ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
westblockG4
Δημοσιεύσεις: 571
Εγγραφή: Κυρ 13 Νοέμ 2011, 03:57
Has thanked: 64 times
Been thanked: 11 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από westblockG4 » Τετ 19 Δεκ 2018, 19:40

venum έγραψε: Τετ 19 Δεκ 2018, 16:23
westblockG4 έγραψε: Τετ 19 Δεκ 2018, 15:41 patsifriko σαλτα γαμησου βρε μλκ μιλας εσυ μ τ βαρδιλογιαννεικο η μ τ πατερα μλκ τ τελευταιο σ πρωταθλημα λες κ τ πηρες δικαια.....
στα αρχιδια μας ο αρης κ η λαρισα κ εσυ κ ολοι οι αριθμοι.....Μεσα στο χορταρι θελω να το παρω ουτε στα δικαστηρια ουτε χωρις να παιζω κ με υπερ 70 διαιτησια οπως εσυ κ η γαυριελα!!!
ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΧΕΤΕ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ
Με τους βαρδινογιαννηδες τι ρε βλακα γιατι δηλαδη τους "διώξαμε" αφου ηταν ολα καλα?
Ναι με το καπετανιο ομως...
μεχρι και εσυ και η λαρισα πηρατε πρωταθλημα οταν υποτιθεται ειχε τα κουμαντα ο Παναθηναικος.
Με πατερα δεν ηταν δικαιο το πρωτάθλημα ε?
Στο στερησαν ?
Το αν θες να τα παιρνεις στο χορταρι το ειδαμε με τον Ίβιτς πως πανηγύριζες...
70 υπερ εχει ο Παναθηναϊκός μαγκες διαιτησία γι αυτο κιολας εχει παρει 2 πρωταθληματα τα τελευταια 20 χρονια ναι ακούγεται λογικο μας εχει ευνοησει η ελληνικη διαιτησια.
Εισαι πιο χαζος και απο μπρόκολο εσυ προσωπικά με αυτα που γραφεις

ελα βρε αγορι μ οταν βαρουσε ο σιμαο κ ο καθε σιμαο καλα ητανε....ειχες διαιτησια μαζι σου οπως καθε ισχυρος!!!Εγω εχω κατι γνωστους ηρακλειδεις π δ λενε κ καλα λογακια γ τ τοτε παναθηναικο.
δεν δεχομαι ρε μλκ ν μ τ πεις γτ πηρα 2 σφυριγματα φετοσ κ μ χουν κοψει καμια 7 κατα καταλαβες π θ μ πεις γ χαλιφη μλκες π μ ξενους ρεφερι κ βαρ κανετε κοκοκο....αντε καλες γιορτες ειχαμε τ αλλους τ περηφανους δικαιους πρωταθλητεςεχουμε κ σας!!!

PATSIFRIKOS
Δημοσιεύσεις: 3366
Εγγραφή: Τρί 01 Φεβ 2011, 21:04
Has thanked: 234 times
Been thanked: 266 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από PATSIFRIKOS » Πέμ 20 Δεκ 2018, 04:23

Θα λέγαμε και εμείς για var αν είχαμε σοβαρή διοίκηση και όχι αυτή την πουτάνα. Πάντως όταν ο Παναθηναϊκός φώναζε για ξένους διαιτητές από το 2011 εσύ ψήφιζες λευκό στην πρόταση μομφής του Γόντικα εναντίον του Μαρινάκη για να εκπέσει από πρόεδρος σούπερ λιγκ. Τι σου λέω τώρα και σένα. Δεν στα γράφει αυτά η forza και δεν τα ξέρεις ή δεν τα θυμάσαι. Επίσης μου αρέσει που έχετε την ρητορική των γαύρων ότι και καλά με Πατέρα δεν το πήρα δίκαια. Πες μας και για τον Δούρο το 2004 ότι στο στέρησα και σένα να συμπληρωθεί το παζλ. Είστε στερημένος σαν λαός και με πολλά συμπλέγματα κατωτερότητας οπότε δικαιολογώ ό,τι και αν γράφετε. Καλή φιέστα.
OLD HABITS ARE HARD TO BREAK

Άβαταρ μέλους
B&W4
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: Κυρ 13 Νοέμ 2011, 14:48
Has thanked: 13 times
Been thanked: 53 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από B&W4 » Πέμ 20 Δεκ 2018, 10:08

πατσι εχεις διοικηση που οταν ειχα τετοιες παρομοιες ελεγες για αρμα κοκκαλη και τετοια ενω η δικια σου διοικηση ελεγχει και μεσα που κανουν αβαντα στον γαυρο.και το 1/3 της 13 ειναι υπαλληλοι της μην ξεχνιομαστε.
σε εκεινο το πρωταθλημα του 2010 του πατερα που παιζει μια χαρα στις απομαγνητοφωνησεις πες μου ποιος ηταν το κορακι που σφυριξε τα εκτος εδρας μεσα σε ηρακλη αρη κι εσενα.μαντεψε ολα με παιχτη λιγοτερο 100-0 στραγαλι
στα υπολοιπα για επαρχιακες ομαδες και τετοιες μαλακιες ενα πραγμα δεν καταλαβαινω σε σας και τα χανουμια τελευταια και θελω αν μπορεις να μου το λυσεις.λετε αυτη την κλασικη ατακα -1 απο τον αρη +1 απο την λαρισα.μαντεψε ποιοι αλλοι τα λενε αυτα και ποσο ιδιοι ειστε

PATSIFRIKOS
Δημοσιεύσεις: 3366
Εγγραφή: Τρί 01 Φεβ 2011, 21:04
Has thanked: 234 times
Been thanked: 266 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από PATSIFRIKOS » Πέμ 20 Δεκ 2018, 15:32

Να σου λύσω κατ' αρχήν την απορία για το 2010. Αν ήθελα να "κλέψω" το πρωτάθλημα θα έβαζα διαιτητή καμικάζι στην Τούμπα να το καθαρίσω (έχασα 2-1) ή στο οακα με τον γαύρο (έχασα 0-1 γιατί εκεί κοιμήθηκε ο θεός). Σκέψου και θυμήσου όλα τα άλλα χρόνια τι έχεις/έχουμε αντιμετωπίσει όλοι όταν ερχόταν ο γαύρος να παίξει παιχνίδι τίτλου ή πηγαίναμε εμείς εκεί. Οπότε κόψτε αυτή την καραμέλα γιατί στ' αλήθεια δεν σας παίρνουμε σοβαρά. Τώρα αν θεωρείς ότι σου στέρησε ο Σπάθας στο Χαριλάου την ευκαιρία να το διεκδικήσεις επειδή διαμαρτύρεσαι για 3 ανάποδες κάρτες τότε μάλλον δεν ξέρεις τι πάει να πει αλλοίωση αποτελέσματος με Παπουτσελιδες, Ευθυμιάδιδες, Καλόπουλους και σία. Αυτά που έχουμε βιώσει εμείς στο πετσί μας από το 97 και μετά δεν υπάρχουν. Γιατί μην ξεχνάς ότι ο γαύρος εμάς κυνηγούσε να γαμήσει διαιτητικά (και κατά δεύτερο λόγο την αεκ) γιατί εμείς ήμασταν οι ανταγωνιστές του για το πρωτάθλημα και όχι εσύ. Δεν στερούσε από σένα η παράγκα τους τίτλους. Από μένα και μετά από την αεκ τους στερούσε. Νομίζω κατανοητό. Τώρα όσο ακολουθείτε την ρητορική "όλοι ίδιοι είστε", "ποκ ενωμένο" κτλ και εξισώνετε Παναθηναϊκό και Αεκ με γαύρο είστε για λύπηση.

Πάμε παρακάτω. Υπαλλήλους πλέον δυστυχώς έχουν όλες οι ομάδες (το 1/3 που έγραψες το προσπερνάω γιατί προφανώς δεν ισχύει). Τουλάχιστον εμείς γίναμε κώλος μεταξύ μας. Έχει υπάρξει κόντρα για αυτό τον λόγο. Στους υπόλοιπους μάλλον όλα κυλάνε ρολόι και δεν κουνιέται φύλλο. Όσον αφορά την διοίκηση ναι και εμείς νιώθουμε ότι η παε μας εκεί που ήταν ο μεγαλύτερος πολέμιος του γαύρου (γιατί όταν εμείς ξεκινήσαμε να λέμε για εγκληματικές οργανώσεις, πρεζοκάραβα κτλ εσείς μάλλον πίνατε καφέ στον Θερμαϊκό) ξαφνικά για πολιτικές σκοπιμότητες έγιναν συνεταιράκια και μας αηδιάζει αυτό. Τουλάχιστον όσο ήμασταν Λεωφόρο υπήρχαν αντιδράσεις, ο καραφλόπουστας φοβόταν να έρθει γήπεδο, ο Κωνσταντίνου έτρωγε πεσίματα στα επίσημα κτλ.. Τώρα στο οακα δυστυχώς είναι αλλιώς. Κάτι και η καλή πορεία της ομάδας (τηρουμένων των αναλογιών) μαλάκωσε κάπως τον κόσμο. Για μένα κακώς αλλά αυτό είναι δικό μας θέμα.

Εν κατακλείδι... πρωτάθλημα κατά 99% θα το πάρεις φέτος και με γεια σου και χαρά σου να το πανηγυρίσεις. Εγώ αν είχα να το σηκώσω 34 χρόνια μάλλον θα κυκλοφορούσα γυμνός στην Μεσογείων από την χαρά μου. Αυτό όμως δεν αλλάζει σε τίποτα τα διαχρονικά μεγέθη των δύο ομάδων. Και πάρε όποιο τομέα θες αν δεν σου κάνουν οι τίτλοι. Πορείες, διακρίσεις, κόσμος, τα πάντα. Καλώς ή κακώς όταν ήμασταν μπόμπιρες και μας πήγαιναν γήπεδο ακόμα οι γονείς μας τα παιχνίδια με τον οσφπ και την αεκ θεωρούσαμε ντέρμπι. Δεν είναι θέμα αν σας "προσβάλει" αυτό αλλά είναι η πραγματικότητα. Και φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και για γαύρους και χανούμια της γενιάς μου. Ίσως τα τωρινά παιδάκια μελλοντικά να θεωρούν ντέρμπι και τα παιχνίδια με τον παοκ. Δεν το αποκλείω. Αλλά στο χέρι σας είναι να έχετε συνέχεια για να ισχύσει αυτό και όχι να το ξανασηκώσετε μετά από 34 χρόνια. Για τη δικιάς μας γενιά πάντως δεν υπάρχει big4 και μαλακίες τούμπανα που λένε τώρα. Πάντα ο διαχωρισμός ήταν οι τρεις της Αθήνας κατά κύριο λόγο, οι τρεις της Θεσσαλονίκης ένα σκαλοπάτι πιο κάτω και ακόμα πιο κάτω παραδοσιακές ομάδες τύπου Πανιώνιος, Οφη, Λάρισα, Γιάννενα κτλ..

Αυτά τα λίγα. :lol
OLD HABITS ARE HARD TO BREAK

Άβαταρ μέλους
B&W4
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: Κυρ 13 Νοέμ 2011, 14:48
Has thanked: 13 times
Been thanked: 53 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από B&W4 » Πέμ 20 Δεκ 2018, 20:24

μλκ πατσι εγραψες τα παντα απο την δικια σου την μερια στ αρχιδια μου τα γραφω ολα κι εγω μπορει ν αισθανομουν ετσι.αλλα εγραψες και κοσμο αναμεσα σε ολα τα αλλα.εχω ζησει σε καποιες επαρχιακες πολεις περα απο οσο καιρο εζησα αθηνα.θεσσαλονικη δεν εζησα ποτε και πελοποννησο μεχρι πατρα.εκεινα τα χρονια επαρχια δεν υπηρχες πουθενα παρα ελαχιστων περιπτωσεων.απο κοσμο υπολογησιμος για μενα εγινες τα τελευταια 15 χρονια και αν.μια δεκαετια να κανεις ακομα ετσι με σκουζους και πιστεψε με ουτε μεσογειων δεν θα βγαινετε γυμνοι

Άβαταρ μέλους
B&W4
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: Κυρ 13 Νοέμ 2011, 14:48
Has thanked: 13 times
Been thanked: 53 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από B&W4 » Πέμ 20 Δεκ 2018, 20:26

1/3 υπαλληλοι εσεις γραψατε.και μιλαμε για τσατσακι του χοντρου.υπαλληλους εχουν ολοι σε ενα ποσοστο μικρο η μεγαλο

ΠΑΟΚ_Βολος
Δημοσιεύσεις: 999
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 00:54
Has thanked: 168 times
Been thanked: 26 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από ΠΑΟΚ_Βολος » Πέμ 20 Δεκ 2018, 23:34

PATSIFRIKOS έγραψε: Τρί 18 Δεκ 2018, 11:12 Ο νεοπλουτισμός θα σου δώσει πρωτάθλημα όμως φέτος μετά από 34 χρόνια και θα το λες και στα εγγόνια σου.
Προσεξτε μόνο τα παιδια σας και τα εγγονια σας να μην υποστηριζουν την ιδια ομαδα με τα δικα μας :lol: :xa

Εικόνα

venum
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Δευ 21 Μαρ 2016, 16:42
Has thanked: 53 times
Been thanked: 110 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από venum » Παρ 21 Δεκ 2018, 02:31

Και καλα οτι γραφει Παναθηναϊκός? :lol
Ρε μαλακές σοβαρά τι κομπλεξ βγαζετε αληθεια!
Spoiler!
Θελω πολυ να μη το παρει ο γαυρος και φετος ναι γιατι αυτος ειναι ο αντιπαλος μου,οποισδηποτε αλλος το παρει εκτός απο εμενα το ιδιο μου ειναι αλλα ρε μαλακες αληθεια ειστε οντως γαυροι του βορρα με ολη τη σημασια και σε νοοτροπια και σαν "οπαδοι"

ΙΩΑΚΕΙΜ

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από ΙΩΑΚΕΙΜ » Παρ 21 Δεκ 2018, 11:12

Μαλωμενος με το χιουμορ εισαι εσυ φιλε

venum
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Δευ 21 Μαρ 2016, 16:42
Has thanked: 53 times
Been thanked: 110 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από venum » Παρ 21 Δεκ 2018, 16:13

Σοβαρα το λεει ρε ο στοκος
ΘΥΡΑ 13 ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΟΛΩΝ
υπάλληλοι και γύφτοι

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Ahrefs [Bot] και 195 επισκέπτες