Radical Fans United

Κάρτα Φιλάθλου, Λευτεριά Στους Οπαδούς...
κανελλος
Δημοσιεύσεις: 3311
Εγγραφή: Πέμ 30 Δεκ 2010, 23:45
Has thanked: 254 times

Re: Radical Fans United

Δημοσίευση από κανελλος » Κυρ 15 Δεκ 2013, 04:47

εσύ καλά καλά δεν μπορείς να καταλάβεις τι λέω.....
Ζήτω το παγκόσμιο φοιτητοριάτο!!!

SoloScontri21

Re: Radical Fans United

Δημοσίευση από SoloScontri21 » Κυρ 15 Δεκ 2013, 04:59

Εγω μια χαρα καταλαβαινω..απλα εσυ πρεπει να διαλεξεις η φανατικος η ιδεολογος,και τα 2 μαζι δεν..φιλαθλος και αναρχικος/εθνικιστης μπορεις..οπαδος ομως οχι..ακομα και ο πιο χαζος μπορει να καταλαβει οτι αν τα συνδυαζεις αυτα φασκεις και αντιφασκεις...

κανελλος
Δημοσιεύσεις: 3311
Εγγραφή: Πέμ 30 Δεκ 2010, 23:45
Has thanked: 254 times

Re: Radical Fans United

Δημοσίευση από κανελλος » Κυρ 15 Δεκ 2013, 05:01

καληνυχτα
Ζήτω το παγκόσμιο φοιτητοριάτο!!!

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: Radical Fans United

Δημοσίευση από sadekg4 » Κυρ 15 Δεκ 2013, 12:44

ποιους βάζελους ρε κανέλο??για τις ιδεολογικές ξυλιές φενταγιν-πανθηρων δεν διάβασες??
φιλε εμενα μόδα μου φαινονται όλα αυτα με τα politica στην κερκίδα..ειναι κάτι που κυριαρχεί τα τελευταια χρόνια,τόσες γενιές έχουνε μεγαλώσει στην κερκίδα,χωρις αυτές τις ιστορίες..σε πολύ πιο αγνά κ πολύ πιο οπαδικά χρόνια απο τα σημερινά..
ύστερα δεν μου λέτε..ποτε θα κάτσουμε επιτελους να ασχοληθούμε σοβαρά με τα θέματα των μετακινήσεων,των απαγορεύσεων,των πουστικων σκηνικών,των λαμογιων,των σικέ ματς κτλ,συνολικά σαν ελληνική οπαδική σκηνη??σαν οπαδό,εμενα αυτα με καινε πρωτα απο όλα..σαν άνθρωπος γενικότερα,μπορώ να προβληματίζομαι κ να αντιδρώ εκεί που πρέπει κ θα έχει ουσία το πράμα..τα ναρκωτικά,η πορνεία,οι αυτοκτονίες κτλ είναι εξίσου σοβαρά κοινωνικά προβλήματα και αυτά μέσω του γηπέδου θα τα λύσω??
προσωπικά δεν έχω καμια ιδιαίτερη κάψα με τα πολιτικοκοινωνικά πανο..αφού έτσι νιώθει κ εκφράζεται η κερκίδα του καθενός ή ένα μερος της κερκίδας,έχει καλώς..το γελοιο στην υπόθεση όμως είναι αυτό το no politica αδιαφορία=συννενοχή,που πουλάτε..ντε κ καλά να συμβαδίσουμε με τα δικά σας πρότυπα δηλαδή??ή επειδη δεν γουστάρουμε τα politica στην κερκίδα,σημαίνει ότι είμαστε μια άβουλη μάζα στις ζωές μας??ή προβατάκια ο καθένας ξεχωριστά??
γνώμη μου..

υ.γ λάθος μου ή όχι,πολλές φορές νιώθω οτι κάποιες κινήσεις που γίνονται βασισμένες στην ιδεολογία,γίνονται για ποζέρικους σκοπούς..
όταν π.χ έχεις σκοπό να στείλεις τρόφιμα ή ρούχα κάπου,δεν είναι ανάγκη να βάζεις αυτοκόλλητα του συνδέσμου ή ταινίες πάνω στην κούτα..για να βγάλεις κ τις φώτο μετά..
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

kapoios
Δημοσιεύσεις: 782
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 18:22
Has thanked: 64 times
Been thanked: 12 times

Re: Radical Fans United

Δημοσίευση από kapoios » Κυρ 15 Δεκ 2013, 23:13

Otan o allos einai antifasistas kai paei se antifasistikes draseis kai einai mazi sto idio mplok me opadous allis omadas pou asxolountai..an aytos ekeini ti stigmi vlepei me miso mati aytous pou einai mazi tou epeidi einai alli omada h thelei na tous dioksei einai epikindynos kai epizimios gia to antifasistiko mplok giati o skopos einai allos???To kanei ayto h milaei gia allilegyh??

To idio atomo omos pou milaei gia allilegyh..sto ghpedo vlepei me miso mati tous synopadous tou me diaforetiki politiki ideologia??
Ekei yparxei allilegyh apenanti stous opadous tis idias tou omadas me tin diaforetiki politiki ideologia??An nai aytos toulaxiston einai mangas giati kserei na ksexorizei se poio xoro vrisketai kathe stigmi..an oxi ayto to atomo einai epikindyno gia ton opadiko xoro..opos tha htan antistoixa epikyndino gia ton politiko xoro pou einai proskeimmenos an asxoliontan me tis opadikes protimiseis tou kathenos sto politiko mplok pou anikei..

Opos kseftila einai episis otan eisai se enan politiko xoro kai prospatheis na peraseis opadiki propaganda se pitsirikades me skopo na tous kaneis dikous sou opadika..h ston opadiko xoro prospatheis na prosylitiseis pitsirikades pros sygkekrimeni politiki ideologia..

Ta idia akrivos pragmata isxyoun kai gia tous fasistes..

alxclsh10
Δημοσιεύσεις: 1298
Εγγραφή: Τετ 24 Νοέμ 2010, 22:14
Has thanked: 37 times
Been thanked: 42 times

Re: Radical Fans United

Δημοσίευση από alxclsh10 » Δευ 16 Δεκ 2013, 10:01

αν και ξερω οτι τσαμπα γραφω γιατι ορισμενοι απλα δεν θελετε να κατανοησετε... θα κανω μια προσπαθεια...

το να ειναι αντιρατσιστης δε σημαινει οτι εισαι αναρχικος, ουτε καν αριστερος, προσωπικα εχω παραδειγματα ανθρωπων νεοδημοκρατες που οχι απλα καταδικαζουν τον ρατσισμο στα λογια αλλα και στις πραξεις (μιλαω για πραξεις αλληλεγγυης οχι πεσιματα στα αυγα), επισης εχω συγγενη κκε του οποιου για ολα φταινε οι ρωσοποντιοι της γειτονιας του οι οποιοι ειναι καυκασιοι και δεν καταλαβαινουν και δεν ειναι ανθρωποι κτλ κτλ

αρα ο αντιρατσισμος δεν εχει καμμια σχεση με πολιτικη θεση. εχει αμεση σχεση με την κοινωνικη μορφωση του ατομου και τιποτε αλλο...

παμε παρακατω τωρα... επειδη δεν ξερω τι γινετε σε αλλες κερκιδες και για να μη πω καμμια μαλακια θα μιλησω για ηρακλη... κανεις δεν μπορει να διωξει κανεναν απο το γηπεδο κακα τα ψεμματα και ουτε πρεπει. αυτο ομως που πρεπει και γινεται σ' εμας ειναι οποιοσδηποτε "διαφορετικος" γουσταρει να ερθει στο πεταλο ειναι εγγυημενο οτι κανενας δεν θα τον στραβοκοιταει λογω χρωματος, καταγωγης κτλ. Επισης μπροστα του δεν θα υπαρχουν πανια τα οποια θα τον προσβαλουν ή θα τον μειωνουν...

οσον αφορα τωρα στις πορειες και την συνυπαρξη οπαδων διαφορων ομαδων αυτο ειναι κατι το οποιο γινοταν γινεται και θα γινεται...
και πρεπει να γινεται στη τελικη... και να θα στραβοκοιτιομαστε μεσα στις πορειες και ας παλευουμε εκεινη τη στιγμη για το ιδιο πραγμα και μπορει και να τις παιξουμε και μεταξυ μας μεσα στη πορεια και να τα γαμησουμε τη μανα και χιλιες δυο αλλες μαλακιες μπορει να κανουμε...
γιατι ειτε μας αρεσει ειτε οχι ειμαστε κι εμεις κομματι αυτης της μαλακισμενης κοινωνιας των ηλιθιων την οποια κατα τα αλλα κραζουμε

alxclsh10
Δημοσιεύσεις: 1298
Εγγραφή: Τετ 24 Νοέμ 2010, 22:14
Has thanked: 37 times
Been thanked: 42 times

Re: Radical Fans United

Δημοσίευση από alxclsh10 » Δευ 16 Δεκ 2013, 10:28

SoloScontri21 έγραψε:
Γαμώ και την Χ.Α ρε αεκολε από την στιγμή που μας έχουν βάλει στόχο θα γαμηθούν εκεί είμαστε αν θέλουν ας έρθουν...Αλλά μην ξεχνάς ότι και κκεοδυριζαίοι μας πήγαν κόντρα μη θέλοντας να ξαναχτιστεί ο ναός μας...Μην κλείνετε τα μάτια όπου θέλετε...ΔΕΞΙΟΙ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΤΟΝ ΜΠΟΥΛΟ!Απλά και όμορφα...Σε 3 γράμματα χώρεσε όλη η ζωή μας!ΤΕΛΟΣ!
ρε φιλε μου ειναι το ιδιο ενα κομμα να λεει για τους χ,ψ λογους οτι διαφωνει με μια αποφαση οπως πχ η ανεγερση ενος γηπεδου
και το ιδιο να σε στοχοποιει σε χαρτες????

δηλαδη ειναι το ιδιο να σου κοβει το υπουργειο μια εκδρομη για τους χ,ψ λογους και το ιδιο να ερχονται ψηφοφοροι καποιου κομματος να στην πεφτουν σε μια εκδρομη???

(σε εσας μπορει να μην εγινε σε εμας εγινε στον κορυδαλλο)

ας μαθουμε επιτελους οτι δεν μπορουμε να συγκρινουμε συνεχως ανομοια πραγματα!!!!!!


και τελος ας παψουμε να κρυβομαστε πισω απο το σαχτυλο μας...
το νο πολιτικα στην ελλαδα το εχουν υιοθετησει αποκλειστικα οι φασιστες γιατι πολυ απλα δεν τους παιρνει ΑΚΟΜΑ
οταν θα νιωσουν αρκετα δυνατοι στην οποιαδηποτε κερκιδα τοτε να δειτε τι ωραια που το νο πολιτικα γινεται το μπουλο σκατοαλβανε, το μπουλο απλυτε κτλ....

υγ: κανελλο κρατα γερα...

κανελλος
Δημοσιεύσεις: 3311
Εγγραφή: Πέμ 30 Δεκ 2010, 23:45
Has thanked: 254 times

Re: Radical Fans United

Δημοσίευση από κανελλος » Δευ 16 Δεκ 2013, 10:41

ήταν να απαντήσω χθες στον οφιτζη αλλα γυρισαμε λιγο χαλια απο το γηπεδο :lol:
και τωρα φευγω για μαθημα....


υ.γ. τελικα ολοι φοβάστε την ταμπελα.... οχι οτι δεν ειστε με την μια ή την αλλη μεριά.
Ζήτω το παγκόσμιο φοιτητοριάτο!!!

SoloScontri21

Re: Radical Fans United

Δημοσίευση από SoloScontri21 » Δευ 16 Δεκ 2013, 14:22

alxclsh10 έγραψε:
SoloScontri21 έγραψε:
Γαμώ και την Χ.Α ρε αεκολε από την στιγμή που μας έχουν βάλει στόχο θα γαμηθούν εκεί είμαστε αν θέλουν ας έρθουν...Αλλά μην ξεχνάς ότι και κκεοδυριζαίοι μας πήγαν κόντρα μη θέλοντας να ξαναχτιστεί ο ναός μας...Μην κλείνετε τα μάτια όπου θέλετε...ΔΕΞΙΟΙ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΤΟΝ ΜΠΟΥΛΟ!Απλά και όμορφα...Σε 3 γράμματα χώρεσε όλη η ζωή μας!ΤΕΛΟΣ!
ρε φιλε μου ειναι το ιδιο ενα κομμα να λεει για τους χ,ψ λογους οτι διαφωνει με μια αποφαση οπως πχ η ανεγερση ενος γηπεδου
και το ιδιο να σε στοχοποιει σε χαρτες????

δηλαδη ειναι το ιδιο να σου κοβει το υπουργειο μια εκδρομη για τους χ,ψ λογους και το ιδιο να ερχονται ψηφοφοροι καποιου κομματος να στην πεφτουν σε μια εκδρομη???

(σε εσας μπορει να μην εγινε σε εμας εγινε στον κορυδαλλο)

ας μαθουμε επιτελους οτι δεν μπορουμε να συγκρινουμε συνεχως ανομοια πραγματα!!!!!!


και τελος ας παψουμε να κρυβομαστε πισω απο το σαχτυλο μας...
το νο πολιτικα στην ελλαδα το εχουν υιοθετησει αποκλειστικα οι φασιστες γιατι πολυ απλα δεν τους παιρνει ΑΚΟΜΑ
οταν θα νιωσουν αρκετα δυνατοι στην οποιαδηποτε κερκιδα τοτε να δειτε τι ωραια που το νο πολιτικα γινεται το μπουλο σκατοαλβανε, το μπουλο απλυτε κτλ....

υγ: κανελλο κρατα γερα...
Ρε φίλε και επειδή δηλαδή θα τύχει να τσακωθώ π.χ με τους φασίστες θα γίνω ταυτόχρονα και αναρχικός ή ό,τι άλλο;;Εγώ δεν το βλέπω έτσι ρε μάγκα μου την πέσανε έγινε ως εκεί...Ή μήπως να αρχίσουμε να λέμε ενωμένοι οπαδοί εφιάλτης του συστήματος και πούτσες μπλε;;;με ποιους ρε με αυτούς που έχουν σφάξει αδέρφια μου θα ενωθώ;;που τους έχουν κάνει πουστιές αισχρές κτλπ;;Δεν νομίζω μάγκες...Δεν είναι έτσι!

Υ.Γ:Πιο πολύ θα το εκτιμήσω να έρθει ο άλλος να παίξω μπουνιές μαζί του παρά να με πολεμήσει ο άλλος μέσω του κράτους ώστε να μην ξαναγίνει η ΑΕΚ αυτό που ήταν!Οπότε για μένα είναι χειρότερο αυτό που κάνανε οι κκεδοσυριζαίοι...Και σκέψου πόσο μεγάλο μερίδιο οπαδών έχουμε που τους στηρίζει,θα έπρεπε να ντρέπονται!

κανελλος έγραψε:υ.γ. τελικα ολοι φοβάστε την ταμπελα.... οχι οτι δεν ειστε με την μια ή την αλλη μεριά.
Σόνυ και ντε τσουβάλιασμα ε;δεν είσαι μαζί μας είσαι με τους άλλους..Ωραία λογική για αντιφασίστα.. :etsi

alxclsh10
Δημοσιεύσεις: 1298
Εγγραφή: Τετ 24 Νοέμ 2010, 22:14
Has thanked: 37 times
Been thanked: 42 times

Re: Radical Fans United

Δημοσίευση από alxclsh10 » Δευ 16 Δεκ 2013, 14:44

μα εγω δεν σου ειπα επειδη στη πεφτουν τα αυγα να γινεις αναρχικος κομμουνιστης ή οτιδηποτε αλλο...
εγω σου ειπα να μη συγκρινεις ανομοια πραγματα δηλαδη οτι η χα στοχοποιει ενα κλαμπ σου και οτι ο συριζα και το κκε ή ο οποιοσδηποτε τελος παντων φερνουν αντιρησεις στο να φτιαχτει το γηπεδο σας...

η ζυγαρια για τον καθενα γερνει αλλιως αδερφε

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 61 επισκέπτες