Ντοκιμαντέρ/Αφιερώματα/Άρθρα περί οπαδισμού

Κάρτα Φιλάθλου, Λευτεριά Στους Οπαδούς...
snas
Δημοσιεύσεις: 7127
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 23:38
Has thanked: 53 times
Been thanked: 8 times

Re: Ντοκιμαντέρ/Αφιερώματα/Άρθρα περί οπαδισμού

Δημοσίευση από snas » Πέμ 01 Νοέμ 2012, 16:32

phpBB [video]

skotia

phpBB [video]

servia

phpBB [video]

ollandia

snas
Δημοσιεύσεις: 7127
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 23:38
Has thanked: 53 times
Been thanked: 8 times

Re: Ντοκιμαντέρ/Αφιερώματα/Άρθρα περί οπαδισμού

Δημοσίευση από snas » Πέμ 01 Νοέμ 2012, 16:35

phpBB [video]

tourkia

phpBB [video]

rossia

phpBB [video]

polonia

snas
Δημοσιεύσεις: 7127
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 23:38
Has thanked: 53 times
Been thanked: 8 times

Re: Ντοκιμαντέρ/Αφιερώματα/Άρθρα περί οπαδισμού

Δημοσίευση από snas » Πέμ 01 Νοέμ 2012, 16:37

phpBB [video]

argentini

phpBB [video]

vrazilia

phpBB [video]

agglia

addiction13

Re: Ντοκιμαντέρ/Αφιερώματα/Άρθρα περί οπαδισμού

Δημοσίευση από addiction13 » Πέμ 21 Φεβ 2013, 13:24

Το γήπεδο είναι οι μυρωδιές από τα βαρελάκια και τα καπνογόνα, οι καντίνες με τα βρώμικα, τα λερωμένα καθίσματα που θα πατήσεις πάνω τους με τα φιλαράκια σου και θα σου κλείσει ο λαιμός, είναι εκείνες οι μπύρες που ήταν μισοπαγωμένες και βρώμαγαν γιατί ήταν σε πλαστικά ψυγεία με φελιζόλ και πάγο, είναι τα γκολ που πέρασαν καμιά δεκαριά χρόνια και ακόμη τα συζητάς με τη παρέα κι ας έκοψαν πολλοί πια να πηγαίνουν, είναι οι σημαίες που σου έκρυβαν το παιχνίδι και τρελαινόσουν ακόμη πιο πολύ και χοροπήδαγες μανιασμένα, γήπεδο είναι ακόμα αυτή η αναθεματισμένη ατάκα από τους δικούς σου ''θα σου δώσει η ομάδα σου να φάς'' και τι να εξηγήσεις εκεί, όχι δεν θα μου δώσει και δεν θέλω να μου δώσει, άλλωστε αυτά που μου δίνει όχι μόνο η ομάδα αλλά και η ενασχόληση μου δεν θα με χορτάσουν αλλά θα με γεμίσουν, θα έχω κάτι να θυμάμαι όταν είμαι στη δουλειά, σε κάποιο νοσοκομείο, όταν οι άλλοι θα μιλάνε για club και χαζογκόμενες εσύ θα ξέρεις πως είσαι διαφορετικός.
Άλλωστε κάποτε δεν ήταν μόδα και δεν έρχονταν διάφοροι κομήτες με φανταχτερή συνοδεία για να να δείξουν πως ασχολούνται και συμμετέχουν σε κάτι που μέχρι πρότινος το θεωρούσαν ως ένα ανόητο λαϊκό άθλημα που απλά αποχαύνωνε τις μάζες, αλλά τώρα που τα πράγματα ζόρισαν ζητάνε από τους οπαδούς να βγάλουν πανιά για την κατάσταση στη χώρα.
Θα ξέρεις πως πέρασες από μερικά σπασμένα καρεκλάκια, από μερικά επαρχιακά κρύα γήπεδα, από καυτές έδρες που οι αντίπαλοι ήθελαν να σε φάνε ζωντανό και οι μόνοι που είχες ήταν οι φίλου σου και παντοτινοί σύντροφοι σε γήπεδα και κερκίδες, είναι αυτό το τσαφ που κάνει το καπνογόνο 2 δευτερόλεπτα μέχρι να ανάψει, είναι η πλατεία απέναντι από το γήπεδο που παίζατε μπάλα μέχρι να αρχίσει το παιχνίδι, όταν ακόμη το ποδόσφαιρο παιζόταν Κυριακές μεσημέρια και όχι ότι ώρα βόλευε το κάθε κανάλι που πια είναι ρυθμιστής των πάντων...


Πες μου απ' την αρχή τι είναι Κυριακή

Τι σημαίνει γήπεδο
Κι αν η μπάλα είναι γιορτή
http://www.football-blabla.gr/2013/02/blog-post_18.html

Άβαταρ μέλους
lostre7
Δημοσιεύσεις: 877
Εγγραφή: Τετ 16 Νοέμ 2011, 04:03
Has thanked: 11 times

Re: Ντοκιμαντέρ/Αφιερώματα/Άρθρα περί οπαδισμού

Δημοσίευση από lostre7 » Παρ 22 Φεβ 2013, 01:47

volos13hools έγραψε:Το γήπεδο είναι οι μυρωδιές από τα βαρελάκια και τα καπνογόνα, οι καντίνες με τα βρώμικα, τα λερωμένα καθίσματα που θα πατήσεις πάνω τους με τα φιλαράκια σου και θα σου κλείσει ο λαιμός, είναι εκείνες οι μπύρες που ήταν μισοπαγωμένες και βρώμαγαν γιατί ήταν σε πλαστικά ψυγεία με φελιζόλ και πάγο, είναι τα γκολ που πέρασαν καμιά δεκαριά χρόνια και ακόμη τα συζητάς με τη παρέα κι ας έκοψαν πολλοί πια να πηγαίνουν, είναι οι σημαίες που σου έκρυβαν το παιχνίδι και τρελαινόσουν ακόμη πιο πολύ και χοροπήδαγες μανιασμένα, γήπεδο είναι ακόμα αυτή η αναθεματισμένη ατάκα από τους δικούς σου ''θα σου δώσει η ομάδα σου να φάς'' και τι να εξηγήσεις εκεί, όχι δεν θα μου δώσει και δεν θέλω να μου δώσει, άλλωστε αυτά που μου δίνει όχι μόνο η ομάδα αλλά και η ενασχόληση μου δεν θα με χορτάσουν αλλά θα με γεμίσουν, θα έχω κάτι να θυμάμαι όταν είμαι στη δουλειά, σε κάποιο νοσοκομείο, όταν οι άλλοι θα μιλάνε για club και χαζογκόμενες εσύ θα ξέρεις πως είσαι διαφορετικός.
Άλλωστε κάποτε δεν ήταν μόδα και δεν έρχονταν διάφοροι κομήτες με φανταχτερή συνοδεία για να να δείξουν πως ασχολούνται και συμμετέχουν σε κάτι που μέχρι πρότινος το θεωρούσαν ως ένα ανόητο λαϊκό άθλημα που απλά αποχαύνωνε τις μάζες, αλλά τώρα που τα πράγματα ζόρισαν ζητάνε από τους οπαδούς να βγάλουν πανιά για την κατάσταση στη χώρα.
Θα ξέρεις πως πέρασες από μερικά σπασμένα καρεκλάκια, από μερικά επαρχιακά κρύα γήπεδα, από καυτές έδρες που οι αντίπαλοι ήθελαν να σε φάνε ζωντανό και οι μόνοι που είχες ήταν οι φίλου σου και παντοτινοί σύντροφοι σε γήπεδα και κερκίδες, είναι αυτό το τσαφ που κάνει το καπνογόνο 2 δευτερόλεπτα μέχρι να ανάψει, είναι η πλατεία απέναντι από το γήπεδο που παίζατε μπάλα μέχρι να αρχίσει το παιχνίδι, όταν ακόμη το ποδόσφαιρο παιζόταν Κυριακές μεσημέρια και όχι ότι ώρα βόλευε το κάθε κανάλι που πια είναι ρυθμιστής των πάντων...


Πες μου απ' την αρχή τι είναι Κυριακή

Τι σημαίνει γήπεδο
Κι αν η μπάλα είναι γιορτή
http://www.football-blabla.gr/2013/02/blog-post_18.html
gamise to keimeno..
alla den "metraei" giati den leei gia skinika, tsakomous kai maxairia... :malakia
Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Messaris
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ 09 Μάιος 2011, 03:10
Has thanked: 70 times

Re: Ντοκιμαντέρ/Αφιερώματα/Άρθρα περί οπαδισμού

Δημοσίευση από Messaris » Παρ 22 Φεβ 2013, 08:10

http://www.elotrofutbol.com.ar/EL_OTRO_ ... UTBOL.html

Ενδιαφέρον αλλά δύσκολα για να έρθουν ελλάδα.

snas
Δημοσιεύσεις: 7127
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 23:38
Has thanked: 53 times
Been thanked: 8 times

Re: Ντοκιμαντέρ/Αφιερώματα/Άρθρα περί οπαδισμού

Δημοσίευση από snas » Δευ 18 Μαρ 2013, 20:23

phpBB [video]

drughi - juventus

Άβαταρ μέλους
lostre7
Δημοσιεύσεις: 877
Εγγραφή: Τετ 16 Νοέμ 2011, 04:03
Has thanked: 11 times

Re: Ντοκιμαντέρ/Αφιερώματα/Άρθρα περί οπαδισμού

Δημοσίευση από lostre7 » Τρί 02 Απρ 2013, 17:01

phpBB [video]
Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
TZI -1- ACAB
Δημοσιεύσεις: 636
Εγγραφή: Τετ 18 Ιούλ 2012, 02:41

Re: Ντοκιμαντέρ/Αφιερώματα/Άρθρα περί οπαδισμού

Δημοσίευση από TZI -1- ACAB » Πέμ 09 Μάιος 2013, 17:51

phpBB [video]
Οlympiakos Volou Hooligans

Άβαταρ μέλους
Irlandos 1
Δημοσιεύσεις: 6914
Εγγραφή: Δευ 26 Σεπ 2011, 15:20
Has thanked: 50 times
Been thanked: 94 times

Re: Ντοκιμαντέρ/Αφιερώματα/Άρθρα περί οπαδισμού

Δημοσίευση από Irlandos 1 » Δευ 03 Ιουν 2013, 06:36

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 78 επισκέπτες