HANDBALL | NEA

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Απάντηση
D.R.I
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Δευ 14 Φεβ 2011, 18:27
Has thanked: 12 times
Been thanked: 182 times

Re: HANDBALL | NEA

Δημοσίευση από D.R.I » Τετ 27 Μάιος 2020, 09:04

Gia emena oti athlima paizei gunaika einai oti xeirotero gia ta matakia mou. Simfwnw pantws oti to handball apo ta trita athlimata einai makran kalitero twn allwn. Pro aek bebaia den eixa dei oute lepto alla to exw agapisei san athlima. Sigoura pantws gia olous tous aektzides paizei rolo oti i omada pou eixame tote isws itan oti pio kontino se opadiki epaggelmatiki omada. Tous blepw akoma pou kanoun parea pinoun kafedakia oloi mazi k katalabainw giati mas eixe aggixei kai porwsei toso polu auti i omada tote.
O bakaoukas apo ta naupigeia tis salaminas o fanis pou douleue pwlitis se magazi me lampes, akoma kai stis poreies twn aganaktismenwn sto suntagma erxontousan parea k tous eixa dei me ta matia mou.
Makran i agapimeni omada parea ayti ekeinwn twn xronwn

Άβαταρ μέλους
iva
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 01:38
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: HANDBALL | NEA

Δημοσίευση από iva » Τετ 27 Μάιος 2020, 09:07

hanball από το γήπεδο είναι πολύ ωραίο, για μένα πιο πάνω από το βόλεϋ. Από τηλεόραση αλήθεια είναι ότι χάνει κάπως, μιλώντας για το ελληνικό πρωτάθλημα πάντα, δεν έχω δει αγώνες κορυφαίου επιπέδου.
Αυτό που δεν παλεύεται είναι το πόλο 3-4 φορές που έχω πάει που έχω πάει δεν βλέπω την ώρα να τελειώσει.
ΛΥΣΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Άβαταρ μέλους
gate13uberalles
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: Τετ 02 Φεβ 2011, 07:45
Has thanked: 72 times
Been thanked: 105 times

Re: HANDBALL | NEA

Δημοσίευση από gate13uberalles » Τετ 27 Μάιος 2020, 14:07

Παίζει ρόλο και η κάθε ομάδα το δέσιμο κλπ....συμφωνώ ότι γυναικεία αθλήματα δεν βλέπονται βάζω εξαίρεση σε εμάς το βόλεϋ 2008-2010 που είχαμε πολύ καλή ομάδα και για Ευρώπη....αμαρτωλή αγάπη δικιά μου και πολλών Παναθηναϊκών το βόλεϋ που έχουν συμβεί εξωπραγματικές καταστάσεις τόσα χρόνια...βέβαια μετά τα μέσα του 2000 έγιναν τρομερες αλλαξοκωλιες και εκεί όλοι πέρασαν από όλες τις ομάδες με εξαίρεση τον Πανταλέων και κάνα δυο ακόμα από άλλους....πόλο απωθημένο ένας τίτλος αλλά επίσης βαρετό άθλημα,αυτό που είδα 4-5 φορές και είχε χαβαλε είναι το ράγκμπυ βέβαια δεν καταλάβαινα τίποτα αλλά πολύ ξύλο,handball μια φορά κάθισα να δω αφού δεν έχουμε ομάδα τον τελικό μεταξύ δικέφαλων στην Πυλαία για το κλασικό ενδιαφέρον αλλά μόλις έβγαλαν τα χανουμια το εκλεισα

Υγ:οποίος έχει ζήσει τις ερασιτεχνικές καταστάσεις από κοντά όχι μόνο φιέστες και κύπελλα αντιλαμβάνεται εντελώς διαφορετικά τον αθλητισμό σε σχέση με τους ακριβοπληρωμένους παίχτες σε μπάλα,μπασκετ

blisset
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Σάβ 29 Οκτ 2011, 20:11
Has thanked: 121 times
Been thanked: 63 times

Re: HANDBALL | NEA

Δημοσίευση από blisset » Τετ 27 Μάιος 2020, 16:30

Δεύτερο άθλημα παγκοσμίως είναι το ράγκμπι παίδες, άσχετα αν εδώ δεν το χουμε μυριστεί καν. Πιο σημαντικό από το μπάσκετ στις περισσότερες χώρες της Ευρώπης, Λατινικής Αμερικής και φυσικά και σε Αυστραλία, Ζηλανδία και Νότια Αφρική που είναι παραδοσιακές δυνάμεις είναι νο1.
Και γαμαει σαν άθλημα γενικά. Κρίμα που δεν έχει αναπτυχθεί εδώ, με την μορφή των συλλόγων στην Ελλάδα (δλδ ένας σύλλογος, πολλά αθλήματα) θα είχαμε τις καλύτερες κερκίδες όπως συμβαίνει σε μπάσκετ και βόλεϋ.
Και για το ον τόπικ, το handball σε υψηλό επίπεδο βγάζει φάσεις nba, αλλά και εμένα δεν με συγκινεί.
IRA

rodort1
Δημοσιεύσεις: 1455
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ 2012, 18:29
Τοποθεσία: Bijlmer
Has thanked: 53 times
Been thanked: 17 times

Re: HANDBALL | NEA

Δημοσίευση από rodort1 » Τετ 27 Μάιος 2020, 19:29

blisset έγραψε: Τετ 27 Μάιος 2020, 16:30 Δεύτερο άθλημα παγκοσμίως είναι το ράγκμπι παίδες, άσχετα αν εδώ δεν το χουμε μυριστεί καν. Πιο σημαντικό από το μπάσκετ στις περισσότερες χώρες της Ευρώπης, Λατινικής Αμερικής και φυσικά και σε Αυστραλία, Ζηλανδία και Νότια Αφρική που είναι παραδοσιακές δυνάμεις είναι νο1.
Και γαμαει σαν άθλημα γενικά. Κρίμα που δεν έχει αναπτυχθεί εδώ, με την μορφή των συλλόγων στην Ελλάδα (δλδ ένας σύλλογος, πολλά αθλήματα) θα είχαμε τις καλύτερες κερκίδες όπως συμβαίνει σε μπάσκετ και βόλεϋ.
Και για το ον τόπικ, το handball σε υψηλό επίπεδο βγάζει φάσεις nba, αλλά και εμένα δεν με συγκινεί.
Σε ποιες χώρες της Ευρώπης αναφέρεσαι?
Στις περισσότερες δεν υπάρχει σε επαγγελματικό επίπεδο

Έχω γνωρίσει εδώ γκόμενα που επαιζε ράγκμπι,δεν της φαινόταν καν,αλλά όσα μου έλεγε ήταν ημιεπαγγελματικές ή ερασιτεχνικές καταστάσεις,Ά

blisset
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Σάβ 29 Οκτ 2011, 20:11
Has thanked: 121 times
Been thanked: 63 times

Re: HANDBALL | NEA

Δημοσίευση από blisset » Τετ 27 Μάιος 2020, 22:41

Ούτως ή άλλως το ράγκμπι έγινε επαγγελματικό κάπου στο 95, οπότε γενικά στο επαγγελματικό επίπεδο ίσως είναι λίγο πίσω.
Σε Ουαλία, Ιρλανδία νο1.
Σε Αγγλία, Σκωτία, Γαλλία πιστεύω είναι νούμερο 2.
Σε πολύ καλό επίπεδο είναι και στην Ιταλία.
Έριξα μια ματιά πάντως και το ίντερνετ με γειώνει άσχημα και λέει ότι ν2 είναι το κρίκετ. Ασιάτες βλέπεις...
IRA

Άβαταρ μέλους
bongo
Δημοσιεύσεις: 785
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 00:53
Has thanked: 216 times
Been thanked: 259 times

Re: HANDBALL | NEA

Δημοσίευση από bongo » Τετ 27 Μάιος 2020, 23:42

Για όσους έχουν πάει Αγγλία, τεράστια ξενερα να βλέπεις κάτι μεγάλες "αλάνες" ελευθερης πρόσβασης με γαμάτο γκαζόν και μέσα κόσμος να παίζει Ράγκμπι ή κρικετ..!
Σε πιάνει ενα γαμωτο που "χαραμιζουν" τόσο ωραίο χορταρακι και παίζουν μαλακιες αντί να λυσσαξουν στην μπαλίτσα.
Αλλά από την άλλη, αυτοί (μαλλον) εφηύραν το ποδοσφαιρο όποτε δεν μπορείς να τους πεις και πολλά.

Επί του θέματος, ωραίο άθλημα το handball και ειδικά αμα γίνεται ντέρμπι είναι αστα να πάνε.
Παρομοίως και το βολλευ το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι από τα πλέον εντυπωσιακά.

Κάποιος παραπάνω ανέφερε και το πινγκ-πονγκ.
Γαμάτο κι αυτό, βοηθάει και στην χώνεψη..!

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

γι'αυτό που δεν καταλαβαίνουνε οι άλλοι

panwkatw7
Δημοσιεύσεις: 1610
Εγγραφή: Τετ 23 Μαρ 2011, 18:31
Has thanked: 34 times
Been thanked: 195 times

Re: HANDBALL | NEA

Δημοσίευση από panwkatw7 » Κυρ 31 Μάιος 2020, 19:32

PATSIFRIKOS έγραψε: Δευ 25 Μάιος 2020, 11:01
panwkatw7 έγραψε: Σάβ 23 Μάιος 2020, 23:05Στο βολευ ενταξει? τα βρηκανε ο 1.50 με τον τρακη? συνεχιζονται τα τριπλοτσιμπουκα με τον αυτο το σκ ειμαστε παοκ? Πρωτα θελατε να μπει παυλα και τωρα θελετε να παιξετε ε? να εξαντληθει καθε πιθανοτητα του να μην παρει τιτλο ο Ολυμπιακος. Στο μπασκετ τι εγινε? τακιμια να σωθειτε και ψηφισατε να βγει πρωταθλητης ο αλλος? τρομερα ανεκδοτα ειστε ρε και βγαζετε και γλωσσα
Λύσε μου μια απορία. Στο βόλεϊ εσείς τι θέλατε; Να σας το απονείμουν απλά ή να παίξετε; Εγώ ας πούμε στο μπάσκετ θα προτιμούσα να παίξω (έστω και αν ήταν τυπική διαδικασία και ρουτίνα, αλλιώς παύλα, αν και έχω καταλάβει ότι παύλα δεν βάζουν σε κανένα άθλημα). Γιατί από το ύφος σου διακρίνω εκνευρισμό που θα συνεχιστεί έστω και με αυτό τον τρόπο. Δεν είναι το πιο δίκαιο δηλαδή;
Φυσικα ειναι το πιο δικαιο που θα συνεχιστει, αλλα θα ηταν το πρωτο η το τελευταιο αθλημα στον κοσμο που λογω της καταστασης θα καταγραφοταν πρωταθλητης αυτος που ηταν μεχρι εκεινη την στιγμη πρωτος?

Διαφωνω με την παυλα σε οποιοδηποτε αθλημα, ακομα και στο μπασκετ, οκ διακοπηκε η χρονια στα 2/3 της, ο κοπος των αθλητων και των ομαδων ως τοτε πρεπει να παει χαμενος?

Τωρα αμα εκπλησεσαι απο τις παρασκηνιακες συμφωνιες ομαδων σε μια κοινη γραμμη, ε να σου φερω τιποτα συννεφα να πεσεις

Άβαταρ μέλους
curvagreek
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10158
Εγγραφή: Πέμ 11 Νοέμ 2010, 23:44
Has thanked: 1121 times
Been thanked: 513 times

Re: HANDBALL | NEA

Δημοσίευση από curvagreek » Κυρ 30 Μάιος 2021, 19:38



λιγο πριν τον 2ο τελικό στην Χαλκίδα
* Φωτογραφίες να ανεβάζετε από τα συννημένα. Η επιλογή βρίσκεται κάτω από το κουμπί "ΥΠΟΒΟΛΗ" όταν πάτε να κάνετε ποστ. Για να μη χάνονται οι φωτογραφίες

* Για να ποστάρετε ένα βίντεο, πλέον βάζετε ΜΟΝΟ το λινκ

westblockG4
Δημοσιεύσεις: 571
Εγγραφή: Κυρ 13 Νοέμ 2011, 03:57
Has thanked: 64 times
Been thanked: 11 times

Re: HANDBALL | NEA

Δημοσίευση από westblockG4 » Σάβ 30 Απρ 2022, 23:05

Χίλια μπράβο στους μάγκες αθλητές της Πυλαίας για αυτό που έκαναν 2 συνεχείς μέρες στο φ4 της Κοζάνης!!! Και κάτι για την Ιστορία μετά από 10 χρόνια ομάδα από τη Θεσσαλονίκη εκτός του ΠΑΟΚ καταφέρνει να φέρει κύπελλο στην πόλη σε αντρικό τμήμα. (Το 2012 ήταν ο Ηρακλής στο βόλλευ).

https://www.sport24.gr/handball/aek-pyl ... 14893.html

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 82 επισκέπτες