ΟΦΗ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Τετ 23 Δεκ 2015, 03:05

ναι στο ηρακλειο είναι ο τηγανιτης..
εμεις ειμαστε σε αποχη εδώ και κατι αγωνιστικες..ειπαμε να πεσουμε στη γ,να ξεβρωμεσουμε-να καθαρισουμε-να ξαναχτισουμε από την αρχη..όχι να φτιάξουμε ονομα στον ερμη ζωνιανων και την τριγλια ραφηνας όμως και εμεις να παλευουμε για σωτηρια στο τελος..
τρεξαμε παλι στην αρχη,διαρκειας,εκδρομες,3000+ κοσμος στο γηπεδο και στην πορεια συνηδειτοποιουμε ότι εχουμε να κανουμε με κουτσαβάκια που παιζουν απλα για την παραμονή της ομαδας στην κατηγορια.. :evil:
παιζουν τωρα μπροστα σε 1000 ατομα λοιπον και γηπεδο-εκκλησια και 3000 ατομα εκτος γηπεδου,να το βλεπουν στα κρητη tv(άλλη εξυπναδα κ αυτή)..μεχρι να πεισουν για το αντιθετο ΔΕΝ..και καποια στιγμη θα γινει και το μεγαλο μπαμ..και θα παρει η μπαλα πολλους,αν δεν διορθωθουν καποια πραματα και από την πλευρα του ερασιτεχνη..
υγεια στις ομαδες μας,στα μυαλα των οπαδων και καλες γιορτες μαγκες..
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

Άβαταρ μέλους
FuckThePolice
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Σάβ 07 Ιαν 2012, 15:28

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από FuckThePolice » Πέμ 24 Δεκ 2015, 01:11

PAS 7 έγραψε:Μεσα στο Ηρακλειο εχει εδρα ο Τηγανιτης? Ρωταω γιατι δε βλεπω πολλους δικους σας. Εχει παιχτει τιποτα με διοικηση και κοψατε?
Το μαρτινέγκο χρησιμοποιεί ως έδρα ο Τηγανίτης. (δηλαδή τυπικά εντός ηρακλείου μιας και το αυθαίρετο του εργοτέλη είναι χτισμένο πάνω στα τείχη).
Η φωτογραφία είναι από τον αγωνα Τηγανίτης- Ο.Φ.Η 94 (δηλαδή τα 15χρονα από τις ακαδημίες) για το πρωτάθλημα της Γ' ΕΠΣΗ (δηλαδη 5ο τοπικό Ηρακλείου).
Γενικά δεν είχε και πολύ κόσμο στο μαρτινέγκο γιατί το παιχνίδι έγινε 10 το πρωί Κυριακής. Σε γενικές γραμμές ο Τηγανίτης πάντως μαζεύει μίνιμουμ 200 άτομα, εντός-εκτός.

Άβαταρ μέλους
curvagreek
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10158
Εγγραφή: Πέμ 11 Νοέμ 2010, 23:44
Has thanked: 1121 times
Been thanked: 513 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από curvagreek » Κυρ 27 Δεκ 2015, 10:43

sadekg4 έγραψε:ναι στο ηρακλειο είναι ο τηγανιτης..
εμεις ειμαστε σε αποχη εδώ και κατι αγωνιστικες..ειπαμε να πεσουμε στη γ,να ξεβρωμεσουμε-να καθαρισουμε-να ξαναχτισουμε από την αρχη..όχι να φτιάξουμε ονομα στον ερμη ζωνιανων και την τριγλια ραφηνας όμως και εμεις να παλευουμε για σωτηρια στο τελος..
τρεξαμε παλι στην αρχη,διαρκειας,εκδρομες,3000+ κοσμος στο γηπεδο και στην πορεια συνηδειτοποιουμε ότι εχουμε να κανουμε με κουτσαβάκια που παιζουν απλα για την παραμονή της ομαδας στην κατηγορια.. :evil:
παιζουν τωρα μπροστα σε 1000 ατομα λοιπον και γηπεδο-εκκλησια και 3000 ατομα εκτος γηπεδου,να το βλεπουν στα κρητη tv(άλλη εξυπναδα κ αυτή)..μεχρι να πεισουν για το αντιθετο ΔΕΝ..και καποια στιγμη θα γινει και το μεγαλο μπαμ..και θα παρει η μπαλα πολλους,αν δεν διορθωθουν καποια πραματα και από την πλευρα του ερασιτεχνη..
υγεια στις ομαδες μας,στα μυαλα των οπαδων και καλες γιορτες μαγκες..
Δε το πιασα καλά ρε sadek. Κάνετε αποχή γιατί η ομάδα δεν έχει την αναμενόμενη πορεία;
* Φωτογραφίες να ανεβάζετε από τα συννημένα. Η επιλογή βρίσκεται κάτω από το κουμπί "ΥΠΟΒΟΛΗ" όταν πάτε να κάνετε ποστ. Για να μη χάνονται οι φωτογραφίες

* Για να ποστάρετε ένα βίντεο, πλέον βάζετε ΜΟΝΟ το λινκ

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Κυρ 27 Δεκ 2015, 18:10

με την ψυχρη λογικη ΝΑΙ..
μη φανταστείς,2 αγωνιστικες(εντος) είναι και δεν το βλεπω να κραταει άλλο..αλλα τι να πεις ρε φιλε?
η ομαδα ετσι κ αλλιως δεν ξεκινησε καλα..στηρίζαμε κ περιμεναμε..κ σε ένα μηνα μεσα,χάνανε στα ζωνιανα-χάνανε στη ραφηνα κ φερνανε χ με καποιον αστερα βάρης μες στο γεντικουλε..έφτασε η ομαδα με το μεγαλυτερο θεωρητικα μπάτζετ,αλλα κ φαβορι του ομιλου(ΟΦΗ),να βρίσκεται έξω από τους στοχους της και στη γραμμη του υποβιβασμού,απο το μήνα Δεκέμβρη..
curva οσο κ να μας αντιπαθούνε κάποιοι εμεις τον ΟΦΗ τον έχουμε για ψηλά κ όχι κομπάρσο της γ εθνικής..για εμας και μόνο που παίζουμε στη γ,ακομα και στη β παλιότερα,θεωρείται ΠΙΚΡΑ..
οι προτάσεις που πέσανε ητανε 2..να τα σβερκώσουμε ή να πάμε σε σιωπηλή αποχή..επικράτησε το 2ο,για να μην διαλυθει κ η ομαδα τελειως..παράλληλα υπήρξανε επαφες με τη διοικηση για ανασυνταξη κ ενίσχυση της ομάδας με τον καινούριο χρονο..
ήδη εχουν δρομολογηθεί κάποια πραματα,για αυτό κ θεωρώ ότι δεν θα κρατήσει πολύ η αποχη..
η ομάδα κάποτε είχε την ποιότητα και έχανε σε υπερηφάνεια..τωρα έχουμε την υπερηφάνεια και χάνουμε σε ποιότητα..τη χρυσή ισσοροπία γυρεύουμε..
για να ξεκαθαρίζομαι κ προσωπικα..είμαι πρωην συνδεσμίτης,συμμετέχω(οπου μπορώ) κ γνωρίζω καλα τα οπαδικα της ομάδας μου και αράζω στο απέναντι πεταλο(θυρα 1) γιατι απλα δεν μου κανει η καρδια να λειψω από το γηπεδο..δεν θα κατηγορήσω ποτε όμως και τα αδέρφια μου,που για τον χ,ψ λογο πήρανε κάποιες αποφάσεις..όποιος από τους οφητζήδες εδώ μεσα θεωρει ότι έχει κάτι να προσθέσει ας το γράψει..και αν όχι για την αποχη,μια αναφορα για το συγκεκριμένο περιστατικό πρέπει να γινει..
ΚΡΗΤΕΣ in action.. :etsi :acab
Εικόνα
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

i_zwi_en_mpafw
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 03:45
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από i_zwi_en_mpafw » Δευ 28 Δεκ 2015, 07:59

oti na ne
Το πάθος για το πρωκτικό είναι δυνατότερο απ'το στοματικό

Είναι διαφορετικό να είσαι αεκ

Άβαταρ μέλους
Toufas
Δημοσιεύσεις: 4581
Εγγραφή: Τετ 21 Μάιος 2014, 23:46
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Toufas » Δευ 28 Δεκ 2015, 13:20

i_zwi_en_mpafw έγραψε:oti na ne
δυνατη τοποθετηση,αι αγκρι
KAI TREMOYNE MOLIS SE DOUN! MAOUNES KAI TRIFILIA!
O TSAKNANTI SE DIDAKSE TEXNH KAI KOLPA XILIA!

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Δευ 28 Δεκ 2015, 19:11

i_zwi_en_mpafw έγραψε:oti na ne
σε κατανοω και συμπάσχω μαζι σου μέρες που είναι..
ευχομαι με τον καινουριο χρονο,να μην πίνεις ότι να ναι,να μη γαμας ότι να ναι,να μην εισαι ότι να ναι και να ερθει η ποιοτητα στη ζωη σου,αγαπητε εν μπαφω αδελφε.. :papas
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

i_zwi_en_mpafw
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 03:45
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από i_zwi_en_mpafw » Τρί 29 Δεκ 2015, 08:15

kai se sena re manari na erthi i fotisi na prefaris oti einai astio kapios pou theli na legete opados na travai apoxi epidi i omada tou den exi tin anamenomeni agonistiki poria.ante kai kali dinami sti maxi tou ipovivasmou
Το πάθος για το πρωκτικό είναι δυνατότερο απ'το στοματικό

Είναι διαφορετικό να είσαι αεκ

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Τετ 30 Δεκ 2015, 05:02

αστεια είναι πολλα από αυτά που βλέπουμε στην ελληνική οπαδικη σκηνη και εχετε και εσεις συμμετοχη..
μπαφε για να γινει κατανοητό.. :?:
Η ΑΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΣΟ ΠΙΕΣΗΣ ΚΑΙ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΗΣ ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑΣ..ΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ,ΕΙΤΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΡΑΤΟΣ,ΕΙΤΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ..ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ..
ΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΧΑΛΙΑ..ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ Η ΟΜΑΔΑ ΕΙΧΕ ΣΤΗΡΙΞΗ ΜΕΣΑ-ΕΞΩ..ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΣΑ ΝΟΕΜΒΡΗ ΜΕΧΡΙ ΔΕΚΕΜΒΡΗ,ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΑΝΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ ΣΩΤΗΡΙΑ..ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΠΑΛΙ ΤΑ ΝΤΟΥ,ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΒΑΚ,ΠΡΟΤΙΜΗΘΗΚΕ ΜΙΑ ΣΙΩΠΗΛΗ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΚΟΣΜΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΖΩΝΤΑΝΗΣ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ..ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ..ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝΕ ΔΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 6 ΧΡΟΝΙΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΤΟΝ ΟΦΗ ΚΟΜΠΑΡΣΟ ΤΗΣ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ 11 ΑΨΥΧΑ ΚΟΥΤΣΑΒΑΚΙΑ,ΟΤΑΝ ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΑΝΕ ΟΤΙ Η ΟΜΑΔΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΣΥΝΤΑΣΕΤΑΙ ΣΤΗ Γ,ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ..ΟΧΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΕΠΙΤΟΠΟΥ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΙ..
ΛΑΘΟΣ Η ΣΩΣΤΟ(ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΩΣΤΟ) Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ..Η ΑΠΟΧΗ ΚΡΑΤΗΣΕ/ΚΡΑΤΑΕΙ 2 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ(ΕΝΤΟΣ),ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΠΕΡΑΣΕ,ΗΔΗ ΓΙΝΑΝ ΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΣΠΑΕΙ ΚΑΙ Η ΑΠΟΧΗ..ΚΑΙ ΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΤΗΣ..

ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΧΡΟΝΙΑ..ΦΥΓΕ ΠΟΥΣΤΗ
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

Tsiou
Δημοσιεύσεις: 2059
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ 2011, 22:41
Has thanked: 109 times
Been thanked: 13 times

Re: ΟΦΗ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Tsiou » Τετ 30 Δεκ 2015, 10:59

Ο πρώην αμυντικός μέσος της Στουρμ Γκρατς, ξετυλίγει το παζλ της ποδοσφαιρικής σταδιοδρομίας του στο gazzetta.gr διηγούμενος την πορεία του. Κοινός παρανομαστής ο ΟΦΗ...

«Εγώ δεν είχα κανένα θέμα. Όταν κάνεις ένα δυνατό παιχνίδι και σημειώνεις ενα σημαντικο γκολ σε μια μεγάλη ομαδα οπως είναι ο Παναθηναϊκός δεν περιμένεις πως θα εχει αρνητικό αντίκτυπο στην καριέρα σου.

Ο ΟΦΗ το 1997 βγήκε στην Ευρώπη. Ένα παιδί περιμένει πως θα έχει εξέλιξη. Αντίθετα αυτό το γκολ έκανε κακό στην καριέρα του. Πήγε πίσω η επαγγελματική εξέλιξη του και αυτό γιατί κάποιοι σκέφτονταν κοντόφθαλμα.

Η οικογένεια (σ.σ.: Βαρδινογιάννη) δεν είχε κανένα πρόβλημα μαζί μου. Όπως μου είχαν πει δεν είχαν κανένα λόγο να κυνηγήσουν έναν παίκτη που έκανε την δουλειά του.

Είτε τότε, είτε τώρα, θα έκανα το ίδιο πράγμα, γιατί αυτός είναι ο χαρακτήρας μου. Δεν το λέω για να ξαναγυρίσω στο ποδόσφαιρο, ούτε έχω κάποιο λόγο να χαϊδέψω αυτιά.

Αυτή είναι η άποψη μου. Είχα κάποιες αρχές, αισθανόμουν καλά με τον εαυτό μου και αυτό έκανα», τονίζει ο Γιώργος Κουτσουπιάς στο gazzetta.gr συνεχίζοντας:

«Ξεκίνησα από τον Παναιτωλικό. Ο Μύρωνας Σηφάκης, ο οποίος τότε ήταν συμπαίκτης μου στην ομάδα, αλλά και ο Πέτρος Μίχος που ήταν προπονητής μίλησαν με τον Γκέραρντ. Είχα αγωνιστεί σχεδόν σε όλες τις εθνικές ομάδες.

Δοκιμάστηκα για δύο μέρες στον ΟΦΗ και κατόπιν υπέγραψα. Αν και μικρός κέρδισα με την αξία μου μία θέση στην ενδεκάδα. Με το που υπέγραψα, αγωνίστηκα βασικός στο παιχνίδι με την Καλαμάτα κάτι που δεν συνηθιζόταν.

Τα πάντα άλλαξαν μετά το γκολ που σημείωσα απέναντι στον Παναθηναϊκό. Τότε άρχισαν τα 'σπασίματα' από τον Ολλανδό (σ.σ.: Γκέραρντ).

Μου φώναζε 'μην τρέχεις για να μην χαλάς τον ρυθμό της ομάδας' και 'μείνε στο τέλος του γκρουπ για να ακολουθείς τον ρυθμό των υπολοίπων'. Στο τέλος της προπόνησης με έβαζε να μαζεύω τις μπαλες και διάφορα άλλα. Είχε αρχίσει το κυνήγι και η ταλαιπωρία.
Απο συνεντευξη του Κουτσουπια στο gazzetta..

Λεει πολυ καλα λογια για σας αλλα σε βγαζει παραρτημα με τον πιο επισημο τροπο.Τρελαθηκε ο Γκεραρντ και τον παραγκωνισε επειδη στερησε την Ευρωπη στο ζελα...

Καταντια ολκης.

ΥΓ.Γενικα καλη συνεντευξη.Λεει και για το μουνοπανο τον Τεννε.Ανεκαθεν γλυφτη των αφεντικων και δικαιωνει τον παλιο προεδρο του Απολλωνα που τον εβγαλε γαυρογλυφτη.

Κώδικας: Επιλογή όλων

http://www.gazzetta.gr/football/article/853246/koytsoypias-sto-gazzettagr-pano-apola-i-ypolipsi-kai-i-axioprepeia-moy


είδα πανό μοναχικά
να τραγουδάνε πως υπάρχουμε ακόμα


Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 121 επισκέπτες