ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ

Βάσκος

Re: ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Βάσκος » Κυρ 23 Σεπ 2012, 04:03

δεν με καταλαβες φιλε..

εγω δεν ειμαι κανας φανατικος οπαδος του Παισιου που θιχτηκα με το γεγονος οτι υπαρχουν καποιοι που δεν πιστευουν αυτα που ελεγε.

Εγω θιχτηκα με την ελλειψη σεβασμου απεναντι σε εναν νεκρο,που οπως εγραψα πιο πανω δεν ηταν και σφαγεας (σαν τον χιτλερ πχ)
αλλα ενας ανθρωπος ηρεμος που αυτα που ελεγε δεν νομιζω να ενοχλουσαν και κανεναν. :smile:

Αλλο το να μην πιστευεις αυτα που λεει κι αλλο το να τον χλεαυζεις ενω αυτος ειναι νεκρος.

Οσον αφορα την διαπιστωση σου εχεις απολυτο δικιο. :etsi

klad4

Re: ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ

Δημοσίευση από klad4 » Κυρ 23 Σεπ 2012, 13:00

re o paisios htan polu mprosta san anthrwpos...htan ena epipedo parapanw apo emas...ton eixe episkeftei o pateras mou prin xronia kai hksere gia ton xamo tou aderfou mou....aneksighto alla alhthino

Ομοκλινικό Χάος

Re: ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Ομοκλινικό Χάος » Κυρ 23 Σεπ 2012, 13:02

Lad έγραψε:oso seveste oi xristianoi alles thriskeies, toso tha sevontai kai alloi tous dikous sas.. toso aplo...

oso gia profhteies, o jesus eipe oti irthe na eksalipsei thn amartia kai na swsei ton kosmo... o Odin eipe oti tha eksalipsei tous pago-gigantes... den vlepw na exoun meinei pago-gigantes :cool:

Εικόνα :lol:


klad4 έγραψε:re o paisios htan polu mprosta san anthrwpos...htan ena epipedo parapanw apo emas...ton eixe episkeftei o pateras mou prin xronia kai hksere gia ton xamo tou aderfou mou....aneksighto alla alhthino
Nα μιλάς για τον εαυτό σου φιλαράκι...άκου εκεί πάνω από μας λες και μας ξέρεις :xa

Αυτός δεν ήταν που θεράπευε τον καρκίνο, και τελικά πέθανε από καρκίνο;; :mpros

Βάσκος

Re: ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Βάσκος » Κυρ 23 Σεπ 2012, 13:56

καλα οκ,αρχισε η προσεγγιση της λογικης.

και για τα παιδακια στην αφρικη που πεθαινουν απ την πεινα φταιει ο κακος θεος κι οχι ο καλος ανθρωπος.

υγ=ρε μαγκες οι θρησκειες δεν ειναι ΛΟΓΙΚΗ...Μην προσπαθειτε να πεισετε τους εαυτους σας με αυτον τον τροπο.
Ή πιστευεις ή δεν πιστευεις.
Απλα πραγματα.

aekole

Re: ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ

Δημοσίευση από aekole » Κυρ 23 Σεπ 2012, 14:02

Βάσκος έγραψε:καλα οκ,αρχισε η προσεγγιση της λογικης.

και για τα παιδακια στην αφρικη που πεθαινουν απ την πεινα φταιει ο κακος θεος κι οχι ο καλος ανθρωπος.

υγ=ρε μαγκες οι θρησκειες δεν ειναι ΛΟΓΙΚΗ...Μην προσπαθειτε να πεισετε τους εαυτους σας με αυτον τον τροπο.
Ή πιστευεις ή δεν πιστευεις.
Απλα πραγματα.
ή είσαι βλάκας ή δεν είσαι

Βάσκος

Re: ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Βάσκος » Κυρ 23 Σεπ 2012, 14:16

aekole έγραψε:
Βάσκος έγραψε:καλα οκ,αρχισε η προσεγγιση της λογικης.

και για τα παιδακια στην αφρικη που πεθαινουν απ την πεινα φταιει ο κακος θεος κι οχι ο καλος ανθρωπος.

υγ=ρε μαγκες οι θρησκειες δεν ειναι ΛΟΓΙΚΗ...Μην προσπαθειτε να πεισετε τους εαυτους σας με αυτον τον τροπο.
Ή πιστευεις ή δεν πιστευεις.
Απλα πραγματα.
ή είσαι βλάκας ή δεν είσαι
πες το κι ετσι. :xa

klad4

Re: ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ

Δημοσίευση από klad4 » Κυρ 23 Σεπ 2012, 14:34

Ομοκλινικό Χάος έγραψε:
Lad έγραψε:oso seveste oi xristianoi alles thriskeies, toso tha sevontai kai alloi tous dikous sas.. toso aplo...

oso gia profhteies, o jesus eipe oti irthe na eksalipsei thn amartia kai na swsei ton kosmo... o Odin eipe oti tha eksalipsei tous pago-gigantes... den vlepw na exoun meinei pago-gigantes :cool:

Εικόνα :lol:


klad4 έγραψε:re o paisios htan polu mprosta san anthrwpos...htan ena epipedo parapanw apo emas...ton eixe episkeftei o pateras mou prin xronia kai hksere gia ton xamo tou aderfou mou....aneksighto alla alhthino
Nα μιλάς για τον εαυτό σου φιλαράκι...άκου εκεί πάνω από μας λες και μας ξέρεις :xa

Αυτός δεν ήταν που θεράπευε τον καρκίνο, και τελικά πέθανε από καρκίνο;; :mpros
o paisios parakalouse ton theo na paithanei apo karkino :mpros otan pas agio oros kai episkeuths kana gero monaxo kai se leei pragmata gia thn zwh sou kai su meineis malakas meta ela na me peis ama pisteueis

Ομοκλινικό Χάος

Re: ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Ομοκλινικό Χάος » Κυρ 23 Σεπ 2012, 15:10

Βάσκος έγραψε:καλα οκ,αρχισε η προσεγγιση της λογικης.

και για τα παιδακια στην αφρικη που πεθαινουν απ την πεινα φταιει ο κακος θεος κι οχι ο καλος ανθρωπος.

υγ=ρε μαγκες οι θρησκειες δεν ειναι ΛΟΓΙΚΗ...Μην προσπαθειτε να πεισετε τους εαυτους σας με αυτον τον τροπο.
Ή πιστευεις ή δεν πιστευεις.
Απλα πραγματα.

Σε κάποιους θρησκεία είναι η λογική όμως, και υπαγορεύει να ζητάμε αποδείξεις.
Κανένα πρόβλημα με το να πιστεύετε ότι γουστάρετε, πρόβλημα έχω όταν αυτό που πιστεύεις αποτελεί τροχοπέδη στην ατομική και κοινωνική πρόοδο.

klad4 έγραψε: o paisios parakalouse ton theo na paithanei apo karkino :mpros otan pas agio oros kai episkeuths kana gero monaxo kai se leei pragmata gia thn zwh sou kai su meineis malakas meta ela na me peis ama pisteueis

Δεν έχω τόσο ελεύθερο χρόνο klad και αντί να τρέχω σε καλόγερους να ελέγχω πόσο καλά ξέρουν τη ζωή μου προτιμώ να χρησιμοποιώ τον χρόνο μου για να την ορίζω μόνος μου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ομοκλινικό Χάος την Κυρ 23 Σεπ 2012, 15:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Lad
Δημοσιεύσεις: 7404
Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 19:33
Τοποθεσία: η μαμά εδώ, ο μπαμπάς εκεί
Has thanked: 350 times
Been thanked: 11 times

Re: ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Lad » Κυρ 23 Σεπ 2012, 15:14

klad, gia rwta re file kanena profhth mh-forologoumeno geoktimona monaxo apo to agio oros ti tha erthoun shmera ta matsakia, na kleisoume kanena kouponi ki emeis oi apistoi paganistes :lol:

thor-13
"ΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ"

klad4

Re: ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ

Δημοσίευση από klad4 » Κυρ 23 Σεπ 2012, 15:19

Ομοκλινικό Χάος έγραψε:
Βάσκος έγραψε:καλα οκ,αρχισε η προσεγγιση της λογικης.

και για τα παιδακια στην αφρικη που πεθαινουν απ την πεινα φταιει ο κακος θεος κι οχι ο καλος ανθρωπος.

υγ=ρε μαγκες οι θρησκειες δεν ειναι ΛΟΓΙΚΗ...Μην προσπαθειτε να πεισετε τους εαυτους σας με αυτον τον τροπο.
Ή πιστευεις ή δεν πιστευεις.
Απλα πραγματα.

Σε κάποιους θρησκεία είναι η λογική όμως, και υπαγορεύει να ζητάμε αποδείξεις.
Κανένα πρόβλημα με το να πιστεύετε ότι γουστάρετε, πρόβλημα έχω όταν αυτό που πιστεύεις αποτελεί τροχοπέδι στην ατομική και κοινωνική πρόοδο.

klad4 έγραψε: o paisios parakalouse ton theo na paithanei apo karkino :mpros otan pas agio oros kai episkeuths kana gero monaxo kai se leei pragmata gia thn zwh sou kai su meineis malakas meta ela na me peis ama pisteueis

Δεν έχω τόσο ελεύθερο χρόνο klad και αντί να τρέχω σε καλόγερους να ελέγχω πόσο καλά ξέρουν τη ζωή μου προτιμώ να χρησιμοποιώ τον χρόνο μου για να την ορίζω μόνος μου.
eleuthero xrono gia na les malakeies omws exeis....egw se lew phgaine kai tha deis

Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 235 επισκέπτες