ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΡΙΣΗ. ΜΟΝΟ.

Συνδυασμός για δυνατούς λύτες
asteri
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τετ 05 Ιαν 2011, 01:15
Has thanked: 1 time

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΡΙΣΗ. ΜΟΝΟ.

Δημοσίευση από asteri » Τρί 18 Δεκ 2012, 12:35

ZEYS έγραψε:
oldboy3 έγραψε:Εσυ δηλαδη τωρα δεν εχεις να φας επειδη καποιοι πετανε μολοτωφ...
αυτο καταλαβες????καλως η κακως ο γαπ κατεβασε ολο το κοσμο στους δρομους...τους ενωσε εναντιον του...αυτοι οι καποιοι που πετανε μολοτωφ δεν νομιζω να βοηθησαν και πολυ τοτε....
ζευς πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω το σκαλωμα που εχεις.
σου το εχω ξαναγραψει οτι ο γαπ κατεβασε ολο το κοσμο στους δρομους και τους ενωσε ωστε να ξαναβγαλουν τους ιδιους να κυβερνησουν,με αναποδη σειρα.

δες αυτο το βιντεο και πες μου τι προτεινεις εσυ?
κατσαρολες και γαρυφαλα?
phpBB [video]

Άβαταρ μέλους
ZEYS
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Σάβ 27 Νοέμ 2010, 19:32
Has thanked: 11 times

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΡΙΣΗ. ΜΟΝΟ.

Δημοσίευση από ZEYS » Τετ 19 Δεκ 2012, 00:03

asteri έγραψε:
ZEYS έγραψε:
oldboy3 έγραψε:Εσυ δηλαδη τωρα δεν εχεις να φας επειδη καποιοι πετανε μολοτωφ...
αυτο καταλαβες????καλως η κακως ο γαπ κατεβασε ολο το κοσμο στους δρομους...τους ενωσε εναντιον του...αυτοι οι καποιοι που πετανε μολοτωφ δεν νομιζω να βοηθησαν και πολυ τοτε....
ζευς πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω το σκαλωμα που εχεις.
σου το εχω ξαναγραψει οτι ο γαπ κατεβασε ολο το κοσμο στους δρομους και τους ενωσε ωστε να ξαναβγαλουν τους ιδιους να κυβερνησουν,με αναποδη σειρα.

δες αυτο το βιντεο και πες μου τι προτεινεις εσυ?
κατσαρολες και γαρυφαλα?
phpBB [video]
περα απο αυτο δεν ειδες τπτ αλλο εκεινες τις μερες;;;δεν ειδες ποσο γρηγορα χωριστηκε η πλατεια σε "πανω" και "κατω"???ποσο ευκολα εκεινες τις μερες συγκρουστηκαν με τους "φασιστες" που τολμησαν να φερουν ελληνικες σημαιες;;;εκεινες τις μερες δεν ειδαμε να χωριζομαστε πρωτα εμεις απο κατω και μετα να μας διασκορπιζουν τα ματ;;;τι διαφορετικο καναν οι αντιεξουσιαστες εκεινες τις μερες;;;εισχωρησαν οπως παντα σε ενα κινημα,μαζωξη πες το οπως θες, για να ξεχαρμανιασει ή οχι??γιατι δεν ειδα ιδεολογους αναρχικους αλλα μπαχαλακιδες και hools...εδω ημαστε ολοι μας και λεγαμε ειδαμε εναν με μπλουζα αεκ μπροστα μπροστα στα επεισοδια...ηταν και πολλοι δικοι μας λεγανε οι αλλοι...τεσπα ξεφευγω....δεν ξερω πως ειναι οι επαναστασεις αλλα ο κοσμος εκεινες τις ημερες δεν ηθελε δεξια αριστερα και καναμε ακριβως αυτο που δεν επρεπε...και κατα προσωπικη μου αποψη πιστευω φταινε κυριως οι κυριοι με τις μολοτωφ...

υ.γ. ξερω πολιτικη αναλυση των γεγονοτων για τον πουτσο,αλλα ας πουμε οτι ειμαι στον μ.ο. που δεν τα ξερουμε και πολυ καλα τα πραγματα...οποτε κατανοηση...
Ζεὺς πρῶτος γένετο, Ζεὺς ὕστατος ἀρχικέραυνος·
Ζεὺς κεφαλή, Ζεὺς μέσσα, Διὸς δ' ἐκ πάντα τέτυκται·
Ζεὺς πυθμὴν γαίης τε καὶ οὐρανοῦ ἀστερόεντος·

Patras 3

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΡΙΣΗ. ΜΟΝΟ.

Δημοσίευση από Patras 3 » Τετ 19 Δεκ 2012, 17:26

δεν ειδες ποσο γρηγορα χωριστηκε η πλατεια σε "πανω" και "κατω"???ποσο ευκολα εκεινες τις μερες συγκρουστηκαν με τους "φασιστες" που τολμησαν να φερουν ελληνικες σημαιες;;;εκεινες τις μερες δεν ειδαμε να χωριζομαστε πρωτα εμεις απο κατω και μετα να μας διασκορπιζουν τα ματ;;;τι διαφορετικο καναν οι αντιεξουσιαστες εκεινες τις μερες;;;εισχωρησαν οπως παντα σε ενα κινημα,μαζωξη πες το οπως θες, για να ξεχαρμανιασει ή οχι??γιατι δεν ειδα ιδεολογους αναρχικους αλλα μπαχαλακιδες και hools...εδω ημαστε ολοι μας και λεγαμε ειδαμε εναν με μπλουζα αεκ μπροστα μπροστα στα επεισοδια...ηταν και πολλοι δικοι μας λεγανε οι αλλοι.. :etsi

asteri
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τετ 05 Ιαν 2011, 01:15
Has thanked: 1 time

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΡΙΣΗ. ΜΟΝΟ.

Δημοσίευση από asteri » Τετ 19 Δεκ 2012, 20:14

πρωτον στο πρωτο μερος βλεπω δεν μου απαντας καθολου,
δευτερον,αμφιβαλω αν παρακολουθησες εστω και μια φορα βραδυνη συνελευση ή πηγαινες μουτζωνες και εφευγες αφου ειχες εκπληρωσει τον στοχο σου.
τελος μου αρκει το υστερογραφο σου και το γεγονος οτι ο πατρας ασπαζεται αυτα που γραφεις

Άβαταρ μέλους
ZEYS
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Σάβ 27 Νοέμ 2010, 19:32
Has thanked: 11 times

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΡΙΣΗ. ΜΟΝΟ.

Δημοσίευση από ZEYS » Τετ 19 Δεκ 2012, 22:21

asteri έγραψε:πρωτον στο πρωτο μερος βλεπω δεν μου απαντας καθολου,
δευτερον,αμφιβαλω αν παρακολουθησες εστω και μια φορα βραδυνη συνελευση ή πηγαινες μουτζωνες και εφευγες αφου ειχες εκπληρωσει τον στοχο σου.
τελος μου αρκει το υστερογραφο σου και το γεγονος οτι ο πατρας ασπαζεται αυτα που γραφεις
νομιζω εισαι λιγο προκαταλημενος με μενα...αλλα ημουν κανα δυο φορες...και μαλιστα την πρωτη φορα ενας παππους (55-60 χρονων) εφαγε πεσιμο οταν ανεβηκε να μιλησει, γιατι ειπε την λεξη πατριδα...και στο πρωτο σου σκελος να σου πω πως το 27% που πηρε η νδ και το 7% του πασοκ δεν δειχνει αυτο που λες....δεν αλλαξαν πολλα απο τοτε, αλλα, αλλιως να εχεις στο 85% τους δυο μεγαλους και αλλιως κατω απο 35% και τους 2....εγω κανω μια κουβεντα χαζη,στραβη,ηλιθια και το προβλημα σου ειναι γιατι αρεσε στον πατρας;;;και μου το χρησιμοποιεις σαν επιχειρημα για να μου πεις τι;;;οτι ειμαι λαθος;;;και οτι πρεπει να ασπαστω τον τροπο που αγωνιζεσαι;;;αντιθέτως με πολλους εδω μεσα, δεν τα γραφω για να παρω thanks...
Ζεὺς πρῶτος γένετο, Ζεὺς ὕστατος ἀρχικέραυνος·
Ζεὺς κεφαλή, Ζεὺς μέσσα, Διὸς δ' ἐκ πάντα τέτυκται·
Ζεὺς πυθμὴν γαίης τε καὶ οὐρανοῦ ἀστερόεντος·

johny rebbel

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΡΙΣΗ. ΜΟΝΟ.

Δημοσίευση από johny rebbel » Τετ 19 Δεκ 2012, 22:44

thn epanastash ths plateias den thn spasane oi antieksousiastes,,
thn espasan TA MPANAKIA KAI OI PARALIES,GIATI O NEOELLINAS EINAI PRWTA KALOPERASAKIAS KAI META EPANASTATHS sta logia,ayth einai h alhtheia....
apo kei kai pera o zeys an katalavainw leei merikes alitheies,,opws oti thn gamhsan thn fash ta komatoskyla pou enw arxika ksekinise agna apo aplous anthrwpous,,meta tis 15 meres tsooup na kai oi synistwses,na kai oi knites,na kai to gamwsxoleio tou metanasth,les kai gw pigaina gia ton metanasth,,kai na kai ta ntou se anthrwpous AKYROUS pou kratousan elliniki shmaia kai vaftizontan SISTES enw
kai episima SISTES sthn plateia den ypirxane...egw eskaga ksekarfotos giati evraza sto zoumi mou k den mporousa na katsw spiti......

Άβαταρ μέλους
Big Lebowski
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Τετ 02 Φεβ 2011, 11:23
Has thanked: 85 times
Been thanked: 37 times

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΡΙΣΗ. ΜΟΝΟ.

Δημοσίευση από Big Lebowski » Τετ 19 Δεκ 2012, 22:52

ZEYS έγραψε:
asteri έγραψε:πρωτον στο πρωτο μερος βλεπω δεν μου απαντας καθολου,
δευτερον,αμφιβαλω αν παρακολουθησες εστω και μια φορα βραδυνη συνελευση ή πηγαινες μουτζωνες και εφευγες αφου ειχες εκπληρωσει τον στοχο σου.
τελος μου αρκει το υστερογραφο σου και το γεγονος οτι ο πατρας ασπαζεται αυτα που γραφεις
νομιζω εισαι λιγο προκαταλημενος με μενα...αλλα ημουν κανα δυο φορες...και μαλιστα την πρωτη φορα ενας παππους (55-60 χρονων) εφαγε πεσιμο οταν ανεβηκε να μιλησει, γιατι ειπε την λεξη πατριδα...και στο πρωτο σου σκελος να σου πω πως το 27% που πηρε η νδ και το 7% του πασοκ δεν δειχνει αυτο που λες....δεν αλλαξαν πολλα απο τοτε, αλλα, αλλιως να εχεις στο 85% τους δυο μεγαλους και αλλιως κατω απο 35% και τους 2....εγω κανω μια κουβεντα χαζη,στραβη,ηλιθια και το προβλημα σου ειναι γιατι αρεσε στον πατρας;;;και μου το χρησιμοποιεις σαν επιχειρημα για να μου πεις τι;;;οτι ειμαι λαθος;;;και οτι πρεπει να ασπαστω τον τροπο που αγωνιζεσαι;;;αντιθέτως με πολλους εδω μεσα, δεν τα γραφω για να παρω thanks...
Κάποια δίκια σου τα δίνω αλλά...

Αυτά που ζητούσε η "πλατεία" τα πέτυχε, έπεσε ο Γαπ, απαξιώθηκε η πολιτική και ο συνδικαλισμός (όχι ο κρατικοδίαιτος, αυτός ζει και βασιλεύει δυστυχώς) και πήρε τα πάνω του ο "πατριωτικός" λόγος.

asteri
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τετ 05 Ιαν 2011, 01:15
Has thanked: 1 time

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΡΙΣΗ. ΜΟΝΟ.

Δημοσίευση από asteri » Πέμ 20 Δεκ 2012, 01:37

ζευς διαφωνω στα περισσοτερα απο αυτα που γραφεις,αλλα ειναι η αποψη σου.
ουτε σε ειρωνευομαι ουτε σου ειπα να ασπαστεις κατι.
καλα κανεις και δεν γραφεις για τα θενκς,ουτε περιμενεις να δεις τι θα γραψουν οι αλλοι για να κανεις θενξ ή να το αναπαραγεις ή ανεβαζεις θεωριες συνωμοσιας απο προπαγανδισιτκα μπλογκ.
και αν λες πως ανηκεις στο μ.ο που δεν τα ξερεις καλα,του λαχιστον προσπαθησε να τα ξερεις σωστα.

Βάσκος

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΡΙΣΗ. ΜΟΝΟ.

Δημοσίευση από Βάσκος » Πέμ 20 Δεκ 2012, 02:00

Big επειδη στο χω ξαναγραψει.αν και δεν συμφωνουμε καθολου σε κοβω κομματκι ψαγμενο ειδικα απο την συγκεκριμενη <<παραταξη>>,δεν σ εχω για τοσο αφελη.

Δηλαδη νομιζεις οτι η <<πλατεια>> εριξε τον ΓΑΠ?

Δεν θα επεφτε αυτος ετσι κι αλλιως απο τη στιγμη που εκανε το καθηκον του?

Άβαταρ μέλους
Big Lebowski
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Τετ 02 Φεβ 2011, 11:23
Has thanked: 85 times
Been thanked: 37 times

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΡΙΣΗ. ΜΟΝΟ.

Δημοσίευση από Big Lebowski » Πέμ 20 Δεκ 2012, 02:32

Βάσκος έγραψε:Big επειδη στο χω ξαναγραψει.αν και δεν συμφωνουμε καθολου σε κοβω κομματκι ψαγμενο ειδικα απο την συγκεκριμενη <<παραταξη>>,δεν σ εχω για τοσο αφελη.

Δηλαδη νομιζεις οτι η <<πλατεια>> εριξε τον ΓΑΠ?

Δεν θα επεφτε αυτος ετσι κι αλλιως απο τη στιγμη που εκανε το καθηκον του?
Καταρχήν, ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια αλλά στόχος μου είναι να κερδίζει η ομάδα, αν τώρα τύχει να σκοράρω εγώ ακόμα καλύτερα :xa

Δεν έριξε η πλατεία τον ΓΑΠ.

"Έριξε όμως τον ΓΑΠ, έδειξε οτι ο λαός μπορεί να κατέβει ενωμένος στο δρόμο χωρίς τις ξεπερασμένες διαχωριστικές γραμμές του παρελθόντος που δεν έχουν καμία βάση σήμερα, ότι οι έλληνες ενωμένοι μπορούν, ότι υπάρχει και η ειρηνική διαμαρτυρία όπου μπορεί να κατέβει και μια απλή οικογένεια, ότι πάνω απ'ολα τελοσπάντων είναι το έθνος και η πατρίδα και για όλα φταίνε οι οι μασώνοι, οι ευρωπαίοι και μια μερίδα μόνο καπιταλιστών και τραπεζιτών που ζηλεύουν τις παραλίες μας και την γλεντζέδικη ψυχή μας."

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 86 επισκέπτες