ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Άβαταρ μέλους
SAW
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 00:57
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από SAW » Σάβ 30 Νοέμ 2019, 00:22

Ουτε προς συγκριση...αφηστε τον ρε να παρει το c.l. εκει που ειναι τωρα να του φυγει κ αυτη η καυλα.,μπιλμπαο πηγε,ενα 5ατες στο λιμανι του εμεινε,να παρει κ ενα ουεφα με τον Θρυλο.προσωπολατρες δεν ειμαστε αλλα το οτι γιναμε μια ομαδα με νοοτροπια που παει σε ολες τις εδρες και εκτος καποιων ελαχιστων εξαιρεσεων(μπαγερν εξω φετος,μπαρτσα εξω προπερσυ) κ παιζει μπαλα χασει-κερδισει οφειλεται σε αυτον.. αυτο ειναι το dna μας σαν ομαδα απλα τα πρωτα χρονια στο c.l. το καναμε με απιστευτη αφελεια λες κ παιζαμε με τη βεροια αντι με τη ρεαλ κτλπ...πολυ δυνατο 1ο ημιχρονο στο λονδινο,θα τον θυμομαστε για χρονια τον ρυθμο κ την ενταση της ομαδας...η ομαδα χρωσταει φετος μια μεγαλη εμφανιση με νικη κιολΑσ...αυτο θα γινει τη κυριακη..
Make your choice....Εικόνα

panwkatw7
Δημοσιεύσεις: 1610
Εγγραφή: Τετ 23 Μαρ 2011, 18:31
Has thanked: 34 times
Been thanked: 195 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από panwkatw7 » Σάβ 30 Νοέμ 2019, 11:02

Νομιζω οτι το λογικο θα ηταν να τεθει θεμα μαρτινς αμα η ομαδα πασχιζε να δειξει κατι της προκοπης στο γηπεδο

Κανει μπαμ οτι οι περισσοτεροι παικτες στα παιχνιδια εντος συνορων κανουν συντηρηση για τα παιχνιδια της ευρωπης, αλλα γενικα το τελευταιο πραγμα που μπορεις να πεις για τον πορτογαλο ειναι οτι δεν παιζει μπαλα ο Ολυμπιακος

Βεβαια με το κλιμα που εχει δημιουργηθει κι εγω δεν τον κοβω για πολυ ακομα, ανεξαρτητα της κυριακης... Βλεπεις στον Ολυμπιακο, κανει κουμαντο ο μπαμπης, ο βερβελες και καμια 10ρια αρδ ακομα που το μοναδικο τοπι που εχουν κλωτσησει στη ζωη τους ειναι της νιβεα την μεγαλη σε καμια παραλια

Βλεπεις μια ομαδα με συνεχη προοδο απο περσι, με εναν δευτερο γυρο περυσι απο αποψη μπαλας που τριβαμε τα ματια μας (οκ το πρωταθλημα ειχε χαθει στον α γυρο) και φετος ειμαστε 1οι, θελουμε μια νικη για να περασουμε γιουροπα σε ομιλο που κοντραραμε τοτεναμ και μπαγερν στα ισια - τουλαχιστον στο καραισκακη- και συζηταμε οτι η ομαδα εχει λαθος ολυμπιακη νοοτροπια (το ακουσα χτες στο σπορ24 απο τον γνωστο αγνωστο) γτ λεει στην Ελλαδα δεν εχει κανει ακομα καλο παιχνιδι.

Τακης Λεμονης μας χρειαζεται, με ολο τον σεβασμο στον τακαρο, και να λεμε και ευχαριστω

καμια προοδος ποτε, να παρουμε το 45ο, το 52ο και το 60ο και η ζωη συνεχιζεται

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από no passaran » Κυρ 01 Δεκ 2019, 11:03

Εμενα μου αρεσε το αλλο,πως το ειπε; "ε μην τρελαθουμε,δεν βλεπουμε και καμια καλη μπαλα,μπαλα παιξαμε περυσι στο β γυρο που η ομαδα δεν ειχε στοχους και ηταν αδιαφορη"
Κλωτσες στα πα'Ι'δια! Αστον διωξουν οι καριολες που κανουν "κριτικη" κατα το δοκουν,να κανουμε καμια δεκαετια να ξανα βρουμε προπονητη (μετα απο ξενυχτι καπου τοσο τους βγαζω τους υπολογισμους στατιστικα)
και να ξανα μπλεξουμε με τιποτε Περειρες που τους εβαζε ο καθενας να κανουν καραγκιοζιλικια μηπως και κρατησουν τη θεσουλα τους
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

iou-iou
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν 2011, 20:26
Has thanked: 107 times
Been thanked: 282 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από iou-iou » Κυρ 01 Δεκ 2019, 22:16

Den ginetai na exeis enan paixth sto roster sou opws o Kamara kai na mhn ksekina basikos. Mphke sto 60 kai kathforise to ghpedo.
Kai sto ntermpy me thn Aek, aytos htan ola ta lefta eidika ston tomea ths taxythtas ths anaptykshs.
Ws edw to asteio me thn arabikh paroikia (gia mena den yfistatai paikths el arabi. Gia Meria oute mpainw ston kopo)

Άβαταρ μέλους
panaev
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Δευ 28 Φεβ 2011, 20:34
Has thanked: 140 times
Been thanked: 133 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από panaev » Δευ 02 Δεκ 2019, 18:10

Ελ αραμπι γτ??? Χίλιες φορές αυτός πάρα το ξανθό το σουηδακι που έφτασε μια ανάσα να έρθει( που ειναι παιχταράς παρεμπιπτόντως να τα λέμε όλα)... Ειδικά τα τελευταία χρόνια ένας Ελ αραμπι μας έλειπε... Δεν συμφωνώ ειδικά γι αυτόν.....γενικοτερα τα τελευταία χρόνια έχω γίνει και λίγο πιο φιλευσπλαχνος με τους παίχτες... Τον μεριά δεν τον θεωρώ κακό παίχτη... Σίγουρα μας σταύρωσε αλλά δεν τον θεώρω ούτε βουκοβιτς ούτε ντα Κόστα.....για καμάρα νομίζω ότι όλη η Ελλάδα βλέπει ότι είναι κλασης ανώτερος από μπουχαλακη.... Τεσπα προπονητές δεν είμαστε ούτε θα γίνουμε μας πόνεσε το χθεσινό εγώ προσωπικά περίμενα σίγουρη νίκη... Αλλά απ την άλλη νομίζω εινια στιγμές που γούσταεω πολύ τη μπάλα που παίζουμε...

eastender
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Παρ 26 Νοέμ 2010, 10:40
Has thanked: 21 times
Been thanked: 62 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από eastender » Τρί 03 Δεκ 2019, 05:12

Nomizo to problhma toy olympiakoy einai kathara oti pleon den exei paiktes me prosopikothta...oxi tipota tromero...aplos paixtes san ton kovacevic na poyme poy otan irthe hdh h kariera toy efthine

Ola oraia toy martins ta eipame kai prin...bebaia genika den exei astro alla akoma kai h atyxia ksepernietai

Aplos eblepa to nats kai elega apo mesa moy “ok oraia mpala alla gkol mono apo penalti”...kai fanhke poy anelabe thn ektelesh o gallos kai htan apsogo kai edeikse klash esto kai apo th boula

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από no passaran » Τρί 03 Δεκ 2019, 09:02

ο ελ Αραμπι μια χαρα επιθετικος ειναι και στις φασεις μεσα και θα σου βαλει και το γκολα με σχετικα καλα ποσοστα αποτελεσματικοτητας. Ο Μπουχαλακης παλι,ειναι ενας π[ιστος στρατιωτης,το εργαλειο που θελει ο καθε προπονητης. Ο παικτης αυτος που υπηρετει με πιστη το συστημα και τις εντολες,πραμα που ο Καμαρα δεν το κανει ενω σαν ποδοσφαιριστης ειναι σαφως καλυτερος. Γιαυτο και τον Μπουχαλακη οποιος προπονητης περασε σχεδον ξεκοναγε απο αυτον την εντεκαδα.
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

eastender
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Παρ 26 Νοέμ 2010, 10:40
Has thanked: 21 times
Been thanked: 62 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από eastender » Τρί 03 Δεκ 2019, 13:41

Re file o mpoyxalakhs moy fainetai o klasdikos apofoitos ths “megalhs toy alexandroy tziolh sxolhs”

Omorfo kai pshlo pallikaraki , “paikths ergaleio”, tha riksei kana sprintaki , tha phdaei gia kefalies (poy tha tis xanei panta...), tha soytarei (tha bazei 1-2 gkol th xronia)...

Genika o paixths poy otan anebazoyn photos ta praktoreia apo agones einai panta mesa alla sta perix kai pote protagonisths stis faseis dinontas thn entyposh oti einai pantoy eno sth pragmatikothta den einai poythena

Kai kapos etsi tha teleiosei h kariera toy...athoryba kai aosma

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από no passaran » Τρί 03 Δεκ 2019, 15:26

Δεν θα φερω αντιρηση σε αυτο αλλα οι προπονητες στο συγχρονο ποδοσφαιρο, το οποιο βασιζεται κατα βαση στξν ταχυδηναμη και λιγοτερο στην τεχνικη, θελουν να εχουν αυτους στο ροστερ παρα καποιον πιο ντελικατο αλλα ας το πουμε "απειθαρχο" στο γηπεδο
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

iou-iou
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν 2011, 20:26
Has thanked: 107 times
Been thanked: 282 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από iou-iou » Τρί 03 Δεκ 2019, 16:09

Katarxas sthrizw ton Martins me xilia. Ki opws eipe kapou o no pasaran oloi exoun ta perierga tous, kaneis teleios,
alla proswpika 8ewrw ton Martins proponhth me perissotera pleonekthmata kai ayto nomizw kanei mpam.

O El arabi re paidia den stribei me tpt. Nai, einai epi8etikos pou ton niw8ei h antipalh amyna kai einai stis faseis, alla pera apo dynamh kai antilhpsh fasewn den blepw tpt allo. Mhn mou peite gia to gkol sthn agglia... kai me ton paok pisteuw an eixes enan kalo striker, ena gkol 8a egrafe koutsa strava.
Gia Mpouxalakh symfwnw me eastender, an kai ton 8ewrw a8lhtika anwtero tou tziolh, kai o mpouxalakis katapinei xiliometra kai bgazei energeia. Alla sto kati parapanw den...
Panaev, mallon eisai arketa filesplaxnos teleytaia. O Meria kalos paikths? den einai mono h gkela sthn agglia kai sto beligradi, des genika th symperifora tou sta sthmena as poume. Ti zhtas tote apo enan center back?

se ena genikotero plaisio pantws o olympiakos fetos exei poly kalo roster, alla, gia mena panta, oi trypes ston striker kai eidika sthn mia 8esh twn stoper einai tragikes.

yg: pros larisaious, perase to dyari tou kontou sta mpouzoukia? ti skata ginetai ekei panw me ayton ton mpastardo?

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Bing [Bot], Semrush [Bot] και 141 επισκέπτες