ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ (ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ)

Ψήφος στα πέταλα
indiscipline
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ 20 Φεβ 2014, 20:51

ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ (ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ)

Δημοσίευση από indiscipline » Τρί 09 Αύγ 2016, 13:01

οι καλυτεροι συνδεσμοι καθε ομαδας (διαχρονικα)

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ (ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ)

Δημοσίευση από sadekg4 » Τετ 10 Αύγ 2016, 14:36

για μένα..ο δυναμικότερος σύνδεσμος επαρχιακής ομάδας,τη δεκαετία 90..
Εικόνα

από 2000 κάτι κ μετα,οι ΚΡΗΤΕΣ 4...παροτι οι SNAKES έχουν τη δημοτικότητα..τον μεγαλώσαν και τον δυναμώσαν πολύ το συνδεσμο από το 2003,τα παιδια στα ανατολικά..η γνώμη μου για ΟΦΗ..
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

glock
Δημοσιεύσεις: 1601
Εγγραφή: Τρί 27 Αύγ 2013, 01:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ (ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ)

Δημοσίευση από glock » Τετ 10 Αύγ 2016, 18:21

ΠΑΟΚ: Θύρα 4 και Νεάπολη (μια εποχή από τους δυνατότερους συνδέσμους στην Ελλάδα με πολλά στο ενεργητικό τους).

Άρης: Super 3 Καλαμαριάς (από τους πιο ενεργούς στον Άρη).

Ηρακλής: Papafi Club (αν και έχει κλείσει ήταν για χρόνια η ψυχή του Ηρακλή).

Ολυμπιακός: Porto Leone (από τους πιο παλιούς, πολλά μέλη, δραστήριος σύνδεσμος και είχε καλά σχέδια στα πανιά και στο υλικό που έβγαζε), Άγιοι Ανάργυροι (κάτι παρόμοιο με τους προηγούμενους), Misfits (κάποια εποχή νομίζω ότι ήταν ότι η Νεάπολη στον ΠΑΟΚ), Ερυθρόλευκη Στρατιά (ιστορικός σύνδεσμος και πέρασαν όλοι από εκεί πριν κάνουν συνδέσμους στις περιοχές τους), Fanatics (extreme κατάσταση).

Παναθηναικός: Ζωγράφου (μεγάλη ιστορία και ισχύει κάτι αντίστοιχο με αυτά που έγραψα για Porto Leone στον Ολυμπιακό), Mad Boys (τα ίδια), Γκύζη (μια εποχή πολύ extreme κατάσταση), Cockneys από '86 μέχρι '91 (extreme κατάσταση και έβγαλαν όλο τον καλό κόσμο μέχρι να αρχίσουν να ανοίγουν στις γειτονιές του ο καθένας οπότε και έφευγαν).

ΑΕΚ: R21 Εξάρχεια (για τους γνωστούς λόγους), Μπραχάμι, Βύρωνας και Αγία Παρασκευή θεωρώ ότι έχουν κάποια ιστορία και από την επαρχεία Αλεξανδρούπολη και Πάτρα.

Επαρχειακές ομάδες: Black Boys του ΟΦΗ στα 90's ήταν καλοί.

indiscipline
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ 20 Φεβ 2014, 20:51

Re: ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ (ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ)

Δημοσίευση από indiscipline » Παρ 12 Αύγ 2016, 10:31

sadekg4 έγραψε:για μένα..ο δυναμικότερος σύνδεσμος επαρχιακής ομάδας,τη δεκαετία 90..
Εικόνα

από 2000 κάτι κ μετα,οι ΚΡΗΤΕΣ 4...παροτι οι SNAKES έχουν τη δημοτικότητα..τον μεγαλώσαν και τον δυναμώσαν πολύ το συνδεσμο από το 2003,τα παιδια στα ανατολικά..η γνώμη μου για ΟΦΗ..
θυρα 4 ηταν οι snakes?

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ (ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ)

Δημοσίευση από sadekg4 » Παρ 12 Αύγ 2016, 13:23

ΘΥΡΑ 4 ήταν όλοι..μετα το κλεισιμο του συνδέσμου(2000),κάποιοι συνεχίσαν σαν snakes 4,κάποιοι σαν κρητες 4 κτλ...
το 2002 και το 2014,κάποιοι προσπάθησαν να ξανανοίξουν σαν ΘΥΡΑ 4,αλλα δεν κατάφεραν να κρατήσουν πάνω από 1-1,5 χρονο..για πολλούς και διάφορους λόγους..
glock να σαι καλά,ακούσαμε κ ένα καλο λόγο εδώ μέσα..τα black boys ήταν αυτό που λέμε,''το κερασάκι στην τούρτα'' για τα τοτε οπαδικά του ΟΦΗ..κατι τέτοιο θεωρω και τους απειρωταν στα Γιάννενα..και τους panthers μπραχαμίου..
για τα υπόλοιπα είμαι 100% μαζι σου..θα πρόσθετα ΒΕΜ στα παοκια και super 3 ευόσμου..

υ.γ δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς,αλλα 2001 στο αεκ-οσφπ στο γεντικουλε,οι πειρατες του ονείρου είχανε ένα καλο team..ακριβώς απέναντι από τους γαυρους..και τα λέγανε ''ωραια'' με τους απέναντι..
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

glock
Δημοσιεύσεις: 1601
Εγγραφή: Τρί 27 Αύγ 2013, 01:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ (ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ)

Δημοσίευση από glock » Παρ 12 Αύγ 2016, 20:07

sadekg4 οι ΒΕΜ στον ΠΑΟΚ δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο κατά την δική μου γνώμη. Απλά επειδή ο μασκοφόρος έκανε κερκίδα μια εποχή και τους είχε ιδρύσει αυτός είχαν ένα κόσμο αλλά όχι κάτι αξιόλογο. Εκτός αυτού ο μασκοφόρος δεν ήθελε ποτέ extreme καταστάσεις και ήθελε συνδέσμους-λέσχες. Μετά έφυγε από ΒΕΜ, ήθρε Αθήνα για λίγο στον Πανελλήνιο ΣΦ Αθηνών και αποχώρησε με κάποια άτομα, δημιούργησε την Λέσχη Αθηνών και ήταν και πρόεδρος στην αρχή. Από το σημείο που έφυγε από Θεσσαλονίκη και ήρθε Αθήνα εγώ προσωπικά δεν ξανάκουσα για ΒΕΜ. Κανένας Παοκτσής που τα ξέρει καλύτερα ας τα πει!

Ο Εύοσμος στον Άρη ήταν για κάποια χρόνια Κιτρινόμαυροι ή Gialloneri, δεν ξέρω να σου πω τι έκαναν απλά ο Άρης είχε κάποιους συνδέσμους που πήγαιναν παντού και ξεχώριζαν. Έγραψα για την Καλαμαριά γιατί αυτό ξέρω. Αν ήταν να προσθέσω μερικούς ακόμα θα έβαζα από επαρχεία Δράμα και Κατερίνη!

wtf?
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:51
Has thanked: 13 times
Been thanked: 79 times

Re: ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ (ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ)

Δημοσίευση από wtf? » Παρ 12 Αύγ 2016, 20:53

sadekg4 έγραψε: υ.γ δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς,αλλα 2001 στο αεκ-οσφπ στο γεντικουλε,οι πειρατες του ονείρου είχανε ένα καλο team..ακριβώς απέναντι από τους γαυρους..και τα λέγανε ''ωραια'' με τους απέναντι..
Δηλαδή αερογκαζιες και αερομαχαιρωματα?

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ (ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ)

Δημοσίευση από sadekg4 » Σάβ 13 Αύγ 2016, 02:26

ειχανε γινει διάφορα σκηνικά με τους γαύρους εκεινη τη μέρα..και το συγκεκριμένο team από τους πειρατες,εδειχνε να ειχε συμμετοχή.. ;-) και δεν σου κρύβω ότι ήταν μεγάλη η εκπληξη μου,να βλέπω μια ομάδα ready to fight,μεσα στους ''άγνωστους'' πειρατες του ονείρου..πραγματικά ηταν 2-3 ατομα,κατευθειαν από την οικοδομή..τωρα δεν ξέρω,μπορει να ταν original και να μπερδέψανε με τους πειρατές..και απέναντι ο στανταρ ο γαύρος με το ξανθο ράστα,που ειχε σκάσει και με ΟΦΗ τα προηγούμενα χρόνια..χανούμια οι νικητες πάντως..
glock δεν ξέρω μου χανε μεινει οι ΒΕΜ,με το πανι τους που εμπαινε και Αλεξάνδρειο..
Super 3 ευοσμου,τα τελευταια χρόνια έχω ακούσει πολύ καλά λόγια..και φαίνονται και αρκετα δραστήριοι..δραμα,κατερινη όντως από τους ιστορικούς του Αρη..
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

glock
Δημοσιεύσεις: 1601
Εγγραφή: Τρί 27 Αύγ 2013, 01:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ (ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ)

Δημοσίευση από glock » Σάβ 13 Αύγ 2016, 11:38

Οι ΠΕΙΡΑΤΕΣ ήταν καλοί και σαν Θ21 Γαλατσίου πριν αποχωρήσουν. Μαζί με το Γουδί ήταν από τα βασικά clubs της Θ21. Για το Γουδί μπορώ να πω ότι ήταν ένα club που τα τελευταία του χρόνια υπήρχε μόνο στα χαρτιά αλλά τη δεκαετία του '90 αν και δεν φαινόταν πολύ ήταν σημαντικό κομμάτι στα οπαδικά της ΑΕΚ.

Άβαταρ μέλους
OMILARA
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 13:00
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ (ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ)

Δημοσίευση από OMILARA » Τρί 20 Δεκ 2016, 22:18

.[/quote]
θυρα 4 ηταν οι snakes?[/quote]

Οχι φιλε μου. Η snakes λειτουργούν απ´το 2002 με το καταστατικό του συνδεσμου φίλων ΟΦΗ του 1957 άλλαξαν απλα τ´ονομα τιν στελέχωσαν κάποια άτομα απο τον συνδεσμο της θύρας 4 οι οποία έκλεισε το 2004

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 50 επισκέπτες