Oχι στο Μοντερνο Ποδοσφαιρο

Κουβέντα για μπάλα
bullis
Δημοσιεύσεις: 2460
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 09:40
Has thanked: 217 times
Been thanked: 112 times

Re: Oχι στο Μοντερνο Ποδοσφαιρο

Δημοσίευση από bullis » Κυρ 25 Απρ 2021, 11:23

Πάντως για εμένα, οι στιγμές που εχω μετρήσει περισσότερο και έχουν ξεχωρίσει το ποδόσφαιρο ήταν όταν μια Ελλάδα - Δανία, έπαιρνε ένα Γιούρο από τοο πουθενά, όταν μικροί νικάνε μεγάλους σε κρίσιμα ματς γιατί βγάζουν πάθος, θέληση, συγκέντρωση, ομαδικοτητα, κοινό στόχο, όταν ένα ματς παραμονής ή ανόδου σημαίνει για ολη την πόλη αναστάτωση για μια εβδομάδα, οταν μια αταλαντα Λέστερ βερντερ αμπέρ τον σηκώνουν ευρωπαϊκά από το πουθενά και όχι όταν η ρεαλ κατακτά το 37ο με όλα τα αστέρια των γκαλακτικος στη σύνθεση.. 🙄

Μπορεί να είναι η ψυχολογία μου τέτοια αλλά στη δική μου περιπτωση, αν ξεκοψεις το ποδόσφαιρο από το ποδόσφαιρο τη δυνατότητα σε οποιονδήποτε να φτάσει στην κορυφη τότε παύει να είναι το ίδιο άθλημα και χάνει την ποιότητα που το βοήθησε να γίνει μεγάλο και μοναδικό. Με άλλα λόγια παύει να είναι αυτό που είναι γιατί δεν έχει σημασία πόσο καλά χτυπάνε το τόπι καποιοι αλλά το ποσό εκεί μέσα στο χορτάρι είμαστε όλοι ιδιοι

Όσο για τις αντιδράσεις του κόσμου, αφού τελικά εμείς δίνουμε τα λεφτά εμείς έχουμε και τη δύναμη, όχι μόνο στο ποδόσφαιρο αλλά σε κάθε δραστηριότητα. Τώρα αν δεν το ξέρουμε, δεν αντέχουμε τη ευθύνη και τη δύναμη ή δεν μπορούμε χωρίς τη γκλάμουρ ία δεν φταίνε αυτοί που θέλουν περισσότερα αλλά εμείς που παίρνουμε ο, τι μας σερβίρουν αμασητο
Γιατί και πώς;

Άβαταρ μέλους
bongo
Δημοσιεύσεις: 785
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 00:53
Has thanked: 216 times
Been thanked: 259 times

Re: Oχι στο Μοντερνο Ποδοσφαιρο

Δημοσίευση από bongo » Κυρ 02 Μάιος 2021, 23:02

γι'αυτό που δεν καταλαβαίνουνε οι άλλοι

Άβαταρ μέλους
curvagreek
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10158
Εγγραφή: Πέμ 11 Νοέμ 2010, 23:44
Has thanked: 1121 times
Been thanked: 513 times

Re: Oχι στο Μοντερνο Ποδοσφαιρο

Δημοσίευση από curvagreek » Τρί 19 Οκτ 2021, 22:05

Εικόνα

Σέλτικ-Φερεντσβάρος στις 15:30 το μεσημέρι σήμερα!!! σήμερα και οι οπαδοί της Σέλτικ τα χώνουν στην Ουέφα...
* Φωτογραφίες να ανεβάζετε από τα συννημένα. Η επιλογή βρίσκεται κάτω από το κουμπί "ΥΠΟΒΟΛΗ" όταν πάτε να κάνετε ποστ. Για να μη χάνονται οι φωτογραφίες

* Για να ποστάρετε ένα βίντεο, πλέον βάζετε ΜΟΝΟ το λινκ

Άβαταρ μέλους
bongo
Δημοσιεύσεις: 785
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 00:53
Has thanked: 216 times
Been thanked: 259 times

Re: Oχι στο Μοντερνο Ποδοσφαιρο

Δημοσίευση από bongo » Σάβ 19 Νοέμ 2022, 11:43

Αυτήν την αηδία που λέγεται "Μουντιάλ Κατάρ 2022" θα τη δει κανένας..;
Τα έχουνε γαμήσει όλα για όλα.
Να κάτσουνε να το δούνε μόνοι τους εκεί παρέα με τις καμήλες και να κωλοτρίβονται στα πετροδόλλαρα.
Γλύφουν τύπους που τα μυαλά τους είναι ακόμα στο Μεσαίωνα και βάζουν σκλάβους να φτιάχνουν γήπεδα.
Μέχρι και θεατές πληρωμένους λέει θα κουβαλήσουν :lol :lol :lol
Έχουν πολλή πλάκα και οι δηλώσεις διαφόρων παραγόντων/ προπονητών που προσπαθούν όπως όπως να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα και να στρογγυλέψουν τις γωνίες προκειμένου να μας πείσουν ότι δεν είναι και τόσο κακό να γίνει το Μουντιάλ στο Κατάρ.

Βγήκε και το αρχίδι ο Ινφαντίνο να πει τις παπαριές του και να προσπαθήσει με ένα σύμπλεγμα "τύψεων" που ουδεμία σχέση έχουν με το μουντιάλ 2022, να μας πει ότι όλα καλά με το Κατάρ και μη μιλάτε και καθόλου.

https://www.sport24.gr/football/moyntia ... 37369.html

Σιχάματα :eme
γι'αυτό που δεν καταλαβαίνουνε οι άλλοι

bullis
Δημοσιεύσεις: 2460
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 09:40
Has thanked: 217 times
Been thanked: 112 times

Re: Oχι στο Μοντερνο Ποδοσφαιρο

Δημοσίευση από bullis » Κυρ 20 Νοέμ 2022, 10:54

Όταν θέλεις να φιλοξενησεις παγκοσμια διοργάνωση οφείλεις να σέβεσαι τις συνήθειες των καλεσμένων όπως και αυτοί τις δικές σου. Αν αυτά δεν ταιριάζουν δεν ζητάς τέτοια διοργάνωση κ φυσικά αν είσαι ταγάρι οι αρμόδιοι δεν σου την αναθετουν.

Δεν μου αρέσει να τσουβάλιαζω αλλά η εμπειρία από τις συναναστροφες μου έχει δείξει ότι με άραβες δύσκολο να κάνεις συνεννόηση, πρέπει να σέβεσαι τα πάντα τους κ αυτοί τίποτα δικό σου κ αν χαλαστείς κιόλας στραβωνουν κ φανατιζονται. Μόνη χειρότερη επιλογή σε ολόκληρο τον πλανήτη θα ήταν με τη Β κορεα

Τεσπα, μουντιάλ είναι κ ελπίζω η πορεία να μας βάλει στο κλίμα γιατί μέχρι σήμερα κάτι τέτοιο δεν έχει συμβεί
Γιατί και πώς;

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 42 επισκέπτες