ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Kranos
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 10:45
Has thanked: 61 times
Been thanked: 63 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Kranos » Τρί 21 Μάιος 2019, 13:30

panaev έγραψε: Τρί 21 Μάιος 2019, 13:07 Ναι έτσι πάει όποιος δεν συμφωνεί δεν είναι Ολυμπιακός... Κ σου μιλάω εγώ που δεν είμαι υπάλληλος....βέβαια οι 9 στους δέκα συμφωνούν μη σου πω κ οι 10 στους 10 οποτε ολα καλα...Κάλο πρωτάθλημα με τη Κύμη....
Καλες εκδρομες στην Α2!
ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΩΝ ΣΤΑΜΑΤΗ ΓΟΝΙΔΗ
STAMATIS GONIDIS ULTRAS
AGAINST MODERN MUSIC

wtf?
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:51
Has thanked: 13 times
Been thanked: 79 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από wtf? » Τρί 21 Μάιος 2019, 13:40


panaev έγραψε:Κάλο πρωτάθλημα με τη Κύμη....
Θεουλης.

Άβαταρ μέλους
panaev
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Δευ 28 Φεβ 2011, 20:34
Has thanked: 140 times
Been thanked: 133 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από panaev » Τρί 21 Μάιος 2019, 13:49

Που ακριβώς διαφωνεις?

Άβαταρ μέλους
bongo
Δημοσιεύσεις: 785
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 00:53
Has thanked: 216 times
Been thanked: 259 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από bongo » Τρί 21 Μάιος 2019, 14:31

Το ότι οι Αγγελόπουλοι το πάνε όντως μέχρι τέλους και δεν έκαναν κωλοτούμπα, είναι κάτι που τους το καταλογίζω θετικά.
Ναι με πονάει να μην είμαστε στην Α1, αλλά δυστυχώς τόσα χρόνια κάποιες καταστάσεις δεν αλλάζανε με τίποτα.
Υπάρχει ένα σάπιο καθεστώς το οποίο επιδεικτικά και προκλητικά αρνείται πεισματικά να ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα.

Ο βασιλακό τόσες μέρες καίγεται ο κόσμος και είναι εξαφανισμένος.
Και ξαφνικά μου πετάγεται χθες να απαντήσει στην ευρωλίγκα :lol

Διαιτητές ορίζονται όπως να'ναι.

Ο Σχινάς λέει έχει εξαιρεθεί από αγώνες του βάζελου.....και μετά ο δπγ λέει "κράτος είναι ο Ολυμπιακός που εξαιρεί όποιον γουστάρει" :lol

Και πάρα πολλά παρόμοια περιστατικά τα οποία μάλιστα συμβαίνουν και σε βάθος χρόνων.

Λοιπόν, όπως όλοι λέμε μπράβο στην μπάλα που βάλαν ξένους διαιτητές και να μπει και VAR και ο,τιδήποτε άλλο να βοηθήσει τα πράγματα να γίνουν πιο αντικειμενικά και ξεκάθαρα, τα ίδια να απαιτούμε και για το μπάσκετ.

Φέτος ο βάζελος είναι σε καλύτερη φόρμα και πλην απροόπτου θα το έπαιρνε το πρωτάθλημα ούτως ή αλλιώς.
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο αντίθετοι με τους ξένους διαιτητές, θα ήταν και καλή ευκαιρία να "ταπώσουν" και εξωαγωνιστικά.

Κι επιμένω και σε κάτι που έχω πει και παλιότερα, δε γίνεται το ίδιο στόμα να αποθεώνει τον δπγ και να βρίζει το μαρινάκη ή το αντίστροφο.
Είναι άνθρωποι με ως επί το πλείστον παρόμοιες πρακτικές και νοοτροπίες, απλά τα μεγέθη (φράγκα που παίζονται) είναι διαφορετικά.

Τέσπα, όλοι και όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος σε βάθος χρόνου.
γι'αυτό που δεν καταλαβαίνουνε οι άλλοι

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από no passaran » Τρί 21 Μάιος 2019, 17:14

Μπογκο τα ειπες ολα! Γκρινιαζανε ολοι για τη μπαλα αλλα στο μπασκετ που δεν συγκεντρωνει τα φωτα τηε δημοσιοτητας ολα καλα.
Γκρινιαζαμε εμεις αντιστοιχα για το μπασκετ αλλα στη μπαλα 44 μονοι μας 35 ολοι σας και παει λέγοντας.
Να ναι καλα μερικα παιδια, αντιπαλοι τοσο εδω μεσα οσο και εξω, στην πραγματικη ζωη, οπου μπορούμε ομορφα να διαφωνισουμε και να πουμε και δυο σωστες κουβέντες. Ολοι να μαστε καλα δηλαδή μαλακες μου να διαφωνούμε και να προσεχουμε τους εαυτους μας γιατι εκει εξω κατι σαβουρες μας θελουν σκοτωμενους. Αυτα
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

eastender
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Παρ 26 Νοέμ 2010, 10:40
Has thanked: 21 times
Been thanked: 62 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από eastender » Τρί 21 Μάιος 2019, 22:56

Ρε συ bongo το χοντρό λάθος των άγγελο πουλιών φέτος είναι ότι ουσιαστικά ζήταγαν αλλαγή των κανονισμών πριν το τέλος της διοργάνωσης...πουθενά και με τίποτα σε κάθε θεσμό της κοινωνίας δεν γίνεται να αλλάξουν στη μέση οι κανόνες

Κατά τα αλλά λίγα πράγματα...το Ίντερνετ, η τηλεόραση και η παγκοσμιοποίηση άλλαξαν τα για πάντα όλους τους εμπορικούς κανόνες...

Ειδικότερα σε αγορές που τα κουκιά είναι μετρημένα....

Βλέπεις ότι η Ευρωλίγκα (με τα λίγα λεφτά που δίνει) πάει για 20 ομάδες...ένα ευρωπαϊκό NBA λοιπόν...που στην ουσία λειτουργεί σαν αναπτυξιακή λίγκα του αμερικανικού NBA...οι καλύτεροι παίχτες της Ευρωλίγκας μετακομίζουν / αναβαθμίζονται στο NBA...που αν ένας καλός παίχτης στην Ευρώπη έχει μισθό γύρω στο εκατομμύριο , στο NBA τα λεφτά ξεφεύγουν...για πλάκα ένας μέτριος παίχτης έχει ένα δεκάρικο ετήσιο συμβόλαι

Όποτε αν έχουν 40 αγώνες εγγυημένα στην Ευρωλίγκα για ποιο εγχώριο πρωτάθλημα μιλάμε τώρα....ειδικά στην Ελλάδα των ομάδων γειτονιών ...χεστηκανε όλοι....που προσωπικά μιλάω έχω χροοοονια να κοιτάξω βαθμολογία ελληνικής α1.....ούτε που ξέρω ποιος έχει καταλάβει την Τρίτη θέση τα τελευταία 6-7 χρόνια

Εδώ βλέπεις στο ποδόσφαιρο που η αγορά είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ ότι προσπαθούν οι ομάδες brand να φτιάξουν μια δίκη τους διοργάνωση και να περνούν οοοοολα τα χρήματα

Κοιτά μια φορά πιτσιρίκια που παίζουν μπάλα σε 5x5 .... μπλούζες μπαρτσα , Γιούβε, Ρεάλ, Μάντσεστερ και άντε και κανας ξεκάρφωτος μπλούζα Παναθηναϊκού, Ολυμπιακού, ΑΕΚ

Προσωπικά με είχε κουράσει πολύ και του τσου.λου τα τελευταία χρόνια...στα προημιτελικά πάντα οι ίδιες ομάδες και κάποια άλλη που είχε τη δυνατότητα να ρίξει κανάλι 300αρι μυρια σε μεταγραφές ...φέτος μόνο ξανά γούσταρα πολύ

Και η πλάκα είναι ότι στη μπάλα δεν υπάρχει η Αμερική ακόμα.....αν μπει στο παιχνίδι και η Αμερική που τα αθλήματα στη τηλεόραση είναι "διαφημίσεις με μικρές διακοπές για στιγμιότυπα αγώνα" γαμα τα... η ψαλίδα ξέφυγε...αν ο μέσσι και ο Ρόναλντο βγάζουν τώρα 30-40 μυρια το χρόνο μετά για πλάκα θα φτάναν τα 100 -120 με διαφημίσεις , Nike , κλπ

Άβαταρ μέλους
elladistan
Δημοσιεύσεις: 1866
Εγγραφή: Δευ 16 Ιαν 2012, 14:11
Has thanked: 35 times
Been thanked: 125 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από elladistan » Τετ 22 Μάιος 2019, 14:48

no passaran έγραψε: Τρί 21 Μάιος 2019, 17:14 Μπογκο τα ειπες ολα! Γκρινιαζανε ολοι για τη μπαλα αλλα στο μπασκετ που δεν συγκεντρωνει τα φωτα τηε δημοσιοτητας ολα καλα.
Γκρινιαζαμε εμεις αντιστοιχα για το μπασκετ αλλα στη μπαλα 44 μονοι μας 35 ολοι σας και παει λέγοντας.
Να ναι καλα μερικα παιδια, αντιπαλοι τοσο εδω μεσα οσο και εξω, στην πραγματικη ζωη, οπου μπορούμε ομορφα να διαφωνισουμε και να πουμε και δυο σωστες κουβέντες. Ολοι να μαστε καλα δηλαδή μαλακες μου να διαφωνούμε και να προσεχουμε τους εαυτους μας γιατι εκει εξω κατι σαβουρες μας θελουν σκοτωμενους. Αυτα
Οπαδικα δεν με πειραζει το 44 μονοι μας και το 35 ολοι σας, ουτε το να μην παραδεχεται καποιος οτι ευνοειτε στην μπαλα, μπασκετ κτλ
Φυσιολογικο ειναι και εγω ετσι ειμαι, στην τελικη εκτος του οτι ειμαστε οπαδοι (και οχι φιλαθλοι) δεν ειναι ευκολο για καποιον να παραδεχτει (στον εαυτο του πρωτα απο ολα) οτι κατι που αγαπαει δεν ειναι τιμιο.
Αυτα που με πειραζουν στα οπαδικα ειναι αλλα πραγματα , που ολοι ξερουμε ,σε βαθμο αηδιας.

Άβαταρ μέλους
Starks
Δημοσιεύσεις: 8392
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 01:20
Τοποθεσία: Σέρρες
Has thanked: 155 times
Been thanked: 78 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Starks » Τετ 22 Μάιος 2019, 14:55

Φαντάζομαι δεν έκανε εντύπωση σ' αυτό το 90 -ας πούμε- % των γαύρων που είναι υπέρ του #mexritelous ότι οι ξένοι διαιτητές έγιναν απαραίτητοι μόνο φέτος που έχουν οι Θρυλικοί Μάγκες τα σοβαρά οικονομικά / οικογενειακά τους προβλήματα και όχι μέχρι πέρσι....
Φέτος αποχώρησαν στο ημίχρονο αγώνα, που δεν είχε γίνει κάτι χοντρό μέχρι τότε σε σχέση με άλλες διαιτησίες άλλων ετών, φέτος αρνήθηκαν να κατέβουν σε ματς χωρίς ξένους διαιτητές, δεν τους ένοιαξε που θα πέσει η ομάδα τους στην Α2, κι όλα αυτά γιατί ήξεραν ότι η ομάδα τους ήταν σε πτώση τους τελευταίους μήνες και κινδύνευε να χάσει με 80 πόντους διαφορά...
Πραγματικά απορώ ρε μάγκες, ξέρετε τι είναι αυτό που υποστηρίζετε...;;

Άβαταρ μέλους
panaev
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Δευ 28 Φεβ 2011, 20:34
Has thanked: 140 times
Been thanked: 133 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από panaev » Τετ 22 Μάιος 2019, 16:09

Σορυ που στο λέω ρε σταρκς αλλά μας ειναι αδιάφορη η άποψη σου...

Άβαταρ μέλους
j.rebel
Δημοσιεύσεις: 5175
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 09:36
Has thanked: 411 times
Been thanked: 360 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από j.rebel » Τετ 22 Μάιος 2019, 17:22

Kranos έγραψε: Τρί 21 Μάιος 2019, 13:30
panaev έγραψε: Τρί 21 Μάιος 2019, 13:07 Ναι έτσι πάει όποιος δεν συμφωνεί δεν είναι Ολυμπιακός... Κ σου μιλάω εγώ που δεν είμαι υπάλληλος....βέβαια οι 9 στους δέκα συμφωνούν μη σου πω κ οι 10 στους 10 οποτε ολα καλα...Κάλο πρωτάθλημα με τη Κύμη....
Καλες εκδρομες στην Α2!
mia xara voltoules tha exei.....st arxidia mas..
Koita mono mhn ginei kqmia stravh k pame final4 tou xronou kai ksanameineis kanapedatos,giati den ton vlepw kai poly magkia ton dpg sta paraeksw xwris th plath tou mamra

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 152 επισκέπτες