ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Άβαταρ μέλους
bongo
Δημοσιεύσεις: 785
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 00:53
Has thanked: 216 times
Been thanked: 259 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από bongo » Τετ 27 Νοέμ 2019, 01:38

Τα ξαναγαμησε!
Δε λέω ότι σώνει και καλά θα μιλάγαμε εντέλει, αλλά όπως και να'χει τα ξαναγαμησε!

Ρε Μαρτινς, κάνε καμμία αλλαγή πιο νωρίς ρε τι περίμενες δλδ;
Δεν υπάρχει περίπτωση ελληνική ομάδα να αντέξει σε αγγλικό τέμπο για 90 λεπτά, πόσο μάλλον χωρίς αλλαγές...!
Τον παραδέχομαι (ξανά) για το στήσιμο της ομάδας, τέτοιο πρώτο ημίχρονο ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα.
Αλλά δεν αντέδρασε καθόλου όταν άρχισε να κατηφορίζει το γήπεδο...

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

γι'αυτό που δεν καταλαβαίνουνε οι άλλοι

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από no passaran » Τετ 27 Νοέμ 2019, 11:06

Φιλε και αυτος εχει τα κουσουρια του οπως ολοι μας σε οσα κανουμε αλλα τα υπερ ειναι περισοτερα.
Ουτε αυτος θα μεινει να δουλεψει, θα φυγει για να ερθει το επομενο "δικο μας" παιδι μεχρι να ξανα βρουμε κανα νεξτ μπιγκ θινγκ που θα τον διωξουμε και αυτον για το επομενο "δικο μας παιδι" που ξανα θα το διωξουμε για να παρουνμε το μεθεπομενο νεξτ μπιγκ θινκ της προπονητικης και οχρονος θα κυλαει αργα στο βασιλειο της ποδοσφαιρικης παρανοιας
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

Άβαταρ μέλους
bongo
Δημοσιεύσεις: 785
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 00:53
Has thanked: 216 times
Been thanked: 259 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από bongo » Τετ 27 Νοέμ 2019, 11:58

Μαζί σου ότι τα υπέρ του είναι περισσότερα, εξού και γενικά τον στηρίζω.
Η ομάδα μετά από χρόνια παίζει μπάλα με συνέπεια και επίσης αρκετές από τις μεταγραφές του είναι πολύ καλές κινήσεις.

Απλα χθες, ενώ ξεκίνησε γαμάτα και η ομάδα μπήκε φουριοζα με προοπτική όντως να πάρει κάτι από το ματς, ξαφνικά αρχίσαμε να καταρρεουμε και φάνηκε να μην υπάρχει αντίδραση από τον πάγκο.
Καυλωσαμε καλά καλά κι εντέλει μείναμε με το πουλί στο χέρι :)

Τεσπα, ήττα εντός προγράμματος ήταν εντέλει.

Πάμε για καθαρή νίκη με παοκ τώρα..

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

γι'αυτό που δεν καταλαβαίνουνε οι άλλοι

Άβαταρ μέλους
ultratyler
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Τρί 16 Οκτ 2012, 20:54
Has thanked: 42 times
Been thanked: 96 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από ultratyler » Τετ 27 Νοέμ 2019, 14:32

Εχει ηδη αρχίσει να δημιουργείτε κλίμα απολα τα ΑΡΔ οτι την Κυριακη παιζεται η χρονια του Μαρτινς

Πραγμα που σημαινει οτι εχει περαστει γραμμη απο Καραπαπαδες και διοικηση.
Πραγμα που σημαινει οτι και να κερδισεις στο επομενο στραβο αποτελεσμα γεια σας,ειναι θεμα χρονου πλεον σημερα εχει γινει ξεκαθαρο.

Θα προκειται για εγκλημα.
Θα προκειτε για νέα περίπτωση Ζαρντιμ που κανεις δεν καταλαβε γιατι και πως.


Υ.Γ Μαλακα Μαρτινς θα παρω ολα αυτα π εγραψα παραπανω πισω και θα παρακαλάω να φύγεις αν δω βασικό κανένα Γκερέρο αντί για Ελ Αραμπι.
Δεν καταλαβαινω πως μπορει να τίθεται θέμα σύγρισης των δύο
Fuck damnation, man! Fuck redemption! We are
God's unwanted children? So be it!

Άβαταρ μέλους
101ultras
Δημοσιεύσεις: 674
Εγγραφή: Τρί 08 Μάιος 2018, 17:04
Has thanked: 98 times
Been thanked: 266 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από 101ultras » Τετ 27 Νοέμ 2019, 14:38

Ετσι ακριβώς. Και δίνεται η εντύπωση ότι έχει προετοιμαστεί το κλίμα για μια τέτοια περίπτωση. Δεν νομίζω η ΠΑΕ να το θέλει όπως δεν ήθελε να διώξει και τον Ζαρντίμ και πιθανώς και άλλους αλλα αυτό που εικάζω ειναι πως ετσι νομίζουν ότι αποποιούνται τις εύθυνες του κακού αποτελέσματος ή της κακής εικόνας της ομάδας και τις ρίχνουν στον προπονητή που φεύγει.

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από no passaran » Τετ 27 Νοέμ 2019, 15:10

Αν γινει κατι τετοιο ακομα και τωρα που η ομαδα ακομα χτιζεται, γιατι στην ουσια το κτισιμο μιας ομαδας δεν ειναι μια σεζον, ε τοτε και να δω καποια στιγμη στον παγκο το Γιαννη τι Βρετζο δεν θα μου φανει καθολου περιεργο!
Ελπιζω να επικρατησει η ποδοσφαιρικη λογικη στο τελος, ακομα και πρωταθλημα να μην παρουμε που κι εγω βεβαια δεν το βλεπω γιατι Ελλάδα εισαι, αγαπας τη νικη περισοτερο απο οτιδηποτε αλλο
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

Άβαταρ μέλους
j.rebel
Δημοσιεύσεις: 5175
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 09:36
Has thanked: 411 times
Been thanked: 360 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από j.rebel » Τετ 27 Νοέμ 2019, 20:56

tetoia egklhmata den epitreponte,prin kapoia xronia,me ena matso lima,k me ta psemata,o lemonhs se phre apo to -5 kai se phge sto +1...xwris yliko...,kai phgane oi kseroles epeidh leei o lemonhs einai opisthodromhsh...kai mou ferane ena tyxarpasto malaka gkarsia kai ekane 5 isopalies 3 httes kai kane ton pethameno sth toumpa.

H dioikhsh sthrizei martins,o kosmos sthrizei kai to deixnei me thn parpusia sto ghpedo,h omada paizei wraia mpalitsa kai einai doulemenh,ok kabei kai lathi,mathainei,den einai oute o klop oute o xainkes,kai o silva etsi arxise,epishs o anthrwpos douleyei me mia thileia sto laimo se kathe mats enw...PERASE THN OMADA STOUS OMILOUS ME 3 MATS PROKRIMATIKA...DEN TO XEI KSANAKANEI ELLHNIKH OMADA....

moirasane ena paramythi kati arxidakia ,ampaloi,myrwdika, pou theloun na legontai athlitikografoi ,oti dhthen epaikse persy mpalla....ALLA epaikse leei afou emeine eksw ap tous stoxous,,kai anarwtiemai egw,,,re gamwspitoi,,perase thn milan k mexri thn toumpa ta paizame ola k hmastan entos prwtathlimatos,,apo pou prokyptei to ektos stoxwn..??sth toumpa pontare sto natxo kai kahkame,ok ena kako vrady....

egw vlepw ton kosmo oti sthrizei k epitelous vlepei sovarh douleia kai methodikothta,,
sta radia pairnei o kathe arxidis kafeneiakos pou den pataei karaiskakh POTE kai exei kai gnwmh kai yfos pantognwsth,,sta diala

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από no passaran » Τετ 27 Νοέμ 2019, 23:08

ΑΔΕΡΦΕ ΡΕΜΠΕΛΕ διαφωνω εξ ολοκληρου με τον επιλογο σου! Το να μην παταει καποιος γηπεδο για τον οποιοδηποτε λογο,μα θες γιατι ξενερωσε για τα πολιτικα,τα οπαδικα,τα προεδρικα,μα γιατι βρηκε γυναικα μετα απο 20 χρονια,μα γιατι δουλευει,μα γιατι βαριεται,μα γιατι ειναι αφραγκος δεν τον κανει λιγοτερο Ολυμπιακο απο εναν κατοχο διαρκειας.
Θεωρω επικινδυνο να φιμωνουμε το στομα ακομα και του πιο μαλακα! αυτο στην πορεια θα δημιουργησει το προπετασμα για καποιους ετσι ωστε στο μελλον οταν δεν θα τους κανει η αποψη σου να φιμωσουν και εσενα! αρα δικαιωμα στο λογο και στην αποψη πρεπει να εχουν ΟΛΟΙ!

Εχω ξανα πει την αποψη μου περι αγαπης για την ομαδα το αθλημα και τη νικη και δεν θα πλατιασω πανω σε αυτο. Αλλα επειδη θεωρω πως περαν του οτι ειμαστε λαος της υπερβολης σε ολα πραγμα που μας κανει να διαχειριζομαστε πολλες φορες με λαθος τροπο τα συναισθηματα μας (χαρες ,λυπεςκλπ) ειμαστε και μυρωδιαδες απο το αθλημα φιλε! θεωρουμε πως το χτισημο μιας ομαδας γινεται μεσα σε ενα καλοκαιρι,σε δυο μηνες προετοιμασιας και ερχεται μετα ο Δεκεμβρης,χανεις κανα ματς απο κανα δυνατο αντιπαλο και λες "φυγε Μαρτιν,Βαλβιδα,Ζαρντιμ" και δεν ξερω κι εγω ποιος αλλος.
σχεδον ποτε δεν αφησαμε να τρεξει ενα προγραμμα,ενα γαμημενο πλανο ενος προπονητη! ουδεποτε επενδυσαμε σε ενα μακροχρονιο πλανο που σε συνδιασμο με σωστη συνεργασια με τις ακαδημιες μας ,στο μελλον να μας αποδωσει καρπους.
Προσεξε,δεν λεω πως ο Ολυμπιακος δεν κανει καλη δουλεια στις ακαδημιες του. Κανει δουλεια,μα θεωρω θα μπορουσε να κανει καλυτερη σε απολυτη συννενοηση με ενα πρποπονητη που θα μεινει χρονια και θα περασει τη φιλσοφια του,επενδυσει στα φυτωρια του συλλογου,τα οποια φυτωρια θα υπηρετουν ενα συγκεκριμενο ποδοσφαιρικο πλανο το οποιο φυσικα θα καθοριζεται απο τον τροπο παιχνιδιου της μεγαλης ομαδας
με δυο λογια; αφηστε βρε πουστηδες κανναν ανθρωπο να δουλεψει 4-5 χρονια και να κανει εργο!
θα φαει και τα μουτρα του,θα κανει λαθη αλλα επενδυστε βρε γαμημενοι μια πουτανα φορα στο μελλον!
παρε για παραδειγμα την Αγγλια βρε μαλακα ταταρε κωλοελληνα και κοιτα η αρσεναλ με τον Βεγκερ,η man.u με τον Φεργκιουσον και προσπαθησε στο μετρο που σου αναλογει να κανεις κατι παρεμφερες
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

Άβαταρ μέλους
j.rebel
Δημοσιεύσεις: 5175
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 09:36
Has thanked: 411 times
Been thanked: 360 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από j.rebel » Πέμ 28 Νοέμ 2019, 00:39

den vazw ton afragko h ton eparxia,h ton olympiako pou apexei synhdeita, milaw gia kati varymagkes pou ksernane antriliki sta radia,pare poulo martins,kai sto ena xeri exoun to thlefwno kai sto allo th sfougaristra k de patane ghpedo giati kwlodaxtyliazei h syzhgos kai tis kyriakes kanoun genikh,,
pairnei enas malakas px sto sport 24, 5 thlefwna th mera edw kai mhnes k na leei de kanei o martins,de kanei o kamara,de kanei o potense,kai parallhla leei egw karaiskakh de pataw,exw 10 xronia na paw.....e gamhse mas re file,,afou de patas pou de patas,ase na milhsei kanas poy traviete pou stereite kai pou plhrwnei,,exeis ginei magkas sta radia.vgazei o kathenas th mizeria tou..
sta podosfairika gia na mh ksefeygoume,o martins einai kalos proponhths kai douleyei,kanei lathi alla vlepeos kai ergo,gia mena an ton diwksei einai gkafa terastia, den eprepe KAN na ginetai thema,k den pisteyw oti yparxei k olas,gi ayto skalwnw me tous radiakous opadares

napoletano
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τετ 02 Φεβ 2011, 01:31
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από napoletano » Πέμ 28 Νοέμ 2019, 05:09

Παιδες αν μου επιτρεπετε σαν Παναθηναικος να πω λιγο την γνωμη μου που λετε για τον μαρτινς...Καταρχας προσωπικα δεν με πειραζει να προχωρησει κ να παει καλα ο οσφπ στην ευρωπη(μεχρι ενα σημειο βεβαια ετσι :D )τα εχω ξεπερασει αυτα προ πολλου μεγαλωνοντας επειδη παντα ειχα ψωνιο την προπονητικη απο μικρος την εψαχνα παρα πολυ με βιβλια σεμιναρια ημουν κ προπονητης σε ομαδα 8χ8 στον αγ.κοσμα παραλιγο να παρω το πρωταθλημα που διοργανωναν εκει στα γηπεδακια κ μαλιστα επειδη ειχα παιχτες μεγαλα σαπακια(μιλαμε ο φορ μου ηταν κολλητος γαβρος παλιος 120 κιλα :D )τελοσπαντων κ τα πηγαμε πολυ καλα παιζαμε κ ωραια μπαλιτσα κ μας ειδε ενας υπευθυνος εκει κ μου ειχε γινει προταση να με παρουν στο τεχνικο team του ιωνικου αλλα ο μαλακας αρνηθηκα...Να πω λιγο που λετε για τις αλλαγες ρε μαγκες να ξεκινησω απο κατι αλλο τι ερωτα εχουν παθει εκει στην παε σας με τους ιβηρες προπονητες??Δεν κανουν τους πιανεις πολυ ευκολα κωτσους δειτε τα σκορ σας στα α ημιχρονα φετος στα ευρωπαικα κ μετα πως τελειωνουν τα ματς σας πλην βαλβερδε ολοι οι αλλοι ιβηρες πορτογαλλοι κυριως που ειχατε για μενα ηταν αστειοι τα ιδια κ σ εμας τι να πρωτοθυμηθω απο πεσειρο τεσεειρο που τον κοροιδευατε μουνιοθ ο παππους ο φερρειρα φετος ο καρντοσο στην αεκ της διελυσε ολη την χρονια..Μονο ενας σαντος επιασε στην ελλαδα κ το εχουν βρει ολοι σκοινι κορδονι με τους ισπανοπορτογαλλους κ στις μικρες ομαδες τα ιδια...Κανεις χτες το 0-2 πας για μεγαλο διπλο πισω εχεις ψηλα δυνατα στοπερ αλλα ταγαραδες κανε ρε μαλακα αλλαγη κ βαλε τριτο στοπερ δεν ειναι ντροπη..Εγω ειμαι old school κ τα βλεπω ετσι τα πραγματα μεγαλες προπονητικες σχολες ηταν η ιταλικη,γερμανικη,ολλανδικη κ καποιοι βρετανοι προπονητες μου αρεσαν..Περσι ο χοντρος πηρε στην νοτινγχαμ τον μαρτιν ο νιλλ προπονηταρας κ απο εκει που ηταν μπουρδελο την σουλουπωσε...Θα μπορουσε να τον εφερνε σε εσας για παραδειγμα..Τεσπα sorry για το μεγαλο κειμενο αλλα δεν μπορω αυτη την δεκαετια με το modern football passing game tiki taka Κ μαλακιες αλλιως το μαθαμε κ το αγαπησαμε το ριμαδι το ποδοσφαιρακι

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 175 επισκέπτες