ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
jimacoua
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Πέμ 24 Φεβ 2011, 04:09
Has thanked: 20 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από jimacoua » Παρ 05 Ιούλ 2013, 16:28

Να κανω λιγο τον δικηγορο του διαβολου?Ποδοσφαιριστη με Ελληνικη σημαια στο μπρατσο τατου,θα τον κραζατε εστω και για χαβαλε σαν εθνικιστη κτλ κτλ...(σημειωτεον Kuq zi που γραφει το τατου,ειναι και συνδεσμος οπαδων της ποδοσφαιρικης ομαδας της Αλβανιας,πολυ "φιλικα" διακειμενοι για την Ελλαδα και τους Ελληνες)

tralala
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί 01 Φεβ 2011, 20:37
Has thanked: 7 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από tralala » Παρ 05 Ιούλ 2013, 16:52

Ultras Athens έγραψε:den kserw an exeis katalavei pws pera apo fasistes pou les kai ratsistes exeis kai alla "kala"paidia pou mporei na kanoune tsanties,mporei na kanoune mpoukes,mporei kalista na poulane kai tpt prezes kserw egw kai ola ta katakritea...
ti tha ginei tha tous diwkseis kai aytous ephdei den tairiazoune sthn ideologia sou?
den ginonte ayta.
Α γειά σου, εδώ είναι το ζουμί, και εκεί είναι που διαφωνούμε. Και διαφωνούμε γιατί εγώ δεν θεωρώ αυτοσκοπό ούτε τα μπάχαλα, ούτε τα ψειρίσματα, ούτε το πόσο κοζάρει κάποιος, ούτε καμία άλλη από τις σημερινές προτεραιότητες του οπαδισμού. Με ενδιαφέρει όμως τι γίνεται στο πλαίσιο της ομάδας μου και με ενδιαφέρει να αλλάξει η σαπίλα της οπαδικής φάσης. Και τελικά όπως βλέπεις είναι θέμα προτεραιοτήτων. Ρωτάς αν θα τους διώξεις όλους αυτούς, για μένα ναι, θα τους διώξεις αν δεν έχουν σχέση με αυτά που θες να εκπροσωπεί η ομάδα σου. Ουτοπικό, το ξέρω. Υπάρχει ένα όνομα και μία ιστορία δεκαετιών και μια οπαδική κουλτούρα από πίσω, και στο μεγαλύτερο ποσοστό όλα αυτά έχουν γραφτεί στους δρόμους, και στους δρόμους είναι αναγκαία και τα "καλά" παιδιά και όλα. Το αντίτιμο όμως είναι ότι οι ιδέες και οι αξίες πάνε περίπατο. Καταλαβαίνω την φάση σας, και καταλαβαίνω ότι δεν γίνονται αυτά, ούτε άλλαζουν από την μία μέρα στην άλλη. Αλλά τουλάχιστον μπορούν να γίνονται βήματα. Θα μου πείς βέβαια "φιλαράκο, αν θες διαφορετικό οπαδικό κίνημα και συνειδηση στα πέταλα τράβα στους RFU, εδώ είναι 13" και θα 'χεις και δίκιο εν μέρει, αλλά τέλος πάντων. Καλή καρδιά.


Υ.Γ.: Non Parlo, δεν σπέρνω καμία διχόνοια. Η συζήτηση που κάνω είναι θεωρητική και δεν αφορά μόνο τον Παναθηναϊκό ή την 13. Σε προηγούμενη σελίδα έχω αναφέρει ότι δεν έχω καμία σχέση με την 13, ούτε κάνω κάποιο σχόλιο στα εσωτερικά σας. Tσάμπα με κατηγορείς και μου απευθύνεσαι με πράγματα που δεν με αφορούν προσωπικά.

Υ.Γ. 2: Κάποιε, δεκτό. Δεν συμφωνώ (όχι εντελώς τουλάχιστον), αλλά δεκτό. Δικό σας θέμα είναι έτσι κι αλλιώς, εγώ ως τυχαίος πούθεν σχολιάζω. Τέλος πάντων, έριξα σεντονάρες πάλι, δεν επανέρχομαι μην πρίξω και μπάλες. Τα 'παμε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tralala την Παρ 05 Ιούλ 2013, 17:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

kapoios
Δημοσιεύσεις: 782
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 18:22
Has thanked: 64 times
Been thanked: 12 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από kapoios » Παρ 05 Ιούλ 2013, 16:56

Tralala ta pragmata einai apla..an kai me kalypse sta perissotera o ultras athens..to zoumi einai...MESA STO GHPEDO KAI STOUS SYNDESMOYS---oyte o ratsismos einai o politismos ton ilithion oyte imia de ksexno..oyte provlima me tous alvanous-mayrous panathinaikous..oyte provlima me ta afentika-plousious panathinaikous..mono PANATHINAIKOS THYRA13..MESA STO GHPEDO KAI STOYS SYNDESMOYS---

Άβαταρ μέλους
Crew Non Parlo
Δημοσιεύσεις: 3522
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν 2011, 14:56
Has thanked: 348 times
Been thanked: 2 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Crew Non Parlo » Παρ 05 Ιούλ 2013, 17:19

Κατάλαβες που φτάσαμε μαλάκα μου, να μιλάμε και να βρίσκουμε σαν μόνη λύση το μόνο Παναθηναικός και Θύρα 13.
Σαν να είναι το κάτι το παράλογο σαν να ήταν η τελευταία μας σκέψη...
Κατάντια.
Να πάτε στους rfu , ναι εκεί να πάτε...στους οπαδάρες, στους ''αντικειμενικούς'', στους πιο δήθεν πεθαίνεις, στους καθόλου υποκεινούμενους τύπους.
Με μόνο πολιτικά συνθήματα στις εξέδρες & ύμνους για χασίσια...να πάτε,αλλά μόνοι σας θα τις παίζετε στο τέλος.
Έτσι πάει , νομίζετε οτι θα μας φάτε...και πες οτι το κάνετε, όταν δε θα υπάρχει τίποτα άλλο να αντιμετωπίσετε θα φάτε τα σωθικά σας.
Γύφτοι και ψευτοκουλτουριάρηδες είστε ρε μαλάκα μου τι είστε.
Τι ιδεολόγοι το παίζετε και παπαριές μας τσαμπουνάτε που δεν έχει βγει άτομο να μιλήσει με δικά του λόγια παρα μόνο παπαγαλίζετε.
Ούτε στην ίδια σας τη ζωή δε μπορείτε να εφαρμόσετε τις ουτοπίες σας, θέλετε να καπελώσετε και εξέδρες.
Γελάω όταν βλέπω αριστερούληδες να μιλάνε για κοινές πορείες και να κάνουν πρότυπα τους τούρκους όταν στο δήθεν ''οπαδικό'' σας αντιρατσιστικό κοπανηθήκατε.

SHC
Δημοσιεύσεις: 987
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2012, 22:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 34 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από SHC » Παρ 05 Ιούλ 2013, 17:33

pare atomo pou thelei h kerkida na einai no politica :lol:

se ligo tha mas peis pws no politica einai na gemizoume ta petala me ellhnikes shmaies kai na psaloume ton ethniko ymno varontas prosoxh :malakia :malakia

sto "dithen opadiko festival" gia allo logo egine to skhniko alla toso pouthenas eisai pou oute kan koitas na matheis prin milhseis..les kai oi rfu den exoun anaferthei se autous tous PRAGMATIKA "dithen" pou leitourgoun ws ougkanoi kai o monos logos pou skane ghpedo einai epeidh kseroun pws ekei mporoun na kanoun to kommati tous. . epomenws tis malakies esy tis tsampounas epeidh den gnwrizeis kan gia ti milas.. tespa, me sena kaneis dn vgazei akrh synexise na milas to mono pou kataferneis einai na deixneis ti komplex kouvalas pou pleon h kerkida den sas sikwnei ;-)

UA an nomizeis pws to na min vgei tpt ksana einai yper mas kai symvalei sthn eikona mas ksanaskepsou to. katalavainw pws dn thes h kerkida na ginei paramagazo kanenos kai symfwnw me auto, alla to na yparxei h syneidhsh kai ta antanaklastika gia kapoia pragmata emena proswpika me kanei perifano kai mono gia ta xarakthristika pou exei pleon h 13 pou exoun xtistei mesa apo dyskoles katastaseis pou viwse edw kai xronia. nomizw pws h eikona twn gayrwn (sta politika) milaei apo monh ths gia to pou kyriarxei h sapila kai pou yparxoun psigmata ygeias kai diaugeias..ciao!

Άβαταρ μέλους
Crew Non Parlo
Δημοσιεύσεις: 3522
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν 2011, 14:56
Has thanked: 348 times
Been thanked: 2 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Crew Non Parlo » Παρ 05 Ιούλ 2013, 17:52

Ναι ρε τσουτσέκι Νο politica γουστάρω να είναι και θα είναι γιατί αν δεν είναι θα πάρετε πόδι απ'τον απλό κόσμο.
Είναι φανερό το που γράφω και τους rfu και τους τύπους σαν και σένα.
Αυτό που άκουσα μου φτάνει και ούτε με απασχολεί το κάτι παραπάνω, δε με απασχολεί να μάθω αυτό το τάχα κάτι παραπάνω που θα το έχετε χιλιοφιλτράρει για να το πλασάρετε σαν να μην έγινε και τίποτα , κατάλαβες ''μάχιμε'' ?
Αυτά τα για σημαίες και ύμνους και προσοχές μόνο κάτι μικροτσούτσουνοι της φάρας σου τα σκέφτονται για να γελοιοποιούν και να ισοπεδώνουν τα πάντα.
Κόμπλεξ ? Γίναμε και κομπλεξικοί μαλάκα μου :D χαχα.
Κατάλαβες γιατί είσαι απλά ένα αρχιδάκι ρε μαλάκα ? Κατάλαβες?
Γιατί εσύ κοιτάς τους άλλους, κοιτάς τις άλλες αυλές και όχι το σπίτι σου.
Και μεις πάνω απ'όλα είμαστε Παναθηναικοί και οτι αντι-ολυμπιακοί και αντι-αεκ και αντι αντι αντι.
Αυτά για τα κόμπλεξ ;-)
Και για να μαθαίνεις εσύ και όλοι οι ζόρικοι της 5ετίας.
Θύρα 13 είναι όποιος δε συμβιβάζεται ..αυτό είναι το μοναδικό χαρακτηριστικό μας...αυτό είναι που μας έχει κάνει αυτό που είμαστε και το μοναδικό πράγμα που έκανε τη 13 να γράψει ιστορία με χρυσά γράμματα.
Και μόνο αυτό μας κάνει περήφανους...όποιος δε το νιώθει μπορεί να αλλάξει θύρα, γιατί μάλλον κάτι άλλο τον αντιπροσωπεύει...φιλάκια.
υ.γ : Πάρε την υπογραφή μου στη μάπα σου για να κατανοήσεις τα βασικά

Άβαταρ μέλους
ego
Δημοσιεύσεις: 525
Εγγραφή: Πέμ 05 Ιαν 2012, 09:57
Has thanked: 118 times
Been thanked: 35 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από ego » Παρ 05 Ιούλ 2013, 17:56

:pop corn

makedonofapas

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από makedonofapas » Παρ 05 Ιούλ 2013, 17:59

αυτο το οι μπροστινοι της ΑΕΚ ητανε σιστες με κανε να μεινω να παρακολουθησω την κουβεντα,εχει πολλα να πει ο παουερ ρειντζερ παρλο,εκτος απο μαρκες ρουχων και ονλαιν σοπς

makedonofapas

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από makedonofapas » Παρ 05 Ιούλ 2013, 18:01

ego έγραψε::pop corn

me prolaves...xaxax

niw8w san thn geitonisa pou exei sthsei auti sto mpalkoni kai akou toys tsakwmous sto dipla diamerisma... :xartaeto :xartaeto :xartaeto

Άβαταρ μέλους
ego
Δημοσιεύσεις: 525
Εγγραφή: Πέμ 05 Ιαν 2012, 09:57
Has thanked: 118 times
Been thanked: 35 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από ego » Παρ 05 Ιούλ 2013, 18:02

makedonofapas έγραψε:αυτο το οι μπροστινοι της ΑΕΚ ητανε σιστες με κανε να μεινω να παρακολουθησω την κουβεντα,εχει πολλα να πει ο παουερ ρειντζερ παρλο,εκτος απο μαρκες ρουχων και ονλαιν σοπς

Υπηρχε παουερ ρειτζερ πρασινος;

Γνωριζεις;

Διοτι δεν ενθυμουμαι καλως...

υγ. Να κερασω ποπ κορν;

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 143 επισκέπτες