ανοιγει ρουθουνι?

Η ασυλια που εχετε και κανετε ολα αυτα ειναι εξοργιστικη.. Μονα-ζυγα-διζυγα δικα σας..

Και μετα απορειτε γιατι σας μισει ολη η Ελλαδα..

paokpartizan4
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Τετ 02 Φεβ 2011, 00:26
Has thanked: 183 times
Been thanked: 4 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από paokpartizan4 » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 14:54

Megara13 έγραψε: Κυρ 12 Ιούλ 2020, 14:33

Και μετα απορειτε γιατι σας μισει ολη η Ελλαδα..
Μην είσαι υπερβολικός Μέγαρα... όχι και όλοι...υπάρχει ένα γαλατικό χωριό που τους συμπαθεί και τους πιστεύει σε ότι λένε

PATSIFRIKOS
Δημοσιεύσεις: 3366
Εγγραφή: Τρί 01 Φεβ 2011, 21:04
Has thanked: 234 times
Been thanked: 266 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από PATSIFRIKOS » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 15:42

walter έγραψε: Κυρ 12 Ιούλ 2020, 13:12 Οι ευρωπαϊκές πορείες που γράφεις είναι εποχή βαρδινογιαννη, που κάνατε αγώνες για φύγει, αλλά όταν σας συμφέρει γράφετε με υπερηφάνεια για αυτές......
Οι πολλές ευρωπαϊκές πορείες είναι επί Γιώργου Βαρδινογιάννη. Οι πορείες απο 2001-2003 όταν έκανε γενικό κουμάντο ο Φιλιππίδης και όταν από το 2004 και μετά βγήκε μπροστά ο ανίκανος μας πήρε και μας σήκωσε. Και ξαναείδαμε χαΐρι στην ευρώπη την διετία της πολυμετοχικότητας. Επειδή και εγώ τον εαυτό μου εκπροσωπώ εδώ μέσα θα σου πω ότι εγώ προσωπικά ξεχωρίζω τον Γιώργο από τον Γιάννη. Όχι ότι τον νοσταλγώ αλλά προφανώς δεν τον βάζω ίσα και όμοια με το χαζό. Αναγνωρίζω όλες του τις πορείες και τις επιτυχίες. Ασχολιόταν με την ομάδα τέλος πάντων. Ο άλλος μας μετέτρεψε σε κομπάρσους και για αυτό ξεσηκώθηκε ΟΛΟΣ ο κόσμος (όχι μόνο η 13). Δεν μπορεί να ήταν όλοι τρελοί.
OLD HABITS ARE HARD TO BREAK

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 64 επισκέπτες