ΠΙΕΡΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες της Β' και Γ' κατηγορίας
Άβαταρ μέλους
DER NIKARA-3
Δημοσιεύσεις: 2543
Εγγραφή: Δευ 06 Δεκ 2010, 04:12
Has thanked: 232 times
Been thanked: 44 times

Re: ΠΙΕΡΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από DER NIKARA-3 » Δευ 19 Δεκ 2011, 16:42

pss bravo re megalo katorthoma...

an einai dynaton
ΟΠΟΥ ΚΙ'ΑΝ ΠΑΩ...ΟΠΟΥ ΚΙ'ΑΝ ΠΑΩ......ΜΑΣΤΟΥΡΑ ΝΙΚΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ
BLUE ANGELS

giorgio 3
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: Δευ 06 Δεκ 2010, 14:43
Τοποθεσία: VOLOS
Has thanked: 288 times

Re: ΠΙΕΡΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από giorgio 3 » Δευ 19 Δεκ 2011, 18:45

oldschool7 έγραψε:
melanoleykos έγραψε:ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ

Την προσεχή Τετάρτη ο Ολυμπιακός Πειραιώς αντιμετωπίζει σε φιλικό αγώνα-φιέστα τον Πιερικό για ένα ευχάριστο κλείσιμο της χρονιάς. Η ΠΑΕ έδειξε πρόθυμη να συνεργαστεί με το μεγάλο αφεντικό και έναντι -όχι ιδιαίτερα μεγάλης- αμοιβής πρόκειται να αυτογελοιοποιηθεί στο πανελλήνιο ξεπουλώντας τα ιερά και όσιά της…

Λίγα λόγια και σταράτα. ΝΤΡΟΠΗ. Η ΘΥΡΑ 5 είναι ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ ο ίδιος και ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ ήταν είναι και θα είναι η ΘΥΡΑ 5. Εμείς στο γήπεδό μας δεν πρόκειται να καθίσουμε στους φιλοξενούμενους. Το ότι παραχωρήθηκε στους κόκκινους το μισό γήπεδο είναι πρόκληση, το ότι παραχωρήθηκε συγκεκριμένα η ΘΥΡΑ 5 είναι ΥΒΡΙΣ. Καλά θα κάνει η ΠΑΕ να σώσει έστω και τώρα τα προσχήματα επιστρέφοντας τη θύρα στον κόσμο της Κατερίνης και να αφήσει τα καλαμπούρια με τους Πειραιώτες. Σε διαφορετική περίπτωση δεν θα συμμετάσχουμε σε αυτό το ερυθρόλευκο πανηγυράκι που για πρώτη φορά θα στηθεί στην πόλη μας. Το ότι είμαστε τρελλοί για τον ΠΙΕΡΙΚΟ, δεν σημαίνει ότι τρώμε και σανό. Ή αυτοί ή εμείς, δεν ξέρουμε τί πιέσεις δεχτήκατε αλλά αυτό που ξέρουμε είναι ότι τέτοιες κινήσεις μας μικραίνουν πάρα μα πάρα πολύ.

Κουράγιο σε όσους φίλους της ομάδας αποφασίσουν να παρακολουθήσουν την φιέστα του αφεντικού. Χρειάζεται γερό στομάχι, ιδιαίτερα για όσους ανδρώθηκαν σε αυτή τη θύρα. Πώς θα νιώθουν άραγε στον αδελφό Σύνδεσμο Οπαδών Πιερικού «ΘΥΡΑ 5»; Δεν θα πουν μια λέξη;

Η ΘΥΡΑ 5 ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ
PIERIKOS CLUB MELANOLEYKOI
PRIN AKOMA ERTHOYME SAS VGALAME K EKSO APO TH THYRA SAS :kahmeno :kahmeno :kahmeno

pitsirikas 1000% alla kai oldschool mazi..

ti na pw?
NIKΑΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ 'ΣΕΝΑ ....

crimson
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 26 Νοέμ 2010, 16:25
Has thanked: 21 times

Re: ΠΙΕΡΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από crimson » Δευ 19 Δεκ 2011, 18:58

AEL casuals έγραψε:
baxalakias 7 έγραψε:
crimson έγραψε:ελατε ρε μαλακες. καθεστε και ασχολειστε με το χαζο που λεει οτι ερχοταν απο σερρες και βγηκε στο Αλκαζαρ. κανει μπαμ απο μακρια οτι δεν εχει ιδεα. :shmaia

kala paidaki esi eisai gia ton poutso kavala...
esu trikalinos den eisai?
λες να'ναι ο μαλακας ο σκινας, που τον σωσαμε τοτε στα κάγκελα της 10 και του μεινε μεντα απ την πολλη τη φαπα;
ολα πιθανα. :ti leei
ΑmstEL.... Γιατί έτσι μας αρέσει...

AEL casuals
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Δευ 29 Νοέμ 2010, 18:38
Has thanked: 85 times
Been thanked: 2 times

Re: ΠΙΕΡΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από AEL casuals » Δευ 19 Δεκ 2011, 19:57

crimson έγραψε:
AEL casuals έγραψε:
baxalakias 7 έγραψε:
crimson έγραψε:ελατε ρε μαλακες. καθεστε και ασχολειστε με το χαζο που λεει οτι ερχοταν απο σερρες και βγηκε στο Αλκαζαρ. κανει μπαμ απο μακρια οτι δεν εχει ιδεα. :shmaia

kala paidaki esi eisai gia ton poutso kavala...
esu trikalinos den eisai?
λες να'ναι ο μαλακας ο σκινας, που τον σωσαμε τοτε στα κάγκελα της 10 και του μεινε μεντα απ την πολλη τη φαπα;
ολα πιθανα. :ti leei
mpa autos gia na mhn apantaei tha xei fronthsthrio! :xa

Άβαταρ μέλους
melanoleykos
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Τετ 24 Νοέμ 2010, 17:41

Re: ΠΙΕΡΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από melanoleykos » Δευ 19 Δεκ 2011, 20:12

Είμαι βαθιά ρομαντικός και συναισθηματικά δεμένος με καθετί που σχετίζεται με το όνομα Πιερικός για να δεχτώ, για να συμβιβαστώ απλά και εύκολα με τη θυσία ιστορικών θεσμών στο βωμό μιας εισπρακτικής επιτυχίας.

Δεν πιστεύω πως θα αποφέρουν περισσότερα έσοδα στην ΠΑΕ Πιερικός η άνευ όρων παράδοση της ιστορικής Θύρας 5 στους φιλάθλους του Ολυμπιακού, όπως επίσης και η τιμή του εισιτηρίου για τον αγώνα κυπέλου. Με μειωμένη, ελκυστικότερη τιμή εισιτηρίου και με όσο αριθμό φιλοξενούμενων αντιστοιχούν στη Θύρα 2, κατόπιν έγκρισης της αστυνομίας, το εισπρακτικό κέρδος, κατ' εμέ, θα είναι μεγαλύτερο. Οι φίλαθλοι του Πιερικού, τουλάχιστον, θα αντιλαμβάνονταν πως η διοίκηση δεν έχει ανάγκη την ενίσχυση τους μόνο απ' αυτόν τον
αγώνα, αλλά πως θεωρεί τη συμμετοχή τους σημαντική για όλες τις αναμετρήσεις του πρωταθλήματος και του κυπέλου.

Ακόμη και να μην κόβονταν ο αναμενόμενος αριθμός εισιτηρίων  η ψυχολογική, και μόνο, ανάταση των φιλάθλων του Πιερικού, τόσο αυτών που παραδοσιακά έρχονται στο γήπεδο, όσο και των υπολοίπων που θα προσέρχονταν για πρώτη φορά φέτος στον αγώνα με τον Ολυμπιακό, θα ήταν ανεκτίμητης αξίας για τη μετέπειτα πορεία του συλλόγου. Η προσέλκυση και προσέγγιση των φιλάθλων  και ειδικά των νέων παιδιών είναι ένα λεπτό σημείο που χρήζει ιδιαίτερης προσοχής στις δύσκολες ημέρες που διανύουμε. Το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό ήταν η καταλληλότερη ευκαιρία για να επιχειρηθεί κάτι ανάλογο από την διοίκηση. Τον φιλοξενούμενο μου θα τον καλοσορίσω, θα του προσφέρω κεράσματα, θα του παραχωρήσω θέση για να καθίσει, θα τον προστατέψω, θα κάνω τα πάντα για να αισθανθεί όμορφα γιατί είμαι και εγώ μεγάλη ομάδα και έχω την απαίτηση να μου το ανταποδώσει. Τα παιδιά μου όμως δεν θα τα διώξω από το σπίτι τους.

Η εισπρακτική επιτυχία μιας στιγμής με ''βίαιο'' και άκομψο τρόπο εύχομαι να μην φέρει τα αρνητικά αποτελέσματα του παρελθόντος, (τιμή εισιτηρίου με τον ΟΦΗ στα play off του 2010), που πολλάκις προβλέψαμε και επισημάναμε για το συμφέρον, και μόνο, του Πιερικού.

Συμπαθάτε με, μπορεί να σφάλλω, μπορεί να ζω στον κόσμο μου. Στον δικό μου όμως κόσμο, στον κόσμο των ασπρόμαυρων ονείρων μου δεν νοείται ΠΙΕΡΙΚΟΣ χωρίς φιλάθλους του στην Θύρα 5.

*Όσοι φίλοι του Πιερικού προσέλθουν στον αγώνα καλούνται να δείξουν φίλαθλο πνεύμα, να αποφύγουν τις ακρότητες και να συμβάλλουν στην ομαλή διεξαγωγή της αναμέτρησης.

Γιάννης Τσαπουρνιώτης

http://pierikos.info/site/index.php/389 ... E%BC%CE%B1
Εικόνα

AEL casuals
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Δευ 29 Νοέμ 2010, 18:38
Has thanked: 85 times
Been thanked: 2 times

Re: ΠΙΕΡΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από AEL casuals » Τρί 20 Δεκ 2011, 13:34

baxalakias ti egine apo x8es exeis na apanthseis to apogeuma fronthsthrio to prwi sxoleio gi auto?h etoimazeis ksana kana trelo sxedio gia bolta lewforeiou sou sto ARENA twra kai sto kentro? :pipila :xa

Άβαταρ μέλους
baxalakias 7
Δημοσιεύσεις: 526
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 01:17
Has thanked: 98 times

Re: ΠΙΕΡΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από baxalakias 7 » Τρί 20 Δεκ 2011, 17:22

oxi pakistanos eimai...
evale to vlaxadero internet k den ksekollaei apo to pc... :D :D
OLYMPIAKOS FANATICS.
OLD SCHOOL HOOLIGANS.

crimson
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 26 Νοέμ 2010, 16:25
Has thanked: 21 times

Re: ΠΙΕΡΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από crimson » Τρί 20 Δεκ 2011, 17:34

πακιστανο απο τρικαλα δεν εχουμε ξαναδει
ΑmstEL.... Γιατί έτσι μας αρέσει...

Άβαταρ μέλους
baxalakias 7
Δημοσιεύσεις: 526
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 01:17
Has thanked: 98 times

Re: ΠΙΕΡΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από baxalakias 7 » Τρί 20 Δεκ 2011, 17:41

παντα υπαρχει 1η φορα...θα μαθεις πολλα ακομα τυρογαλο.
OLYMPIAKOS FANATICS.
OLD SCHOOL HOOLIGANS.

crimson
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 26 Νοέμ 2010, 16:25
Has thanked: 21 times

Re: ΠΙΕΡΙΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από crimson » Τρί 20 Δεκ 2011, 17:50

εχετε κι αφγανους απο εκει; ρε, τι μαθαινει κανεις οταν γυριζουν τα παιδια απο το σχολειο. :daskalos
παντως για να μην μπερδευεσαι, οταν γυριζεις απο σερρες ουτε στο ARENA μπορεις να βγεις. ζαρκο και πιο κατω εισαι. πιτογυρο στο μεγαλοχωρι
ΑmstEL.... Γιατί έτσι μας αρέσει...

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 228 επισκέπτες