ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Άβαταρ μέλους
zvezdaG7
Δημοσιεύσεις: 838
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2012, 22:13
Has thanked: 220 times
Been thanked: 218 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από zvezdaG7 » Κυρ 13 Δεκ 2020, 19:47

Χαχαχαχαχαχα έτσι ακριβώς..παοκ ξέρω γω ξερωω αμπαλαεα

Εδώ βλέπουμε τις πηγές σου δέρνω ....Βγάζει μάτι ότι είσαι ακυρος πουθενας....σαλιαρης του ιντερνετ,αναπαράγεις διαδικτυακές πίπες για αυτό και συνέχεια τα γράφεις αλλιώς και μετά τα ξεφτιλισματα τα γυρνας όρθιο γελαδι..
1FD91BEB-CFAF-4870-8456-EA4B8A8AB943.jpeg
1FD91BEB-CFAF-4870-8456-EA4B8A8AB943.jpeg (137.8 KiB) Προβλήθηκε 1159 φορές

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από no passaran » Κυρ 13 Δεκ 2020, 20:05

Πω πωωωω τι μουχτι ηταν αυτο! παει ο @dernw ξεχαστε τον! θα παθει κανα αμπαλαλελε και θα τον τρεχουμε γιορταρες μερες!
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

Άβαταρ μέλους
zvezdaG7
Δημοσιεύσεις: 838
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2012, 22:13
Has thanked: 220 times
Been thanked: 218 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από zvezdaG7 » Κυρ 13 Δεκ 2020, 23:12

Από αυτό το σάιτ διαβάζεις ρε ηλίθιε; Χαχαχα
1A5F16FF-4235-4141-9B12-E75B04297006.jpeg
1A5F16FF-4235-4141-9B12-E75B04297006.jpeg (642.58 KiB) Προβλήθηκε 1065 φορές

BulldogsGhetto
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Κυρ 06 Νοέμ 2011, 17:50
Has thanked: 161 times
Been thanked: 379 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από BulldogsGhetto » Κυρ 13 Δεκ 2020, 23:54

no passaran έγραψε: Κυρ 13 Δεκ 2020, 19:15 @BulldogsGhetto Συμφωνουμε στο θεμα που θιγεις περι μετακινησεων ,εκεινη τουλαχιστον την εποχη. Σαφως δεν θα ψαχνομασταν να γινουμε με την ιδια ζεση που θα γινοταν σημερα,μιας και ξεραμε πως θα ανταμωσουμε στο μεταξυ μας ματς.
Αν παρατηρησεις πιο προσχτικα τα γραφομενα,τοσο τα δικα μου οσο και του zvezda, θα δεις οτι προσπαθουμε να μιλαμε με σαφηνεια και με βαση οσων βλεπουμε απο τα βιντεο και τις φωτογραφιες που υπαρχουν,τα οποια σε αντιδιαστολη με τα οσα παρεθεσε ο σαλιαρης,απεχουν παρασσαγγας! Καμια προθεση λοιπον να κρινουμε τα γεγονοτα της τοτε εποχης,με τις σημερινες συνθηκες

Δεν μπορει για παραδειγμα να λεει πως εκανε πορεια ολη την Αθηνα χωρις συνοδεια,να βαζει μια φωτογραφια ξεκαθαρα παραπλανητικη , (εξισου παραπλανητικη με τη φωτο απο την Τουμπα) ενω υπαρχουν βιντεο που δειχνουν πως εξ αρχης πηγαιναν με "κορδονι" Που εστω δυο τρεις φορες να εχει παει καποιος μια εκδρομη,ξερει πως ο ανθρωπος πουλαει παραμυθι! Λιγη λογικη μας εχει μεινει,ε ρε φιλε μην την απολεσουμε τη γαμημενη κι'αυτη!
Κοίτα μπήκα να τους κάνω λίγο χουλιαμά γιατί μέσα στη βδομάδα σκάγανε 40.000 στο Σιαμπάνη και τον τραμπούκιζαν οι μπράβοι τους (και Δεληζήση, και Κάτσε κλπ). Όπως πήγαν να πιάσουν πέρυσι Βέλεθ, Ματίγια, Κουέστα. Αλλά τώρα κλαίγονται για τη διαιτησία την ώρα που λένε ότι έβγαλαν τον Αουγκούστο να μην πάρει 2η κίτρινη.

Τεσπα. Η αλήθεια είναι ότι τη δεκαετία του 90 (εγώ την έζησα καλά στο 2ο μισό της) κανείς δεν ασχολούνταν σε άκυρα ματς, σε ότι γειτονιά κι αν έπαιζες. Ακόμα και σε ντέρμπι, ότι γινόταν ήταν στη βδομάδα του ματς. Δεν θα έτρωγε πέσιμο σύνδεσμος σε άκυρη μέρα.

Μπάτσοι και ψαχτήρια δεν υπήρχαν. Οι πιο πολλοί θυμάστε τα 2 πρώτα πεσίματα που έπαιξαν από μπάτσους ήταν 2 σερί βδομάδες σε εμάς στα Τέμπη που από 2 πούλμαν συνεχίσαμε 30 άτομα με 70 συλλήψεις για ναρκωτικά. Το δεύτερο ματς ήταν στη Νίκαια και κανείς δεν είπε "που να πας 30 άτομα θα μας την πέσουν οι γαύροι". Δεν ασχολούνταν κανείς. Γιατί; Γιατί είχαμε 4 ματς μεταξύ μας (με ΑΕΚ, ΠΑΟ, εσείς με ΠΑΟΚ, Άρη, Ηρακλή)...

Μπάτσοι δεν έπαιζαν. Με ένα καρούμπαλο πήγαινες στο γήπεδο. Κλούβες είχε από το 98-99 και μετά (κλάιν μάιν).

Εγώ μεγάλα επεισόδια στα 90s θυμάμαι το 91 μεταξύ μας και στο ΣΕΦ (που μας έβαλαν μέσα από το πέταλο σας), τον τελικό του 91 στο ΣΕΦ ΠΑΟΚ-Άρης που μας το πήρατε (εκεί που λένε ότι καθόμασταν μαζί), τον τελικό με ΠΑΟΚ στο ΣΕΦ με την πορεία (που όντως το έχουνε για μεγάλη οπαδική τους νίκη - τι έγινε δεν ξέρω, ότι διαβάζω εδώ), και το F4 το 99 που τους την πέσατε στην Ομόνοια (εμείς μέναμε στη Γλυφάδα). Αυτά ήταν τη δεκαετία του 90. Άντε και ένα μεταξύ μας στη Χαλκίδα. Ακόμα και σε ματς τύπου το F4 του Πρωταθλητριών στο ΣΕΦ δεν είχε επεισόδια.

Φυσικά εσείς και οι τούρκοι είχατε μεγάλη κόντρα και πιο συχνά επεισόδια, όπως εμείς με ΑΕΚ. Αλλά δεν είναι σωστό να συγκρίνουμε δεκαετία 90 με τώρα. Το να πας στη Νίκαια και την Καλαμαριά δεν ήταν κάτι αξιοσημείωτο. Εκεί ήταν η ένσταση μου. Στα υπόλοιπα συνεχίστε...

the saints
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Παρ 20 Μάιος 2011, 16:31
Has thanked: 253 times
Been thanked: 24 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από the saints » Δευ 14 Δεκ 2020, 00:08

Paokia ego tin paraskeui psifizo Sofia Danezi
Na parete ekei ton titlo fetos
Krima γιατι σημερα ησασταν πολλοι καλοι σας αδικησανε φιλε
Εχει δικιο ο κολκας
Εικόνα

ΚΟΥΝΕΛΗΣ ΚΟΥΝΕΛΗΣ ΚΟΥΝΕΛΗΣ

the saints
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Παρ 20 Μάιος 2011, 16:31
Has thanked: 253 times
Been thanked: 24 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από the saints » Δευ 14 Δεκ 2020, 00:10

Βραζει ο Παοκ σημερα
Αδικηθηκε
Το ειπε ο Τασος Κακος
Εικόνα

ΚΟΥΝΕΛΗΣ ΚΟΥΝΕΛΗΣ ΚΟΥΝΕΛΗΣ

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από no passaran » Δευ 14 Δεκ 2020, 00:12

BulldogsGhetto έγραψε: Κυρ 13 Δεκ 2020, 23:54
no passaran έγραψε: Κυρ 13 Δεκ 2020, 19:15 @BulldogsGhetto Συμφωνουμε στο θεμα που θιγεις περι μετακινησεων ,εκεινη τουλαχιστον την εποχη. Σαφως δεν θα ψαχνομασταν να γινουμε με την ιδια ζεση που θα γινοταν σημερα,μιας και ξεραμε πως θα ανταμωσουμε στο μεταξυ μας ματς.
Αν παρατηρησεις πιο προσχτικα τα γραφομενα,τοσο τα δικα μου οσο και του zvezda, θα δεις οτι προσπαθουμε να μιλαμε με σαφηνεια και με βαση οσων βλεπουμε απο τα βιντεο και τις φωτογραφιες που υπαρχουν,τα οποια σε αντιδιαστολη με τα οσα παρεθεσε ο σαλιαρης,απεχουν παρασσαγγας! Καμια προθεση λοιπον να κρινουμε τα γεγονοτα της τοτε εποχης,με τις σημερινες συνθηκες

Δεν μπορει για παραδειγμα να λεει πως εκανε πορεια ολη την Αθηνα χωρις συνοδεια,να βαζει μια φωτογραφια ξεκαθαρα παραπλανητικη , (εξισου παραπλανητικη με τη φωτο απο την Τουμπα) ενω υπαρχουν βιντεο που δειχνουν πως εξ αρχης πηγαιναν με "κορδονι" Που εστω δυο τρεις φορες να εχει παει καποιος μια εκδρομη,ξερει πως ο ανθρωπος πουλαει παραμυθι! Λιγη λογικη μας εχει μεινει,ε ρε φιλε μην την απολεσουμε τη γαμημενη κι'αυτη!
Κοίτα μπήκα να τους κάνω λίγο χουλιαμά γιατί μέσα στη βδομάδα σκάγανε 40.000 στο Σιαμπάνη και τον τραμπούκιζαν οι μπράβοι τους (και Δεληζήση, και Κάτσε κλπ). Όπως πήγαν να πιάσουν πέρυσι Βέλεθ, Ματίγια, Κουέστα. Αλλά τώρα κλαίγονται για τη διαιτησία την ώρα που λένε ότι έβγαλαν τον Αουγκούστο να μην πάρει 2η κίτρινη.

Τεσπα. Η αλήθεια είναι ότι τη δεκαετία του 90 (εγώ την έζησα καλά στο 2ο μισό της) κανείς δεν ασχολούνταν σε άκυρα ματς, σε ότι γειτονιά κι αν έπαιζες. Ακόμα και σε ντέρμπι, ότι γινόταν ήταν στη βδομάδα του ματς. Δεν θα έτρωγε πέσιμο σύνδεσμος σε άκυρη μέρα.

Μπάτσοι και ψαχτήρια δεν υπήρχαν. Οι πιο πολλοί θυμάστε τα 2 πρώτα πεσίματα που έπαιξαν από μπάτσους ήταν 2 σερί βδομάδες σε εμάς στα Τέμπη που από 2 πούλμαν συνεχίσαμε 30 άτομα με 70 συλλήψεις για ναρκωτικά. Το δεύτερο ματς ήταν στη Νίκαια και κανείς δεν είπε "που να πας 30 άτομα θα μας την πέσουν οι γαύροι". Δεν ασχολούνταν κανείς. Γιατί; Γιατί είχαμε 4 ματς μεταξύ μας (με ΑΕΚ, ΠΑΟ, εσείς με ΠΑΟΚ, Άρη, Ηρακλή)...

Μπάτσοι δεν έπαιζαν. Με ένα καρούμπαλο πήγαινες στο γήπεδο. Κλούβες είχε από το 98-99 και μετά (κλάιν μάιν).

Εγώ μεγάλα επεισόδια στα 90s θυμάμαι το 91 μεταξύ μας και στο ΣΕΦ (που μας έβαλαν μέσα από το πέταλο σας), τον τελικό του 91 στο ΣΕΦ ΠΑΟΚ-Άρης που μας το πήρατε (εκεί που λένε ότι καθόμασταν μαζί), τον τελικό με ΠΑΟΚ στο ΣΕΦ με την πορεία (που όντως το έχουνε για μεγάλη οπαδική τους νίκη - τι έγινε δεν ξέρω, ότι διαβάζω εδώ), και το F4 το 99 που τους την πέσατε στην Ομόνοια (εμείς μέναμε στη Γλυφάδα). Αυτά ήταν τη δεκαετία του 90. Άντε και ένα μεταξύ μας στη Χαλκίδα. Ακόμα και σε ματς τύπου το F4 του Πρωταθλητριών στο ΣΕΦ δεν είχε επεισόδια.

Φυσικά εσείς και οι τούρκοι είχατε μεγάλη κόντρα και πιο συχνά επεισόδια, όπως εμείς με ΑΕΚ. Αλλά δεν είναι σωστό να συγκρίνουμε δεκαετία 90 με τώρα. Το να πας στη Νίκαια και την Καλαμαριά δεν ήταν κάτι αξιοσημείωτο. Εκεί ήταν η ένσταση μου. Στα υπόλοιπα συνεχίστε...
αυτα με τους μπραβους και τους χρηματισμους που λες ρε φιλε που τα ακουσες; Μπηκα στο sdna, στο open, μπηκα στου Κολκα,στου Μπουζα κλπ και δεν ειδα κατι :ti leei
Τωρα για τα υπολοιπα και για να μην πλατιαζουμε,στην ουσια του κειμενου σου περι αστυνομευσης και ποσο και ποτε ασχολιομασταν ο ενα ςμε τον αλλον συμφωνω. Του μαλακα του σαλιαρη πες τα που δεν ηταν πουθενα και μιλαει σαν να ηταν,ενω κανει μπαμ πως τα διαβασε απο τα γνωστα σελεμελεδικα σαιτ που εχουν
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

BulldogsGhetto
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Κυρ 06 Νοέμ 2011, 17:50
Has thanked: 161 times
Been thanked: 379 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από BulldogsGhetto » Δευ 14 Δεκ 2020, 01:03

Εικόνα


Δε δαγκώνει. Να παίξει θέλει

BulldogsGhetto
Δημοσιεύσεις: 892
Εγγραφή: Κυρ 06 Νοέμ 2011, 17:50
Has thanked: 161 times
Been thanked: 379 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από BulldogsGhetto » Δευ 14 Δεκ 2020, 03:02

Εικόνα

A συγνώμη τουρκάλες, αγώνας ενάντια στον παοκ, είναι αγώνας ενάντια στο κράτος.

ΥΓ: Στους Μακεδόνες...........
@dernw ξες ποιοι είναι αυτοί; Να σου πω για τον αριστερά ή για τον δεξιά;

Άβαταρ μέλους
j.rebel
Δημοσιεύσεις: 5175
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 09:36
Has thanked: 411 times
Been thanked: 360 times

Re: ΠΑΟΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από j.rebel » Δευ 14 Δεκ 2020, 09:21

Na sygkrinoume epoxh me kartothlefwna kai thlefwna me kermata me to shmera pou mathaineis pote mazeythkane deka atoma kai exei anaivei se feis,insta kai touiters de ginetai.
Epishs oi metakinhseis,kalws kakws ksempoukwnes ,den thn epsaxnes to idio,na deis ama tha skasoun penhnta paokia sto vyrwna px,st arxidia mas...

Yg2 kala re mpaokia,eisaste kai epishma oi poio mpoufoi dioikhtika, re malakes,sovara twra,piasimo paixth me metrhta kai trampouka to 2020??pou zeite re malakes moglides...pali kala pou de tou dwsate kai kammia bmw.tha anoiksoun tipota thlefwna kai tha gelasei kai o kathe pikramenos

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες