ΟΠΑΔΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ(ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ vs ΠΟΚ)

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Άβαταρ μέλους
cretablock
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Δευ 19 Μαρ 2012, 22:06
Has thanked: 2 times

Re: ΟΠΑΔΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ(ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ vs ΠΟΚ)

Δημοσίευση από cretablock » Σάβ 21 Ιούλ 2012, 15:21

kala den eipe kaneis pote oti den einai koumanto oi ofitzides sto iraklio...eidika ta teleytaia hronia
ayto eleipe kai na min eisastan
ΓΑΥΡΟΙ ΧΑΝΙΩΤΕΣ ΜΠΑΤΣΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΧΕ ΟΜΗΡΙΑ.
31/12/2012 ΤΡΥΠΙΟ ΠΟΤΗΡΙ - ΤΡΥΠΙΑ ΚΕΦΑΛΙΑ

hardcore
Δημοσιεύσεις: 731
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος 2011, 14:07
Has thanked: 119 times
Been thanked: 2 times

Re: ΟΠΑΔΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ(ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ vs ΠΟΚ)

Δημοσίευση από hardcore » Σάβ 21 Ιούλ 2012, 19:42

ofi-iraklio έγραψε:ANALOGOS ME PIO OFITZI MILATE MAGES,AN MILISEIS ME ENA POU EINAI SWSTOS,DEN THA SOU MILISEI POTE GIA KRITI,ALA THA PEI GIA IRAKLIO MONO K POLA POU PONANE K POU KSEROUN OLOI AFTOI POU PRAGMATIKA KSEROUN(LIGOSTH STO SITE AFTO),POU TWRA PIA EINAI ARGA GIA NA ALAKSEI,OSO K AN PALEVOUN MERONIXTA MERIKOI ME TA SITE MIPOS K KATAFEROUN DIAFIMIZONTAS TO ANTITHETO....

AFTOI POU PREPEI KATALAVAN GIA EDW,K KSERW PIOI EINAI AFTOI POU EPIASAN TI ENOW...
OSO GIA TON OFITZI PARAPANW ELIKSE TON EXW ANALAVEI EGW STO PM,AS TO LIKSOUME...
KALH SUNEXEIA :etsi

epeidh esu eisai swstos kai ta exoume pei kai pm arketes fores mazepse merika noumera pou kukloforoun edw mesa
oute to aspro mavro prospa8w na kanw gia to iraklio gia ta koumanta sas alla kati malakies tou tupou 2-3 fores ton mhna tha den pernane kai asxoliasta :???:
1925

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΟΠΑΔΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ(ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ vs ΠΟΚ)

Δημοσίευση από sadekg4 » Τρί 09 Οκτ 2012, 15:37

απο τη σελιδα του πανιωνιου,για να μην πριζουμε αρχιδια εκει περα..
lemorsero έγραψε: Η απαντηση στην ερώτηση "τι ομάδα είσαι?" στα γιάννενα όντως ποικίλλει, ας μη κρυβόμαστε.
Αν όμως κάποιος δηλώνει πχ βάζελος (ή οσφπ ή αεκ) και όταν παίζει ΠΑΣ-παο (ή οσφπ ή αεκ) πηγαίνει στην κερκίδα του ΠΑΣ με διακριτικά του ΠΑΣ και βρίζει τον παο (ή τον οσφπ ή την αεκ), τότε αυτό είναι πρόβλημα του παο (ή του οσφπ ή της αεκ αντιστοιχα) και όχι του ΠΑΣ.
Αντίστοιχα αν κάποιος λέει οτι υποστηρίζει ομάδα του ποκ και κάθε 3 και λίγο πάει εκδρομές με τον ΠΑΣ και παίζει ξύλο για τον ΠΑΣ, τότε αυτό ειναι πρόβλημα των άλλων ομάδων και όχι του ΠΑΣ.

Γενικά η κουβέντα του "τι ομάδα είσαι" είναι κάπως παιδική. Το θέμα είναι σε ποιό γήπεδο ΠΑΣ και ποιά ομάδα υποστηρίζεις στην πράξη.
Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη.
λοιπον εδω θα διαφωνησω εγω,γιατι φιλε μου lemonsero στην καρδια υπαρχει θεση μονο για μια ομαδα..κ λες:ειμαι γιαννεναρα,ειμαι οφαρα,ειμαι πανιωνιαρα...κ τελος...οι ερμαφροδιτοι κ οι bisexual οπαδοι δν εχουν καμια θεση αναμεσα μας..κ προσωπικα χαιρομαι γιατι στον οφη δν αντιμετωπισαμε ποτε τετοιο προβλημα..αλλα αθανατη ελληνικη επαρχια κατα τα αλλα,τι να πεις???
αυτα ρε φιλε ειναι για τις γκομενες..που δηλωνουν οφη οσο ο ''γαμιας'' ειναι οφητζης κ μετα ξαναγινονται νικοπολιδης.. :smile: γνωριμιες με αλλουθρησκους(γενιτσαρους) παιζουνε παντου...οταν ομως ξεκινανε οι βαριες οπαδικες καταστασεις,μπαινει ενα οριο στη γνωριμια κ δν τους βαζεις κ μες στην κερκιδα σου..κ μιλαω γενικα για ολη την επαρχια..
με τα αν κ τα ισως ομως ρε μαγκες δν γινεται δουλεια...γιατι αν κ οι γαυροβαζελοι δν ειχαν ολες αυτες τις κουπες κ τις διακρισεις εδω κ τοσα χρονια,πιθανων να ειχαν πολυ μικροτερο ογκο κ δυναμικη..αν ο πας ηταν ομαδα της αθηνας π.χ,μπορει να τα καταφερναν ακομα πιο καλα απο τους πανθηρες,ποτε δν μπορεις να ξερεις...απο την αλλη παλι εχεις μια καστορια με κυπελλακι κ τελικο,η οποια ποτε δν εκανε δικο της κοσμο..την μεγαλη ομαδα της παναχαικης με τις διακρισεις,την ευρωπη κτλ,που δυστυχως ακολουθουσε παντα πισω απο το ποκ..εχεις κ τον οφη με το κυπελλο,τις ευρωπες,τα ετσι τα γιουβετσι που ποτε το ηρακλειο δν εγινε εντελως ασπρομαυρο..κ παει λεγωντας..μπορεις να χρεωσεις διαφορα κ σε πανθηρες κ σε λαρισεους..το ολο ζητημα ομως ειναι καποια πραματα να τα βλεπεις σφαιρικα κ συνολικα,κ να μην κρατας συγκεκριμενες ασχημες καταστασεις..
τραβας λοιπον ενα ''σεβασμος'' στους λαρισεους γιατι στο κομματι ''αλλοθρησκοι στην πολη'' εχουν κανει την καλυτερη δουλεια..
τραβας ενα ''σεβασμος'' στους πανθηρες γιατι επιβιωνουν κ στεκονται γερα με τα ''θηρια'' στην πολη της αθηνας..κ δν εχουν κολωσει να τσακωθουν κ με ολους..
κρατας κ τις ογκωδεις παρουσιες γιαννιωτων στα γηπεδα αθηνας κ επαρχιας αλλα πατας κ ενα :?: διπλα,ετσι για να προβληματιστουνε λιγο σε καποια θεματα..
κραταω κ εγω το οτι εχω να παω ενα χρονο εκδρομη κ ακομα δν ξερω πως διαολο θα μπω πλατανια.. :smile:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

Άβαταρ μέλους
lemorsero
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Τρί 01 Νοέμ 2011, 09:58
Has thanked: 1 time

Re: ΟΠΑΔΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ(ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ vs ΠΟΚ)

Δημοσίευση από lemorsero » Τρί 09 Οκτ 2012, 21:40

δε διαφωνώ με αυτά που λες. Ακριβώς έτσι είναι και για μένα.

Ωστόσο υπάρχουν πάρα πολλοί άκυροι που δεν ασχολούνται πολύ με τα οπαδικά, ή έχουν αλλα χόμπι και τη μπάλα τη θυμούνται μια στο τόσο. Και ειναι μεγάλο ποσοστό των κατοίκων επαρχιακών πόλεων και πάνε και στο γήπεδο.
Το οτι στην επαρχια ένα σεβαστό ποσοστό δηλώνει φίλος ομάδας του ΠΟΚ εκτός από την τοπική ομάδα δεν είναι ψέμα. Συνήθως όταν πάει καλά η τοπική ομάδα ή όταν γίνεται μόδα, δίνουν ένα κλικ παραπάνω σε αυτή. Όταν περνάει πέτρινα χρόνια ή δεν είναι στη μόδα την ξεχνάνε και πάνε γήπεδο καναδυό φορές το χρόνο. Και στο ηράκλειο η πλειοψηφία όσων έχω γνωρίσει (που δεν είναι οπαδοί, αλλά φίλαθλοι) είναι σε αυτή την κατηγορία και η συζήτηση έχει ως εξής:

- τι ομάδα είσαι?
- ολυμπιακός (πχ)
- καλά είσαι απ' το Ηράκλειο και δεν είσαι οφη?
- εννοείται ρε σύντεκνε, οφη είμαι πάνω απ' όλα!

και τον βλέπεις τον ίδιο τύπο στο ματς οφη-οσφπ με διακριτικά του οφη να πανηγυρίζει στα γκολ κλπ κλπ.
Αυτο ποιανού πρόβλημα είναι? του οφη ή του οσφπ? "εξαρτάται πως βλέπει ο καθένας το ποτήρι, μισοάδειο ή μισογεμάτο" θα μου απαντήσεις και δε θα' χεις και άδικο.
Το ξέρω οτι θα μου πεις οτι στο ηράκλειο αυστηρά είσαι ή όφη ή αντι-όφη, αλλά υπάρχουν και οι φίλαθλοι που είναι και τα 2. Έχω γνωρίσει πάρα πολλούς.

Μη το δένεις λοιπόν σχοινί-κορδόνι. Εννοείται οτι υπάρχει για μας μια ομάδα στην καρδιά. Απλά απάντησα στο φίλο του πανιωνίου που με ρώτησε αν ο ΠΑΣ είναι η πρώτη ομάδα της καρδιάς όλων αυτών που πάνε μεγάλες εκδρομές κλπ κλπ

ΥΓ.
Μην απαντησεις. Έχεις 666 δημοσιεύσεις και είναι κρίμα να χαλάσεις το νούμερο! :twisted: :evil:

Άβαταρ μέλους
loudovikos
Δημοσιεύσεις: 2639
Εγγραφή: Παρ 26 Νοέμ 2010, 12:13
Τοποθεσία: konta ston fourno tou indianou
Has thanked: 237 times
Been thanked: 11 times

Re: ΟΠΑΔΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ(ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ vs ΠΟΚ)

Δημοσίευση από loudovikos » Τρί 09 Οκτ 2012, 21:47

lemorsero έγραψε: και τον βλέπεις τον ίδιο τύπο στο ματς οφη-οσφπ με διακριτικά του οφη να πανηγυρίζει στα γκολ κλπ κλπ.
Αυτο ποιανού πρόβλημα είναι? του οφη ή του οσφπ? "εξαρτάται πως βλέπει ο καθένας το ποτήρι, μισοάδειο ή μισογεμάτο" θα μου απαντήσεις και δε θα' χεις και άδικο.
tou ofi provlima einai......kai prepei na feygei sikwtos!!tin poli tou kai tin omada tou "xaraktirizei" aytin i amfiseksoualikotita tou ....ston peiraia grammeno ton exoun!!!
Η ΟΜΑΔΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ..
Εικόνα

suddenforce
Δημοσιεύσεις: 601
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 18:18
Has thanked: 3 times

Re: ΟΠΑΔΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ(ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ vs ΠΟΚ)

Δημοσίευση από suddenforce » Τετ 10 Οκτ 2012, 03:31

poli swstos :roll:

sthn ellada den mporw na katalabw to support your local club otan oi perisoteres omades exoun etos idryshs meta to 60
to opoio shmainei oti iphrxan pokites sthn eparxia prin ginoun aytes oi omades,opote einai fysiologiko na bgoune genies pokitwn sthn eparxia


kai oso afora ta iwannina iparxei kai ayto: Ο Ολυμπιακός Ιωαννίνων επανιδρύθηκε το 1988. Η ομάδα του Ολυμπιακού Ιωαννίνων αρχικά ιδρύθηκε το 1927 και ηταν μία από τις πρώτες ομάδες της πόλης. Το 1963 ενώθηκε με τον Ατρόμητο για να κάνουν τον ΑΟ Ιωαννίνων και το 1966 μία νέα συγχώνευση με τον Αβέρωφ έφερε τον ΠΑΣ Γιάννινα.

http://www.velissario.gr/el/genika_oly
KOSTASGAS έγραψε:
ΚΑΙ ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΡΕ? ΚΑΙ ΠΟΥ? ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΝΑΝ ΑΓΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ,ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΜΕ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ-ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ.

Άβαταρ μέλους
PAS 7
Δημοσιεύσεις: 3312
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 22:10
Has thanked: 335 times
Been thanked: 47 times

Re: ΟΠΑΔΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ(ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ vs ΠΟΚ)

Δημοσίευση από PAS 7 » Τετ 10 Οκτ 2012, 05:23

δηλαδη φιλε εσεις πριν το 1925 ησασταν Παναθηναικοι? Αφου δεν υπηρχε ομαδα Ολυμπιακος.
Ioannina

Άβαταρ μέλους
SNAKES 1986
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 23:25
Has thanked: 2 times

Re: ΟΠΑΔΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ(ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ vs ΠΟΚ)

Δημοσίευση από SNAKES 1986 » Τετ 10 Οκτ 2012, 08:08

καλα φιλε Γιαννιωτη αυτο που λες για ΟΦΗ -Ολυμπιακος ή Παναθηναικος στο Ηρακλειο δεν παιζει με την καμια....
απλα στο αναφερω πληροφοριακα....
δεν παιζει γαυροβαζελος να ρθει στο Γεντι Κουλε και μαλιστα να πανηγυριζει και τα γκολ του ΟΦΗ :shock: :shock:
εστω και απλος φιλαθλος οπως λες και εσυ.....
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
loudovikos
Δημοσιεύσεις: 2639
Εγγραφή: Παρ 26 Νοέμ 2010, 12:13
Τοποθεσία: konta ston fourno tou indianou
Has thanked: 237 times
Been thanked: 11 times

Re: ΟΠΑΔΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ(ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ vs ΠΟΚ)

Δημοσίευση από loudovikos » Τετ 10 Οκτ 2012, 13:06

suddenforce έγραψε:
sthn ellada den mporw na katalabw to support your local club otan oi perisoteres omades exoun etos idryshs meta to 60
to opoio shmainei oti iphrxan pokites sthn eparxia prin ginoun aytes oi omades,opote einai fysiologiko na bgoune genies pokitwn sthn eparxia
epeidi anaferthikes eidika gia gianneno......mia perioxi me akrws topikistiko xaraktira kai mia omada tou pas pou kalivei oli tin ipeiro mias kai "paizei mpala" monos tou se autin tin perifereia........oi genies twn pokitwn pou les kai afou to theteis etsi exei perasei misos aiwnas,alli nootropia,exoun dei alla ta matia tous stin poli(eidika tin dekaetia twn argentinwn ston pas alla kai tis ekdromes xiliadwn pagouradwn paliotera).....den einai anagkaio eidika stin perifereia kai tetoies omades opws o pas me pokiti patera na einai kai o gios pokitis....se kamia veroia,kavala,drama klp nai....
Η ΟΜΑΔΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ..
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
tzepeto_pas
Δημοσιεύσεις: 3639
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 09:33
Has thanked: 214 times

Re: ΟΠΑΔΟΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ(ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ vs ΠΟΚ)

Δημοσίευση από tzepeto_pas » Τετ 10 Οκτ 2012, 15:46

SNAKES 1986 έγραψε:καλα φιλε Γιαννιωτη αυτο που λες για ΟΦΗ -Ολυμπιακος ή Παναθηναικος στο Ηρακλειο δεν παιζει με την καμια....
απλα στο αναφερω πληροφοριακα....
δεν παιζει γαυροβαζελος να ρθει στο Γεντι Κουλε και μαλιστα να πανηγυριζει και τα γκολ του ΟΦΗ :shock: :shock:
εστω και απλος φιλαθλος οπως λες και εσυ.....
Το πιο πιθανο να σας ανεφερε ως παραδειγμα
Τι κι αν δεν γνώρισα χαρές μεγάλες
Τι κι αν δεν πήγα σ' έναν τελικό
Ένα μονάχα ξέρω να φωνάζω
Ω Π.Α.Σ. ΟΛΕ ΣΕ ΑΓΑΠΩ!!!

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Bing [Bot] και 143 επισκέπτες