ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Άβαταρ μέλους
mainstream13
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: Δευ 16 Ιαν 2012, 23:49
Has thanked: 45 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από mainstream13 » Τρί 03 Ιούλ 2012, 20:03

για διαιτησίες που έγραφες..τα μαζεμένα θα τα διαβάσω μετά,να κάνω καφέ πρώτα

al bundy

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από al bundy » Τρί 03 Ιούλ 2012, 20:08

mainstream13 έγραψε:Ρε ρανταπλαν οταν το πήρα βγήκες 5ος..μαζί μιλάμε χώρια καταλαβαίνουμε?
kai th "xronia tou papoutselh" 5os vgikes alla akoma gia papoutselh akoume

Άβαταρ μέλους
daravigkas7
Δημοσιεύσεις: 1363
Εγγραφή: Κυρ 30 Οκτ 2011, 18:22
Has thanked: 219 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από daravigkas7 » Τρί 03 Ιούλ 2012, 20:22

mainstream13 έγραψε:Ρε ρανταπλαν οταν το πήρα βγήκες 5ος..μαζί μιλάμε χώρια καταλαβαίνουμε?
phpBB [video]


phpBB [video]
ΠΟΥΛΑΩ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΣΧΟΛΕΙΑ
ΚΑΙ ΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΙΝΟΥΝΕ ΤΑ ΣΠΡΩΧΝΩ ΣΤΗΝ ΠΟΡΝΕΙΑ.

Aldebaran

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Aldebaran » Τρί 03 Ιούλ 2012, 20:25

swpa re al bundy, auto ennoouse? gia to 2010? re bazeles 2 prwta8lhmata se 15 xronia einai amelhtea posoths. oute pou phge to mualo mou oti ennoouse prwta8lhma sth mpala. sto mpasket phge to mualo mou...
mh milas gia ton alhth ton papoutselh giati ton 8umamai kai mou anebainei to aima sto kefali....
anti na dwsei kai thn kokkinh karta edwse mono penalty...
hdonh oi dhlwseis mporeli meta....

nai re ppp
pou na paei to mualo mou oti to metrhsan auto to prwta8lhma. tous glistrage h koupa apo ta xeria. eixe xu8ei mpesamel apanw...
gia pame
phpBB [video]

Άβαταρ μέλους
daravigkas7
Δημοσιεύσεις: 1363
Εγγραφή: Κυρ 30 Οκτ 2011, 18:22
Has thanked: 219 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από daravigkas7 » Τρί 03 Ιούλ 2012, 20:28

:lol: :lol:
ΠΟΥΛΑΩ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΣΧΟΛΕΙΑ
ΚΑΙ ΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΙΝΟΥΝΕ ΤΑ ΣΠΡΩΧΝΩ ΣΤΗΝ ΠΟΡΝΕΙΑ.

Άβαταρ μέλους
mainstream13
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: Δευ 16 Ιαν 2012, 23:49
Has thanked: 45 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από mainstream13 » Τρί 03 Ιούλ 2012, 20:37

Και τη χρονιά του Κωστούλα και του Παπαδόπουλου εσύ το πήρες κι εγώ βίντεο να ανεβάσω?

Ο Παπουτσέλης ήταν σε μεταξύ μας ο ρανταπλαν λεει για ολόκληρο το πρωτάθλημα πως ευνοήθηκε ο ΠΑΟ

phpBB [video]


τσιμπα κι ένα βίντεο της αβάντας

Άβαταρ μέλους
bongo
Δημοσιεύσεις: 785
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 00:53
Has thanked: 216 times
Been thanked: 259 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από bongo » Τρί 03 Ιούλ 2012, 21:43

Naru έγραψε: Όλα πληρώνονται...Και κάποια στιγμή ο τροχός θα ξαναγυρίσει και θα φανούν οι οπαδοί από τις λινάτσες.Γιατί εγώ έχω μάθει να είμαι εκεί ακόμα και στις ήττες.Εσύ μετά απο 2 συνεχόμενες χρονιές πάει διαλύθηκες.Ποτέ δεν θα καταλάβετε σαν οπαδοί οτι και η δεύτερη θέση έχει αξία γιατί σε μαθαίνει να χάνεις πράγμα που είναι μέσα στην ζωή.Όταν όμως κατακτάς την πρώτη με πουστιά μαθαίνεις πάντα να είσαι πούστης και εγωιστής με την κακή έννοια.Δεν είστε περήφανος λαός.Ένα μάτσο ευνοημένοι διορισμένοι νικητές είστε.Όταν αυτό αλλάξει θα περιμένω με χαρά να σας δω να διαλύεστε.Γιατί άλλης πάστας οπαδοί ήσασταν στα πέτρινα χρόνια και άλλη τώρα.
Άντε λιβανίζω τώρα :papas
Είναι λάθος να είσαι γενικός κι απόλυτος,ειδικά όταν μιλάς για έναν ολόκληρο λαό.Όπως επίσης άκυροι είναι και οι χαρακτηρισμοί σου.
Ο λαός αυτός δεν αποτελείται αποκλειστικά από ανθρώπους 15-20 χρονών για να έχει ζήσει μόνο τα πανηγύρια.Ούτε έχει ο καθένας τις ίδιες εμπειρίες σχετικά με την ομάδα,άρα και το ίδιο δέσιμο με αυτήν.Συνεπώς,τα "θα διαλυθείτε" κτλ δε στέκουν για τον απλούστατο λόγο ότι υπάρχει πολύς κόσμος -ασχέτως πρωταθλημάτων- που είναι άρρωστος με την ομάδα και θα είναι πάντα εκεί.
Το μόνο που θα διαλυθεί (αν έρθει η στιγμή να διαλυθεί κάτι..) είναι ό,τι έχει να κάνει με "μόδα" γύρω από τον Ολυμπιακό.Και το τελευταίο,μόνο αρνητικό δεν το λες...

Σχετικά με την περηφάνια που λες,θα διαφωνήσω εκ νέου.Όλες οι ομάδες έχουν ένδοξες αλλά και άδοξες στιγμές.Το ίδιο και οι οπαδοί τους.Με τη λογική σου κανείς δεν θα έπρεπε να είναι περήφανος για τίποτα.
Η περηφάνια για την ομάδα μου,όπως το νιώθω εγώ,δεν αφορά μόνο τους τίτλους ή τα οπαδικά ή ό,τι άλλο φαίνεται εκ πρώτης όψεως..υπάρχει ολόκληρο "υπόβαθρο" από πίσω,όπως το τι ιδέες πρεσβεύει,τι νοοτροπία κουβαλάει και τι τρόπο ζωής αντανακλά.Και τα τελευταία είναι υπεράνω Ανωνύμων Εταιριών,τίτλων,προσώπων και πρόσκαιρων καταστάσεων...

Σόρρυ αν κούρασα,είμαι και οφφ τόπικ
γι'αυτό που δεν καταλαβαίνουνε οι άλλοι

OLDGOODGATE13
Δημοσιεύσεις: 660
Εγγραφή: Τετ 08 Δεκ 2010, 13:21

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από OLDGOODGATE13 » Τρί 03 Ιούλ 2012, 21:47

Aldebaran είσαι ΗΛΙΘΙΟΣ και αυτήν την ΗΛΙΘΙΑ προπαγάνδα την κάνετε καιρό τώρα και πολλοί από εσάς.

phpBB [video]


ορίστε το πρώτο καπνογόνο το `64,τότε που εσείς είχατε φωτοβλίδες ενώ εμείς ντυνόμασταν απάτσι.

Το `66 όπως είπε και άλλος,ΟΛΟΙ οι φίλαθλοι καθόντουσαν ανακατεμένα ΠΑΝΤΟΥ,ακόμα και στις θύρες που υπήρχε νταβαντούρι.Εξάλλου τότε δεν υπήρχε η έννοια του συνδέσμου και του οπαδού όπως τώρα ή όπως το `80 πχ...

ΠΟΤΕ από το 1978 και μετά δεν ήρθαν γάβροι έστω μεμονωμένα στην 13,ούτε οργανωμένα φυσικά.
Και εξηγούμαι.
Εκείνες τις εποχές στα μεταξύ μας ντέρμπυ στην Λεωφόρο,έπαιρνε η ΠΑΕ Ολυμπιακός κάποια χιλιάδες εισητήρια,τα οποία μοιράζονταν στους συνδέσμους.Τα περισσότερα από αυτά ήταν στο πέταλο 6-7 (τότε το εισητήριο έγραφε 6-7 πάνω και καθόσουνα όπου ήθελες) και κάποια λίγα στο πέταλο 13-14.Όπως και η ΠΑΕ Παναθηναικός έπαιρνε κάποια χιλιάδες εισητήρια για το πέταλο 14-15 και κάποια λίγα για το πέταλο 6-7 στο Καραισκάκη που μοιράζονταν στους συνδέσμους.
Φυσικά στα εκδοτήρια στο γήπεδο έβγαιναν εισητήρια και όποιος πήγαινε ήθελε (αν και η Λεωφόρος ήταν ας πούμε γκέτο για τους γάβρους όπως και το Καραισκάκη για εμάς,γιαυτό και στα ντέρμπυ στην Λεωφόρο ήμασταν πολύ περισσότεροι και στα ντέρμπυ στο Καραισκάκη οι γάβροι πολύ περισσότεροι).
Μέχρι το 1984,ΠΟΤΕ δεν πήγαμε στην 7 οργανωμένα,είτε η ΠΑΕ Παναθηναικός τα επέστρεφε πίσω,είτε τα έδινε στην ΠΑΛΕΦΙΠ (γνωστές ιστορίες) η οποία τα έδινε σε κυριλέ μέλη που πήγαιναν στην 7 αλλά δεν εκδηλωνόντουσαν (για να μην χάσει τα λεφτά τα έδινε σε κυριλέ μέλη).Οι γάβροι δεν είχαν ΠΑΛΕΦΙΠ και έτσι δεν ερχόντουσαν κυριλέδες στην 13.
Το 1984 ήμασταν ήδη πρωταθλητές και είχαν εξαντληθεί πολύ γρήγορα τα εισητήρια στην 14-15,έτσι πήραμε στην 7,μετά από διαμάχες μεταξύ μελών της ΠΑΛΕΦΙΠ ("πάνω" και "κάτω" της 13 για όποιον ξέρει-θυμάται)...
Τώρα τα παιχνίδια κυπέλλου ήταν άλλη ιστορία.Όταν ήταν διπλοί αγώνες όπως το 1982-83,μοιράζονταν κανονικά όπως στα ματς πρωταθλήματος.Όταν όμως ήταν νοκ-άουτ,όπως στο 3-2 το 1982,από τις 24.000 που χωρούσε Λεωφόρος,έβγαιναν 12.000 στην Λεωφόρο και 12.000 στον Πειραιά.Έτσι κατέληξε εκείνο το παχνίδι να είμαστε σχεδόν μισοί-μισοί και να έχει στην 14 γάβρους.όχι οργανωμένους όμως,οι οργανωμένοι τους ήαν στην 6-7,και μάλιστα στο ημίχρονο ήρθαν 50-100 άτομα από απέναντι δίπλα μας στην 14 με την τακτική "πηδάω κάγκελα" και γινόταν χαμός για 45 λεπτά περίπου,μέχρι να τους βγάλουν οι ασφαλίτες έξω (στο τέλος αυτού του ματς έγινε και το γνωστό περιστατικό με το Ούφο το μικρό και κάποιους δικούς μας).
Στην 13 ΔΕΝ είχε γάβρους.Όπως κοιτάει κάποιος το πέταλο 13-14,το κάγκελο που χωρίζει 13 με 14 είναι περίπου πίσω από το αριστερό δοκάρ του τέρματος.Το αριστερό όπως κοιτάει κάποιος το πέταλο,όχι το αριστερό για τον τερματοφύλακα (για όσους ΗΛΙΘΙΟΥΣ δεν το κατάλαβαν ή μπορεί να κάνουν ότι δεν το κατάλαβαν).



Κάτι άλλο τώρα.Για παπουτσέλη ακούμε γιατί ήταν τόσο εξώφθαλμο ότι ήθελε να σας το δώσει.Καμία σχέση με το 2010.Το 1998 5ος βγήκα πάλι?Το 2000 με την ομάδα του Κυράστα?Το 2002?Το 2003?Ακόμα και το 1997,το 1999 και το 2001,αν η διαιτησία ήταν 50-50 η διαφορά δεν θα ήταν τόση και το πρωτάθλημα θα παιζόταν μέχρι τέλους.

OLDGOODGATE13
Δημοσιεύσεις: 660
Εγγραφή: Τετ 08 Δεκ 2010, 13:21

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από OLDGOODGATE13 » Τρί 03 Ιούλ 2012, 21:53

bongo έγραψε:
Naru έγραψε: Όλα πληρώνονται...Και κάποια στιγμή ο τροχός θα ξαναγυρίσει και θα φανούν οι οπαδοί από τις λινάτσες.Γιατί εγώ έχω μάθει να είμαι εκεί ακόμα και στις ήττες.Εσύ μετά απο 2 συνεχόμενες χρονιές πάει διαλύθηκες.Ποτέ δεν θα καταλάβετε σαν οπαδοί οτι και η δεύτερη θέση έχει αξία γιατί σε μαθαίνει να χάνεις πράγμα που είναι μέσα στην ζωή.Όταν όμως κατακτάς την πρώτη με πουστιά μαθαίνεις πάντα να είσαι πούστης και εγωιστής με την κακή έννοια.Δεν είστε περήφανος λαός.Ένα μάτσο ευνοημένοι διορισμένοι νικητές είστε.Όταν αυτό αλλάξει θα περιμένω με χαρά να σας δω να διαλύεστε.Γιατί άλλης πάστας οπαδοί ήσασταν στα πέτρινα χρόνια και άλλη τώρα.
Άντε λιβανίζω τώρα :papas
Είναι λάθος να είσαι γενικός κι απόλυτος,ειδικά όταν μιλάς για έναν ολόκληρο λαό.Όπως επίσης άκυροι είναι και οι χαρακτηρισμοί σου.
Ο λαός αυτός δεν αποτελείται αποκλειστικά από ανθρώπους 15-20 χρονών για να έχει ζήσει μόνο τα πανηγύρια.Ούτε έχει ο καθένας τις ίδιες εμπειρίες σχετικά με την ομάδα,άρα και το ίδιο δέσιμο με αυτήν.Συνεπώς,τα "θα διαλυθείτε" κτλ δε στέκουν για τον απλούστατο λόγο ότι υπάρχει πολύς κόσμος -ασχέτως πρωταθλημάτων- που είναι άρρωστος με την ομάδα και θα είναι πάντα εκεί.
Το μόνο που θα διαλυθεί (αν έρθει η στιγμή να διαλυθεί κάτι..) είναι ό,τι έχει να κάνει με "μόδα" γύρω από τον Ολυμπιακό.Και το τελευταίο,μόνο αρνητικό δεν το λες...

Σχετικά με την περηφάνια που λες,θα διαφωνήσω εκ νέου.Όλες οι ομάδες έχουν ένδοξες αλλά και άδοξες στιγμές.Το ίδιο και οι οπαδοί τους.Με τη λογική σου κανείς δεν θα έπρεπε να είναι περήφανος για τίποτα.
Η περηφάνια για την ομάδα μου,όπως το νιώθω εγώ,δεν αφορά μόνο τους τίτλους ή τα οπαδικά ή ό,τι άλλο φαίνεται εκ πρώτης όψεως..υπάρχει ολόκληρο "υπόβαθρο" από πίσω,όπως το τι ιδέες πρεσβεύει,τι νοοτροπία κουβαλάει και τι τρόπο ζωής αντανακλά.Και τα τελευταία είναι υπεράνω Ανωνύμων Εταιριών,τίτλων,προσώπων και πρόσκαιρων καταστάσεων...

Σόρρυ αν κούρασα,είμαι και οφφ τόπικ
Ναι κάποτε σαν ομάδα είχατε μια σωστή νοοτροπία.Όταν την χάσατε αυτή (όχι με δικιά σας ευθύνη αλλά λόγω προέδρων και άλλων προσώπων) την είχατε σαν οπαδοί και σαν κόσμος.Εδώ και χρόνια την έχετε χάσει πρώτα σαν οπαδοί και μετά σαν κόσμος.Και αν σαν κόσμος το να αλλάξει είναι θέμα 4-5 δύσκολων χρονιών αφού την λάθος νοοτροπία θα μπορούσες να την πεις και μόδα,σαν οπαδοί θεωρώ πως είναι πολύ δύσκολο,θα μπορούσα να πω και τους λόγους αλλά δεν θέλω,δεν ξέρω βέβαια και καλά τα εσωτερικά σας,με τα λίγα που ξέρω μιλάω.
Σαν ομάδα θεωρώ πως είναι αδύνατο,όπως και εμείς όπως και κάθε άλλη ομάδα έτσι όπως είναι το ποδόσφαιρο.

Aldebaran

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Aldebaran » Τρί 03 Ιούλ 2012, 22:01

mainstream13 έγραψε:Και τη χρονιά του Κωστούλα και του Παπαδόπουλου εσύ το πήρες κι εγώ βίντεο να ανεβάσω?

Ο Παπουτσέλης ήταν σε μεταξύ μας ο ρανταπλαν λεει για ολόκληρο το πρωτάθλημα πως ευνοήθηκε ο ΠΑΟ

phpBB [video]


τσιμπα κι ένα βίντεο της αβάντας
e bebaia eunoh8hke o pao th sezon 09-10
oso gia to prwta8lhma 06-07 sto paixnidi tou kwstoula autogkol (me thn prwtoporiakh koreo pou de sas bghkan oi sakoules...) kai sto allo sto karaiskakh ekanes mia fash s'olo to paixnidi kai mphke gkol apo la8os tou anatolakh pou exase th mpala. sumbainoun auta. etsi kai to sep tou '97 exoume pathsei thn aek sto oaka kai kanei mia fash kai bazei ena gkol sto telos. mh sugkrineis twra tis 2 sezon. me -17 termatises... exanes apo ton ka8e pikrameno kai sto telos se kerase ki h larisa sto kupello. de xreiazetai loipon na baleis video giati eseis eixate thn kapsa na kerdisete. eseis kaigosaste alla telika den ekatse. eidika sto karaiskakh me -7 basikous o Olumpiakos...
auto me ta dvd kai video gia th diaithsia to exete kala blepw... :lol:
otan omws o tzigger eixe bgalei dvd gia tis adikhmenes faseis kapoioi apo sas (eksarthmenoi, aneksarthtoi, xrhstes me8adwnhs, nefropa8eis de 3erw poioi akribws) eixate shkwsei pano gia to DVD γιατί αφού βγήκε το dvd μετά είχαμε αυτό...
Εικόνα

ps
kai gia th sezon 06-07 pou termatisate toso xalia, h diathsia ekane party uper sas se kati paixnidia me kalamaria pou o empente gkremize bgainontas sxedon ektos perioxhs ton epiti8emeno tou apollwna 'h ton augousto tou 2006 pou o mountialikos bassaras edwse ena penalty ston pao sto paixnidi me th ksan8h pou htan toso ka8ara ektos h fash (podia eksw, swma mesa) pou tou papoutselh einai sa na egine sth mikrh perioxh... :D

loipon colgate 8elw na skefteis poios einai to pi8anotero na exei bgalei prwtos kapnogono sto ghpedo kai meta ksanagrapse auto pou egrapses sthn arxh.
deuteron th mia lete o ka8enas ka8otan opws h8ele kai thn allh since 1966. e tote ti since 1966 ama erxotan o ka8enas kai araze opou h8ele? entaksei exei katalabei o kosmos ti ennoeis me 13 kai panw panw kai tetoia, alla eisai ligo grafikos. me thn idia logikh na sou pei kapoios ki esu sthn 7 pou lete oti phgate hsaste sth gwnia pros 8....

θα ασχοληθώ περισσότερο με την τελευταία σου παράγραφο. το '98 δε βγήκες 5ος αλλά θυμάσαι τι έγινε στα μεταξύ μας; 3-1 το νοέμβριο του '97 και κατά την προσφιλή τακτική του παιχνιδιού του ΟΑΚΑ της προηγούμενης σεζόν παίρνετε κόκκινες για να λέτε τελειώσαμε με 8 κλπ. ο μπασινάς μάλιστα σ'εκείνο το παιχνίδι έχει αποκρούσει πάνω στη γραμμή με το χέρι. ακούμε και ξανακούμε για την ομάδα του κυράστα. do the maths... ποιοι παίκτες έπαιζαν το 2002 και ποιοι το 2003. η ομάδα του κυράστα δεν ήρθε και στη ριζούπολη; τι άλλαξε; στην πρώτη σεζόν του κυράστα φέρνετε νομίζω 1-1 με τον εθνικό αστέρα στην καισαριανή. ποιος φταίει; στο 2-2 του ΟΑΚΑ το γκολ του λυμπερόπουλου είναι οφφ-σάιντ και μιλάμε για παιχνίδι που δίνει τίτλο...
το 2001 που αδικήθηκες από τη διαιτησία; ΧΩΡΙΣ ΟΜΑΔΑ και με σφαλιάρα από παντού. μόνο για το 1-1 με την μαν γιουνάιτεντ μπορείτε να μιλάτε για το 2001. κατά τ'άλλα, ο σόουζα έπινε κρασί κι ο αποστολάκης έψαχνε να βρει τι φταίει. οι μόνοι τιτλούχοι παίκτες της περιβόητης ομάδας του κυράστα (πλην των γκούμα-μπασινά και "νικοπολίδη") έχουν πάρει τίτλο με τον πανιώνιο στο κύπελλο του '98 στο καραϊσκάκη. ο φύσσας κι ο βόκολος. θες και τον ολισαντέμπε; βάλε κι αυτόν. λοιπόν από το 97 μέχρι το 2003 προσφέρατε άφθονο γέλιο. το 2005 πάλι έφταιγε η διαιτησία που το χάσατε μόνοι σας; το 2006 ας το αφήσουμε καλύτερα... και το 2007....
σκέψου αυτά τα χρόνια πλην ενός χούλιο σέζαρ στα 38 και ενός σόουζα ποιους άλλους παίκτες φέρατε...
μπίσκαν, κονσεισάο;....
έναν ίβαντση είχατε και τον δώσατε... ειδικά την περίοδο που είχατε κάτι ρομέρο, σανμαρτεάν, ζουτάουτας σκάτσελ και κάτι τέτοια ήσαστε τραγέλαφος. δε νομίζω λοιπόν να έχει φταίξει η διαιτησία για την απώλεια τόσων τίτλων όσο ότι δεν παρουσιάστηκε ένα καλό σύνολο από έναν προπονητή να καθίσει 2-3 χρόνια με έναν σταθερό κορμό.

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 331 επισκέπτες