ΟΦΗ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Σάβ 09 Μαρ 2019, 23:21

+

Ο AO Παλαιόχωρας εκφράζει την στήριξη και την αμέριστη συμπαράσταση του στη διοίκηση και τον φίλαθλο κόσμο του ΟΦΗ για την ποινή υποβιβασμού που επέβαλε η Επιτροπή Δεοντολογίας της ΕΠΟ.
Μια ποινή που αμαυρώνει την τεράστια ιστορία και την βαριά φανέλα της ομάδας που για χρόνια κάνει υπερήφανη την Κρήτη, με ήθος, αξιοπρέπεια και πάντα μακριά από πρακτικές που της καταλογίζουν.
Η ιστορική ομάδα νησιού μας μοιάζει με το εξιλαστήριο θύμα για όλα τα στραβά, αμαρτωλά και παράλογα του ελληνικού ποδοσφαίρου και πιστεύουμε ακράδαντα ότι σε δεύτερο βαθμό η αλήθεια θα λάμψει.
Ο ΑΟΠ που διαχρονικά διατηρεί άριστες σχέσεις με τον ΟΦΗ και σεβόμενος την λαμπρή ιστορία του δηλώνει ότι θα σταθεί στο πλευρό των διοικούντων στον αγώνα που ξεκινάνε για την δικαίωση.
Είμαστε πεπεισμένοι ότι θα δικαιωθούν!



«Το Δ.Σ του ΕΓΟΗ συμπαραστέκεται στο σωματείο του ΟΦΗ για την άδικη απόφαση . Φτάνει πια τα χτυπήματα κατά του ηρακλειώτικου σωματείου και ολόκληρου του νησιού. Αν επιμείνουν στην απόφαση τους θα μας βρουν μπροστά τους… Καλούμε τον πρόεδρο της ΕΠΣΗ όπως και τους υπόλοιπους πρόεδρους των υπολοίπων νομών, τους πρόεδρους των ομάδων του Ηρακλείου αν χρειαστεί με παύση των πρωταθλημάτων».


υ.γ Αν κι οι περισσότεροι είναι δικά μας παιδιά,καλο είναι να μην ξεχνάμε που έχουμε φίλους..
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Πέμ 28 Μαρ 2019, 23:10

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

Άβαταρ μέλους
Scarface
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Κυρ 12 Ιαν 2014, 13:06
Has thanked: 13 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Scarface » Δευ 01 Απρ 2019, 14:16

Καμία ανακοίνωση με υ.γ. δεν θα βγάλετε ρε τσατσοι?
Live to Fight

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Δευ 01 Απρ 2019, 15:17

Το μόνο που κάνετε από πέρυσι είναι να πρίζετε αρχίδια με τις φαντασιώσεις σας και να κρύβεστε πίσω από το δάχτυλο σας..
Και αφού βρίσκατε σιωπές τοσο καιρό,χαλαστήκατε από ένα Υ.Γ..
Πάρτε τηλ στον τσουκαλά που τα βρίσκετε,να κάνετε τα παραπονά σας..
Αλλιώς έχετε και τον Ραπτόπουλο εκει πάνω,να αναπαράγει την κασέτα σας..
Ο χρόνος έδειξε πολλά πράματα..Κι έχει να δείξει κι άλλα..

https://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Sup ... 67856.html
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

BulldogsGhetto
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Κυρ 06 Νοέμ 2011, 17:50
Has thanked: 161 times
Been thanked: 379 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από BulldogsGhetto » Δευ 01 Απρ 2019, 23:55

sadekg4 έγραψε: Δευ 01 Απρ 2019, 15:17 Το μόνο που κάνετε από πέρυσι είναι να πρίζετε αρχίδια με τις φαντασιώσεις σας και να κρύβεστε πίσω από το δάχτυλο σας..
Και αφού βρίσκατε σιωπές τοσο καιρό,χαλαστήκατε από ένα Υ.Γ..
Πάρτε τηλ στον τσουκαλά που τα βρίσκετε,να κάνετε τα παραπονά σας..
Αλλιώς έχετε και τον Ραπτόπουλο εκει πάνω,να αναπαράγει την κασέτα σας..
Ο χρόνος έδειξε πολλά πράματα..Κι έχει να δείξει κι άλλα..

https://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Sup ... 67856.html
Ο χρόνος έδειξε πράγματα όντως. Έδειξε πως ο Πανσερραϊκός που έγινε Μπαρτσελόνα και δεν έχανε πουθενά βολοδέρνει κάπου στη Γ. Που πήγαινε να παίξει στο Κιλκίς με φουσκωτούς του Μαρινάκη. Η επο του Σαρρή (που δεν τον λες και εξυγιαντή) άλλαξε το νόμο να μην ανέβει ο Άρης δεύτερος. Ένα χρόνο μετά η Δόξα ανέβηκε σα δεύτερη. Αλλά τα βρίσκουμε εμείς με τους τσουκαλάδες.

Ο Απόλλωνας που δεν έχανε πουθενά την επόμενη χρονιά πάει άπατος. Εσείς που δε χάνατε πουθενά τα ίδια.

Και ο Άρης που 2 χρόνια τον κρατούσαν νταηλίκι για να ανέβουν Λαμίες και Σέρρες; 3ος σε εισιτήρια, περπατώντας Ευρώπη και κάτσε να δεις και το μέλλον. Όντως ο χρόνος έδειξε και μην κρατάς την ανάσα σου γιατί μάλλον θα σκάσεις. Μας ζαλίσατε τα αρχίδια 2 χρόνια.

Χαιρετισμούς από την Εβραϊκή συνοικία λοιπόν στο όμορφο νησί σας στο οποίο προσωπικά έχω έρθει καμία 15αριά φορές σε Γεντί Κουλέ και Παγκρήτιο. Με την οδική μου, το καραβάκι μου, τα διπλά μου και πίσω. Εσείς το αγαπάτε πολύ το νησί και δεν ξεμυτάτε πουθενά.

Iraklio4
Δημοσιεύσεις: 271
Εγγραφή: Πέμ 05 Ιαν 2012, 18:55
Has thanked: 61 times
Been thanked: 2 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Iraklio4 » Τρί 02 Απρ 2019, 03:35

Καλά ας μην έφτιαχνες ομάδα με κρατικό χρήμα και θα βλέπαμε που θα ήσουν και συ βρε ουρά του αλαφούζου. Πήγαινε τωρα σε καμια φοιτητική ένωση Κρητών της συνοικίας να ξεσπάσεις με τα σπρέι σου μιας και η περυσινή χρονιά σου έκατσε κάπως.

BulldogsGhetto
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Κυρ 06 Νοέμ 2011, 17:50
Has thanked: 161 times
Been thanked: 379 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από BulldogsGhetto » Τρί 02 Απρ 2019, 15:43

Iraklio4 έγραψε: Τρί 02 Απρ 2019, 03:35 Καλά ας μην έφτιαχνες ομάδα με κρατικό χρήμα και θα βλέπαμε που θα ήσουν και συ βρε ουρά του αλαφούζου. Πήγαινε τωρα σε καμια φοιτητική ένωση Κρητών της συνοικίας να ξεσπάσεις με τα σπρέι σου μιας και η περυσινή χρονιά σου έκατσε κάπως.
Αποφάσισε αν είμαι ουρά του Αλαφούζου η του Μαρινακη. Τα εισιτήρια και τα διάρκεια του Άρη μόνο να βάλεις είναι 2 φορές το τηλεοπτικό που πήρε.

Το τηλεοπτικό το συμφώνησε Αύγουστο και δόση δεν πηρε μέχρι το Σεπτέμβριο. Όλες τις μεταγραφές, προκαταβολες κλπ θα μας πεις λοιπόν πως τις έκανε; Δεν είναι τα 7000 διάρκειας που είχαμε το καλοκαίρι μάλλον και ήταν το τηλεοπτικό το οποίο μας δίνει όσα και στον Ατρόμητο.

Άλλο μέγεθος ο Άρης μάστορα, όταν έχεις 4 χαρτιά έσοδα από εισιτήρια το αν θα πάρεις 1.5, 2 η 2.5 τηλεοπτικό μικρή διαφορά κάνει. Να είχατε έσοδα να μην τρεχάτε να υπογράψετε.

Θα πάρει μεγαλύτερο τηλεοπτικο ο Άρης του χρόνου και θα σου λυθεί η απορία.

Κοίτα τα θέματα που έχει η ομάδα σου και δεν είναι λίγα και άσε τις κόντρες.

Iraklio4
Δημοσιεύσεις: 271
Εγγραφή: Πέμ 05 Ιαν 2012, 18:55
Has thanked: 61 times
Been thanked: 2 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Iraklio4 » Τρί 02 Απρ 2019, 21:29

Καμια κοντρα δεν εχω, ουτε και υπηρξε ποτε. Εσενα βλεπω και ζοριζεσαι στην κερκιδα σου και τριγυρω. Και επειδη ανησυχεις για τα προβληματα μου να σε καθησυχασω. Δεν μας αγγιζουν ουτε δικαστικες αποφασεις ουτε και σε ποια κατηγορια παιζουμε, τα καλυτερα ερχονται.

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Τρί 02 Απρ 2019, 22:07

BulldogsGhetto έγραψε: Δευ 01 Απρ 2019, 23:55 Ο χρόνος έδειξε πράγματα όντως. Έδειξε πως ο Πανσερραϊκός που έγινε Μπαρτσελόνα και δεν έχανε πουθενά βολοδέρνει κάπου στη Γ. Που πήγαινε να παίξει στο Κιλκίς με φουσκωτούς του Μαρινάκη. Η επο του Σαρρή (που δεν τον λες και εξυγιαντή) άλλαξε το νόμο να μην ανέβει ο Άρης δεύτερος. Ένα χρόνο μετά η Δόξα ανέβηκε σα δεύτερη. Αλλά τα βρίσκουμε εμείς με τους τσουκαλάδες.

Ο Απόλλωνας που δεν έχανε πουθενά την επόμενη χρονιά πάει άπατος. Εσείς που δε χάνατε πουθενά τα ίδια.

Και ο Άρης που 2 χρόνια τον κρατούσαν νταηλίκι για να ανέβουν Λαμίες και Σέρρες; 3ος σε εισιτήρια, περπατώντας Ευρώπη και κάτσε να δεις και το μέλλον. Όντως ο χρόνος έδειξε και μην κρατάς την ανάσα σου γιατί μάλλον θα σκάσεις. Μας ζαλίσατε τα αρχίδια 2 χρόνια.

Χαιρετισμούς από την Εβραϊκή συνοικία λοιπόν στο όμορφο νησί σας στο οποίο προσωπικά έχω έρθει καμία 15αριά φορές σε Γεντί Κουλέ και Παγκρήτιο. Με την οδική μου, το καραβάκι μου, τα διπλά μου και πίσω. Εσείς το αγαπάτε πολύ το νησί και δεν ξεμυτάτε πουθενά.
Φυσικά και το αγαπάμε το νησί μας και ο ΟΦΗ είναι μέσα στα πλαίσια αυτης της αγάπης..
Δεν αμφισβήτησε κανεις ότι έχεις έρθει κάτω..Ειχαμε κι εμεις παρουσία 4-5 φορές Χαριλάου,λέει κάτι αυτό?? Μπήκαμε σε καμια σύγκριση με το λαο σου??
Εχουμε βαρεθεί να εξηγούμε τις δυσκολίες της εκδρομής μας,σε σχέση με όλους τους υπολοιπους,αλλα και όπου μου ξηγήθηκαν εισητηρια φέτος πήγα.
Ο χρόνος μάγκα έδειξε ότι το καράβι του ΟΦΗ δεν βούλιαξε,εν αντιθέση με αυτό που ζητούσατε εσεις κ άλλοι πολλοί από πέρσι..Εδειξε επίσης ότι ομάδες σαν την δική σου,έχουν και μεγαλύτερη εμπλοκή σε στημένα,αλλα μέχρι στιγμής μόνο ο ΟΦΗ κυνηγιέται..Να μην σου πω για διοικήσεις των ομάδων..Η μέρα με τη νύχτα..Επενδυτής vs Μπιζναδόροι..
Τα ζορια που περάσατε εσεις στα χωράφια της Β,τα περάσαμε κι εμεις πριν 10 χρόνια..Με μπεο,καλογιάννη τότε κι όλο το κωλοπάρεο..Κι από εκει άρχισε ουσιαστικά όλη η ταλαιπωρία μας,τα χρεη κτλ..
Κοιτα γυρω σου και στην Α,να δεις τι ομάδες συντηρεί το συστημα..Και τι προέδρους..
υ.γ Δεν ξέρω τι λένε οι συνδέσμοι και τι τους έσκασε,εγω μεταμπέρ ιβρίτ..
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

BulldogsGhetto
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Κυρ 06 Νοέμ 2011, 17:50
Has thanked: 161 times
Been thanked: 379 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από BulldogsGhetto » Τετ 03 Απρ 2019, 01:27

sadekg4 έγραψε: Τρί 02 Απρ 2019, 22:07
BulldogsGhetto έγραψε: Δευ 01 Απρ 2019, 23:55 Ο χρόνος έδειξε πράγματα όντως. Έδειξε πως ο Πανσερραϊκός που έγινε Μπαρτσελόνα και δεν έχανε πουθενά βολοδέρνει κάπου στη Γ. Που πήγαινε να παίξει στο Κιλκίς με φουσκωτούς του Μαρινάκη. Η επο του Σαρρή (που δεν τον λες και εξυγιαντή) άλλαξε το νόμο να μην ανέβει ο Άρης δεύτερος. Ένα χρόνο μετά η Δόξα ανέβηκε σα δεύτερη. Αλλά τα βρίσκουμε εμείς με τους τσουκαλάδες.

Ο Απόλλωνας που δεν έχανε πουθενά την επόμενη χρονιά πάει άπατος. Εσείς που δε χάνατε πουθενά τα ίδια.

Και ο Άρης που 2 χρόνια τον κρατούσαν νταηλίκι για να ανέβουν Λαμίες και Σέρρες; 3ος σε εισιτήρια, περπατώντας Ευρώπη και κάτσε να δεις και το μέλλον. Όντως ο χρόνος έδειξε και μην κρατάς την ανάσα σου γιατί μάλλον θα σκάσεις. Μας ζαλίσατε τα αρχίδια 2 χρόνια.

Χαιρετισμούς από την Εβραϊκή συνοικία λοιπόν στο όμορφο νησί σας στο οποίο προσωπικά έχω έρθει καμία 15αριά φορές σε Γεντί Κουλέ και Παγκρήτιο. Με την οδική μου, το καραβάκι μου, τα διπλά μου και πίσω. Εσείς το αγαπάτε πολύ το νησί και δεν ξεμυτάτε πουθενά.
Φυσικά και το αγαπάμε το νησί μας και ο ΟΦΗ είναι μέσα στα πλαίσια αυτης της αγάπης..
Δεν αμφισβήτησε κανεις ότι έχεις έρθει κάτω..Ειχαμε κι εμεις παρουσία 4-5 φορές Χαριλάου,λέει κάτι αυτό?? Μπήκαμε σε καμια σύγκριση με το λαο σου??
Εχουμε βαρεθεί να εξηγούμε τις δυσκολίες της εκδρομής μας,σε σχέση με όλους τους υπολοιπους,αλλα και όπου μου ξηγήθηκαν εισητηρια φέτος πήγα.
Ο χρόνος μάγκα έδειξε ότι το καράβι του ΟΦΗ δεν βούλιαξε,εν αντιθέση με αυτό που ζητούσατε εσεις κ άλλοι πολλοί από πέρσι..Εδειξε επίσης ότι ομάδες σαν την δική σου,έχουν και μεγαλύτερη εμπλοκή σε στημένα,αλλα μέχρι στιγμής μόνο ο ΟΦΗ κυνηγιέται..Να μην σου πω για διοικήσεις των ομάδων..Η μέρα με τη νύχτα..Επενδυτής vs Μπιζναδόροι..
Τα ζορια που περάσατε εσεις στα χωράφια της Β,τα περάσαμε κι εμεις πριν 10 χρόνια..Με μπεο,καλογιάννη τότε κι όλο το κωλοπάρεο..Κι από εκει άρχισε ουσιαστικά όλη η ταλαιπωρία μας,τα χρεη κτλ..
Κοιτα γυρω σου και στην Α,να δεις τι ομάδες συντηρεί το συστημα..Και τι προέδρους..
υ.γ Δεν ξέρω τι λένε οι συνδέσμοι και τι τους έσκασε,εγω μεταμπέρ ιβρίτ..
Εμένα αδιάφορο μου είναι και παραμένει ο ΟΦΗ που θα παίζει. Την εκδρομούλα στην Κρήτη τη γουστάρω γιατί είναι η πιο ωραία οπαδικά. Ξεκινάω 12 το μεσημεράκι για Πειραιά, μπαίνω στο καράβι, φτάνω 6 το πρωί στο Ηράκλειο, αράζω, βλέπω το ματσάκι μου και το αντίστροφο. Περνάω 2.5 μέρες με τα αδέρφια μου. Οπότε θέμα ΔΕΝ έχω αν θα πέσετε ή όχι, ίσα-ίσα που τη θέλω και την εκδρομή μου. Θα είστε εσείς, θα είναι ο Εργοτέλης, αδιάφορο με αφήνει.

Ο Άρης τι εμπλοκή έχει σε στημένα; Με τη Βέροια; Που αποκαλύφθηκε πως παίχτηκαν συνολικά 2.000 σε εκείνο το 1.25 και μπήκε στο αρχείο; Ξες γιατί κατηγορείτε ο Άρης; ότι ο Καρυπίδης απείλησε στα αποδυτήρια. Ξες γιατί απείλησε; Γιατί οι μισές ομάδες έπαιρναν πριμ από κάποιον που δε μας ήθελε να ανέβουμε "όσο έχουμε δυναμική".

Για δες για παράδειγμα την Καλλονή που ήταν αδιάφορη για παράδειγμα πως έπαιξε και πως αντιδράνε όταν τρώνε το γκολ στο 95



Οπότε την ώρα που έχεις 4 ματς ζωής και θανάτου να σώσεις την κατηγορία, ασχολήσου με αυτά και μην ανοίγεσαι με Εβραϊκες συνοικίες κλπ. Τώρα ποιος ζορίζεται που λέει ο άλλος παραπάνω φαίνεται. Με εσένα η ασχολία μου είναι ένα σύνθημα την ώρα του μεταξύ μας ματς. Εσύ ένα χρόνο με όποιον έπαιζες τον Άρη έβριζες. Ανακοινώσεις βγάζεις... Και μετά νομίζεις ότι ασχολούνται και με την πάρτη σου...

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 68 επισκέπτες