ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Συνδυασμός για δυνατούς λύτες
Άβαταρ μέλους
ultra13style
Δημοσιεύσεις: 1982
Εγγραφή: Δευ 14 Μαρ 2011, 23:24
Has thanked: 48 times
Been thanked: 1 time

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από ultra13style » Πέμ 04 Αύγ 2016, 13:48

βγηκαν τα καθεστωτικα μεσα να κλαφτουν για τα γκαζια που φαγε ο πρακτορας στη βουλη
ΟΠΟΥ Κ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙΣ ΤΡΑΓΟΥΔΩ

Άβαταρ μέλους
Olympiakos 1925
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Δευ 31 Ιαν 2011, 21:13
Has thanked: 36 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από Olympiakos 1925 » Παρ 05 Αύγ 2016, 14:23

Για τους φασίστες ενάμιση χρόνο τώρα δεν βρίσκουν λέει αποδεικτικά στοιχεία και είναι ολοι εξω ο Σακκάς με αποδεικτικό στοιχείο αποτυπώματα σε μια σακούλα super market πάλι φυλακή μετά απο 38 μήνες προφυλάκισης και 37 μέρες απεργία πείνας. Η διαφορά... Και όχι φυσικά η μόνη
Μπάτσοι Γουρούνια Δολοφόνοι!!

vrwmiko_mualo
Δημοσιεύσεις: 2171
Εγγραφή: Σάβ 26 Μαρ 2011, 21:49
Has thanked: 13 times
Been thanked: 32 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από vrwmiko_mualo » Παρ 05 Αύγ 2016, 15:42

Και θα σ λενε μετα οι νεοναζι ποσο αντι στο συστημα ειναι..
Τησ ανωμαλιας παντου...!!! Αμην .

only red
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί 27 Νοέμ 2012, 20:38
Has thanked: 1 time

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από only red » Παρ 05 Αύγ 2016, 16:17

Olympiakos 1925 έγραψε:
Paranormal7 έγραψε:
Olympiakos 1925 έγραψε:Η Δύση δεν έχει δηλαδή μερίδιο ευθύνης στο σκοταδισμό που υπάρχει σε διάφορα μέρη της Ανατολής, οι επεμβάσεις σε χώρες με το έτσι θέλω για να εκμεταλλευτεί πηγές ενέργειας, φυσικό πλούτο, οι βομβαρδισμοί, η οικονομική εξαθλίωση δεν βοηθούν στην ανάπτυξη θρησκευτικών φονταμενταλισμών; Πως έπεσε δηλαδή ξαφνικά το 2015 τόσος φανατισμός και τόσες επιθέσεις αυτοκτονίας; Επίσης τα όπλα και τον εξοπλισμό που τον βρίσκουν τους τα στέλνει ο Αλαχ από τον ουρανό ή τα αγοράζουν από κάπου; Όπως επίσης για τους ρατσιστές έχει πολύ αξία πως πριν μια εβδομάδα στην Καμπουλ το isis επιτέθηκε και σκότωσε 80 ανθρώπους και τραυμάτισε 214 αλλά εκεί δεν έχει η ανθρώπινη ζωή την ίδια αξία με τη Δύση... Αλλά ξέχασα οι Σύριοι ήταν πρόσφυγες κατά την Ε.Ε. ενώ οι Αφγανοί όχι.

Αστεία πράγματα...
ρε αδερφε εν μερη τα λες καπως σωστα ΑΛΛΑ ποιος σου ειπε οτι το 2015 επεσε ο φανατισμος? εχεις ριξει καμια ματια στο κορανι? φυσικα και υπαρχει φαντατισμος και φυσικα θα υπαρξουν και επιθεσεις αυτοκτονιας αφου ειμαστε απιστοι.. μηπως θα πρεπει να τελειωνει καποτε το παραμυθακι οτι θελουν αντιποινα εναντιων της δυσης? γιατι στην τελικη αν το ηθελαν 100% δεν θα δεχοντουσαν τα οπλα απο την αμερικη και απο την γερμανια.. κοιτατε το δεντρο κυριοι και χανεται το δασος. θες να μιλησουμε για το dabiq? μονο και μονο απο εκει καταλαβαινεις τι πραγματικα θελουνε.. το εχεις διαβασει αδερφε? αφηστε λιγο τον αριστερισμο στην ακρη και κοιταξτε τον εχθρο που ειναι προ των πυλων..
Φανατισμός στις θρησκείες όπως και αλλού υπάρχει από την αρχή του πλανήτη. Ή μήπως νομίζεις πως οι άλλες θρησκείες είναι κηρύγματα αγάπης; Ούτε όλοι οι μουσουλμάνοι είναι της λογικής του isis . Εχουν κυρήγματα μίσους όπως το dabiq όπως έχουν όλες οι παράλογες ιδεολογίες. Όσο για τη Δύση και το isis για δες λίγο νταλαβεράκια με χαπάκια και από ποιους παίρνει τα όπλα. Η εκάστοτε εξουσία δημιουργεί ένα αντίπαλο δέος που το ποτίζει με αμάθεια και φανατισμό και μετά το χρησιμοποιεί όπως θέλει αυτά είναι κόλπα εκαντοταετιών τώρα. Μην τρελαθούμε κιόλας που το 2016 για όλα τα δεινά της ανθρωπότητας φταίει το isis και το ισλαμ. Που τα μάθανε όλοι ξαναλέω το 2016, γιατί το κοράνι που λες υπάρχει χιλια χρόνια αλλά δεν έβλεπα εγώ τέτοια πράγματα. Φασισταράδες είναι κι αυτοί όπως και πολλοί άλλοι στην ευρώπη και στο κόσμο. Ο ένας σκοτώνει για τη θρησκεία του, ο ευρωπαίος για το χρώμα και γιατί ''του κλέβουν τη δουλεία οι λαθραίοι'' και ο αμερικάνος γιατί ''γεμίσαμε ανώμαλους πούστηδες''.
Μην πας μακρυα...οι φονταμελιστες προντεσταντες της αμερικης ειναι το ιδιο ακραιοι κ χαζοι οσο το isis

Tsiou
Δημοσιεύσεις: 2059
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ 2011, 22:41
Has thanked: 109 times
Been thanked: 13 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από Tsiou » Παρ 05 Αύγ 2016, 17:28

Στην ταινία «Πεταλούδας» -που είναι βασισμένη σε μια πραγματική ιστορία και στο βιβλίο του ανθρώπου που την έζησε-, ο Στηβ Μακ Κουήν προσπαθεί να αποδράσει με κάθε τρόπο από τη φυλακή, στην οποία βρίσκεται για έναν φόνο που δεν διέπραξε.

Η ταινία είναι ένας ύμνος στην ελευθερία και στην θέληση του ανθρώπου.

Η λέξη «ελευθερία» έχει υποφέρει πάρα πολύ, οπότε δεν θα ήθελα να την κάνω κι εγώ να υποφέρει ακόμα περισσότερο. Θα είμαι σύντομος.

Είμαι εντελώς βέβαιος πια πως η πλειοψηφία των ανθρώπων δεν επιθυμούν να είναι ελεύθεροι.

Δεν ξέρουν –και δεν θέλουν να μάθουν- τι σημαίνει ελευθερία. Προτιμούν την «ασφάλεια».

Ένα από τα πράγματα που έχω δει στη ζωή μου –και δεν μπορώ να ξεχάσω με τίποτα- είναι αυτό που συμβαίνει όταν ένα πουλί βρίσκεται στο κλουβί και ανοίγει η πόρτα του κλουβιού.

Τα περισσότερα πουλιά δεν περνάνε ποτέ την πόρτα του κλουβιού. Ούτε καν προσέχουν πως είναι ανοιχτή.

Ή κάνουν πως δεν το προσέχουν.

Ελάχιστα πουλιά περνούν την πόρτα και πετούν μακριά. Στην ελευθερία.

Κάποιοι υποστηρίζουν πως αυτά είναι τα πουλιά που δεν γεννήθηκαν σε καθεστώς αιχμαλωσίας. Όχι πάντα.

Υπάρχουν και κάποια άλλα πουλιά που περνούν την πόρτα, πετούν λίγο δεξιά κι αριστερά, και επιστρέφουν στο κλουβί.

Αυτά τα πουλιά μου μαυρίζουν τα σπλάχνα.

Σε αντίθεση με τους περισσότερους ανθρώπους που συγκινούνται μόνο στις ταινίες με την προσπάθεια των ανθρώπων να ζήσουν ελεύθεροι, εγώ το εκτιμώ και στη ζωή.

Και μάλιστα στον παρόντα χρόνο. Όχι μόνο σε ιστορίες του παρελθόντος.

(Στον Κώστα Σακκά και στον Μάριο Σεϊσίδη)
http://pitsirikos.net/2016/08/%ce%b5%ce ... z4GT5fVjQC


είδα πανό μοναχικά
να τραγουδάνε πως υπάρχουμε ακόμα


fteros4
Δημοσιεύσεις: 2043
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 15:54
Has thanked: 110 times
Been thanked: 27 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από fteros4 » Τετ 10 Αύγ 2016, 09:29

gia na min ksexniomaste me malakies

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
j.rebel
Δημοσιεύσεις: 5175
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 09:36
Has thanked: 411 times
Been thanked: 360 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από j.rebel » Τετ 10 Αύγ 2016, 10:51

ntaks,,diladi esy palikare,, kai kala ama pernages ton aianta tha mas evgazes thn idia foto me thn idia ataka as poume....

fteros4
Δημοσιεύσεις: 2043
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 15:54
Has thanked: 110 times
Been thanked: 27 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από fteros4 » Τετ 10 Αύγ 2016, 14:03

nai

iou-iou
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν 2011, 20:26
Has thanked: 107 times
Been thanked: 282 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από iou-iou » Σάβ 13 Αύγ 2016, 00:34

Εικόνα

apo manjib shmera
fwtografia pou tha perasei sthn istoria

Άβαταρ μέλους
Olympiakos 1925
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Δευ 31 Ιαν 2011, 21:13
Has thanked: 36 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από Olympiakos 1925 » Σάβ 13 Αύγ 2016, 02:18

συν
Εικόνα
Μπάτσοι Γουρούνια Δολοφόνοι!!

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες