ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Night
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 22:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Night » Σάβ 02 Μαρ 2019, 01:25

Ti sxesi exei o vlakas o giorgakis pion exei sinodeia me tous opadous re tagarogaure tha mas peis ? Thes na se valoume posoi exoun paron filakes klp apo mas k posoi apo sena ? O kathenas benei edw Mesa k grafei tin pipa t

Άβαταρ μέλους
curvagreek
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10158
Εγγραφή: Πέμ 11 Νοέμ 2010, 23:44
Has thanked: 1121 times
Been thanked: 513 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από curvagreek » Τετ 27 Μαρ 2019, 16:47

Φοβερό γράμμα ενός Παοκτσή που μεγάλωσε δίπλα στον θρυλικό Μανάβη, για το πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζει ο τελευταίος :pro


"Εσύ είσαι αυτός που μας έμαθε πως να είμαστε παλικάρια!
Μας έμαθες επίσης όχι απλά να βλέπουμε λίγο παρακάτω,αλλά να βλέπουμε τί υπάρχει πίσω από τα βουνά! Δε θα ξεχάσω ποτέ στα 16 μου χρόνια,κατά την έξοδο από το Αλκαζάρ,την ημέρα του θανάτου του Μπλιώνα,μια πελώρια σκιά ενός ανθρώπου που τον έτρεμαν όλοι να σκύβει και να μου λέει στο αυτί:"Μικρέ το νού σου! Πρόσεχε μη σου χώσουν τίποτα στην τσέπη την ώρα του ελέγχου και σε χρεώσουν! Κοίτα τα χέρια που θα σε ψάξουν να είναι άδεια!"

Πως είναι άραγε δυνατό να ξεχάσω που μας πρόσεχες όλους ανεξαιρέτως σα να ήμασταν παιδιά σου; Με ποιόν θα καθήσουμε στο πούλμαν,ποιός μας πλησίασε,τι μας είπε,αν προσπάθησε να μας "φάει" ή αν μας κέρασε κάτι που δεν έπρεπε...

Μας έμαθες να αγαπάμε τον Π.Α.Ο.Κ. με πάθος! Μας έμαθες να μην παρατάμε ποτέ κανέναν! Όσοι πάμε τόσοι γυρνάμε,το θυμάμαι ακόμα!

Μας έμαθες να είμαστε σκληροί,απαιτητικοί αλλά δίκαιοι και προπαντός όχι αχάριστοι! Μας έμαθες να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά,να μην εμπιστευόμαστε κανέναν,να ακούμε τα πάντα και να μην πιστεύουμε τίποτα!

Μας έμαθες να ξεχωρίζουμε τους ανθρώπους από χιλιόμετρα! Ακόμη και σήμερα μας πλησιάζει άνθρωπος και πριν μιλήσει ξέρουμε τι θέλει...
Γαλούχησες τη δική μου γενιά εξ ολοκλήρου και κατάφερες να μας κάνεις μάγκες και όχι αλήτες! Ξέρεις πολύ καλά μέσα σου βαθιά,ότι αυτό ήταν που έσωσε και τον Π.Α.Ο.Κ. από τα πέτρινα χρόνια που πέρασε! Αυτό ακριβώς,ότι ξεπετάχτηκε μια γενιά που,δε λογάριαζε τίποτα! Ακριβώς όπως εσύ!

Δε λογάριαζε ούτε ταλαιπωρίες,ούτε κακουχίες ,ούτε κυνηγητά! Δεν την πτωούσαν οι αποτυχίες! Ο δικός μας ο Π.Α.Ο.Κ. δε χάνει ποτέ!

Ναί Μάκη! Ποτέ δε χάνει! Πως να χάσει όταν έχει χιλιάδες ατσαλωμένες ψυχές να τον στηρίζουν; Ψυχές που τις ατσάλωσες εσύ!

Προχτές που μιλήσαμε στο τηλέφωνο,μου είπες και πάλι ότι με αγαπάς πολύ!

Όπως τότε... Εγώ δε σ' αγαπώ και το ξέρεις! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ όπως όλοι μας!

Επιπλέον θα σου είμαι για πάντα ευγνώμων για όσα μου έμαθες!

Δε χρειάζεται να γράψω κάτι περισσότερο! Ούτε θα χρειαστεί να πούμε τίποτε παραπάνω όταν ξαναβρεθούμε! Άλλωστε οι δυό μας πάντα με τα μάτια συννενοούμασταν! Έγραψα αυτά τα λίγα λόγια,αν και ξέρω ότι δε σου αρέσουν κάτι τέτοια μόνο και μόνο για να γνωρίζει ο Ιβάν Σαββίδης, σε τι άνθρωπο συμπαραστάθηκε,την ώρα που χρειάστηκε! Ξέρω Μάκη μου ότι όλα θα πάνε καλά! Στο λέω εγώ που βλέπω πίσω από τα βουνά,όπως με έμαθες εσύ!"
* Φωτογραφίες να ανεβάζετε από τα συννημένα. Η επιλογή βρίσκεται κάτω από το κουμπί "ΥΠΟΒΟΛΗ" όταν πάτε να κάνετε ποστ. Για να μη χάνονται οι φωτογραφίες

* Για να ποστάρετε ένα βίντεο, πλέον βάζετε ΜΟΝΟ το λινκ

Άβαταρ μέλους
curvagreek
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10158
Εγγραφή: Πέμ 11 Νοέμ 2010, 23:44
Has thanked: 1121 times
Been thanked: 513 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από curvagreek » Κυρ 31 Μαρ 2019, 16:25

Πρωταθλητές σήμερα οι πιτσιρικάδες του ΠΑΟΚ στην Κ19, με τη νίκη 0-1 στη Ξάνθη
* Φωτογραφίες να ανεβάζετε από τα συννημένα. Η επιλογή βρίσκεται κάτω από το κουμπί "ΥΠΟΒΟΛΗ" όταν πάτε να κάνετε ποστ. Για να μη χάνονται οι φωτογραφίες

* Για να ποστάρετε ένα βίντεο, πλέον βάζετε ΜΟΝΟ το λινκ

Άβαταρ μέλους
HeyHoLetsGo
Δημοσιεύσεις: 1379
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 05:12
Has thanked: 49 times
Been thanked: 40 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από HeyHoLetsGo » Πέμ 11 Απρ 2019, 22:00

https://www.paok24.com/podosfairo/13180 ... edX7X8vQ1U

28 χρόνια από το έγκλημα που «κουκουλώθηκε»

Σήμερα συμπληρώνονται 28 χρόνια από τη μαύρη ημέρα, στην οποία δύο φίλοι του ΠΑΟΚ βρήκαν τραγικό θάνατο επιστρέφοντας από την Αθήνα μετά από δολοφονική επίθεση που δέχτηκαν.

Πρόκειται για ένα φρικιαστικό έγκλημα, το οποίο δεν εξιχνιάστηκε ποτέ!

Ο λόγος για τον πέρα για πέρα άδικο θάνατο των Ευθύμη Λιάκα και Κώστα Ντόλια, που ουσιαστικά δολοφονήθηκαν κατά την επιστροφή τους από την πρωτεύουσα, μετά τον χαμένο τελικό κυπέλλου της ομάδας μπάσκετ με τον Πανιώνιο.

Γύρω στις 11 το βράδυ, στην έξοδο του Αγίου Στεφάνου, κουκουλοφόρος πέταξε μέσα στο αυτοκίνητο όπου βρίσκονταν μία βόμβα μολότοφ, η οποία και εξερράγη. Το αυτοκίνητο τυλίχθηκε αμέσως στις φλόγες και οι δύο φίλοι του ΠΑΟΚ που κάθονταν στο πίσω κάθισμα, δεν πρόλαβαν να αντιδράσουν. Αντίθετα, οι δύο συνταξιδιώτες τους, επίσης φίλοι του ΠΑΟΚ, ο οδηγός και συνοδηγός, βγήκαν από το φλεγόμενο όχημα με σοβαρά εγκαύματα.

Ουσιαστικά, επρόκειτο για δολοφονία. Μία δολοφονία όμως που τα Μέσα της Αθήνας προσπάθησαν να «κουκουλώσουν» και να την παρουσιάσουν ως ατύχημα, παρά το ότι και άλλα οχήματα με οπαδούς του ΠΑΟΚ έγιναν στόχοι αγνώστων κατά τη διάρκεια της ημέρας στην Εθνική Οδό. Σύμφωνα πάντως με έναν υπάλληλο της Express Service, αυτόπτη μάρτυρα, η βόμβα πετάχτηκε από αυτοκίνητο που ακολουθούσε το όχημα στο οποίο επέβαιναν οι φίλοι του ΠΑΟΚ. Κάτι, που υιοθέτησε αρχικά και η Αστυνομία.



Το τραγικότερο της όλης ιστορίας; Το ότι μερίδα του Τύπου ισχυρίστηκε πως η βόμβα μολότοφ βρίσκονταν στα χέρια των οπαδών του ΠΑΟΚ και κάποια άλλη πως η φωτιά προήλθε από μηχανική βλάβη!

Τα χρόνια πέρασαν, οι ένοχοι δεν βρέθηκαν ποτέ, το έγκλημα έμεινε ατιμώρητο.

Σε ότι αφορά τη μητέρα του Κώστα Ντόλια, έδωσε τέλος στη ζωή της τρεις μήνες μετά τον θάνατο του γιου της, έχοντας δει πρώτα τον σύζυγό της να καθηλώνεται σε αναπηρική καρέκλα λόγω εγκεφαλικού. Αξίζει δε να σημειωθεί πως το αδικοχαμένο «αετόπουλο», λίγο καιρό πριν την δολοφονία του, είχε χάσει το ένα χέρι του σε εργατικό ατύχημα.

Πέρασαν κιόλας 28 χρόνια. Οι παλαιότεροι φίλοι του ΠΑΟΚ όμως δεν ξεχνούν και δεν θα ξεχάσουν ποτέ τους Ευθύμη Λιάκα και Κώστα Ντόλια...

H οικογένεια του ΠΑΟΚ δε θα τους ξεχάσει ποτέ, με τη μαρμάρινη πλάκα με τα ονόματα τους στην είσοδο της θύρας 1 του γηπέδου της Τούμπας να υπενθυμίζει σε όλους τη μνήμη τους.

fteros4
Δημοσιεύσεις: 2043
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 15:54
Has thanked: 110 times
Been thanked: 27 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από fteros4 » Τρί 16 Απρ 2019, 16:34

oli i athina... :lol:

Άβαταρ μέλους
MORBID 13
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2011, 14:09
Has thanked: 149 times
Been thanked: 80 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από MORBID 13 » Τρί 16 Απρ 2019, 16:41

fteros4 έγραψε: Τρί 16 Απρ 2019, 16:34 oli i athina... :lol:
Καταλαβαίνω. όμως και Γκαγκάτση να ψηφίζαμε πάλι θα ξενέρωνα. Καλύτερα λευκό έπερεπε για μένα.
The truth is in your ghettos
In your jails
In your young love
Not in your courts, or your congress, or the old sit judge man on the young
What the hell do the old know about the
young?

IraklisOldStyle
Δημοσιεύσεις: 1521
Εγγραφή: Δευ 22 Νοέμ 2010, 10:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από IraklisOldStyle » Τρί 23 Απρ 2019, 21:47

τι ακριβως εκανε η σημαια του ολυμπιακου/ερυθρου αστερα στο γηπεδο της τουμπας;

Kranos
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 10:45
Has thanked: 61 times
Been thanked: 63 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Kranos » Τρί 23 Απρ 2019, 23:04

IraklisOldStyle έγραψε: Τρί 23 Απρ 2019, 21:47 τι ακριβως εκανε η σημαια του ολυμπιακου/ερυθρου αστερα στο γηπεδο της τουμπας;
Ρίξε μια ματιά στο backround της σημαίας και θα καταλάβεις
ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΩΝ ΣΤΑΜΑΤΗ ΓΟΝΙΔΗ
STAMATIS GONIDIS ULTRAS
AGAINST MODERN MUSIC

IraklisOldStyle
Δημοσιεύσεις: 1521
Εγγραφή: Δευ 22 Νοέμ 2010, 10:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από IraklisOldStyle » Τρί 23 Απρ 2019, 23:06

ναι το ειδα, αλλα μου φανηκε τελειως γυμνασιακο πικαρισμα. οτι και καλα ειναι gay;

Kranos
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 10:45
Has thanked: 61 times
Been thanked: 63 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Kranos » Τρί 23 Απρ 2019, 23:14

IraklisOldStyle έγραψε: Τρί 23 Απρ 2019, 23:06 ναι το ειδα, αλλα μου φανηκε τελειως γυμνασιακο πικαρισμα. οτι και καλα ειναι gay;
παοκ εισαι αφου
ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΩΝ ΣΤΑΜΑΤΗ ΓΟΝΙΔΗ
STAMATIS GONIDIS ULTRAS
AGAINST MODERN MUSIC

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] και 110 επισκέπτες