ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
venum
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Δευ 21 Μαρ 2016, 16:42
Has thanked: 53 times
Been thanked: 110 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από venum » Πέμ 25 Οκτ 2018, 22:22

Σπάστε έσκασε ο telis
ΘΥΡΑ 13 ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΟΛΩΝ
υπάλληλοι και γύφτοι

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από no passaran » Τρί 30 Οκτ 2018, 13:57

Δουλιτσα γινεται απο την προετοιμασια και μετα. Σαφως και λαθη γινονται,σαφως και ο κοουτς δεν ειναι εξισου καλος στο θεμα της παρεμβατικοτητας του στο ματς σε σχεση με τον τροπο που εκγυμνασε και προετοιμασε την ομαδα, επισης και καποια λαθακια στο ροστερ εγιναν,βλεπε επιθεση και το ρισκο του να αφησεις Καριμ για να παρεις τον Χασαν που οσο και να μου αρεσει γκολ ακομα το παιδι δεν βαζει.

Οπως και να χει ας χαθει και το φετινο,δεν εγινε δα και τιποτα! Ας ειναι η φετινη χρονια μια αρχη για επαναπροσδιορισμο στο πως αντιμετωπιζει ο συλλογος αυτο που λεει ο πολυς ο κοσμος "ποδοσφαιρικη λογικη"
Ας δημιουργηθει επιτελους ο κορμος που καθε χρονο θα ενισχυεται σε μια αντε δυο θεσεις με καλους παικτες και αντε..πουλα και καθε χρονια και εναν με καλα λεφτα,αλλα ως εκει! οχι απογυμνωση της ομαδας και ξανα μανα τα ιδια. Και επιτελους ρε διαολε ας μεινει ενας προπονητης να δουλεψει ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ. Να κατσει αυτος ο Μαρτινς,μας εδειξε κανα δυο ωραια πραγματακια μεσα στο γηπεδο,ας μην αρχισουμε την ιδια παπαρολογια.

Στηριξη στην ομαδα στο γηπεδο θα πει φωνη αλλα και κριτικη οπου και οταν πρεπει! Η σιωπες δεν βοηθανε παρα μονο αυτους που κανουν λαθη και θελουν να διατηρουν το αλαθητο. Το λαθος δεν ειναι κακο,το κακο ειναι τα λαθη σου να μη σε κανουν καλυτερο και να παραμενεις ιδιος. Και επισης ρε μαγγες δεσιμο κοσμου και ομαδας δεν ειναι τα πανηγυρια στο τελος του ματς με τον απολλωνα η τα ολε ολε μετα απο ηττες.
με απεριοριστο σεβασμο ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

panwkatw7
Δημοσιεύσεις: 1610
Εγγραφή: Τετ 23 Μαρ 2011, 18:31
Has thanked: 34 times
Been thanked: 195 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από panwkatw7 » Τετ 31 Οκτ 2018, 00:11

Δεν θελω να φυγει ο μαρτινς, οχι γιατι ειναι ο νεος μουρινιο ουτε γιατι μου εχει βγαλει τα ματια, αλλα γι αυτο που ειπες, να μεινει ενας χριστιανος να δουλεψει μια χρονια και το καλοκαιρι τον κρινουμε

Ξερεις ομως γιατι θα φυγει κατα την γνωμη μου 100%? Γιατι δεν υπαρχει ενας σε ολοκληρο τον οργανισμο που λεγεται Ολυμπιακος απο μπαλα μεχρι ξιφασκια να βγει και να πει παιδια ξερετε κατι...φετος μαλλον, ισως, δεν παμε για πρωταθλημα...

Και επειδη γινεται ακριβως το αντιθετο απο αυγουστο μηνα, ποπο τι μπαλαρα 4αρα στην λουκερνη, 3 στην μπερνλι, 5 στα γιαννενα, ανεβαζει ο κοσμος ενα πηχη που για οποιον βλεπει μπαλα και μονο-ασε τα εξωαγωνιστικα, τις συμμαχιες και μουνι της χαιδως, δεν θα μπω ποτε σοβαρα σε κανενα τρυπακι προεδρων που "σφαζονται" και απο πισω κανουν δουλειες- ηξερε οτι η ομαδα ειναι καινουργια, οτι αγωνιστικα και μονο, ο παοκ φετος μπαινει σαν ξεκαθαρο φαβορι, οποτε εσυ πας να χτισεις και αν σου κατσουν και τα αποτελεσματα εχει καλως...

Αλλα εδω θα απολογηθουμε γιατι εχουμε δημιουργησει και ψυχολογικα στον φετφατζιδη...εχει ψυχολογικα ο καθε παικτης με τα χιλιαρικα στην τραπεζα να ρεουν και εγω που την βγαζω με 7 κατοσταρικα 1η του μηνος και στις 5 του μηνα δεν εχει μεινει σαλιο, εχω φαει το τρυπακι και βλεπω κροκοδειλους σε ενα παραλληλο συμπαν απο την ευφορια μου

Αλλα παντα ετσι ηταν ο Ολυμπιακος, η θα διαλυσουμε το συμπαν η δεν θα μιλαει κανεις... μεση λυση ποτε

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από no passaran » Τετ 31 Οκτ 2018, 09:41

@panwkatw7 οταν εισαι Ολυμπακος και εχεις δημιουργησει μια αυτοκρατορια δεν ειναι δα και τοσο απλο να ξεκινησεις τη χρονια με συνθημα οτι "δεν παμε για πρωταθλημα" και εννοω πως δεν γινεται να το πεις αυτολεξει. Σιγουρα δεν λες μεγαλοστομιες,προωθεις περισοτερο σαν μηνυμα τη νεα εποχη,το νεο χτισιμο κλπ και ο κοσμος θα το πιασει το μηνυμα

Ειναι αυτη η χρονια πολυ σημαντικη πιστευω στο να καταλαβουμε ολοι απο τον πρωτο διοικητικο παραγωντα μεχρι τον πιο αδιαφορο φιλαθλο οτι ο Ολυμπιακος χρηζει αναθεωρησης και επαναπροσδιορισμου στο πως πρεπει να λειτουργει η ομαδα. Ευθυνη εχουμε ολοι,ακομα και ο καθε καστανας που γραφει ενα σχολιο σε καποιο αθλητικο σαιτ και πανηγυριζει οτι πουληθηκε με πολλα εκατομμυρια ο εκαστοτε ποδοσφαιριστης!

Ειναι αυτη η νοοτροπια της οικονομικης ευρωστιας που περναει στις μαζες,αυτη η νοοτροπια που ισως φτανει στα ορια ενος επιπλαστου αν θες μεγαλοαστισμου καποιες φορες. Ασχετα αν ο μεσος οπαδος την περναει με 600 ευρα το μηνα,ασχετα αν τα πολλα εκατομμυρια των πωλησεων δεν επενδυονται αναλογα πολλες φορες (χρειαζονται Και οι πωλησεις αλλα με μετρο) και ετσι,πιστευω πως αυτη η αντιμετωπιση δινει το κινητρο σε αλλους να δρουν ανεξελεγκτα.

Κοντολογις, πρεπει ο Ολυμπιακος μας να εκμεταλευτει την ευκαιρια που του εχει δωθει και να χτισει! να χτισει ενα στερεο οικοδομημα,σε γερες βασεις οπου για πολλα ακομα χρονια θα μπορει να πρωταγωνιστει!
και θα το ξανα πω: ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ!
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

Άβαταρ μέλους
walter
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Πέμ 30 Αύγ 2012, 10:20
Has thanked: 71 times
Been thanked: 87 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από walter » Τετ 31 Οκτ 2018, 17:31

Η νοοτροπια 44 μονοι μας και 38 ολοι σας μας εχουν κανει ζημια σαν φιλαθλους-οπαδους,ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ μας δεν ειναι τιτλοι και κουπες,δυστηχως ομως καποιοι εχουν περασει σε μια μεριδα του κοσμου μας οτι αυτο ειναι....
A FRIEND OF A FRIEND OF A FRIEND........

Άβαταρ μέλους
j.rebel
Δημοσιεύσεις: 5175
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 09:36
Has thanked: 411 times
Been thanked: 360 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από j.rebel » Πέμ 01 Νοέμ 2018, 22:07

To thema einai omws oti prepei na deiksei kai entos ghpedou kapoia pragmatakia,den eipa na paozei noemvrh mhna diasthmiko podosfairo ok...alla h omada epeidh fetos exei kalo yliko..k den milame gia persyno h propersyno roster....den ginetai na mpainei me snob yfos kai na petaei to ena hmixrono sta skoupidia..
Ekei prepei na tous tarakounhsei o proponhths....ayto pantws poy me ksenerwse einai ayto poy eipe gia diaithsies....re file me ton apollllwna twn 0 vathmwn paizame... 3o mats pou pairnoume sto 90 mh milas gia diaithsies,afhste aythn thn vazeloantilhpsh k koitate mprosta...
Prwta tha paikseis kalh mpalla k meta tha erthoun ola,,,
Fetos h omada exei poly poiotikous paixtes,gi ayto yparxoun apaithseis

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από no passaran » Παρ 02 Νοέμ 2018, 09:19

@j.rebel Ο Μαρτινς σαν προπονητης δειχνει οτι εχει κανει καλη δουλεια στον τομεα της γυμναστικης κατα τη διαρκεια της προετοιμασιας (ουτε ενας μυικος τραυματισμος) και επισης εχεις δει και μεσα στο γηπεδο καποιες φασεις οι οποιες καταμαρτυρουν πως εχει γινει δουλεια και δεν ειναι προιον τυχης. Θα ξανα πω αυτο που βλεπει ευκολα πολυς κοσμος,πως ο ανθρωπος εχει ενα δισταγμο στο κατα ποσο θα γινει παρεμβατικος στη διαρκεια του αγωνα.

Παντως ακομα και σε αυτο που εχει καταφερει να φτιαξει,μια χαρα ειναι! πηρε μια ομαδα απο το μηδεν και σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα επρεπε να την εχει ετοιμη να ανταπεξελθει σε συνθηκες ευρωπης και πρωταθλητισμου. Μια ενσταση μονο εχω και αυτη ακουει στο ονομα Νατχο! απο αυτον κατα τη γνωμη μου πρεπει να ξεκιναει η εντεκαδα και νομιζω η μεχρι τωρα παρουσια του (ως αλλαγη) με επιβεβαιωνει. Τουλαχιστον να ξεκιναει ως βασικος σε καποια ματς (να απελευθερωνει λιγο και τον Φορτουνη) οπου ειναι αχρειαστο ενα αμυντικογενες διδυμο του στυλ καμαρα-Μπουχαλακη

Τωρα την αποψη μου για τη διαιτησια την εχω πει αρκετες φορες εδω μεσα και δεν αλλαζει! Φτιαξε ομαδα να νικας τις διαιτησιες,τις κυβερνησεις και οτι αλλο χρειαστει! Οτι τους ελεγα τοσα χρονια ,εγω τουλαχιστον πισω δεν θα το παρω.
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

Άβαταρ μέλους
bongo
Δημοσιεύσεις: 785
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 00:53
Has thanked: 216 times
Been thanked: 259 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από bongo » Κυρ 04 Νοέμ 2018, 21:07

Επιτέλους ένα αποτέλεσμα σε "ζόρικο" ματς..

Νάτχο τα'χουμε ξαναπεί. Παιχτούρα με ψυχραιμία και μυαλό.
Χριστοδουλόπουλος, το πνεύμα πρόθυμο το σώμα όχι. Νομίζω δεν χρειάζεται να ξεκινάει βασικός, τουλάχιστον όχι σε όλα τα ματς.
Ποντένσε παίχτης μαμούνι!
Μπουχαλάκης ό,τι καλά στοιχεία έχει (ή είχε), τα χαλάει με την ποδοσφαιρική του χαζομάρα. Ώρες ώρες μου θυμίζει Μάτζαρη..
Φορτούνης φέτος καλύτερος από ποτέ. Τουλάχιστον σωματικά - αντοχή και δύναμη
Το δίδυμο Σισέ-Βούκοβιτς δείχνει σχετικά καλό, συγκριτικά με τα όσα αστεία βλέπαμε τόσο καιρό. Σισέ ογκόλιθος στο ψηλό παιχνίδι, αλλά με την μπάλα στα πόδια είναι ή καρδιοχτύπι ή περιστέρια :lol

Στα γκολπόστ υπάρχει μια σχετική ασφάλεια.

Δεν ξέρω αν είναι οι μετακινήσεις ή/ και το αμφίρροπο μέχρι στιγμής πρωτάθλημα, αλλά φέτος έχω λίγο παραπάνω διάθεση να το παρακολουθήσω.
Αν και μέχρι στιγμής ο παοκ δείχνει φαβορί και έχει και άστρο γενικότερα. Νομίζω αν δεν αυτοκτονήσει, δεν το χάνει..
γι'αυτό που δεν καταλαβαίνουνε οι άλλοι

Άβαταρ μέλους
j.rebel
Δημοσιεύσεις: 5175
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 09:36
Has thanked: 411 times
Been thanked: 360 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από j.rebel » Δευ 05 Νοέμ 2018, 13:34

Podense ama doulepsei teleiwmata einai gia megalh metagafh to palikari...tripla pneymonia taxythta ,laxeio

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από no passaran » Δευ 05 Νοέμ 2018, 18:06

Φιλαρακι μου αν και καταλαβαινω τι εννοεις,αν και ξερω την αποψη σου με αφορμη το ποστ που εκανες...ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΑΜΣ ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ;-) :lol: :xartaeto
χαιρετισμους ρε
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 150 επισκέπτες