πυραμίδες, δυκτιακό μάρκετιγκ κ.α.

Αποτοξίνωση από τη στρόγγυλη θεά
Άβαταρ μέλους
tyler3
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Κυρ 02 Δεκ 2012, 13:04

πυραμίδες, δυκτιακό μάρκετιγκ κ.α.

Δημοσίευση από tyler3 » Πέμ 16 Ιουν 2016, 12:07

Πιστεύω οι πιο πολλοί ξέρουμε τι παίζει, πολλοί από εδώ ίσως και να ασχολούνται "επαγγελματικά". Είχα δει παλιότερα κάποια άρθρα σχετικά με όλες αυτές τις πυραμίδες που πουλάν κάποιο προϊόν και πραγματικά σκεφτόμουν ποιος μπορεί να δίνει τα λεφτά του σε κάτι τέτοιο. Μέχρι που άρχισε να με πρήζει ένας φίλος γι αυτή την amway και ξαφνικά ανακάλυψα ότι άτομα που θεωρούσα πολύ λογικά (και ακόμα τα θεωρώ, όλοι κάνουμε λάθη) βλέπουν σε κάτι τέτοιο "επαγγελματική ευκαιρία" και δίνουν με ευκολία 100 και 200 ευρώ. Έχει κανένας προσωπικές εμπειρίες από το συγκεκριμένο είδος και ακόμα καλύτερα από την συγκεκριμένη εταιρία; Από χθες έχω ψάξει αρκετά στο ίντερνετ διαβάζοντας άρθρα και βλέποντας βίντεο αλλά προσπαθώ να έχω όσο πιο σφαιρική άποψη γίνεται. Παρόλο που δεν πρόκειται να δώσω ούτε ευρώ σε κάτι τέτοιο αν υπάρχει κάποιος "υποστηρικτής" καλό είναι να γράψει και αυτός τις εμπειρίες του.
ΑΡΗ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΤΑΛΑ ΤΗΣ ΓΗΣ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΜΕ ΟΣΟ ΚΑΝΕΙΣ

malamadre3
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: Τετ 21 Δεκ 2011, 21:08
Has thanked: 146 times
Been thanked: 8 times

Re: πυραμίδες, δυκτιακό μάρκετιγκ κ.α.

Δημοσίευση από malamadre3 » Πέμ 16 Ιουν 2016, 12:15

Είχα παει πριν πολλα χρονια σ'ενα ξενοδοχείο για τη herbal life.Κλαμα!Ελεγε ο τυπος εκει,ας ανεβουν οι πωλητές μας να μας ενημερωσουν για τη δουλειά τους.Ανεβαιναν κι ελεγαν ενθουσιασμενοι,είμαι ο ταδε και βγαζω τοσα το μηνα.Απο κατω χειροκροτηματα...λεω τι γινεται ρε φίλε?
Ανεβηκαν κανα 5...λεει τωρα ας ανεβουν κάποιοι που δοκιμασαν το προϊόν και εχασαν βαρος...
Και ανεβαιναν οι ιδιοι...και το ιδιο τροπαριο. :pro :malakia
Πολύ γέλιο.
Χειρότεροι πρηξαρχιδες αυτοί με τα ταξιδια...
Τελος παντων το θεμα κατανταει εμμονη,αλλα γενικα τα δινει ο κόσμος τα λεφτα κυρίως για να βοηθησει αυτόν που πουλαει και ειναι συνηθως γνωστος.

Άβαταρ μέλους
zvezdaG7
Δημοσιεύσεις: 838
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2012, 22:13
Has thanked: 220 times
Been thanked: 218 times

Re: πυραμίδες, δυκτιακό μάρκετιγκ κ.α.

Δημοσίευση από zvezdaG7 » Πέμ 16 Ιουν 2016, 12:29

2 φορες εχω παρακολουθησει αυτες τις μαλακιες-απατες, κλασικα απο πρήξιμο γνωστού "έλα να δεις κατι καλό" τι ειναι ελεγα θα δεις θα δεις ελεγε αμα ειναι καλο να κανουμε δουλεια εμενα το μυαλο πηγε σε ντραγκς :lol: ωσπου παω κι εγινε αυτο που λεει κι ο απο πανω, πολυ στημενα ολα σηκωνοντουσαν οι και καλα επιτυχημενοι και προσπαθουσαν να μας πεισουν ποσο γαματοι ειναι με αυτο το νταλαβερι, και ηταν οι ιδιοι που χειροκροτουσαν απο κατω σαν το θεοδωριδη οταν μιλαει ο βαγγελας.
νταξει τρελη μουφα για να πιστεψει καποιος οτι θα κανει ταξιδια ζωαρα και θα παιρνει κ λεφτα..
μια γνωστη μου που το κανει αυτο πηγε οντως ταξιδι εξω αλλα τους ειχαν στην τσιτα απο δω κ απο κει σεμιναρια κ μλκιες..
βαζεις 200 ευρω αν θυμαμαι καλα κ καθε μηνα σου παιρνουν ενα 35αρι μεσω καρτας αν δε βρεις αλλους 6 κατι τετοιο.. ξυσ τα αρχιδιας

και σε ενα αλλο που πηγα ηταν και καλα να αγοραζεις απορυπαντικα κ τετοια απο το ιντερνετ και επαιρνες ποντους για λεφτα..
σαυτο το καλο ηταν οτι δε βαζεις ουτε ευρω αλλα δε χρησιμοποιω απορρυπαντικα οποτε εφυγα :mpa
ιδια φαση ηταν στο πρηξιμο κι αυτο σηκωνοντουσαν χειροκροτημα κτλπ κτλπ και μετα 200 τηλεφωνα να σε συναντησουν (εννοειται δινεις οτι να ναι νουμερο :D εκτος αν ειναι κανα μιλφ που συνηθως βαζουν κανα τετοιο για να προσεχουν τα βυζγια και οχι τι λενε στις κωλοαιθουσες αυτες

Άβαταρ μέλους
juskowiak
Δημοσιεύσεις: 613
Εγγραφή: Παρ 27 Ιουν 2014, 18:02
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: πυραμίδες, δυκτιακό μάρκετιγκ κ.α.

Δημοσίευση από juskowiak » Πέμ 16 Ιουν 2016, 13:32

Κάποτε πρέπει να έιχε ξανασυζητηθεί το θέμα σε κάποιο τόπικ.
Καλό φιλαράκι έμπλεξε με την worldventures με τα ταξίδια.
Μου λέει και μένα έλα να τα πούμε παίζει κάτι καλο.Περίοδος μεγάλης αφραγκίας εγώ και ανεργίας,πάει στο μυαλό μου μην έπαιξε καμία δουλειά να καβατζωθούμε.Τελικά μου ξεκίνησε τις παπαριές,200 μπροστά,35 το μήνα,γράφεις άτομα εσύ,ανεβαίνω εγώ,γράφεις 6,σταματάς να πληρώνεις.Σκέφτομαι τον κύκλο μου και την οικονομική μου κατάσταση,γελάω,καμία ελπίδα.Το θέμα είναι πως του έγινε εμμονή,10 τηλέφωνα τη μέρα,να το ξανασκεφτω,δεν ξερω τι ευκαιρία χάνω,να του κανονίσω με φίλους,γνωστούς,συγγενείς.Μιλάμε τους κάνουν πλύση εγκεφάλου και τους βάζουν να πουλάνε ένα παραμυθάκι ,που έχουν φάει ήδη αυτοί,που πραγματικά όποιος τσιμπίσει είναι για κλωτσιές.Απο κομπλέ άτομο,έγινε μεγάλος πριξαρχίδας.
Τελικά τις ελάχιστες φορές που βρισκόμαστε πλέον έχει αποκλειστεί αυτή η συζήτηση.

Πάει και μια τριετία που ο ίδιος έχει πάει τα ταξιδάκια του βέβαια (πληρώνοντας κανονικά,ίσως με πιο ευνοικά πακέτα),έχει ρίξει το τρέξιμο της ζωής του,έχει καεί στα τηλέφωνα και στους καφέδες για να μιλάει και ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΦΡΑΓΚΟ.

Αυτά.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
aNTiFLaG
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: Παρ 25 Φεβ 2011, 15:33
Has thanked: 46 times
Been thanked: 52 times

Re: πυραμίδες, δυκτιακό μάρκετιγκ κ.α.

Δημοσίευση από aNTiFLaG » Πέμ 16 Ιουν 2016, 15:56

Ισχύει οτι την πατάνε και άνθρωποι οι οποιοι ειναι ξύπνιοι γενικά.
Ξέρω για την Lyoness που ειχε ερθει στην Ελλαδα πριν καποια χρονια.
Δεν μπηκα ποτε αλλα ενας ξαδερφος μου ειχε ασχοληθει.

Μετά απο 3χρόνια κατάφερε απλα να παρει τα λεφτα του πισω σιγα σιγα, αφου ειχε πρηξει τους παντες και ειχε καταντησει εμμονικός και εκνευριστικός για όλο τον κοινωνικό του περίγυρο.
Και μάλιστα ήταν από τους πρώτους που γράφτηκαν, δηλαδή ειχε potential.

Επειδη η κρίση μαστίζει και ολοι θελουμε να σκεφτομαστε αισιοδοξα και να κανουμε ονειρα, ειναι 2 φορες επικινδυνο.
Δε βγαινουν ετσι λεφτα παιδες, μακαρι να ταν τοσο ευκολο
We are the damned of all the world, with sadness in our hearts
the wounded of the wars, we've been hung out to dry

dunder
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Πέμ 19 Μάιος 2011, 14:57
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: πυραμίδες, δυκτιακό μάρκετιγκ κ.α.

Δημοσίευση από dunder » Παρ 17 Ιουν 2016, 15:09

phpBB [video]


:eme

Άβαταρ μέλους
MORBID 13
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2011, 14:09
Has thanked: 149 times
Been thanked: 80 times

Re: πυραμίδες, δυκτιακό μάρκετιγκ κ.α.

Δημοσίευση από MORBID 13 » Παρ 17 Ιουν 2016, 15:40

Με είχε τραβήξει και μένα μια πρώην μου. Ήταν Ιούνιος η Ιούλιος καλή ώρα και με παίρνει για καφέ. Ωπα λέω να κι ο τσός. Τελικά με τα πολλά μου αμολάει πως θα πάει σε ενα meeting κι αμα θέλω ας πάω κι εγώ να δω μήπως χεστώ στα φράγκα κλπ. Πάω και είναι σε μια καφετέρια στο Μπουρνάζι τίγκα σε φλωροέτσι και μουνάκια. Αρχίζει τη φλυαρία ένας πως ενώ δεν είχε στον ήλιο μοίρα ξαφνικά την έπεφτε σε πισίνες αράουντ δε γκλόμπ. Μου έχει πει και η άλλη λίγο πριν τι παίζει και μετά όπως τα πάν τα παιδιά. Έλα σκάστα τώρα και θα δείς μετά θάνατον. Τελικά δε γάμησα κιόλας και έχασα ένα βράδυ.
The truth is in your ghettos
In your jails
In your young love
Not in your courts, or your congress, or the old sit judge man on the young
What the hell do the old know about the
young?

forza_juve
Δημοσιεύσεις: 439
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 12:45
Has thanked: 110 times
Been thanked: 10 times

Re: πυραμίδες, δυκτιακό μάρκετιγκ κ.α.

Δημοσίευση από forza_juve » Παρ 17 Ιουν 2016, 19:16

εμενα και σε γνωστους μου τους ζαλισαν τα @@ κάτι εποπ για ταξιδια, στα λελε μας :lol: :lol: :lol:
- Και για πες ρε Στεφανάκη?

Άβαταρ μέλους
Irlandos 1
Δημοσιεύσεις: 6914
Εγγραφή: Δευ 26 Σεπ 2011, 15:20
Has thanked: 50 times
Been thanked: 94 times

Re: πυραμίδες, δυκτιακό μάρκετιγκ κ.α.

Δημοσίευση από Irlandos 1 » Παρ 17 Ιουν 2016, 19:30

malamadre3 έγραψε:Είχα παει πριν πολλα χρονια σ'ενα ξενοδοχείο για τη herbal life
σαουριδικός malamadre; :xartaeto

Άβαταρ μέλους
tyler3
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Κυρ 02 Δεκ 2012, 13:04

Re: πυραμίδες, δυκτιακό μάρκετιγκ κ.α.

Δημοσίευση από tyler3 » Παρ 17 Ιουν 2016, 20:31

phpBB [video]
dunder έγραψε:
phpBB [video]


:eme
ΑΡΗ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΤΑΛΑ ΤΗΣ ΓΗΣ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΜΕ ΟΣΟ ΚΑΝΕΙΣ

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 173 επισκέπτες