ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Άβαταρ μέλους
HeyHoLetsGo
Δημοσιεύσεις: 1379
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 05:12
Has thanked: 49 times
Been thanked: 40 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από HeyHoLetsGo » Δευ 13 Ιαν 2020, 19:55

ΙΩΑΚΕΙΜ έγραψε: Δευ 13 Ιαν 2020, 19:44 Παντως ειναι λιγο αστειο να λες το βασικο σου αντίπαλο τουρκο λογω καταγωγης, τον προεδρο του ρωσοποντιο/τσετσενο λογω καταγωγης, να τον κατηγορεις οτι δεν ξερει να μιλαει ελληνικα σε ανακοινωση(!!) , και μετα να μιλας για γλωσσα, χρωμα δέρματος, καταγωγη, γαλαζοαιματους και λοιπα

Υ. Γ. Ειναι επισης αστειο να λες τον παοκτση βουλγαρο και να κατηγορεις τον αρειανο οτι λεει τον παοκτση τουρκο 😁
Καλά σίγουρα, αλλά άλλο το πικαρισμα (να θυμησω απλά ότι και ανακοίνωση της 4 πριβ Ν λίγα χρόνια ειρωνευοταν Γκοντσαρεβα κλπ - αν δεν κάνω λάθος με ανάλογους χαρακτηρισμους) άλλο το να κάνεις ήχους μαϊμούς επειδή θεωρείς ότι ο μαύρος πχ μπροστά σου δεν εξελίχθηκε.

ΙΩΑΚΕΙΜ

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από ΙΩΑΚΕΙΜ » Δευ 13 Ιαν 2020, 19:59

Οι ηχοι της μαιμους ειναι η επιτομη της αθλιότητας δεν λεω αλλα καλου κακου ρωτα εναν με αναλογη καταγωγη με τον Σαββιδη αν θεωρεί "πικαρισμα" τους χαρακτηρισμους

rodort1
Δημοσιεύσεις: 1455
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ 2012, 18:29
Τοποθεσία: Bijlmer
Has thanked: 53 times
Been thanked: 17 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από rodort1 » Δευ 13 Ιαν 2020, 20:19

curvagreek έγραψε: Δευ 13 Ιαν 2020, 19:53
rodort1 έγραψε: Δευ 13 Ιαν 2020, 16:15

Ο κυρ curvas μπορεί να δει νομίζω ότι εδώ και πολλά χρόνια γράφω από ip μερικές χιλιάδες χιλιόμετρα μακριά.

ούτε καν ροντορτ...αλλά τώρα που το είπες ας το τσεκάρω :razz:
Πες μου πότε να ανοίξουμε το VPN στη γαδα :lol

Δηλαδή ρε φωστήρες νομίζετε ότι υπάρχει ΕΝΑΣ Αρειανός που να σας θεωρεί τούρκους(πραγματικούς τούρκους),ακόμη και τους πρώτους τότε που ήρθανε από την Πόλη;
Δεν μιλάω καν για σήμερα,που όλοι μέσα στα πέταλα είμαστε αχταρμάς κολέκσιον όσο άφορα την καταγωγή.

Εν τω μεταξύ τέτοιοι χαρακτηρισμοί μεταξύ οπαδών υπάρχουν σε όλο τον πλανήτη,αλλά στην πολίτικαλ κορρέκτ Ελλάδα του 2020 ούτε ένα μπινελίκι δεν μπορεί να πέσει χωρίς λογοκρισία.

Και επειδή η λογοκρισία πέφτει κυρίως από όσους είναι δήθεν κατά της λογοκρισίας :lol:
νομίζω είναι πιο αστείο να είσαι αντιφασίστας και ταυτόχρονα να ψειρίζεις και να φαπάρεις αντίπαλους οπαδούς :xartaeto
Ή να είσαι αντιφασίστας και να συμμετέχεις σε εξωγηπεδικά σκηνικά μαζί με φασίστες της ομάδας σου :lol:

Όσο για τον ιδιοκτήτη σας..
Δεκαετία 90 μαζί με τους παλιννοστούντες από πρώην Σοβιέτ ήρθαν (λόγω άτοκων δανείων,κ.λ.π. επί πασοκάρας ) και Τσετσένοι,Γεωργιανοί και ένα σωρό άλλοι.
Δηλαδή ρε μλκς με το στανιό να πούμε Έλληνα παλιννοστούντα τον κάθε Γεωργιανό;
Δεν ξέρω για καταγωγή σαββίντι, για τον γιο πάντως θα έκανα τον ήχο της μαϊμούς όταν ξανάρθει Χαριλάου,φέρνει λιγάκι..

ΙΩΑΚΕΙΜ

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από ΙΩΑΚΕΙΜ » Δευ 13 Ιαν 2020, 20:26

Να μην αναφέρεις την καταγωγη του δηλαδη δεν παίζει ε;

rodort1
Δημοσιεύσεις: 1455
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ 2012, 18:29
Τοποθεσία: Bijlmer
Has thanked: 53 times
Been thanked: 17 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από rodort1 » Δευ 13 Ιαν 2020, 20:43

ΙΩΑΚΕΙΜ έγραψε: Δευ 13 Ιαν 2020, 20:26 Να μην αναφέρεις την καταγωγη του δηλαδη δεν παίζει ε;
Και πως θα τον πικάρω ρε τύπε;

Eσένα δηλαδή τι σε πειράζει περισσότερο;
Να σε πω σπαζοκλαμπάνια ή ΤΟΥΡΚΟ ΜΩΑΜΕΘΑΝΟ;

Ούτε να βρίσουμε ελεύθερα δεν μπορούμε γαμώ την τουρκία μου και μάλιστα δεχόμαστε μαθήματα ηθικής από τους φωτοβολίδα-καρωτίδα :lol:

Άβαταρ μέλους
aNTiFLaG
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: Παρ 25 Φεβ 2011, 15:33
Has thanked: 46 times
Been thanked: 52 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από aNTiFLaG » Δευ 13 Ιαν 2020, 20:51

Εντάξει, κέρδισες, θα απαντήσω
larissa82 έγραψε: Κυρ 12 Ιαν 2020, 17:12 Βγαζετε ανακοινωση πριν κανα μηνα ασχολειστε με το γκολ του ζουραφσκι το 09 στον γαυρο, βγαζετε ανακοινωση χτες και ενω ρε πουτανες ξερετε καλα τι γινεται στη λαρισα και το αν παει καποιος γηπεδο απο οσους ασχολουνται βγαζετε κομπλεξ χρεωνοντας ολο τον κοσμο της ΑΕΛ σαν φασιστες.
Η ανακοίνωση άλλο νόημα είχε, αντί να χαίρεσαι που σας θυμόμαστε κιόλας γίνεσαι triggered.
Δε με ενδιαφέρει στο παραμικρό ποιός πάει και ποιός δε πάει, ένας άνθρωπος τραμπουκίζεται ρατσιστικά από τον κόσμο της ΑΕΛ. Αυτόν που ήταν εκεί. Και σε αυτόν που ήταν 'απέξω' και δεν ασχολείται δεν είδα και καμιά ανακοίνωση να διαχωρίσει θέση ή να βαλει τα πράγματα σε μια πιο σωστή βάση για ό,τι έγινε.
larissa82 έγραψε: Κυρ 12 Ιαν 2020, 17:12 Εσεις οι μαλακες με το πανι gegen rechts στο πεταλο και ταυτοχρονα συνθημα γαμιεται η τουρκια ή πουτανας γιοι μωαμεθανοι. Εσεις με τα χαριλαου νταχαου.
Καταρχάς είναι gegen nazis. Τις μαιμούδες ναζίδια τις κάνουν, όχι δεξιοί.
Η φρασεολογία νταχάου είναι προηγούμενου αιώνα και έχει πάψει να υπάρχει καθολικά.
Δεν υπάρχει ούτε ένας άνθρωπος σε αυτή την πόλη που κατανοεί το ''τουρκος'' ως ένδειξη ρατσισμού.
Είναι σαν να σας κατηγορώ για σπισιστές επειδή μας λέτε σκουλήκια.
larissa82 έγραψε: Κυρ 12 Ιαν 2020, 17:12 Ασχοληθειτε στην πολη σας με αυτους που σας φαγανε ατομο και ακομα καθεστε στη γειτονια σας και μην λετε μαλακιες που αυριο μεθαυριο μπορει να σας γυρισουν μπουμερανγκ.
Ελααα μωρη παιχτάρα αυτός εισαι. Τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε για πες, να παμε να τους φάμε και εμείς κανα δυό να ανατρέψουμε το σκορ;
Δηλαδή με αυτή την παπαριά που έγραψες περιμένεις να σε αντιμετωπίσει κάποιος σοβαρά, ακόμα και μέσα σε αυτό το φεστιβάλ χαμηλού iq που λέγεται curvagreek ; (sorry curva :mrgreen: )
larissa82 έγραψε: Κυρ 12 Ιαν 2020, 17:12 Γαμιεται η μανα αυτων που φωναξαν για τον μπα οπως γαμιεται η μανα αυτουνου που εγραψε την ανακοινωση, γιατι ξερει και επιλεγει να κανει τον προπαγανδιστη
Να αυτό ας πούμε είναι η επιτομή των ίσων αποστάσεων. Πρακτική δεξιού, αυτό όντως θελει gegen rechts.
larissa82 έγραψε: Κυρ 12 Ιαν 2020, 17:12 Υγ να μην πουμε κ ολας για τα πολιτικα πιστευω των φιλων σας απο βουλγαρια και γερμανια ετσι;
Από γερμανία άστο. Καμία σχέση με αυτό που λες. Ίσα ίσα το αντίθετο. (και μιλάω για τα παιδιά που σκάνε εδώ και κοντά 10 χρόνια στο χαριλάου)
Για βουλγαρία δεν είμαι αρμόδιος, δεν έχω γνωρίσει κανέναν αλλά όσοι έρχονται έχουν κάνει σεβαστό ότι δεν θα αναρτούν/φοράνε τίποτα πολιτικό.

Επίσης αυτή η τελευταία φράση είναι για νόμπελ προπαγάνδας και θα έπρεπε να διδάσκεται στη Γερμανία του 30.
Εχεις πράξει ήδη σαν λαός (όσοι ήταν) σαν ρατσιστής και ψάχνεις να μου την πεις για κάποιος 'φίλους μας' που ίσως έχεις ακούσει ή εχεις δει κάτι στα πέταλά τους.
Όταν ξεφτιλιστεί το γήπεδο μου από μιμητές πιθήκων τότε βγες και πες ό,τι θες.
larissa82 έγραψε: Κυρ 12 Ιαν 2020, 17:30 Α και μιας και το θυμηθηκα δεν ειναι ρατσιστικο να αναφερεσαι αρνητικα σε ενα επαγγελμα οπως του βοσκου και να χρεωνεις και εναν ολοκληρο λαο σαν βοσκους; Γαμω την υποκρισια σας γαμω
ΙΩΑΚΕΙΜ έγραψε: Δευ 13 Ιαν 2020, 19:44 Παντως ειναι λιγο αστειο να λες το βασικο σου αντίπαλο τουρκο λογω καταγωγης, τον προεδρο του ρωσοποντιο/τσετσενο λογω καταγωγης, να τον κατηγορεις οτι δεν ξερει να μιλαει ελληνικα σε ανακοινωση(!!) , και μετα να μιλας για γλωσσα, χρωμα δέρματος, καταγωγη, γαλαζοαιματους και λοιπα

Υ. Γ. Ειναι επισης αστειο να λες τον παοκτση βουλγαρο και να κατηγορεις τον αρειανο οτι λεει τον παοκτση τουρκο 😁
Αν ήταν να επηρεάζεται στο παραμικρό κάποιος και να κλίνει πρός τον ρατσισμό λόγω τέτοιων ''παρατσουκλιών'' αφενός θα ήταν θέση μας να κοπούν, αφετέρου όμως θα είχαμε γεμίσει 2-3 γενιές με ναζί στην κερκίδα μας. Καταλάβετε ότι ο οπαδισμός γεννάει τόσες αντιφάσεις σε κόσμο πολιτικά συνειδητοποιημένο που με πολιτική κριτική βγαίνουμε όλοι φασίστες. Στην πράξη όμως ούτε είμαστε, ούτε ρέπουν προς το φασισμό τόσες γενιές οπαδών που μάθαν να λένε βου/τουρκος/χανουμια ή κουνάνε διαβατήρια στην Κομοτηνή λόγω αυτών.

Μου ρχεται και μια φράση ενός πολύ αξιόλογου αναρχικού συνοπαδού μας από τους ιερολοχίτες που είχε γράψει " Ο ΑΡΗΣ είναι η αντίφαση της ιδεολογίας μου, για την οποία όμως δε νιώθω την παραμικρή ανάγκη να απολογηθώ" Και φυσικά γενικεύεται.

Είμαι σίγουρος πως το καταλαβαίνετε και απλά πρέπει κάτι να πείτε, αλλά τα λέω και για τους 2-3 τελευταίους :xartaeto
We are the damned of all the world, with sadness in our hearts
the wounded of the wars, we've been hung out to dry

rodort1
Δημοσιεύσεις: 1455
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ 2012, 18:29
Τοποθεσία: Bijlmer
Has thanked: 53 times
Been thanked: 17 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από rodort1 » Δευ 13 Ιαν 2020, 21:01

Κακώς κάθισε και σου απάντησε ο από πάνω γιατί μετά το παρακάτω
larissa82 έγραψε: Κυρ 12 Ιαν 2020, 17:12 Ασχοληθειτε στην πολη σας με αυτους που σας φαγανε ατομο και ακομα καθεστε στη γειτονια σας
δεν είσαι για να σε πάρουμε στα σοβαρά.

Εσύ ασούμε σαν πιο δημοκράτης και εναλλακτικός τι μας λες με το παραπάνω;

Να βάλουμε πρίζες ότι στο κρατικό έλεγαν σύνθημα για το νεκρό,ότι το αυτοκίνητο το νοίκιασε/οδηγούσε τουρκοσυνδεσμίτης και ότι η γκόμενα είναι αυτοφωράκιας για να παίξουμε το παιχνίδι του χοντρού και των αρδ;
Kαι να κλείσουμε ακόμη 2-3 σπίτια για να κάνουμε το 1-1,ότι και αν σημαίνει αυτό στο κλούβιο σου κεφάλι;

Άβαταρ μέλους
HeyHoLetsGo
Δημοσιεύσεις: 1379
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 05:12
Has thanked: 49 times
Been thanked: 40 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από HeyHoLetsGo » Δευ 13 Ιαν 2020, 22:53

ΙΩΑΚΕΙΜ έγραψε: Δευ 13 Ιαν 2020, 19:59 Οι ηχοι της μαιμους ειναι η επιτομη της αθλιότητας δεν λεω αλλα καλου κακου ρωτα εναν με αναλογη καταγωγη με τον Σαββιδη αν θεωρεί "πικαρισμα" τους χαρακτηρισμους
Προσωπικά δεν θεωρώ πως υποτιμώ κάποιον αποκαλώντας τον Τούρκο, όπως δεν νοιώθω πως με προσβάλλει κάποιος αποκαλώντας με Εβραίο ή Βούλγαρο.
Από εκεί και πέρα, αν ενοχλεί τον Γιώργο Σαββίδη η αναφορά σε μια ανακοίνωση πως δεν ξέρει να μιλάει ελληνικά, φαντάζομαι πως θα τον ενοχλεί και σε άλλη ανακοίνωση οπαδών της ομάδας που είναι ιδιοκτήτης η αναφορά σε Ρουσλάνες και Σβετλάνες.

Ας ξεχωρίσουμε το ρατσισμό που μιλάει για ανωτερότητες από τα στερεότυπα που ναι μεν είναι ενοχλητικά και άκομψα, μέχρι εκεί όμως. Στερεότυπο είναι να φωνάξει ένας στον Αμπού Μπα <<πέτα την έξω>> ρατσισμός είναι να τον παρομοιάσει με μαϊμού. Ας αντιμετωπίσουμε πρώτα το δεύτερο και μετά συζητάμε για το πρώτο. Το να τα εξισώνουμε είναι επικίνδυνο.

Άβαταρ μέλους
MORBID 13
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2011, 14:09
Has thanked: 149 times
Been thanked: 80 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από MORBID 13 » Τετ 15 Ιαν 2020, 11:23

Το Βούλγαροι, Τούρκοι κλπ δεν αλλάζουν, αλλά εντάξει δεν είναι και η επιτομή του ρατσισμού πια.
Το προηγούμενο αφιέρωμα το έβαλλα για την παρουσία 1000 Αρειανών πιο πολύ. Δε νομίζω τότε να μην ήταν μάγκες σε όλες τις ομάδες, απλά δεν χόντραινε το παιχνίδι. Έτσι το προτιμώ και νομίζω η πλαιοψηφία εδώ μέσα.
The truth is in your ghettos
In your jails
In your young love
Not in your courts, or your congress, or the old sit judge man on the young
What the hell do the old know about the
young?

PATSIFRIKOS
Δημοσιεύσεις: 3366
Εγγραφή: Τρί 01 Φεβ 2011, 21:04
Has thanked: 234 times
Been thanked: 266 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από PATSIFRIKOS » Τετ 15 Ιαν 2020, 11:39

Ρε δεν υπάρχει σύγκριση με το τώρα. Εκείνη τη χρονιά ανέβηκαν και δικοί μας Αλεξάνδρειο όπως και την επόμενη στο Ιβανώφειο (λόγω ΔΕΘ αν δεν με απατά τη μνήμη μου) που παίζαμε με τον Άρη στην πρεμιέρα. Απλά τα θυμόμαστε και μελαγχολούμε. Και όντως τρομερή η παρουσία τους τότε Γλυφάδα. Ήρθαν όσοι ερχόντουσαν οι γαύροι ξέρω γω.
OLD HABITS ARE HARD TO BREAK

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 144 επισκέπτες