ΔΙΑΦΟΡΕΣ(ό,τι να 'ναι)(σχόλια επιτρέπονται)

Τατουάζ οπαδικά, γκράφιτι, σύνδεσμοι, αυτοκόλλητα, making of...
Άβαταρ μέλους
OverdoseChania
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Κυρ 23 Ιουν 2013, 16:25

Re: ΔΙΑΦΟΡΕΣ(ό,τι να 'ναι)(σχόλια επιτρέπονται)

Δημοσίευση από OverdoseChania » Παρ 06 Φεβ 2015, 17:41

effenberg7 έγραψε:
OverdoseChania έγραψε:
effenberg7 έγραψε:ειναι το κομπλεξ που κουβαλαμε και οι 2 πλευρες πλεον και το μισος για τον αντιπαλο καλυπτει την αγαπη για την ομαδα...
Σε άτομα που βρίζουν και δεν σέβονται νεκρούς(και γενικά είναι ότι πιο σιχαμερό υπάρχει μέσα σε αυτή την "κοινωνία") είναι υποχρέωση μας να θέλουμε ότι χειρότερο σε οτιδήποτε αγαπάνε(ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ)..Αφού το λέει η ψυχή από μόνη της δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς,αυθόρμητο είναι το πράγμα.. :etsi
Κοιταξε να δεις πως εχουν τα πραγματα στο δικο μου το μυαλο...οταν ημασταν πιτσιρικια γιναμε Ολυμπιακοι (τουλαχιστον η δικη μου γενια) ,οσο κι αν φαινεται παραξενο στους αλλοθρησκους,για την ιδεα που πρεσβευει το σημα του Ολυμπιακου και η ιδρυση του καθως και τα χρωματα της ομαδας...επισης εγω προσωπικα γουσταρα πολυ που μου ελεγε ο πατερας μου γιατι μας φωναζουν γαυρους και γιατι τους αλλους βαζελες χανουμια κλπ....γουσταρα που εβλεπα μια 7 να μαχεται οπου και να πηγαινει και επισης γουσταρα που ολοι την αντιμετωπιζαν σαν αιωνιο εχθρο...οχι για κλεμμενα πρωταθληματα ,παραγκες,σφυριχτρες αλλα επειδη ηταν δυνατη και καποτε ο νουμερο 1 αντιπαλος για ολους....αυτο το πραγμα μου προκαλουσε μια εκσταση ρε παιδι μου...γουσταρα παιχτες να ματωνουν για την φανελα και γουσταρα παιχτες να ταυτιζονται με τον κοσμο του Ολυμπιακου..οπως και να εχει γενικα τοτε γινομασταν Ολυμπιακοι και γουσταραμε Ολυμπιακο...φωναζαμε για Ολυμπιακο,προσπαθουσαμε να αγοραζουμε Ολυμπιακο(καπελα,εμφανισεις,κασκολ κλπ) και οχι Μιλαν Λιβερπουλ Τσελσι Ρεαλ Μπαρτσελονα κλπ....ολα πλεον φανταζουν τοσο μακρινα που τα λες σε καποιο νεο παιδι και σε κοιταζει οπως κοιτουσα τον συγχωρεμενο τον παππου μου που μου ελεγε ιστοριες απο τον πολεμο ...δεν ξερω την ηλικια σου αλλα αν εισαι 30+ τι γουσταρεις περισσοτερο???τις κραυγες που βγαζαμε καποτε και τα πνευμονια μας για Ολυμπιακο η τα κακογουστα αντισηνθηματα για βαζελο Παοκ Αεκ Αρη κλπ???την υπερηφανεια που ειχαμε τοτε σαν Ολυμπιακοι η το κομπλεξ που βγαινει τωρα στην κερκιδα ????οτι και να μισεις οοσ και να μισεις κατι δεν πρεπει να υπερβαινει την αγαπη που νοιωθεις για τον Ολυμπιακο...διαφορετικα αυτη η αγαπη καλυπτεται και χανεται με το περασμα των χρονων και δυστυχως μενει μονο μισος που διαμορφωνεται σε κομπλεξ...

Συμφωνώ σε όλα..Πάνω από όλα μπαίνει ο δαφνωστεφανομένος και από εκεί και πέρα τα άλλα σε δεύτερη μοίρα..Αυτό που τώρα πια έχουμε φτάσει σε σημείο να βρίζουμε περισσότερο τους άλλους παρά να στηρίξουμε την πλευρά μας,για να το πούμε απλά απλά,είναι τραγικό..Το μίσος για εμένα είναι καλό,τουλάχιστον από την μεριά που το βλέπω εγώ(και ΕΥΤΥΧΩΣ και πολλοί της πλευράς μου το αισθάνονται και είναι της ίδιας λογικής),δεν πρέπει να ξεχνάμε τον λόγο που είμαστε μέσα στο γήπεδο(έχει χαθεί ο πραγματικός λόγος,που είναι η ουσιαστική στήριξη της ομάδας,για να τις δώσεις φτερά προς την επιτυχία) όμως στο μετά(του γηπέδου) δεν πρέπει να ξεχνάμε τι λένε,κάνουν κτλπ κάποια αποβράσματα..Άρα όποιος βλέπει ακούει και ξέρει τι είναι αυτοί,τότε προφανώς θες μόνο το κακό τους..Μην μπούμε στην διαδικασία να το αναλύσουμε παραπάνω γιατί θα χαθεί η μπάλα και εξάλλου εγώ από την μεριά μου πολύ ασχολήθηκα(με το να γράφω) για έναν εμετό της χώρας.. :etsi
We hear ,your fear...


eastender
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Παρ 26 Νοέμ 2010, 10:40
Has thanked: 21 times
Been thanked: 62 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΕΣ(ό,τι να 'ναι)(σχόλια επιτρέπονται)

Δημοσίευση από eastender » Παρ 06 Φεβ 2015, 22:03

effenberg7 έγραψε:
OverdoseChania έγραψε:
effenberg7 έγραψε:ειναι το κομπλεξ που κουβαλαμε και οι 2 πλευρες πλεον και το μισος για τον αντιπαλο καλυπτει την αγαπη για την ομαδα...
Σε άτομα που βρίζουν και δεν σέβονται νεκρούς(και γενικά είναι ότι πιο σιχαμερό υπάρχει μέσα σε αυτή την "κοινωνία") είναι υποχρέωση μας να θέλουμε ότι χειρότερο σε οτιδήποτε αγαπάνε(ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ)..Αφού το λέει η ψυχή από μόνη της δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς,αυθόρμητο είναι το πράγμα.. :etsi
Κοιταξε να δεις πως εχουν τα πραγματα στο δικο μου το μυαλο...οταν ημασταν πιτσιρικια γιναμε Ολυμπιακοι (τουλαχιστον η δικη μου γενια) ,οσο κι αν φαινεται παραξενο στους αλλοθρησκους,για την ιδεα που πρεσβευει το σημα του Ολυμπιακου και η ιδρυση του καθως και τα χρωματα της ομαδας...επισης εγω προσωπικα γουσταρα πολυ που μου ελεγε ο πατερας μου γιατι μας φωναζουν γαυρους και γιατι τους αλλους βαζελες χανουμια κλπ....γουσταρα που εβλεπα μια 7 να μαχεται οπου και να πηγαινει και επισης γουσταρα που ολοι την αντιμετωπιζαν σαν αιωνιο εχθρο...οχι για κλεμμενα πρωταθληματα ,παραγκες,σφυριχτρες αλλα επειδη ηταν δυνατη και καποτε ο νουμερο 1 αντιπαλος για ολους....αυτο το πραγμα μου προκαλουσε μια εκσταση ρε παιδι μου...γουσταρα παιχτες να ματωνουν για την φανελα και γουσταρα παιχτες να ταυτιζονται με τον κοσμο του Ολυμπιακου..οπως και να εχει γενικα τοτε γινομασταν Ολυμπιακοι και γουσταραμε Ολυμπιακο...φωναζαμε για Ολυμπιακο,προσπαθουσαμε να αγοραζουμε Ολυμπιακο(καπελα,εμφανισεις,κασκολ κλπ) και οχι Μιλαν Λιβερπουλ Τσελσι Ρεαλ Μπαρτσελονα κλπ....ολα πλεον φανταζουν τοσο μακρινα που τα λες σε καποιο νεο παιδι και σε κοιταζει οπως κοιτουσα τον συγχωρεμενο τον παππου μου που μου ελεγε ιστοριες απο τον πολεμο ...δεν ξερω την ηλικια σου αλλα αν εισαι 30+ τι γουσταρεις περισσοτερο???τις κραυγες που βγαζαμε καποτε και τα πνευμονια μας για Ολυμπιακο η τα κακογουστα αντισηνθηματα για βαζελο Παοκ Αεκ Αρη κλπ???την υπερηφανεια που ειχαμε τοτε σαν Ολυμπιακοι η το κομπλεξ που βγαινει τωρα στην κερκιδα ????οτι και να μισεις οοσ και να μισεις κατι δεν πρεπει να υπερβαινει την αγαπη που νοιωθεις για τον Ολυμπιακο...διαφορετικα αυτη η αγαπη καλυπτεται και χανεται με το περασμα των χρονων και δυστυχως μενει μονο μισος που διαμορφωνεται σε κομπλεξ...
ρε εφε...χωρις να διαφωνω με αυτα που λες , μιλας για μαι εποχη που δεν γινεται να ξαναερθει ποτε...Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ κατα κυριο λογο απο τα μεσα των 90ς ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΟΣ απο το 2000 και μετα καθιστουν αυτη την περιοδο πλεον απαγορευτικη

δεν μπορει να ξαναερθει η εποχη με ολα τα ματς Κυριακη στις 3....με το τικετακι στις 500 δραχμες...με αγωνες ευρωπαικους μονο εναν καθε εβδομαδα και απο τα προημιτελικα και μετα για ξενες ομαδες...

το παιδι πλεον μεγαλωνει με μεσι ροναλντο , ιμπρα και ρουνευ.....εμεις βλεπαμε επικες μονομαχιες χατζηαθανασιου με παχατουριδη και νομιζαμε οτι βλεπαμε τελικο μουντιαλ

υγ. προσφατα εκει που καθομουν ειδα σε ενα ματσακι ειδα εναν γερακο πανω απο 70 που εβλεπε το ματσακι και ειχε τραντζιστορακι (αυτα τα τουβλακια που πιαναν ολο το χερι)στο αυτι...τι ωρα εικονα.....θυμηθηκα εποχες που εμπαινε γκολ στη δραμα και μαζευονταν ολες οι γυρω καρεκλες στο τραντζιστορακι που κραταγε ο γερακος να ακουσουν ποιος εβαλε το γκολ...τωρα πας 3g και μπαινεις μπετ365 να δεις το σκορ στο πρωταθλημα βενεζουελας....

ακομα και οι προπατζηδες παλια ειχαν τη φαση τους....ανθρωπακια οι πιο πολλοι και με μια αθωοτητα...που βαζανε φωτογραφιες απο ξενα περιοδικα στους τοιχους για να δειξουν ψαγμενα....τωρα ειναι ολα μπλε με τον κλοουν σε καθε τοιχο με δεκαδες οθονες να δειχνουν ενα σωροο ασχετα παιχνιδια και οι οπαπηδες να εχουν και υφακι λες και σου κανουν και χαρη

bullis
Δημοσιεύσεις: 2460
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 09:40
Has thanked: 217 times
Been thanked: 112 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΕΣ(ό,τι να 'ναι)(σχόλια επιτρέπονται)

Δημοσίευση από bullis » Παρ 06 Φεβ 2015, 22:33

υγ. προσφατα εκει που καθομουν ειδα σε ενα ματσακι ειδα εναν γερακο πανω απο 70 που εβλεπε το ματσακι και ειχε τραντζιστορακι (αυτα τα τουβλακια που πιαναν ολο το χερι)στο αυτι...τι ωρα εικονα.....θυμηθηκα εποχες που εμπαινε γκολ στη δραμα και μαζευονταν ολες οι γυρω καρεκλες στο τραντζιστορακι που κραταγε ο γερακος να ακουσουν ποιος εβαλε το γκολ...τωρα πας 3g και μπαινεις μπετ365 να δεις το σκορ στο πρωταθλημα βενεζουελας....
ωραίος ρε φίλος, τον είχα ξεχάσει, κλασσική φιγούρα γηπέδου που μίλαγε με 50 άτομα σε κάθε μάτς. Πόσο είναι το τάδε, ποιός το βαλε κλπ Και τον είχες και στο νου σου συνέχεια να πιάσεις σχόλια δικά του να τα ακούσεις πρώτος και να βγάλεις τη βρώμα, πχ πέναλτι στο καυταντζόγλειο :lol:

ειδικά σε τελευταίες αγωνιστικές λες και ήταν ο ρόιτερς ο ίδιος, ζαλάδα όλοι πάνω του που πιο πολύ απ' όλους τη γούσταρε αυτός, ο έχω την πληροφορία κι έτσι :lol:
Γιατί και πώς;

panwkatw7
Δημοσιεύσεις: 1610
Εγγραφή: Τετ 23 Μαρ 2011, 18:31
Has thanked: 34 times
Been thanked: 195 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΕΣ(ό,τι να 'ναι)(σχόλια επιτρέπονται)

Δημοσίευση από panwkatw7 » Παρ 06 Φεβ 2015, 23:04

καθρεφτης της κοινωνιας ειναι το γηπεδο

δυστυχως δεν μπορουμε να παμε εμπρος πισω που λεει και ο ποποτας

Άβαταρ μέλους
effenberg7
Δημοσιεύσεις: 2236
Εγγραφή: Τρί 23 Νοέμ 2010, 00:36
Has thanked: 12 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΕΣ(ό,τι να 'ναι)(σχόλια επιτρέπονται)

Δημοσίευση από effenberg7 » Σάβ 07 Φεβ 2015, 04:04

eastender έγραψε:
effenberg7 έγραψε:
OverdoseChania έγραψε:
effenberg7 έγραψε:ειναι το κομπλεξ που κουβαλαμε και οι 2 πλευρες πλεον και το μισος για τον αντιπαλο καλυπτει την αγαπη για την ομαδα...
Σε άτομα που βρίζουν και δεν σέβονται νεκρούς(και γενικά είναι ότι πιο σιχαμερό υπάρχει μέσα σε αυτή την "κοινωνία") είναι υποχρέωση μας να θέλουμε ότι χειρότερο σε οτιδήποτε αγαπάνε(ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ)..Αφού το λέει η ψυχή από μόνη της δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς,αυθόρμητο είναι το πράγμα.. :etsi
Κοιταξε να δεις πως εχουν τα πραγματα στο δικο μου το μυαλο...οταν ημασταν πιτσιρικια γιναμε Ολυμπιακοι (τουλαχιστον η δικη μου γενια) ,οσο κι αν φαινεται παραξενο στους αλλοθρησκους,για την ιδεα που πρεσβευει το σημα του Ολυμπιακου και η ιδρυση του καθως και τα χρωματα της ομαδας...επισης εγω προσωπικα γουσταρα πολυ που μου ελεγε ο πατερας μου γιατι μας φωναζουν γαυρους και γιατι τους αλλους βαζελες χανουμια κλπ....γουσταρα που εβλεπα μια 7 να μαχεται οπου και να πηγαινει και επισης γουσταρα που ολοι την αντιμετωπιζαν σαν αιωνιο εχθρο...οχι για κλεμμενα πρωταθληματα ,παραγκες,σφυριχτρες αλλα επειδη ηταν δυνατη και καποτε ο νουμερο 1 αντιπαλος για ολους....αυτο το πραγμα μου προκαλουσε μια εκσταση ρε παιδι μου...γουσταρα παιχτες να ματωνουν για την φανελα και γουσταρα παιχτες να ταυτιζονται με τον κοσμο του Ολυμπιακου..οπως και να εχει γενικα τοτε γινομασταν Ολυμπιακοι και γουσταραμε Ολυμπιακο...φωναζαμε για Ολυμπιακο,προσπαθουσαμε να αγοραζουμε Ολυμπιακο(καπελα,εμφανισεις,κασκολ κλπ) και οχι Μιλαν Λιβερπουλ Τσελσι Ρεαλ Μπαρτσελονα κλπ....ολα πλεον φανταζουν τοσο μακρινα που τα λες σε καποιο νεο παιδι και σε κοιταζει οπως κοιτουσα τον συγχωρεμενο τον παππου μου που μου ελεγε ιστοριες απο τον πολεμο ...δεν ξερω την ηλικια σου αλλα αν εισαι 30+ τι γουσταρεις περισσοτερο???τις κραυγες που βγαζαμε καποτε και τα πνευμονια μας για Ολυμπιακο η τα κακογουστα αντισηνθηματα για βαζελο Παοκ Αεκ Αρη κλπ???την υπερηφανεια που ειχαμε τοτε σαν Ολυμπιακοι η το κομπλεξ που βγαινει τωρα στην κερκιδα ????οτι και να μισεις οοσ και να μισεις κατι δεν πρεπει να υπερβαινει την αγαπη που νοιωθεις για τον Ολυμπιακο...διαφορετικα αυτη η αγαπη καλυπτεται και χανεται με το περασμα των χρονων και δυστυχως μενει μονο μισος που διαμορφωνεται σε κομπλεξ...
ρε εφε...χωρις να διαφωνω με αυτα που λες , μιλας για μαι εποχη που δεν γινεται να ξαναερθει ποτε...Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ κατα κυριο λογο απο τα μεσα των 90ς ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΟΣ απο το 2000 και μετα καθιστουν αυτη την περιοδο πλεον απαγορευτικη

δεν μπορει να ξαναερθει η εποχη με ολα τα ματς Κυριακη στις 3....με το τικετακι στις 500 δραχμες...με αγωνες ευρωπαικους μονο εναν καθε εβδομαδα και απο τα προημιτελικα και μετα για ξενες ομαδες...

το παιδι πλεον μεγαλωνει με μεσι ροναλντο , ιμπρα και ρουνευ.....εμεις βλεπαμε επικες μονομαχιες χατζηαθανασιου με παχατουριδη και νομιζαμε οτι βλεπαμε τελικο μουντιαλ

υγ. προσφατα εκει που καθομουν ειδα σε ενα ματσακι ειδα εναν γερακο πανω απο 70 που εβλεπε το ματσακι και ειχε τραντζιστορακι (αυτα τα τουβλακια που πιαναν ολο το χερι)στο αυτι...τι ωρα εικονα.....θυμηθηκα εποχες που εμπαινε γκολ στη δραμα και μαζευονταν ολες οι γυρω καρεκλες στο τραντζιστορακι που κραταγε ο γερακος να ακουσουν ποιος εβαλε το γκολ...τωρα πας 3g και μπαινεις μπετ365 να δεις το σκορ στο πρωταθλημα βενεζουελας....

ακομα και οι προπατζηδες παλια ειχαν τη φαση τους....ανθρωπακια οι πιο πολλοι και με μια αθωοτητα...που βαζανε φωτογραφιες απο ξενα περιοδικα στους τοιχους για να δειξουν ψαγμενα....τωρα ειναι ολα μπλε με τον κλοουν σε καθε τοιχο με δεκαδες οθονες να δειχνουν ενα σωροο ασχετα παιχνιδια και οι οπαπηδες να εχουν και υφακι λες και σου κανουν και χαρη
δεν διαφωνω καθολου...απλα ηθελα να δειξω την διαφορα του να αγαπας την ομαδα με το να μισεις τον αντιπαλο...
feelin' frisky?

kapoios
Δημοσιεύσεις: 782
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 18:22
Has thanked: 64 times
Been thanked: 12 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΕΣ(ό,τι να 'ναι)(σχόλια επιτρέπονται)

Δημοσίευση από kapoios » Σάβ 07 Φεβ 2015, 11:00

Ola einai sxetika kai analogws ti omada yposthrizei o kathenas kai ti xronologies thewrei to paliotera sygrinontas to me to twra..

Giati egw tin dekaetia 90 pou thymamai pou ezisa san pitsirikas stin arxi kai megalwnontas meta..thewrw oti den eixe kamia sxesi me tin epomeni dekaetia tou 2000 oyte me tin dekaetia pou dianyoume twra..kai logiko otan megalwses gia polla xronia sto psyxro oaka plin derby me polemo apo tous karkinogiannides kai kamia sxesi h yposthriksi sta erasitexnika tmimata se sxesi me ayto pou ginetai apo to 2000 kai meta ews kai twra..opws episis kai h synthimatologia den eixe kanena idiaitero ideologiko ypovathro opws tin metepeita epoxi..na skefteis diladi pote prepei na vrizeis olympiako pote prepei na yposthrizeis tin omada sou..den yphrxan kan tetoies anhsyxies tote kai an skeftontan kaneis kati tetoio tha thewrountan grafikos..

Oi syndesmoi kai o synolikos arithmos atomwn pou htan stous syndesmous htan poly megalyteros se sxesi me to twra afou genikotera o kosmos oi pitsirikades asxoliontan me to podosfairo..alla allo to oti goustareis tin mpalitsa ki esy yposthrizeis kai mia omada opws ginontan tote kai allo to oti goustareis mia omada kai tin akoloutheis adiaforontas to ti athlima einai ayto opws ginetai twra..to megalo pleonektima tou tote htan oi ektos edras metakiniseis..

Genikws thewrw oti h kathe epoxi exei ta thetika ths kai ta arnhtika ths..

Άβαταρ μέλους
Irlandos 1
Δημοσιεύσεις: 6914
Εγγραφή: Δευ 26 Σεπ 2011, 15:20
Has thanked: 50 times
Been thanked: 94 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΕΣ(ό,τι να 'ναι)(σχόλια επιτρέπονται)

Δημοσίευση από Irlandos 1 » Σάβ 07 Φεβ 2015, 14:47

eastender έγραψε:ρε εφε...χωρις να διαφωνω με αυτα που λες , μιλας για μαι εποχη που δεν γινεται να ξαναερθει ποτε...Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ κατα κυριο λογο απο τα μεσα των 90ς ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΟΣ απο το 2000 και μετα καθιστουν αυτη την περιοδο πλεον απαγορευτικη

δεν μπορει να ξαναερθει η εποχη με ολα τα ματς Κυριακη στις 3....με το τικετακι στις 500 δραχμες...
Ντάξει, στη Γερμανία ακόμα και τώρα τα 5 από τα 9 ματς είναι την ίδια ώρα, ενώ οι τιμές των φθηνότερων εισιτηρίων δεν έχουν και καμιά διαφορά με την Ελλάδα...
Με το επίπεδο του ενός πρωταθλήματος να έχει πέσει όσο δε γίνεται τα τελευταία χρόνια (από κάθε άποψη: ποδοσφαιρικά, οικονομικά, με ιστορικές ομάδες να λείπουν και στις θέσεις του να βρίσκονται καλλονές και πλατανιάδες, κτλ...),
ενώ από την άλλη, μετά τις ευρωπαϊκές πορείες της Μπάγερν και της Ντόρτμουντ, το πρωτάθλημα έχει πάρει τη θέση του ιταλικού στα τρία καλύτερα της Ευρώπης, και τόσο η ομοσπονδία τόσο και οι ομάδες προσπαθούν να το εκμεταλλευτούν αυτό όσο μπορούν.

Ας δούμε και λίγο τις ευθύνες μας ρε πούστη, λες και κάναμε και κανέναν αγώνα για να αποτρέψουμε όλα αυτά που λες...

eastender
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Παρ 26 Νοέμ 2010, 10:40
Has thanked: 21 times
Been thanked: 62 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΕΣ(ό,τι να 'ναι)(σχόλια επιτρέπονται)

Δημοσίευση από eastender » Κυρ 08 Φεβ 2015, 04:49

bullis έγραψε:
υγ. προσφατα εκει που καθομουν ειδα σε ενα ματσακι ειδα εναν γερακο πανω απο 70 που εβλεπε το ματσακι και ειχε τραντζιστορακι (αυτα τα τουβλακια που πιαναν ολο το χερι)στο αυτι...τι ωρα εικονα.....θυμηθηκα εποχες που εμπαινε γκολ στη δραμα και μαζευονταν ολες οι γυρω καρεκλες στο τραντζιστορακι που κραταγε ο γερακος να ακουσουν ποιος εβαλε το γκολ...τωρα πας 3g και μπαινεις μπετ365 να δεις το σκορ στο πρωταθλημα βενεζουελας....
ωραίος ρε φίλος, τον είχα ξεχάσει, κλασσική φιγούρα γηπέδου που μίλαγε με 50 άτομα σε κάθε μάτς. Πόσο είναι το τάδε, ποιός το βαλε κλπ Και τον είχες και στο νου σου συνέχεια να πιάσεις σχόλια δικά του να τα ακούσεις πρώτος και να βγάλεις τη βρώμα, πχ πέναλτι στο καυταντζόγλειο :lol:

ειδικά σε τελευταίες αγωνιστικές λες και ήταν ο ρόιτερς ο ίδιος, ζαλάδα όλοι πάνω του που πιο πολύ απ' όλους τη γούσταρε αυτός, ο έχω την πληροφορία κι έτσι :lol:
ποιο ρουτερς ρε,,,ο τραντζιστορακας γερος ηταν ο σοφος του γηπεδου...εβλεπε το ματς και παραλληλα ακουγε αναμεταδοση για τος αμφισβητουμενες...ο τραντζιστορασκιας απολαμβανε του σεβασμου ολων..
εκανε επιθεση η ομαδα σου και σφυριζε οφσαιντ..της πουτανας και ολοι ορθιοι..και ο τραντζιστορακιιας με δυνατη φωνη ελεγε "ΗΤΑΝ"...ολοι κατω τοτε και ουτε κιχ..."ε αφου το πε ο τραντζιστορακιας ετσι θα ταν"

BulldogsGhetto
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Κυρ 06 Νοέμ 2011, 17:50
Has thanked: 161 times
Been thanked: 379 times

Re: ΔΙΑΦΟΡΕΣ(ό,τι να 'ναι)(σχόλια επιτρέπονται)

Δημοσίευση από BulldogsGhetto » Κυρ 08 Φεβ 2015, 05:07

eastender έγραψε:
bullis έγραψε:
υγ. προσφατα εκει που καθομουν ειδα σε ενα ματσακι ειδα εναν γερακο πανω απο 70 που εβλεπε το ματσακι και ειχε τραντζιστορακι (αυτα τα τουβλακια που πιαναν ολο το χερι)στο αυτι...τι ωρα εικονα.....θυμηθηκα εποχες που εμπαινε γκολ στη δραμα και μαζευονταν ολες οι γυρω καρεκλες στο τραντζιστορακι που κραταγε ο γερακος να ακουσουν ποιος εβαλε το γκολ...τωρα πας 3g και μπαινεις μπετ365 να δεις το σκορ στο πρωταθλημα βενεζουελας....
ωραίος ρε φίλος, τον είχα ξεχάσει, κλασσική φιγούρα γηπέδου που μίλαγε με 50 άτομα σε κάθε μάτς. Πόσο είναι το τάδε, ποιός το βαλε κλπ Και τον είχες και στο νου σου συνέχεια να πιάσεις σχόλια δικά του να τα ακούσεις πρώτος και να βγάλεις τη βρώμα, πχ πέναλτι στο καυταντζόγλειο :lol:

ειδικά σε τελευταίες αγωνιστικές λες και ήταν ο ρόιτερς ο ίδιος, ζαλάδα όλοι πάνω του που πιο πολύ απ' όλους τη γούσταρε αυτός, ο έχω την πληροφορία κι έτσι :lol:
ποιο ρουτερς ρε,,,ο τραντζιστορακας γερος ηταν ο σοφος του γηπεδου...εβλεπε το ματς και παραλληλα ακουγε αναμεταδοση για τος αμφισβητουμενες...ο τραντζιστορασκιας απολαμβανε του σεβασμου ολων..
εκανε επιθεση η ομαδα σου και σφυριζε οφσαιντ..της πουτανας και ολοι ορθιοι..και ο τραντζιστορακιιας με δυνατη φωνη ελεγε "ΗΤΑΝ"...ολοι κατω τοτε και ουτε κιχ..."ε αφου το πε ο τραντζιστορακιας ετσι θα ταν"
και στο ημίχρονο ανακοίνωση απ' τα μεγάφωνα "το πρακτορείο ΟΠΑΠ τα 3 αδέρφια σας ενημερώνει: Καστορία-Δόξα Δράμας 1-1... :etsi

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 350 επισκέπτες