ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
fteros4
Δημοσιεύσεις: 2043
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 15:54
Has thanked: 110 times
Been thanked: 27 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από fteros4 » Τρί 26 Αύγ 2014, 00:48

alloste ta xalia pou vlepoume eixan provlefthei.
(na do tora ti tha pei o no pas kai o toufas pou dn pisteuan kiolas kai vlasfimousan)

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Sundaylovers
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 02:39
Has thanked: 133 times
Been thanked: 21 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από Sundaylovers » Πέμ 28 Αύγ 2014, 15:56

oyte ta prosxhmata :shock:

Χαίρε αθάνατο Ελληνικό ποδόσφαιρο

Προκαλεί η ΚΕΔ με τον ορισμό Παππά και Γεωργαράκου για το Σαββατιάτικο αγώνα.

papas
Τι κι την περίοδο 2011-2012 ο περιβόητος Ανδρέας Παππάς «κατεσφαξε» τον Παναιτωλικό στο αγώνα με τον Ολυμπιακό στο γήπεδο ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ; Σ έναν αγώνα που μέχρι και ο τότε προπονητής του Ολυμπιακού Ερνέστο Βαλβέρδε παραδέχθηκε τα πολλά λάθη εις βάρος της Αγρινιώτικης ομαδας.

Τι κι αν είχε για συνεργάτη του σ ένα ποδοσφαιρικό έγκλημα τον Γεωργαράκο του συνδέσμου Αθηνών; Η ΚΕΔ με μια προκλητική απόφαση όρισε τους εν λόγω δύο συγκεκριμένους τον πρώτο ως διαιτητή της αναμέτρησης και τον δεύτερο ως βοηθό του για το Σαββατιάτικο αγώνα μεταξύ Παναιτωλικού-Ολυμπιακού.

Φαίνεται πως η περσινή ισοπαλία στο Αγρίνιο δεν ξεχάστηκε εύκολα και μετά τα παράπονα του Σταύρου Θεοδωρίδη για την περσινή διαιτησία του κ. Σιδηρόπουλου φρόντισαν να στείλουν κάποιον πιο…έμπειρο. Για την ιστορία τη διαιτητική τριάδα συμπληρώνει ο Γρεβένης του συνδέσμου Χαλκιδικής με τέταρτο το Βοσκάκη του συνδέσμου Ρεθύμνου.

http://agrinioreport.com/%CF%87%CE%B1%C ... %81%CE%BF/
ΘΥΡΑ 6 ΑΓΡΙΝΙΟ - WARRIORS est.81

Άβαταρ μέλους
redwhitestripe
Δημοσιεύσεις: 3940
Εγγραφή: Δευ 29 Αύγ 2011, 23:08
Has thanked: 98 times
Been thanked: 17 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από redwhitestripe » Πέμ 28 Αύγ 2014, 16:44

an htan na apokleiwntai diaithtes gia lathi prin apo tria xronia den tha yphrxe diaithths na sfyriksei
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ultras-6
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 18:12
Has thanked: 10 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από ultras-6 » Πέμ 28 Αύγ 2014, 17:40

oxi kai lathh tis sfages
ΜΙΑ ΙΔΕΑ,ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ ΓΥΡΙΖΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Άβαταρ μέλους
redwhitestripe
Δημοσιεύσεις: 3940
Εγγραφή: Δευ 29 Αύγ 2011, 23:08
Has thanked: 98 times
Been thanked: 17 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από redwhitestripe » Πέμ 28 Αύγ 2014, 22:08

ultras-6 έγραψε:oxi kai lathh tis sfages
vre katalaves ti thelw na pw
allh einai h ousia...pws an katseis kai eksaireseis opoion se exei sfaksei opws les den tha meinei anthrwpos na se sfyriksei
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
isoutin
Δημοσιεύσεις: 2126
Εγγραφή: Πέμ 22 Μάιος 2014, 14:46

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από isoutin » Σάβ 06 Σεπ 2014, 11:52

Απόλυτη μαφία στην Ελλάδα



ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ θυμούνται τον Ολιβιέ Καπό, που έπαιξε κάποια στιγμή στον Λεβαδειακό. Θυμάται όμως αυτός… Και μιλώντας πρόσφατα σε ένα καλό γαλλικό περιοδικό, στο SoFoot, είπε φοβερά πράγματα, καλώντας όλους τους ποδοσφαιριστές να μην παίξουν ποτέ στην Ελλάδα, για την οποία λέει ότι βρίσκεται σε χειρότερη μοίρα από την Αφρική!



*«Πήγα στην Ελλάδα, παρασυρόμενος μετά τη θετική εμπειρία που είχε ο Τζιμπρίλ Σισέ στον Παναθηναϊκό, και είπα στον εαυτό μου… γιατί να μη δοκιμάσω κι εγώ».

*«Το επίπεδο του πρωταθλήματος είναι αρκετά χαμηλό. Υπάρχουν μόνο δύο μεγάλες ομάδες, ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός, οι οποίες είναι πολύ μακριά από τις υπόλοιπες. Ο άλλοι βρίσκονται στο ίδιο επίπεδο. Επίσης, η Ελλάδα είναι γνωστή για τους οπαδούς της. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα ούτε σε επίπεδο ρατσισμού ούτε σε κάτι άλλο. Να είμαι ειλικρινής, όταν έπαιζα στην ομάδα μου δεν είχαμε ποτέ φιλάθλους στο γήπεδο. Τα γήπεδα ήταν σχεδόν άδεια…».



*«Τα πάντα είναι διεφθαρμένα. Υπήρχαν τεράστια προβλήματα και στον Λεβαδειακό. Για να σας δώσω μια ιδέα, από τα 18 εκτός έδρας παιχνίδια της περσινής χρονιάς πήραμε ένα βαθμό. Ωστόσο, τερματίσαμε στην ένατη θέση. Εγώ, αυτό δεν το καταλαβαίνω. Σε ποιο άλλο πρωτάθλημα το έχετε δει; Μια ομάδα που έχει μόνο αρνητικά αποτελέσματα εκτός έδρας, να τερματίζει πάνω από το πρώτο μισό του πρωταθλήματος».



*«Είναι απίθανο. Παίζονται πολλά σε επίπεδο συναντήσεων. Παιχνίδια αγοράζονται για λόγους στοιχηματικούς. Η UEFA δεν προσέχει τι γίνεται στην Ελλάδα. Τα παιχνίδια δεν μεταδίδονται σε άλλη χώρα. Αντε, στην Τουρκία. Δεν ενδιαφέρεται κανείς. Η UEFA επίσης δεν ενδιαφέρεται. Είναι καταστάσεις που δεν πρέπει να υπάρχουν στο ποδόσφαιρο. Συμπαίκτες μου έχουν στείλει επιστολές στην ευρωπαϊκή ομοσπονδία, αλλά ok… δεν έγινε τίποτα».



*«Τα παιχνίδια συναλλάσσονται. Επίσης και τα συμβόλαια. Πολλά συμβόλαια είναι μαύρα. Κι όταν πηγαίνεις στους αρμόδιους θεσμούς να πάρεις τα δεδουλευμένα, σου λένε δεν υπάρχει κάποιο συμβόλαιο. Μετά παίρνεις το 1/3 αυτών και προσπαθούν να σε απομονώσουν και να σε εξαντλήσουν το ταχύτερο δυνατό».



*«Ο πρόεδρος της ομάδας μου δεν νοιαζόταν γι’ αυτά. Νομίζω τιμωρήθηκε για τρία χρόνια για συναλλαγή παιχνιδιών. Δεν ξέρω καν αν μπήκε φυλακή καθόλου. Εχει σωματοφύλακες. Δηλαδή ο πρόεδρος της Λιόν έχει σωματοφύλακες όταν περπατά; Μερικές φορές οπλοφορεί. Κάνει συναντήσεις με έναν έναν τους ποδοσφαιριστές. Στα αποδυτήρια τρέμαμε να του μιλήσουμε».



*«Για τους μισθούς αποφασίζει πάντα ένας άνθρωπος. Ο πρόεδρος. Ο σύλλογος λειτουργεί σαν μαφία. Δεν θέλω βεντέτα. Απλά να στείλω ένα σήμα κινδύνου. Στο τέλος κουράστηκα, δεν πήρα όλα τα χρήματα, ήθελα μόνο να φύγω από τη χώρα».



*«Επειδή έχω αγωνιστεί στην Εθνική Γαλλίας, ήμουν λίγο πιο άνετος. Συμπαίκτες έπαιρναν για τα Χριστούγεννα μόνο 100 ευρώ. Εκατό ευρώ για τρεις μήνες. Αλλοι αναγκάστηκαν να σπάσουν το συμβόλαιό τους και να μην παίζουν. Ο πρόεδρος της ομάδας είναι μαφία. Πολλοί ποδοσφαιριστές απειλήθηκαν. Και εμένα με απείλησε πολλές φορές προσωπικά. Απειλές θανάτου».



*«Πριν από ένα παιχνίδι, δέχτηκα κόσμο στο σπίτι μου και γείτονες. Μου ζητούσαν να πάρω κόκκινη κάρτα επειδή το είχαν ποντάρει στο στοίχημα και μου υποσχέθηκαν να μου έδιναν μέρος από τα κέρδη. Την επόμενη ημέρα με πήρε τηλέφωνο ο πρόεδρος να μου πει αν δέχτηκα την πρόταση. Του είπα ότι εγώ είμαι άνθρωπος νομοταγής, δεν κάνω τέτοια και αν ήθελε ένα παιχνίδι να είναι διεφθαρμένο, θα μπορούσε να ‘ρθει να μου ζητήσει να εγκαταλείψω την ομάδα. Μου είπε: “Δεν θα πας πουθενά. Θα σε σκοτώσω, μαζί τα παιδιά σου και τη γυναίκα σου. Δεν θα ξαναδείς την οικογένειά σου”. Αλλά στο τέλος έπαιξα. Χάσαμε το παιχνίδι και γύρισα σπίτι μου. Σκέφτομαι ότι θέλει να τεστάρει τους ποδοσφαιριστές. Θέλει να τους προκαλεί φόβο. Είναι δραματικό».



• Η αντίδραση από πλευράς Κομπότη και Λεβαδειακού ήταν υποτονική:



«Πραγματικά αισθάνομαι άσχημα για το κατάντημα ενός τέτοιου παίκτη. Τι συζήτηση να κάνουμε όταν ένας τέτοιος ποδοσφαιριστής, με τόσες πλούσιες παραστάσεις στην καριέρα του, άλλοτε διεθνής με την Εθνική Γαλλίας, φτάνει σε ένα επίπεδο οικονομικής εξαθλίωσης. Μας ζητούσε περισσότερα χρήματα για να λύσει το συμβόλαιό του και να φύγει από την ομάδα. Η οικονομική του εξαθλίωση είναι αυτή που τον οδήγησε σ’ αυτό το σημείο. Δεν υπήρξε καμία απολύτως απειλή, ούτε κατά του ίδιου ούτε φυσικά κατά της οικογένειάς του».



«Αποκύημα φαντασίας» και για την ΠΑΕ όλα όσα είπε ο παίκτης…



Σαν συμπέρασμα κρατάω το χειρότερο απ’ όλα. Οτι η UEFA, η μόνη δηλαδή ελπίδα να φτιάξει κάτι στο ελληνικό ποδόσφαιρο, γνωρίζει, αλλά δεν ασχολείται! Αν είναι αλήθεια, πραγματικά τη βάψαμε…
FUCK NO POLITICA,MODERN ULTRAS,COREOS ETC
Εικόνα

ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΔΑ,ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΝΕΕΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ
ΒΑΓΓΕΛΑ ΓΕΡΑ ,ΕΜΠΡΟΣ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ

Άβαταρ μέλους
isoutin
Δημοσιεύσεις: 2126
Εγγραφή: Πέμ 22 Μάιος 2014, 14:46

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από isoutin » Δευ 08 Σεπ 2014, 21:49

Νέες αποκαλύψεις για την εγκληματική οργάνωση στο ελληνικό ποδόσφαιρο από τη σημερινή ΔΙΚΗ στον ΣΚΑΪ

Συνέχεια στην... χιονοστιβάδα αποκαλύψεων που αφορούν την εγκληματική οργάνωση στο ελληνικό ποδόσφαιρο υπόσχεται σήμερα (00.15) η εκπομπή ΔΙΚΗ στον ΣΚΑΪ. Στην δημοσιότητα αναμένεται να δοθούν νέες καταγραφές του κοριού της ΕΥΠ, ενώ στην... πρόγευση που δίνει η εκπομπή μέσω του μπλοκ της αναφέρει: «Η μεγάλη ομάδα που την παζάρευαν για δορυφόρο, η επιχείρηση τρομοκρατίας και το όνομα του κορυφαίου υπουργού που χρησιμοποιούσαν για την έκδοση δικαστικών αποφάσεων».
Επίσης, δημοσιεύεται και το εξής απόσπασμα τηλεφωνικής συνομιλίας: «11/5/2012, ώρα 20.35, καταγραφή υπερκοριού ΕΥΠ:
-Εντάξει, προχώρα τα Γιάννη να υπογράψουμε σήμερα...τώρα να τελειώνουμε...
-Ναι, ναι, υπογράφουμε σήμερα κι από αύριο αρχίζει η τρομοκρατία»...

κουίζ.

Σε ποιον Γιάννη αναφέρεται;

-Στον Γιάννη Βρέντζο;

-Στον Γιάννη Μώραλη;

-Στον Γιάννη Κομπότη;

-Στον Γιάννη μου το μαντήλι σου; :mrgreen:
FUCK NO POLITICA,MODERN ULTRAS,COREOS ETC
Εικόνα

ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΔΑ,ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΝΕΕΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ
ΒΑΓΓΕΛΑ ΓΕΡΑ ,ΕΜΠΡΟΣ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ

Άβαταρ μέλους
ego
Δημοσιεύσεις: 525
Εγγραφή: Πέμ 05 Ιαν 2012, 09:57
Has thanked: 118 times
Been thanked: 35 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από ego » Δευ 08 Σεπ 2014, 22:18

(συμφωνα με διασταυρωμενες πληροφοριες) αναφερεται στον Γιαννη Αγιαννη.

fteros4
Δημοσιεύσεις: 2043
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 15:54
Has thanked: 110 times
Been thanked: 27 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από fteros4 » Δευ 08 Σεπ 2014, 22:26

Γιάννη Γούμενο;

Megara13
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 20:14
Has thanked: 137 times
Been thanked: 65 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από Megara13 » Δευ 08 Σεπ 2014, 22:29

isoutin έγραψε:Νέες αποκαλύψεις για την εγκληματική οργάνωση στο ελληνικό ποδόσφαιρο από τη σημερινή ΔΙΚΗ στον ΣΚΑΪ

Συνέχεια στην... χιονοστιβάδα αποκαλύψεων που αφορούν την εγκληματική οργάνωση στο ελληνικό ποδόσφαιρο υπόσχεται σήμερα (00.15) η εκπομπή ΔΙΚΗ στον ΣΚΑΪ. Στην δημοσιότητα αναμένεται να δοθούν νέες καταγραφές του κοριού της ΕΥΠ, ενώ στην... πρόγευση που δίνει η εκπομπή μέσω του μπλοκ της αναφέρει: «Η μεγάλη ομάδα που την παζάρευαν για δορυφόρο, η επιχείρηση τρομοκρατίας και το όνομα του κορυφαίου υπουργού που χρησιμοποιούσαν για την έκδοση δικαστικών αποφάσεων».
Επίσης, δημοσιεύεται και το εξής απόσπασμα τηλεφωνικής συνομιλίας: «11/5/2012, ώρα 20.35, καταγραφή υπερκοριού ΕΥΠ:
-Εντάξει, προχώρα τα Γιάννη να υπογράψουμε σήμερα...τώρα να τελειώνουμε...
-Ναι, ναι, υπογράφουμε σήμερα κι από αύριο αρχίζει η τρομοκρατία»...

κουίζ.

Σε ποιον Γιάννη αναφέρεται;

-Στον Γιάννη Βρέντζο;

-Στον Γιάννη Μώραλη;

-Στον Γιάννη Κομπότη;

-Στον Γιάννη μου το μαντήλι σου; :mrgreen:
tin epomeni mera..

http://www.footballleaguenews.gr/teams/ ... CE%B1.html

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Semrush [Bot] και 221 επισκέπτες