ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Άβαταρ μέλους
respect1926
Δημοσιεύσεις: 2727
Εγγραφή: Πέμ 25 Νοέμ 2010, 15:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 4 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από respect1926 » Τρί 24 Δεκ 2019, 00:26

πιστευεις οτι με χαλαει να με αποκαλεις επαρχιωτη ρε χαζουλη?
ο πολυς ο καραπαπας, ο παππους και ο τσουκαλας σου εχουν καψει το λιγο μυαλο που διαθετεις.. τη "μικρομεσαια ομαδα" (αυτην απο την οποια εχεις φαει μεγαλα ρεζιληκια και μεγαλη παραδοση στο κεφαλι "παλιε" την ξεχασες?) που "δεν πιανει μια μπροστα σου" βριζεις εν χορω σε καθε σου ματς, το εχεις παρει χαμπαρι?
ultrasnikaiag7 έγραψε: Δευ 23 Δεκ 2019, 22:58 3) η νικαια είναι μια συνοικια τις πρωτεύουσας... αυτό δεν θα το αλλαξεις εσυ φιλε επαρχιωτη… :D
τι να αλλαξω βρε κακομοιρε? μια συνοικια που τα 4/5 (μιας και σ αρεσουν απ οτι ειδα οι μαθηματικοι οροι) των συνοικιων της Θεσσαλονικης ειναι κλασης ανωτερα της? Οπως και πολλες αλλες πολεις.. ταγαροβλαχε ποιος ξερει απο ποιο κορφοβουνι κατεβηκες για να πας που? στη Νικαια
ΤΖΙΜΗ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ

PATSIFRIKOS
Δημοσιεύσεις: 3366
Εγγραφή: Τρί 01 Φεβ 2011, 21:04
Has thanked: 234 times
Been thanked: 266 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από PATSIFRIKOS » Τρί 24 Δεκ 2019, 00:29

clandestino4 έγραψε: Δευ 23 Δεκ 2019, 23:45 Δανεικους εδινε και η οικογένεια ελεγχομενα μμε εχετε ακομα κι οταν μπορούσατε σφαζατε κι εσεις.
Αυτό με τον Ίβιτς ειναι μέγιστη μαλακια και αυτη η πραξη σπιλωσε την ιστορία μας.κανείς σας βέβαια δεν ειπε οτι μέχρι το κουτακι ειχαν γίνει οργια στο ματς υπερ σας αλλα δεν γαμιεται αυτο ηταν το τελευταίο.

Η Αθήνα εμενα προσωπικά δεν μου φταιγε ποτε γιατι οσο θυμάμαι τον εαυτο μου δεν ειχα ομαδα να διεκδικησω τίτλους.με τα ψέμματα δεν γίνεται δουλεια
Το 18 ομως ηταν εργο που θεωρω οτι δεν εχει ξαναπαιχθει.εσεις σαν κόσμος δεν ευθυνεστε για το τι κανει ο χ προεδρος μην μου λες ομως μαλακιες οταν εχει συμμετοχη στην κλεψια κι ο δικος σου

Παμε παρακατω
Συνέχεια μιλατε με τροπο υποτιμητικο.καλα κανετε δικαίωμα λογικο ομως να την φας κ την ειρωνεία σου οχι εσυ συγκεκριμένα αλλα ολοι σας κατω οταν ζειτε στην ιδια μαλακισμενη κοινωνια με τους υπόλοιπους κι εχετε τουπε.
Και ναι ρε μεγαλες ομαδες ειναι ολες
Αν δεν σεβαστεις δεν θα σε σεβαστουν.
Εγω στα πολυ δυσκολα μου εβγαλα γενια φωτια που σήμερα ειναι στην ακρη και απλα χαζευει τον ΠΑΟΚ να γίνεται μοδα( κ δεν γουσταρει).κ προσωπικά δεν ξεχναω οτι στα πολυ δυσκολα μου εσυ σαν κοσμος με ειρωνευοσουν γιατι ετσι σου βγαινε
Δεν γαμεις
Στα δύσκολά σου χρόνια αν εξαιρέσεις το σύνθημα σε μεταξύ μας παιχνίδι «λευτεριά στην πουτάνα του βορρά» δεν ασχολήθηκα ποτέ μαζί σου. Δεν νομίζω να σε ειρωνευτήκαμε ποτέ μαζικά και σε διάρκεια, όπως ούτε τον Άρη όποτε έπεσε, ούτε καν την αεκ που είναι και μεγάλος αντίπαλός μας (προσωπικά στεναχωρέθηκα και για τους δύο όπως και για Ηρακλή). Δεν τραβούσαμε ποτέ ζόρια με εσάς. Ούτε οπαδικά ούτε αγωνιστικά. Είχαμε μεγάλο ανταγωνισμό εδώ με τους άλλους δύο οπότε δεν μπαίναμε καν στο τρυπάκι να ασχοληθούμε μαζί σας. Ήταν περιττό. Ούτε με Άρη εννοείται. Η αλήθεια είναι πως μετά τον Ίβιτς, τον Κύζα και το πρόσφατο φαινόμενο των παραρτημάτων και των δανεικών ναι σε θεωρώ λίγο γαύρο του βορρά. Αλλά αυτό είναι σε ένα διαφορετικό πλαίσιο. Δεν πιστεύω ότι είσαι ίδιος με αυτούς και ούτε θα γίνεις ποτέ ακόμα και αν το προσπαθήσεις. Θα βγάλεις σίγουρα κάποια κόμπλεξ μικρότητας που οφείλονται στα πολλά χρόνια που ήσουν στην αφάνεια αλλά μέχρι εκεί. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρετε καθόλου. Εσείς μάλλον έχετε κάτι μαζί μας αν θυμηθώ την ανακοίνωση το 2005 για χουντέμπλεϊ και να παίξετε για την ιστορία σας κτλ.. Όντως παίξατε, φέραμε 1-1 και πήρε το πρωτάθλημα ο γαύρος, απλά δύο εβδομάδες αργότερα μάλλον δεν σας ένοιαζε η ιστορία σας και ανοίξατε τα πόδια στην Καλαμαριά για να πέσει ο συμπολίτης. Μικροπρέπεια ε; Για τις ψήφους υπέρ του χοντρού στη Λίγκα το 2011 όταν κάναμε πρόταση μομφής εναντίον του Μαρινάκη ας μη μιλήσω. Κατά τ’άλλα ποκ. Οπότε καλό θα ήταν να μην τσουβαλιάζετε γιατί μπορούμε να κάνουμε το ίδιο. Δεν βλέπω τον λόγο όμως.
OLD HABITS ARE HARD TO BREAK

ultrasnikaiag7
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 19:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από ultrasnikaiag7 » Τρί 24 Δεκ 2019, 01:09

respect1926 έγραψε: Τρί 24 Δεκ 2019, 00:26 πιστευεις οτι με χαλαει να με αποκαλεις επαρχιωτη ρε χαζουλη?
ο πολυς ο καραπαπας, ο παππους και ο τσουκαλας σου εχουν καψει το λιγο μυαλο που διαθετεις.. τη "μικρομεσαια ομαδα" (αυτην απο την οποια εχεις φαει μεγαλα ρεζιληκια και μεγαλη παραδοση στο κεφαλι "παλιε" την ξεχασες?) που "δεν πιανει μια μπροστα σου" βριζεις εν χορω σε καθε σου ματς, το εχεις παρει χαμπαρι?
ultrasnikaiag7 έγραψε: Δευ 23 Δεκ 2019, 22:58 3) η νικαια είναι μια συνοικια τις πρωτεύουσας... αυτό δεν θα το αλλαξεις εσυ φιλε επαρχιωτη… :D
τι να αλλαξω βρε κακομοιρε? μια συνοικια που τα 4/5 (μιας και σ αρεσουν απ οτι ειδα οι μαθηματικοι οροι) των συνοικιων της Θεσσαλονικης ειναι κλασης ανωτερα της? Οπως και πολλες αλλες πολεις.. ταγαροβλαχε ποιος ξερει απο ποιο κορφοβουνι κατεβηκες για να πας που? στη Νικαια
χαχαχαχαχαχ γουστάρω!
είναι που δεν σε χαλαει..επαρχιωτη…
και για πια παραδοση μιλας? για αυτή?
86-29-55 γραφει η ιστορια… :lol

amf
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Τετ 29 Δεκ 2010, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από amf » Τρί 24 Δεκ 2019, 01:12

PATSIFRIKOS έγραψε: Τρί 24 Δεκ 2019, 00:29
clandestino4 έγραψε: Δευ 23 Δεκ 2019, 23:45 Δανεικους εδινε και η οικογένεια ελεγχομενα μμε εχετε ακομα κι οταν μπορούσατε σφαζατε κι εσεις.
Αυτό με τον Ίβιτς ειναι μέγιστη μαλακια και αυτη η πραξη σπιλωσε την ιστορία μας.κανείς σας βέβαια δεν ειπε οτι μέχρι το κουτακι ειχαν γίνει οργια στο ματς υπερ σας αλλα δεν γαμιεται αυτο ηταν το τελευταίο.

Η Αθήνα εμενα προσωπικά δεν μου φταιγε ποτε γιατι οσο θυμάμαι τον εαυτο μου δεν ειχα ομαδα να διεκδικησω τίτλους.με τα ψέμματα δεν γίνεται δουλεια
Το 18 ομως ηταν εργο που θεωρω οτι δεν εχει ξαναπαιχθει.εσεις σαν κόσμος δεν ευθυνεστε για το τι κανει ο χ προεδρος μην μου λες ομως μαλακιες οταν εχει συμμετοχη στην κλεψια κι ο δικος σου

Παμε παρακατω
Συνέχεια μιλατε με τροπο υποτιμητικο.καλα κανετε δικαίωμα λογικο ομως να την φας κ την ειρωνεία σου οχι εσυ συγκεκριμένα αλλα ολοι σας κατω οταν ζειτε στην ιδια μαλακισμενη κοινωνια με τους υπόλοιπους κι εχετε τουπε.
Και ναι ρε μεγαλες ομαδες ειναι ολες
Αν δεν σεβαστεις δεν θα σε σεβαστουν.
Εγω στα πολυ δυσκολα μου εβγαλα γενια φωτια που σήμερα ειναι στην ακρη και απλα χαζευει τον ΠΑΟΚ να γίνεται μοδα( κ δεν γουσταρει).κ προσωπικά δεν ξεχναω οτι στα πολυ δυσκολα μου εσυ σαν κοσμος με ειρωνευοσουν γιατι ετσι σου βγαινε
Δεν γαμεις
Στα δύσκολά σου χρόνια αν εξαιρέσεις το σύνθημα σε μεταξύ μας παιχνίδι «λευτεριά στην πουτάνα του βορρά» δεν ασχολήθηκα ποτέ μαζί σου. Δεν νομίζω να σε ειρωνευτήκαμε ποτέ μαζικά και σε διάρκεια, όπως ούτε τον Άρη όποτε έπεσε, ούτε καν την αεκ που είναι και μεγάλος αντίπαλός μας (προσωπικά στεναχωρέθηκα και για τους δύο όπως και για Ηρακλή). Δεν τραβούσαμε ποτέ ζόρια με εσάς. Ούτε οπαδικά ούτε αγωνιστικά. Είχαμε μεγάλο ανταγωνισμό εδώ με τους άλλους δύο οπότε δεν μπαίναμε καν στο τρυπάκι να ασχοληθούμε μαζί σας. Ήταν περιττό. Ούτε με Άρη εννοείται. Η αλήθεια είναι πως μετά τον Ίβιτς, τον Κύζα και το πρόσφατο φαινόμενο των παραρτημάτων και των δανεικών ναι σε θεωρώ λίγο γαύρο του βορρά. Αλλά αυτό είναι σε ένα διαφορετικό πλαίσιο. Δεν πιστεύω ότι είσαι ίδιος με αυτούς και ούτε θα γίνεις ποτέ ακόμα και αν το προσπαθήσεις. Θα βγάλεις σίγουρα κάποια κόμπλεξ μικρότητας που οφείλονται στα πολλά χρόνια που ήσουν στην αφάνεια αλλά μέχρι εκεί. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρετε καθόλου. Εσείς μάλλον έχετε κάτι μαζί μας αν θυμηθώ την ανακοίνωση το 2005 για χουντέμπλεϊ και να παίξετε για την ιστορία σας κτλ.. Όντως παίξατε, φέραμε 1-1 και πήρε το πρωτάθλημα ο γαύρος, απλά δύο εβδομάδες αργότερα μάλλον δεν σας ένοιαζε η ιστορία σας και ανοίξατε τα πόδια στην Καλαμαριά για να πέσει ο συμπολίτης. Μικροπρέπεια ε; Για τις ψήφους υπέρ του χοντρού στη Λίγκα το 2011 όταν κάναμε πρόταση μομφής εναντίον του Μαρινάκη ας μη μιλήσω. Κατά τ’άλλα ποκ. Οπότε καλό θα ήταν να μην τσουβαλιάζετε γιατί μπορούμε να κάνουμε το ίδιο. Δεν βλέπω τον λόγο όμως.

ναι ρε τιποτα δεν εχετε κανει
ενα πρωταθλημα μας φαγατε 3 εξοδους στο τσ λου
με τον γαυρο παραμασχαλα ετρεχες για να τιμωρηθουμε
24/7 πολεμο απο τα media του αλαφουζ
στις εκλογες για την επο με γαυρο πηγε
τα ιδια και στην σουπα λιγκ
και το κυπελλο που πηρες κατεβηκα με μιση ομαδα ...

μην το ψαχνεις σε εσφαζε ο γαυρος και εσφαζες τους αλλους
θα συμφωνησω πως δεν ηταν μια κοντρα μεταξυ μας
αλλα τωρα ειναι
καλως η κακως ο αλαφουζος ειναι ο παναθηναικος και ειναι εχθρος
αλλα ναι ο βαζελος αν ειναι αντιγαυρος ειναι στην ιδια πλευρα με εμας
για την ωρα ομως ειστε?

Άβαταρ μέλους
respect1926
Δημοσιεύσεις: 2727
Εγγραφή: Πέμ 25 Νοέμ 2010, 15:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 4 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από respect1926 » Τρί 24 Δεκ 2019, 01:16

ultrasnikaiag7 έγραψε: Τρί 24 Δεκ 2019, 01:09 86-29-55 γραφει η ιστορια… :lol
τωρα πειστηκα ενταξει
εισαι τερμα τσουκαλοπληκτος
εδω δεν χαλαει εσενα η Νικαια
γεια σου "νικαιωτη απο την πρωτευουσα" (το διαβαζουν απο σοβαρες περιοχες της Αθηνας και γελανε πιο πολυ απο εμενα)
ΤΖΙΜΗ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ

clandestino4

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από clandestino4 » Τρί 24 Δεκ 2019, 01:36

Ενα μεγάλο ψεμμα ειναι οτι αυτοι πεσανε επειδή χάσαμε εμείς απο την Καλαμαριά.μονοι τους ριξανε την ομαδα τους αλλα δεν θέλουν να το λενε γιατι γιαυτους παντα θα φταιμε εμεις.μακαρι να συνεχίσουν ετσι
Επισης εκεινη την μερα με το σύνθημα εσπασες κ στην πουστιά μια 20αδα αυτοκίνητα πράγμα που δύσκολα ξεχνιεται γιατι ο τροπος ηταν υπερτατη πουστια

Δεν μπορεις να μιλας για παραρτήματα κ δανεικους οταν το εχεις διδάξει το εργο θα σου ξαναπω.μικρος δεν εισαι νομίζω θυμάσαι.βέβαια αυτος ο ΠΑΟΚ αυτης της τριετίας ολους παραρτήματα τους εκανε :lol
τα χουμε ξαναπει εδω μεσα για τον κυζα.η διαιτησια του ηταν ιδια με του στυλιαρα στο πρωτο ματς
Απλα εμεις ως επαρχιώτες δεν ειχαμε τα μεσα που ειχες εσυ τοτε για να το επικοινωνησουμε
Οταν ομως εχεις συνηθισει διαχρονικα στο 70-30 με αντιπαλο τον επαρχιωτη σε ενοχλεί το ανάποδο και ειναι λογικο να συμβαίνει οπως επισης ειναι κ λογικο να μην το παραδεχθεις κ ποτε
Βέβαια στα ισια αν εκανε τα αυτονόητα ο κλωναριδης ο κυζας θα σφυραγε ακομα και ο καλφογλου θα σηκωνε σημαιες.σκεψου λοιπον το απλο οτι παρα το δυναμωμα παρασκηνιακα μπαλα σαν τους τρεις κατω ακομα κ σήμερα δεν μπορει να παιξει ο βανιας
Τελος μου λες για το 11 κ μπορεις να μου βρεις κι αλλες χρονιες.κι εγω θυμαμαι τον Τζίγκερ αγκαλια με τον πετρο,τον Αλαφούζο να τρέχει με τον γαυρο παραμάσχαλα να τιμωρηθουμε κτλ κτλ

Άβαταρ μέλους
j.rebel
Δημοσιεύσεις: 5175
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 09:36
Has thanked: 411 times
Been thanked: 360 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από j.rebel » Τρί 24 Δεκ 2019, 01:41

poia prwteyousa re megale,,peiraia anoikei,,kopse azymouthio....

Άβαταρ μέλους
respect1926
Δημοσιεύσεις: 2727
Εγγραφή: Πέμ 25 Νοέμ 2010, 15:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 4 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από respect1926 » Τρί 24 Δεκ 2019, 01:47

respect1926 έγραψε: Τρί 24 Δεκ 2019, 00:26
ultrasnikaiag7 έγραψε: Δευ 23 Δεκ 2019, 22:58 3) η νικαια είναι μια συνοικια τις πρωτεύουσας... αυτό δεν θα το αλλαξεις εσυ φιλε επαρχιωτη… :D
δικα του λογια χρησιμοποιω rebel.. αλλα οκ εχετε πολυ πιο σημαντικα θεματα για να μαλωσετε απο ..τη Νικαια
ΤΖΙΜΗ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ

Megara13
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 20:14
Has thanked: 137 times
Been thanked: 65 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από Megara13 » Τρί 24 Δεκ 2019, 02:06

j.rebel έγραψε: Τρί 24 Δεκ 2019, 00:07
Megara13 έγραψε: Δευ 23 Δεκ 2019, 17:59 1980-1996 βαρδινογιαννης
6 εμεις,5 εσεις,4 αεκ,1 παοκ,1 λαρισα..

1997-2010 παραγκα κοκκαλη
2 εμεις,12 εσεις

2011-2017 εγκληματικη οργανωση μαρινακη
7 πρωταθληματα εσεις

νικαια βλεπεις καμια διαφορα ρε?

kokkalis 93 megale....ektos an ksrkinate na metrate opws sas voleyei,ksanakane souma
2011-2017 sta 7 emeis ta 3 eleipe h aek kai oi allou eisastan anypolypsia,,esy efages se mats 3 hmixrono,poso sfagh diladi me 10 kai 12 kai 15 vathmous diafora?
Paragka kokali grafo oxi sketo kokalis..

2011 ke meta exoume eglimatikes organoseis, stimena, daneikous, parartimata, saris, gkirtzikis,ked.. Xiliades selides evgale i eyp me ton xontro na kanonizei mexri ke to ti tha ginei se dikastirio gia mats g ethnikis re malaka johny kai esi mou metras ti vathmologia re mirodia?
Sovarepsou

Nikea psiloamea se kovo giafto den mpeno kan se antiparathesi..

malamadre3
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: Τετ 21 Δεκ 2011, 21:08
Has thanked: 146 times
Been thanked: 8 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από malamadre3 » Τρί 24 Δεκ 2019, 02:55

:etsi :pro

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 273 επισκέπτες