ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
ultraskarditsa
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ 30 Νοέμ 2011, 20:49
Has thanked: 15 times
Been thanked: 39 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από ultraskarditsa » Πέμ 25 Οκτ 2018, 02:36

Kαλησπέρα μάγκες μια ερώτηση... απ οτι παρακολουθώ στην οπαδική σκηνή του Άρη παίζουν σχέσεις με Ντορτμουντ, Σαιντ Εττιεν και τον μπασκετικό σύνδεσμο της Μπαρτσελόνα 'dracs'. Αν κανω καπου λαθος διορθωστε με και αν μπορει καποιος να μου πει με ποιον συνδεσμο της Ντορτμουντ και της Σαιντ εττιεν αντιστοιχα ! Αυτό π ήθελα να πω είναι για τις προσφατες φωτο π διερευσαν απο τη κερκιδα της Super 3 με οπαδους απο τη βουλγαρικη botev plodiv που οι οπαδοι της φημιζονται για τις νεοναζιστικες ιδεολογιες οπως και ολες οι ομαδες της βουλγαριας μιας και ειναι οι πιο ακραιοι και απο τους μονους ειδικα στα βαλκανια π εμφανιζουν ακομα αγκελωτους σταυρους στο γηπεδο. εκει τι παιζει ? αν και ειχα ξαναδει ενα παλιο βιντεο το 2013 παλι με παοκ π ηταν παλι καποιοι οπαδοι της plodiv. αν θελετε μαγκες απαντηστε pm για να μη γαμηθει η συζητηση !
καλη συνεχεια..
http://ultras-bulgaria.net/bultrasi-pos ... 6HWRS0qw0U

Άβαταρ μέλους
Irlandos 1
Δημοσιεύσεις: 6914
Εγγραφή: Δευ 26 Σεπ 2011, 15:20
Has thanked: 50 times
Been thanked: 94 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Irlandos 1 » Πέμ 25 Οκτ 2018, 11:33

Με Ντόρτμουντ κυρίως με Unity, αλλά υπάρχει σύνδεσμος που έχει χρόνια κονέ με τους DES, έχουν έρθει και οι Riot 0231 μια φορά, είναι λίγο πιο γενική η φάση.
Saint Etienne - Green Angels μόνο.
Οι Dracs είναι επαφές ενός μόνο γκρουπ του S3, δεν είναι όπως με τους άλλους δύο.

Είναι Ο Super3, όχι η.

H Botev ήταν κάποτε οι μόνοι λίγο πιο νορμάλ από τους 4 της Βουλγαρίας με τα πολιτικά, τώρα ξέρω για δυο γκρουπάκια τους ότι δεεν, αλλά δεν ξέρω πως είναι γενικά η φάση.
Κατέβαιναν από το 2010 νομίζω, από την πλευρά μας ποτέ δεν ήταν/είναι ιδιαίτερα ενεργή η φάση.
Ο ΑΡΗΣ ξέρουν πως είναι γενικά, το κορεό το είδαν προχθές, τι να σου πω...

BulldogsGhetto
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Κυρ 06 Νοέμ 2011, 17:50
Has thanked: 161 times
Been thanked: 379 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από BulldogsGhetto » Πέμ 25 Οκτ 2018, 18:37

H Botev έχει απ' όλα, την προηγούμενη φορά είχε έρθει ένας με tattoo αλφάδι στο μέτωπο. Δεν έχουν εκφράσει ποτέ πολιτικά κλπ, ούτε κανένα σκάλωμα βγάζουν. Δεν υπάρχει κάτι φοβερό με αυτούς, συνήθως με τον παοκ έρχονται.

Στα υπόλοιπα όπως τα λέει ο Ιρλανδός. Και Νάπολι έχουν σκάσει τελευταία, έχουν φιλία με την Ντορτμουντ αλλά και με τη Λοκομοτιβ στο Πλοβντιβ οπότε δε θα δεις πανί μας ή πανί τους.

ultraskarditsa
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ 30 Νοέμ 2011, 20:49
Has thanked: 15 times
Been thanked: 39 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από ultraskarditsa » Πέμ 25 Οκτ 2018, 23:37

ευχαριστω για την απαντηση. για το θεμα των βουλγαρων ειναι περιεργο πως συνεχιζουν να ερχονται, απο μερια σας σαν Αρης εχετε παει βουλγαρια σε αγωνα. ειχα δει παλια και κατι φωτογραφιες μαζι τους στην Αγγλια λογικα απο ατομα της διασπορας εκει μιας και ειχαν τα αντιστοιχα πανο. επισης αμα τσεκαρεις τη σελιδα ultras-bulgaria στο φβ και δεις το αρθρο αυτο π ειχα στειλει θα δεις οτι τους κραζουν γενικα οι υπολοιποι κυριως απο λοκομοτιβ επειδη εσεις και καλα ειστε αντιφασιστικη κερκιδα.
παντως αυτο το μπλουζακι που φοραει ο ενας στη φωτο 'youth group' είναι ακραιοι πως οι υπολοιποι στις βουλγαρικες κερκιδες
(
όπως και να χει ειναι δικα σας θεματα αυτα, γνωμη μου παντα πως πρεπει να τα εξαλειψετε τετοια ατομα οταν στην ιδια κερκιδα παιζουν πανια με τσε, βελουχιωτη και αυτοι δηλωνουν το ακρως αντιθετο. απο την αλλη ομως το γνωριζουν και οι ιδιοι.
καλη συνεχεια...

BulldogsGhetto
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Κυρ 06 Νοέμ 2011, 17:50
Has thanked: 161 times
Been thanked: 379 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από BulldogsGhetto » Παρ 26 Οκτ 2018, 00:07

Δεν ξέρω τι είναι αυτοί, μιας και δεν έχουν έρθει ποτέ. Οι Bultras έρχονται και δεν έχουν φέρει ποτέ τους οτιδήποτε πολιτικό και προσωπικά δεν έχω δει και τίποτα τέτοιο σε καμία φώτο από κερκίδα τους. Και δικοί μας που πήγαν στα 100 χρόνια τους το ίδιο είπαν.
Ο Χρίστο Μπότεφ παρεμπιπτόντως που πήρε το όνομα της η ομάδα (και έκτοτε την ανάγκασαν να αλλάξει αρκετές φορές όνομα για πολιτικούς λόγους) θεωρείται ο Βελουχιώτης της Βουλγαρίας. Γι' αυτό και είναι η μόνη από τις 4 μεγάλες ομάδες εκεί με τις λιγότερες δεξιές αναφορές. Aυτό δε σημαίνει πως δεν έχει κιολας.

ultraskarditsa
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ 30 Νοέμ 2011, 20:49
Has thanked: 15 times
Been thanked: 39 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από ultraskarditsa » Παρ 26 Οκτ 2018, 00:16

ναι εχω διαβασει την ιστορια της ομαδας αλλα ήταν επαναστατης εναντια τους οθωμανους μουσουλμανους οχι στους γερμανους ! εγω στο εστειλα το βιντεο γιατι ενας απο αυτους π ηρθαν στον αγωνα σας φοραει μπλουζα απο αυτο το γκρουπ για αυτο και το εστειλα, αλλα γενικα στο γηπεδο κρεμανε και εθνικιστικα πανο, στοχαδια, αντι - gay, good night left side και αλλα διαφορα δικα τους

D.R.I
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Δευ 14 Φεβ 2011, 18:27
Has thanked: 12 times
Been thanked: 182 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από D.R.I » Δευ 29 Οκτ 2018, 08:48

Kala re malakes autoi pou sxediasan tin omada sas to kalokairi dn paratirisan oti apo to kentro k brosta exete omada pentadas k apo to kentro k pisw oi paiktes pou exete einai gia tin b ethniki. Exete ena swro paiktes brosta kalous k pisw paizetai m kwnstantinidi tzanakaki baleriano k delizisi ;;;; platanias amuna einai auto.

BulldogsGhetto
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Κυρ 06 Νοέμ 2011, 17:50
Has thanked: 161 times
Been thanked: 379 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από BulldogsGhetto » Δευ 29 Οκτ 2018, 13:10

D.R.I έγραψε: Δευ 29 Οκτ 2018, 08:48 Kala re malakes autoi pou sxediasan tin omada sas to kalokairi dn paratirisan oti apo to kentro k brosta exete omada pentadas k apo to kentro k pisw oi paiktes pou exete einai gia tin b ethniki. Exete ena swro paiktes brosta kalous k pisw paizetai m kwnstantinidi tzanakaki baleriano k delizisi ;;;; platanias amuna einai auto.
πολύ ντεφορμέ ο Μπάσα, έλειπε και ο Βέλεθ που είναι όλη η άμυνα και είδαμε αυτό το έκτρωμα. Εντωμεταξύ με τόσο καλά πλάγια χαφ που πατάνε περιοχή, αν τα πλάγια μπακ μας ήξεραν απλά να σεντράρουν θα είχαμε άλλους 6 βαθμούς τουλάχιστον. Τουλάχιστον 2 μπακ θέλει το χειμώνα (αριστερά και δεξιά) και ίσως και φορ.
Μεγάλο πρόβλημα στα στημένα επίσης.

Πάντως ο Λιβάγια είναι ο καλύτερος παίκτης στο πρωτάθλημα με διαφορά. Μπογέ, Άλεφ κλπ δεν έχω άποψη μία φορά τους είδα, αλλά και ο Ουζουνίδης καλός προπονητής, διάβασε πολύ σωστά τον Άρη στο ημίχρονο και με μία κίνηση (πίεση ψηλά) άλλαξε όλο το ματς.

Άβαταρ μέλους
curvagreek
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10158
Εγγραφή: Πέμ 11 Νοέμ 2010, 23:44
Has thanked: 1121 times
Been thanked: 513 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από curvagreek » Τρί 27 Νοέμ 2018, 17:53

https://www.allaboutaris.com/mpasket/12 ... R4iCTccPGI


:sad: :???:
Bρέθηκαν τα λεφτά τελικά;
* Φωτογραφίες να ανεβάζετε από τα συννημένα. Η επιλογή βρίσκεται κάτω από το κουμπί "ΥΠΟΒΟΛΗ" όταν πάτε να κάνετε ποστ. Για να μη χάνονται οι φωτογραφίες

* Για να ποστάρετε ένα βίντεο, πλέον βάζετε ΜΟΝΟ το λινκ

Άβαταρ μέλους
Starks
Δημοσιεύσεις: 8392
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 01:20
Τοποθεσία: Σέρρες
Has thanked: 155 times
Been thanked: 78 times

Re: ΑΡΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Starks » Τρί 27 Νοέμ 2018, 19:55

Λύθηκε, ναι...

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 97 επισκέπτες