ΔΙΑΦΟΡΑ

Κουβέντα για μπάλα
rude boy69
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: Πέμ 29 Μαρ 2012, 12:48
Has thanked: 77 times
Been thanked: 1 time

Re: ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από rude boy69 » Κυρ 27 Ιούλ 2014, 12:26

tardis έγραψε:http://www.sombrero.gr/2014/07/%CE%BF%C ... %BF%CF%85/

Οι φυλές του παιδικού ποδοσφαίρου

Όπου και αν έζησες, με όποιους και αν έζησες, αν έπαιζες ποδόσφαιρο μικρός σίγουρα έχεις γνωρίσει κι εσύ κάποιους αντιπροσώπους τον παρακάτω κατηγοριών. Για λόγους συντομίας διαλέξαμε κάποιες χαρακτηριστικές περιπτώσεις και κόψαμε κάποιες στο τελικό μοντάζ. Σας παρουσιάζουμε τις φυλές του ποδοσφαίρου της αλάνας, του σχολείου, ακόμα και του 5Χ5 πολλές φορές.

peri23_470b29ad41

1. Το περίπτερο

Ένας από τους πιο αντιπαθείς παίκτες στον αγωνιστικό χώρο. Για κάποιον λόγο τα κατάφερνε πάντα και έπαιζε επίθεση. Ίσως δίκαια γιατί ήξερε μπάλα και ήταν καλός, ίσως άδικα γιατί πολύ απλά επέμενε πολύ να παίξει εκεί, τόσο που του έκανες το χατίρι. Το θέμα όμως ήταν η συμπεριφορά του στον αγωνιστικό χώρο που σε έκανε να το μετανιώνεις. Το περίπτερο δημιουργούσε φιλικές σχέσεις με τον αντίπαλο τερματοφύλακα γιατί σε ολόκληρο το ματς ήταν εκεί δίπλα του και τα λέγανε. Καμία προσπάθεια να κυνηγήσει την μπάλα, κανένα φιλότιμο, τελείωνε το ματς χωρίς ίχνος ιδρώτα με περιοχή δράσης μια ακτίνα πέντε-έξι μέτρων στο τσακίρ κέφι. Και το χειρότερο ήταν η φάτσα ικανοποίησης όταν σου λεγε τα πόσα γκολ είχε βάλει στο τέλος του αγώνα. Γκολ για τα οποία εσύ είχες μοχθήσει, είχες τρέξει, είχες ματώσει τα γόνατά σου. Το περίπτερο σύμφωνα με σοβαρή έρευνα που έχω πραγματοποιήσει είχε 74,3% πιθανότητες να κάνει στρατιωτική θητεία δίπλα στο σπίτι του και να βολευτεί στο Δημόσιο.

girl1143

2. Το αγοροκόριτσο

Ίσως όχι η πιο συχνή κατηγορία, αλλά νομίζω ότι οι περισσότεροι έχουμε συναντήσει (κυρίως στο σχολείο στο μάθημα της γυμναστικής) ένα κορίτσι που ήθελε να παίζει ποδόσφαιρο. Οι φίλες της την κοιτάνε με ένα μείγμα απέχθειας, ζήλιας και μίσους γιατί κερδίζει τα βλέμματα όλων των αγοριών της τάξης, κάτι που ποτέ δεν κατάφεραν αυτές. Ειδικά στα δικά μας χρόνια (παίρνει ύφος γέρου που κοιτάζει κάπου στο άπειρο και αναλογίζεται) που υπήρχαν ακόμα κάποια στεγανά μεταξύ των δύο φύλων, το αγοροκόριτσο κέρδιζε αρκετά λεπτά δημοσιότητας και η εκτίμηση στο πρόσωπό της ανέβαινε σε μεγάλο βαθμό ανάμεσα στον αρσενικό πληθυσμό. Συνήθως δεν ήταν καλή όπως είναι και λογικό, αλλά τα αγόρια πάντα έδειχναν το σεβασμό για τον εξωγήινο που ήθελε να γίνει κοινωνός της μαγείας του ποδοσφαίρου και έτσι κυρίως έπαιζαν άμυνα με τα μάτια και δεν έκραζαν για κάθε τραγική πάσα και τσουρουκιά. Σε αυτό ήταν σε καλύτερη μοίρα από την επόμενη κατηγορία:

fat20and20smoking

3. Ο χοντρός

Για να είμαστε ξεκάθαροι, δεν μιλάμε για όλους τους τύπους με παραπάνω κιλά. Στο σχολείο π.χ. είχα έναν θεόχοντρο που έπαιζε φοβερή μπάλα, τρομερό χαφ με ένα σουτ που αν σε πετύχαινε σε άφηνε με κάποια αναπηρία (επίσης έπαιζε συχνά ημίγυμνος και το ιδρωμένο του κορμί ήταν αμυνο-απωθητικό). Η συγκεκριμένη κατηγορία περιλαμβάνει τους υπέρβαρους που η μοίρα τους έφερε είτε από ανάγκη (δεν υπήρχαν αρκετά άτομα για να συμπληρώσουν ομάδα), είτε από υποχρέωση (γυμναστική) να παίζουν μαζί σου. Εννοείται ότι η κατάληξή τους ήταν να μπουν στην άμυνα, τη χωματερή του ποδοσφαίρου αλάνας. Ο χοντρός ήταν μετρ του τσαφ. Παντελώς άμπαλος μπορούσε να μην πετύχει μπάλα που ταξίδευε με ταχύτητα 2 χιλιομέτρων τη δεκαετία. Το χειρότερο όλων όμως ήταν η παντελής του αδιαφορία, την στιγμή που εσύ ίδρωνες για τη φανέλα (ή συχνά το κασκορσέ Μινέρβα), και αυτός έβαζε ένα αυτογκόλ το οποίο δεν τον πτοούσε καθόλου ψυχολογικά, ενώ έκανε εσένα να χάσεις τον ύπνο σου. Στα θετικά ότι δεν έχανε τη θέση του στο γήπεδο, κυρίως γιατί βαριόταν να περπατήσει και σκεφτόταν την τυρόπιτα στο διάλειμμα. Σε αντίθεση βέβαια με το αγοροκόριτσο που είχε ασυλία, ο χοντρός άκουγε κράξιμο από όλους, χωρίς να ιδρώνει το αυτί του.

fimpen_il_goleador_john_bergman_bo_widerberg_001_jpg_ewrt

4. Ο μικρός

Ο μικρός είχε συχνά την ομοιότητα με τον χοντρό στο ότι έπαιζε για να συμπληρώσουμε ομάδα. Με μια διαφορά όμως. Συνήθως ήταν κάποιος που οι μεγαλύτεροι ήξεραν. Τον είχαν δει να παίζει με τα παιδιά της ηλικίας του και ως πρωτόγονοι σκάουτερ τον είχαν συγκρατήσει. Έτσι, από όλα τα παιδάκια διάλεξαν αυτόν γιατί μπορούσε να ανταπεξέλθει στις δύσκολες συνθήκες. Ήταν πάντα ένα δείγμα τιμής και μια αναγνώριση για τον μικρό που μπορούσε να υπερηφανεύεται στους συνομήλικούς του ότι παίζει σε άλλο επίπεδο. Πολύ συχνά ο μικρός ήταν συγγενής κάποιου της παρέας. «Φέρε και το ξαδερφάκι σου ρε καλό είναι». Ο μικρός έχανε πάντα σε μυϊκό όγκο και δύναμη, οπότε απαραίτητα προσόντα ήταν η αντοχή, η ντρίμπλα και η ταχύτητα. Εννοείται ότι πάντα αυτός έτρεχε να μαζέψει την μπάλα όταν πήγαινε σε κανένα χωράφι (αν ήσουν σε χωριό) ή κάτω από το αυτοκίνητο (αν ήσουν σε πόλη).

mom34

5. Ο μαμάκιας

Ο μαμάκιας είναι μια ιδιαίτερη κατηγορία που δεν έχει να κάνει με τα αγωνιστικά προσόντα του αθλητού, αλλά με την εν γένει συμπεριφορά του. Ήταν αυτός που μόλις σκοτείνιαζε έπρεπε να φύγει. Βρε δεν πα να ήταν 5-5 το σκορ και το ματς να είχε αγωνία, η μαμά του είχε πει να γυρίσει σπίτι και αυτός το τηρούσε. Άρχισε να βρέχει; Ο μαμάκιας δεν μπορούσε να συνεχίσει γιατί υπήρχε κίνδυνος να αρρωστήσει. Πολύ συχνά η ίδια του η μαμά ερχόταν να τον ελέγξει, οπότε και εσύ ξενέρωνες και ας τη χαιρετούσες με ένα χαμόγελο αγγέλου λέγοντας «Γεια σας κυρία Σούλα». Στην τσάντα της πάντα είχε μια αλλαξιά ρούχα γιατί όπως όλοι ξέρουμε αν ιδρώσεις στο ποδόσφαιρο και δεν αλλάξεις αμέσως οι πιθανότητες πνευμονίας είναι 95%. Μεγάλο ρόλο στην ψυχοσύνθεση του μαμάκια έπαιζε και το θέμα «λεκέδες». Όσο πιο βρώμικα τα ρούχα όταν επέστρεφε σπίτι, τόσο μεγαλύτερη η κατσάδα. Σε περίπτωση δε τραυματισμού, αμυχής, στραμπουλήγματος, έπρεπε να καταφτάσουν τουλάχιστον δυο μεταγωγικά C-130 για να τον μεταφέρουν στην εντατική.

apostolakis 2

6. Ο μύτος

Μια αμφιλεγόμενη κατηγορία παίκτη, ο μύτος πάντα θεωρείται παιδί ενός κατώτερου θεού από τους πιο τεχνικά εξευγενισμένους παίκτες. Όπως λένε και στο χωριό μου είναι one-trick pony, ξέρει να σουτάρει μόνο με την μύτη του παπουτσιού με δύναμη, ευθύβολα σαν τον Στράτο τον Αποστολάκη. Αυτό έμαθε, αυτό κάνει. Η αλήθεια είναι πάντως ότι αυτό δεν τον κάνει κατ” ανάγκη λιγότερο χρήσιμο. Δεν είναι λίγα τα ματς που ο μύτος έχει κερδίσει με το σουτ του και ειδικά σε περιπτώσεις που ο μύτος ήταν και λίγο γρήγορος σε στυλ Βασίλης Λάκης μπορούσε να είναι ο MVP του αγώνα. Στο τέλος όμως της ημέρας, πάντα κάποιος θα ανέφερε υποτιμητικά το γεγονός και ο μύτος βαθιά μέσα του θα πέθαινε λιγάκι.

carl_steve

7. Το φυτό

Μέσα στον παιδικό ποδοσφαιρικό μικρόκοσμο ο σπασίκλας, το φυτό πάντα ήταν μια παρεξηγημένη μορφή. Η μοίρα δεν του έδωσε ποδοσφαιρικό ταλέντο, καταδικάζοντάς τον συνήθως σε αμπαλίαση, ενώ το γεγονός ότι ήταν καλός μαθητής έφερνε συχνά μια μορφή ζήλιας και κοινωνικής απομόνωσης. Το φυτό εξαιτίας της υψηλής νοημοσύνης του προσπαθούσε να βγει από το περιθώριο και να κερδίσει την συμπάθεια των υπολοίπων μέσω του ποδοσφαίρου. Η παντελής έλλειψη ταλέντου όμως συνήθως τον έφερνε ως παρτενέρ του χοντρού φτιάχνοντας ένα αμυντικό δίδυμο επιπέδου Φερούζεμ-Αμπονσά. Η διαφορά ήταν ότι το φυτό συνήθως ήταν πιο φιλότιμο και προσπαθούσε περισσότερο από τον αδιάφορο χαμογελαστό χοντρό. Πιθανώς μέσα του να έλεγε «είμαι τόσο έξυπνος, δεν γίνεται να μην μπορώ να κλωτσήσω μια μπάλα καλά». Αυτό δεν αρκούσε όμως, καθώς το αποτέλεσμα συνήθως ήταν τραγικό και το αντίπαλο περίπτερο είχε εύκολη δουλειά απέναντί του.
- See more at: http://www.sombrero.gr/2014/07/%ce%bf%c ... NzsM2.dpuf]

Αν δεν το χεις διαβασει σε ιδιο υφος ειναι και αυτο το αρθρο:http://www.sombrero.gr/2013/11/%CE%BF%C ... %81%CE%BF/

:D :D
gate1/keep the faith/1.3.1.2.

snas
Δημοσιεύσεις: 7127
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 23:38
Has thanked: 53 times
Been thanked: 8 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από snas » Παρ 08 Αύγ 2014, 18:43

Εικόνα

When Football Was Football: West Ham: A Nostalgic Look at a Century of the Club
Founded in 1895 as Thames Ironworks FC the club became West Ham United in 1900 since which time the Hammers have become one of London's more successful clubs. While they have not achieved the kind of league success of some of their more glamorous London rivals they have won the FA Cup three times and the European Cup Winners' Cup. Helped by stars as illustrious as Bobby Moore, Sir Geoff Hurst and Martin Peters, who began their careers in the 1960s, they have always played an attractive brand of football that has made them the darlings of East London and South Essex. When Football Was Football - West Ham explores their colourful history and tells the story of some of their legendary stars and managers.

snas
Δημοσιεύσεις: 7127
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 23:38
Has thanked: 53 times
Been thanked: 8 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από snas » Παρ 08 Αύγ 2014, 20:31

Εικόνα
vivlio

infused
Δημοσιεύσεις: 2469
Εγγραφή: Τετ 24 Νοέμ 2010, 08:27
Has thanked: 4 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από infused » Τετ 20 Αύγ 2014, 10:23

Ελπιζω να κολλαει εδω το θεμα, δεν βρηκα τιποτα ποιο αναλογο....

Εικόνα

Νταξ', γαμα το βολο τωρα, αλλα κοιτα ρε πουστη μου τωρα εικονα απο τοπικ Β' και Γ' Εθνικης,
Ελλαδα εν ετη 2014 !

Οκ, οσο ΜΙΣΟΣ και να υπαρχει, αυτο το πραμα δεν νοειται ρε.
Και βλεπεις καλλονες, τριπολες, πανθρακικους, εργοτεληδες, πλατανιαδες και της ψωλης τα εννιαμερα.
Ουτε θα ψαξω ΤΙ και ΠΟΙΟΣ φταει ουτε τιποτα..... απλα (ναι ρε μαλακες σοβαρα μιλαω) ειναι τραγικη εικονα,
κι αν βαλεις και τις απαγορευσεις μετακινησεων, καθομαστε κι ασχολουμαστε ακομα.....

απλες σκεψεις χωρις ασπρομαυρες παρωπιδες

ΥΓ: εχουμε κι εμεις τον πονο μας με τον βλαχοσαββιδη και το δ.σ. ανεκδοτο (Ηταν ένας Κύπριος, μια Ρωσσίδα, ένας Ελληνας κι ένας Πόντιος) και δενει το γλυκο (μας)!

Άβαταρ μέλους
janis3
Δημοσιεύσεις: 1941
Εγγραφή: Τρί 28 Αύγ 2012, 20:37
Been thanked: 2 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από janis3 » Τετ 27 Αύγ 2014, 15:48

Εξώδικο του Αλέξη Κούγια στην «Goal News»
Ο Αλέξης Κούγιας απέστειλε εξώδικο στην εφημερίδα «Goal News» με αφορμή άρθρο της εφημερίδας.

Η αναφορά του γνωστού ποινικολόγου αναφέρει τα εξής:

«ΕΝΩΠΙΟΝ ΠΑΝΤΟΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟΥΚΑΙ ΑΡΧΗΣ
ΕΞΩΔΙΚΟΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ – ΔΗΛΩΣΗ

Αλεξίου Κούγια του Χρήστου, Δικηγόρου, κατοίκου Αθηνών, λεωφ. Βασιλίσσης Σοφίας, αρ. 55

ΠΡΟΣ

1. Ανδρέα Δημάτο, εκδότη-διευθυντή της εφημερίδας GOAL news, κάτοικο Μεταμόρφωσης Χαλανδρίου, οδός Μπενάκη, αρ. 5.
2. Ευάγγελο Μπραουδάκη, δημοσιογράφο της εφημερίδας GOAL news, κάτοικο ομοίως.
ΚΟΙΝΟΠΟΙΟΥΜΕΝΗ στους:
1. Αντεισαγγελέα του Αρείου Πάγου κύριο Αθανάσιο Ακριτίδη
2. Εισαγγελείς Αθηνών κκ Χ. Λακαφώση και Αρ. Κορέα

Στο υπ' αρ. 3750/27.8.2014 φύλλο της εφημερίδας GOAL, με ταπεινή σκοπιμότητα και οι δύο προσπαθήσατε για άλλη μια φορά να με συκοφαντήσετε με ακραίο τρόπο. Συγκεκριμένα, στην πρώτη σελίδα του ως άνω φύλλου της εφημερίδας σας δημοσιεύσατε φωτογραφία μου με τους κ.κ. Μαρινάκη, Αλαφούζο, Μελισσανίδη και Σαρρή και με τον τίτλο «Το... άλλο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!» και κατασκευάζοντας στην επικεφαλίδα της 1ης σελίδας ένα σενάριο, αναφέρετε μεταξύ άλλων για το πρόσωπό μου την εξής φράση: «Η ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΥΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΠΛΕΓΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΕΝΟΨΕΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΛΗΞΗΣ ΤΗΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ».

Στην ίδια 1η σελίδα συνεχίζετε την κατασκευή του σεναρίου αναφέροντας τη φράση: «Η παρέμβαση Κούγια, ακριβώς με το που ολοκληρώθηκε η συνέντευξη Τύπου του Αλαφούζου, με εγκώμια για τη στάση του Ολυμπιακού στο θέμα της μεταγραφής Πλέγα και με επίθεση στον πρόεδρο του ΠΑΟ και στον Νταμπίζα».

Η σκοπιμότητά σας και η απόλυτη προσπάθειά σας να με συκοφαντήσετε, συνεχίζεται στην 3η σελίδα, όπου με επικεφαλίδα «''Ο ΑΝΑΜΟΡΦΩΜΕΝΟΣ'' ΑΛΕΞΗΣ ΚΟΥΓΙΑΣ...» και με τεράστια φωτογραφία μου κατασκευάζετε από την αρχή μέχρι τέλους, με έντεχνο τρόπο, ένα λιβελλογράφημα, όπου προσπαθείτε να με παρουσιάσετε ως έναν άνθρωπο που αλλάζει μέσα σε 48 ημέρες θέσεις-τοποθετήσεις για σοβαρά θέματα, τα οποία διερευνά η Εισαγγελία Αθηνών, και με δολιότητα προσπαθείτε να προκαλέσετε σύγχυση της ανακοινώσεως της ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ για τη μεταγραφή του Πλέγα με τις πριν 48 ημέρες δημόσιες τοποθετήσεις μου για την υπόθεση που διερευνά η Εισαγγελία Αθηνών σχετικά με την ΕΠΟ και άλλα φυσικά πρόσωπα στο χώρο του ποδοσφαίρου.

Στο ίδιο δημοσίευμα τολμάτε να προβλέπετε τι θα δηλώσω στο Ποινικό Δικαστήριο, όποτε γίνει, σχετικά με τις ένορκες καταθέσεις μου ενώπιον των Εισαγγελέων και το ότι δήθεν στο Δικαστήριο θα καταθέσω ότι όσα κατέθεσα σε αυτούς σε 40 σελίδες κατάθεσης οφείλονται σε παραπλάνησή μου.

Επειδή ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΕΝΤΟΝΟΤΑΤΑ για τον τρόπο, με τον οποίο διαλέξατε να συκοφαντήσετε έναν άνθρωπο, ο οποίος από το το 1996 υφίσταται έναν ανελέητο διωγμό από το παράνομο παρασκήνιο του ελληνικού ποδοσφαίρου λόγω του ότι επί 18 χρόνια είναι απέναντί του, θυσιάζοντας τεράστια ποσά χρημάτων και την αγωνιστική καταξίωση της ποδοσφαιρικής του ομάδας.

Επειδή δεν αντιλαμβάνομαι πόσο νοσηρός μπορεί να είναι ένας νους, όταν κατασκευάζει ένα τέτοιο σενάριο με μοναδική αιτία μια ανακοίνωση, η οποία αφορά ΜΟΝΟ ΜΙΑ μεταγραφή ποδοσφαιριστού και δεν έχει καμία αναφορά στις μηνύσεις της ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ και τις μαρτυρικές καταθέσεις του ιδιοκτήτη της ενώπιον των Εισαγγελέων που διερευνούν τη βρώμικη αυτή υπόθεση.

Επειδή επιφυλάσσομαι παντός νομίμου δικαιώματός μου.

ΔΙΑ ΤΑΥΤΑ

ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΩ όπως στο αυριανό σας φύλλο, ακριβώς με τον ίδιο τρόπο, δηλαδή με τη φωτογραφία μου τόσο στην 1η σελίδα στο ίδιο μέγεθος, όσο και στην 3η σελίδα στο ίδιο μέγεθος, δημοσιεύσετε την παρούσα εξώδικο, ΑΛΛΩΣ ΣΑΣ ΔΗΛΩ ότι θα καταθέσω άμεσα εις βάρος σας τόσο μήνυση για το ποινικό αδίκημα που διαπράξατε, όσο και αγωγή για την προσβολή της προσωπικότητός μου.
Αρμόδιος δικαστικός επιμελητής να επιδώσει νόμιμα την παρούσα προς εκείνους, στους οποίους απευθύνεται, προς γνώση τους και για τις νόμιμες συνέπειες, αντιγράφοντας ολόκληρο το κείμενο της παρούσης στην έκθεση επιδόσεώς του.

Αθήνα, 27 Αυγούστου 2014
Ο ΕΞΩΔΙΚΩΣ ΔΗΛΩΝ»
Προσευχή για ψόφο στα παιδιά της αθλητικής βίας

Άβαταρ μέλους
Athens_Hardcore
Δημοσιεύσεις: 3796
Εγγραφή: Δευ 17 Μαρ 2014, 00:57
Has thanked: 43 times
Been thanked: 36 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από Athens_Hardcore » Πέμ 04 Σεπ 2014, 15:08

Πριν από ένα παιχνίδι, δέχτηκα κόσμο στο σπίτι μου και γείτονες μου ζητούσαν να πάρω κόκκινη κάρτα επειδή το είχαν ποντάρει στο στοίχημα και μου υποσχέθηκαν να μου έδιναν μέρος από τα κέρδη. Την επόμενη ημέρα με πήρε τηλέφωνο ο πρόεδρος να μου πει εάν δέχτηκα την πρόταση".

"Του είπα ότι εγώ είμαι άνθρωπος νομοταγής, δεν κάνω τέτοια και εάν ήθελε ένα παιχνίδι να είναι διεφθαρμένο, θα μπορούσε να έρθει να μου ζητήσει να εγκαταλείψω την ομάδα. Μου είπε 'Δεν θα πας πουθενά. Θα σε σκοτώσω μαζί τα παιδιά σου και τη γυναίκα σου. Δεν θα ξαναδείς την οικογένειά σου'. Ακόμη και η Αφρική είναι σε καλύτερη μοίρα από την Ελλάδα. Συνάντησα πολλούς ανθρώπους που ήταν συζητήσεις με ομάδες από την Ελλάδα. Προσπαθώ να τους προειδοποιήσω. Έλυσα το συμβόλαιό μου χάρη σε ένα καταπληκτικό δικηγόρο. Θέλω να πω σε όλα τα νέα παιδιά να μην παίξουν εκεί".
Ολιβιε καπο λεβαδειακος
1982-2022 ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΑΜΕΙΩΤΑ

Άβαταρ μέλους
guerreros6
Δημοσιεύσεις: 2207
Εγγραφή: Τετ 23 Νοέμ 2011, 18:10
Has thanked: 37 times
Επικοινωνία:

Re: ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από guerreros6 » Κυρ 07 Σεπ 2014, 21:14

phpBB [video]
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Athens_Hardcore
Δημοσιεύσεις: 3796
Εγγραφή: Δευ 17 Μαρ 2014, 00:57
Has thanked: 43 times
Been thanked: 36 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από Athens_Hardcore » Κυρ 07 Σεπ 2014, 22:35

guerreros6 έγραψε:
phpBB [video]
Πω πω αυτός ο καριόλης έχει τα καλύτερα φάλτσα του πλανήτη έβερ
1982-2022 ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΑΜΕΙΩΤΑ

Άβαταρ μέλους
Athens_Hardcore
Δημοσιεύσεις: 3796
Εγγραφή: Δευ 17 Μαρ 2014, 00:57
Has thanked: 43 times
Been thanked: 36 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από Athens_Hardcore » Δευ 08 Σεπ 2014, 01:10

Εικόνα
:lol:
1982-2022 ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΑΜΕΙΩΤΑ

Άβαταρ μέλους
tsalapatimas
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: Τρί 10 Μάιος 2011, 13:19
Has thanked: 3 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΑ

Δημοσίευση από tsalapatimas » Δευ 22 Σεπ 2014, 00:08

Από τα 83 μέτρα :pro
phpBB [video]
ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ ΞΥΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΙΑ

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 265 επισκέπτες