ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
PATSIFRIKOS
Δημοσιεύσεις: 3366
Εγγραφή: Τρί 01 Φεβ 2011, 21:04
Has thanked: 234 times
Been thanked: 266 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από PATSIFRIKOS » Πέμ 28 Μαρ 2019, 11:02

foutre έγραψε: Πέμ 28 Μαρ 2019, 07:29
PATSIFRIKOS έγραψε: Πέμ 28 Μαρ 2019, 00:57 Απλά αν δεν υπήρχε ο Σωκράτης ακόμα θα παίζατε με Παχατουρίδη, Σοφιανόπουλο, Ελληνιάδη και Καμπούρη. Και ας τα έπαιρνε όπως τα έπαιρνε (που εμμέσως μόνοι σας το παραδέχεστε πλέον).
Τι παραδεχομαστε patsifriko; Οτι οταν εγω ειχα Giovani Zahovic Karembeu djole κλπ δεν τα αξιζα;Οσο πουστικα κ αν θες περασεις την προπαγανδα σου δε σου βγαινει..
Ο Σωκρατης προσεφερε τα μεγιστα στον Ολυμπιακο οσο ηταν προεδρος και ημουν ανωτερος απο εσενα..
Όταν κάθε μέρα πλέον λέτε για Θωμά Μητρόπουλο τότε ναι έμμεσα ομολογείτε το τι γινόταν εκείνα τα χρόνια (όχι πως χρειαζόμασταν την ομολογία σας, τα ζήσαμε και είχαμε μάτια και βλέπαμε). Εκτός αν ο Θωμάς τώρα στα γεράματα λειτουργεί βρώμικα στο παρασκήνιο της διαιτησίας και τότε απλά ζητούσε πενηνταρίσια σφυρίγματα. Ικανούς σας έχω να το πείτε και αυτό.

Προφανώς και έφερε παικταράδες ο πράκτορας και αυτό ανάγκαζε και τον δικό μας τον καβούρια να φέρνει κάνα παίκτη που και που (πχ Ασάνοβιτς, Σόουζα, Βλάοβιτς, Κωνσταντίνου κτλ) και προφανώς είχες καλή ομάδα. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι άξιζες να παίρνεις κάθε χρόνο πρωτάθλημα. Ομαδάρα είχα και εγώ και η αεκ κάποιες χρονιές. Το ζήτημα ήταν ότι πολλές φορές γινόντουσαν αίσχη χωρίς καν να το έχετε ανάγκη. Σαν επίδειξη δύναμης. Και εντός και εκτός γηπέδου. Τρανό παράδειγμα η σεζόν '99 που είχες μακράν την καλύτερη ομάδα και παρόλα αυτά το σπρώξιμο πήγαινε σύννεφο για να πάει η διαφορά από τους 10 βαθμούς στους 20. Γελοιότητες δηλαδή.

Που θέλω να καταλήξω; Ο χοντρός πολεμάει τον Κόκκαλη (τον Σωκράτη πολεμάει, ο χαζός ο Πέτρος είναι πρόφαση) γιατί έχει επιχειρηματικά και πολιτικά συμφέροντα. Πιο πολύ τον ενδιαφέρει η ΝΔ, μετά τα καράβια του, μετά η Νόττιγχαμ (εκεί είναι τα φράγκα) και μετά ο Πειραιάς και η ομάδα σας. Εσείς γιατί παίρνετε θέση σε όλο αυτό το αλισβερίσι; Και ένα παιδάκι νηπίου θα καταλάβαινε ότι απλά σας χρησιμοποιεί και για να κερδίσει σε αυτή την κόντρα δεν διστάζει να πετάξει λάσπη ακόμα και για τα καλύτερά σας χρόνια (αντικειμενική προσέγγιση αυτό) λέγοντας στην ουσία ότι ο Κόκκαλης τα έπαιρνε τα πρωταθλήματα λόγω Θωμά Μητρόπουλου. Σας νοιάζει δηλαδή εσάς τώρα αν ο Κόκκαλης πήρε το έργο της υπογειοποίησης στην Νέα Φιλαδέλφεια; Επηρεάζεται κάπου ο Ολυμπιακός; Καλά έκανε, επιχειρηματίας είναι. Εμένα όλο αυτό μου δείχνει ότι σας κρατάει από τα αρχίδια κανονικότατα. Πραγματικά και με το χέρι στην καρδιά δεν μπορώ να φανταστώ πως αν ήμουν γαύρος (φτου κακά) θα έβριζα στο ελάχιστο τον Κόκκαλη. Ρε μαλάκες αν δεν υπήρχε αυτός θα ήσασταν ψαράδες στη Σαλαμίνα, με μαύρα νύχια και τερηδόνα.

Συμφωνώ σε αυτό που λέει ο passaran για ερασιτεχνικό αλλά είναι ουτοπικό οπότε δεν μπορεί να συζητηθεί σε σοβαρή βάση. Μόνο το κκε λέει ακόμα τέτοια γραφικά. Καλά θα ήταν αλλά είμαστε στο 2019 και τα ρομαντικά πέρασαν. Και προφανώς κανείς επιχειρηματίας δεν είναι ηθικός. Οι τελευταίοι ηθικοί δυστυχώς "έφυγαν" πρόσφατα.
OLD HABITS ARE HARD TO BREAK

venum
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Δευ 21 Μαρ 2016, 16:42
Has thanked: 53 times
Been thanked: 110 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από venum » Πέμ 28 Μαρ 2019, 11:38

Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι ότι οι γαύροι έχουν πλήρη επίγνωση στο τι κανουν,όλο αυτό γίνεται στοχευμένα δεν είναι ότι έχουν εξαπατηθεί και γίνεται για το καλό του γαύρου.
Εξαρτώνται από τον χοντρό και Όχι πλέον από Κόκκαλη οπότε δεν νομίζω να έχουν κάποιο δίλλημα ειδικά αν έχει βολευτεί και η κουτσή Μαρία από μαρινακη κοτσίδα οπότε δεν τους παίρνει για νταηλικια.

Όσον αφορά σε αυτό που ανέφερα για υπαλληλικι μαλακες μην κοροϊδευόμαστε έχετε αφήσει όλους τους άλλους πολύ πίσω στη κούρσα για τον υπάλληλο του μήνα.
Πλέον σε όλες τις ομάδες υπάρχουν υπάλληλοι η διαφορά μας είναι ότι άλλοι αντιδρούν,άλλους τους τελείωσε όλη αυτή Ή φαση και άλλοι ειναι στα καλύτερα τους...
ΘΥΡΑ 13 ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΟΛΩΝ
υπάλληλοι και γύφτοι

Stratia1982
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Τρί 29 Νοέμ 2011, 11:14
Has thanked: 10 times
Been thanked: 41 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Stratia1982 » Πέμ 28 Μαρ 2019, 12:35

οσο οι ομαδες ειναι εταιρειες τοσο θα υπαρχουν υπαλληλοι..και οσο καποιοι μικροαστουληδες μικροαστειουληδες διαχωριζουν τους επιχειρηματιες σε ηθικους και ανηθικους τοσο θα υπαρχει το υπαλληλικι και η δουλοπρεπεια!

Άβαταρ μέλους
j.rebel
Δημοσιεύσεις: 5175
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 09:36
Has thanked: 411 times
Been thanked: 360 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από j.rebel » Πέμ 28 Μαρ 2019, 14:59

Den evrise kaneis ton kokkali...mhn leme oti nanai..
Kapoia parapona opws px to oti thn evgale to aekaki ladi sto thema timwrias sto tsoulou klp mporei na yparxoun alla den eida kanenan na vrizei swkrath..

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από no passaran » Πέμ 28 Μαρ 2019, 16:18

j.rebel έγραψε: Πέμ 28 Μαρ 2019, 14:59 Den evrise kaneis ton kokkali...mhn leme oti nanai..
Kapoia parapona opws px to oti thn evgale to aekaki ladi sto thema timwrias sto tsoulou klp mporei na yparxoun alla den eida kanenan na vrizei swkrath..
Συγγνωμη αλλα κατι εχασα.. Σε τι αναφερεσαι;
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

Άβαταρ μέλους
B&W4
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: Κυρ 13 Νοέμ 2011, 14:48
Has thanked: 13 times
Been thanked: 53 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από B&W4 » Παρ 29 Μαρ 2019, 00:37

καλα κι οταν θελατε να βρισετε τον κοκκαλη φωναζατε αντε γαμησου λουβαρη :lol: :lol:
τι κανει αυτη η ψυχη ζει?

Άβαταρ μέλους
bongo
Δημοσιεύσεις: 785
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 00:53
Has thanked: 216 times
Been thanked: 259 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από bongo » Παρ 29 Μαρ 2019, 09:46

B&W4 έγραψε:καλα κι οταν θελατε να βρισετε τον κοκκαλη φωναζατε αντε γαμησου λουβαρη Εικόνα Εικόνα
τι κανει αυτη η ψυχη ζει?
Ο ορισμός του αυλοκολακα..!

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

γι'αυτό που δεν καταλαβαίνουνε οι άλλοι

iou-iou
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν 2011, 20:26
Has thanked: 107 times
Been thanked: 282 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από iou-iou » Παρ 29 Μαρ 2019, 15:01

"pyranxas" gamhsou kai ante paraithsou...

Άβαταρ μέλους
gate13uberalles
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: Τετ 02 Φεβ 2011, 07:45
Has thanked: 72 times
Been thanked: 105 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από gate13uberalles » Παρ 29 Μαρ 2019, 22:19

Η ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΗ ΚΩΛΟΦΑΡΑ ΠΑΓΚΌΣΜΙΟΣ

cozanostra13
Δημοσιεύσεις: 589
Εγγραφή: Τετ 24 Νοέμ 2010, 20:30
Has thanked: 87 times
Been thanked: 46 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από cozanostra13 » Παρ 29 Μαρ 2019, 22:51

ta xeirotera tous aksizoyn mpastarda kai tous epiase o ponos gia ti malakia sto papastrateio pou gia emena itane malakia kai xontri .den exoyn anarotithei pote giati den ta xoume kanei ayta pote se aektzides i allous .

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες