ΑΕΚ - ΠΑΟΚ | ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ | 11/5/2019

IraklisOldStyle
Δημοσιεύσεις: 1521
Εγγραφή: Δευ 22 Νοέμ 2010, 10:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ | ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ | 11/5/2019

Δημοσίευση από IraklisOldStyle » Δευ 06 Μάιος 2019, 16:51

εχμ, εγω τους καταλαβαινω λιγο πολυ. ευρωεκλογες ερχονται. δεν ειναι για να κυνηγανε δεξια κι αριστερα χουλιγκανια.

Άβαταρ μέλους
Sundaylovers
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 02:39
Has thanked: 133 times
Been thanked: 21 times

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ | ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ | 11/5/2019

Δημοσίευση από Sundaylovers » Δευ 06 Μάιος 2019, 17:19

elladistan έγραψε: Δευ 06 Μάιος 2019, 15:14 Αν θελουμε να λεγομαστε σοβαρο κρατος πρεπει να καταργησουμε ποδοσφαιρο, μπασκετ, βολει και γενικα ολα τα επαγγελματικα αθληματα .
Ενα σοβαρο κρατος δεν βαζει την αστυνομια να προστατεψει το προιον κανενος επαγγελματια ιδιωτη-ποσο μαλλον οταν ο ιδιος ο ιδιωτης δεν ενδιεφερεται να προστατεψει το προιον του-, οπως επισης αν ενα μαγαζι ιδιωτη ειναι αντρο ανομιας το κλεινει.
Επισης ενα σοβαρο κρατος εχει υποχρεωση να κλεισει εγκληματικες οργανωσεις ειτε αυτες λειτουργουν υπο τον μανδυα ανωνυμων εταιριων (βρες μου μια παε που δεν ειναι ετσι) ειτε υπο τον μανδυα συνδεσμων φιλαθλων.
Θα βγούνε και μαλάκες, πάμε στην επομενη γραμμουλα..
(Ερα σπορ γίναμε)
ΘΥΡΑ 6 ΑΓΡΙΝΙΟ - WARRIORS est.81

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ | ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ | 11/5/2019

Δημοσίευση από no passaran » Δευ 06 Μάιος 2019, 17:45

@Sundaylovers καλα αυτος ας υποθεσουμε οτι ειναι μαλακας, εσυ που δεν εισαι ρε παιδι μου θελεις να μας πεις πως το φανταζεσαι;
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

IraklisOldStyle
Δημοσιεύσεις: 1521
Εγγραφή: Δευ 22 Νοέμ 2010, 10:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ | ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ | 11/5/2019

Δημοσίευση από IraklisOldStyle » Δευ 06 Μάιος 2019, 19:47

το λογικο κατ εμε, θα ηταν, ο εκαστοτε φορεας (ΕΠΟ ή οπως λεγεται) να μπορει να προστατεψει το προιον του -τον ιδιο το θεσμο του κυπελλου, στην προκειμενη περιπτωση. στον βολο απετυχε παταγωδως, ενω περσι, νταξει, πιο πολλα ηταν τα κενα καθισματα απο τα εισιτηρια που διατεθηκαν. ε, αν φοβασαι να διαθεσεις εισιτηρια γιατι ανοιχτα η οχι, παραδεχεσαι οτι δεν μπορεις να διαχειριστεις τοσο κοσμο, καλυτερα να κοψεις το ιδιο το κυπελλο. μη μενει και αμανατι στους εκαστοτε οπαδους οτι παιζει καπου η ομαδα τους και τους απαγορευεται να πανε να την δουν. γιατι, αν πεφτανε κεφαλια ακομη και στο παραμικρο μπαχαλο εντος αγωνιστικων χωρων (συλληψεις αφ' ενος και προστιματαρες σε ομαδες αφ' ετερου) θα ειχες να υπομεινεις τρελη πουτσοζαλαδα απο τους εκαστοτε θιγμενους. βεβαια, αν ησουν σοβαρο κρατος -μη χαλασω και το σερι, δε θα σε απασχολουσαν τετοιες μικροτητες.

τα τελευταια χρονια, με φιλους και των δυο ομαδων που τα συζηταμε τετοιες μερες (παοκ/αεκ) καταληγουμε να αναρωτιομαστε αν θα γινουν επεισοδια, παρα για το ποιος θα το παρει.

Άβαταρ μέλους
elladistan
Δημοσιεύσεις: 1866
Εγγραφή: Δευ 16 Ιαν 2012, 14:11
Has thanked: 35 times
Been thanked: 125 times

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ | ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ | 11/5/2019

Δημοσίευση από elladistan » Δευ 06 Μάιος 2019, 20:49

Sundaylovers έγραψε: Δευ 06 Μάιος 2019, 17:19
elladistan έγραψε: Δευ 06 Μάιος 2019, 15:14 Αν θελουμε να λεγομαστε σοβαρο κρατος πρεπει να καταργησουμε ποδοσφαιρο, μπασκετ, βολει και γενικα ολα τα επαγγελματικα αθληματα .
Ενα σοβαρο κρατος δεν βαζει την αστυνομια να προστατεψει το προιον κανενος επαγγελματια ιδιωτη-ποσο μαλλον οταν ο ιδιος ο ιδιωτης δεν ενδιεφερεται να προστατεψει το προιον του-, οπως επισης αν ενα μαγαζι ιδιωτη ειναι αντρο ανομιας το κλεινει.
Επισης ενα σοβαρο κρατος εχει υποχρεωση να κλεισει εγκληματικες οργανωσεις ειτε αυτες λειτουργουν υπο τον μανδυα ανωνυμων εταιριων (βρες μου μια παε που δεν ειναι ετσι) ειτε υπο τον μανδυα συνδεσμων φιλαθλων.
Θα βγούνε και μαλάκες, πάμε στην επομενη γραμμουλα..
(Ερα σπορ γίναμε)
Ελα ρε καποιος μου εκανε χακινγκ τον λογαριασμο μου και το εγραψε αυτο, παμε στα δικα μας τωρα:
Τεσσαρα στην κωλαρα εφαγες χθες βλαχο;

broo6klyn
Δημοσιεύσεις: 338
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 17:44
Has thanked: 40 times
Been thanked: 1 time

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ | ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ | 11/5/2019

Δημοσίευση από broo6klyn » Τρί 07 Μάιος 2019, 01:35

Τεσσαρα εφαγα ναι πρωτευουσιανε.Για λεγε τα <<αδερφια>> σου απο Αγρινιο και ολα τα κατσικοχωρια του νομου μας πως τα αποκαλεις? :mrgreen:
ΓΦΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Άβαταρ μέλους
Sundaylovers
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 02:39
Has thanked: 133 times
Been thanked: 21 times

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ | ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ | 11/5/2019

Δημοσίευση από Sundaylovers » Τρί 07 Μάιος 2019, 06:45

Νο πασαραν πέρα απο την πλάκα που εκανα (λογω του υφους του κειμενου του) δεν διαφωνώ με την οπτικη σου-του απόλυτα απλα δεν ειναι ολοι οι σύνδεσμοι και οι παε εγκληματικές οργανώσεις ούτε ειναι εφικτο να καταργηθούν όλα τα επαγγελματικά αθλήματα.
Αν ειναι οι δικοι σας εγκληματικές οργανώσεις και δεν γουσταρετε να πάτε να τα πειτε εκει που πρέπει, αν δεν είναι εφικτό (λογικο) κοψτε πέρα μην τους υποστηρίζετε.
Όχι μια ετσι μια αλλιώς. Ελλαδισταν οχι την μια να καταργηθουν ολα, την αλλη Αλαφούζο φυγε, την παράλλη παρε την τεσσαρα στην κωλαρα σου.

Νο πασαραν να σου πω πως το φαντάζομαι και τι θα γούσταρα στην θεση σου με ενα πιο συγκεκριμένο και πιο ρεαλιστικό παράδειγμα. Θύρα 9 Κύπρος. Απο τις πιο αρχιδατες οπαδικες κινησεις εβερ θαρρω χωρις να ξερω ολες τις λεπτομέρειες.

υγ. @curvagreek δεν θα ηταν ωραιο ενα τοπικ τυπου οπαδικη ανασκόπηση 18/19 μιας και τελειωνει η σεζον, στη φάση να γράφει ο καθένας δυο τρία λόγια για τους υπόλοιπους και για την παρτυ του, χωρις ψηφοφορίες και διάλογο για το ποιος την εχει μεγαλύτερη. Παλια ειχε παιξει κατι παρόμοιο δν θυμαμαι σε ποιο φορουμ
ΘΥΡΑ 6 ΑΓΡΙΝΙΟ - WARRIORS est.81

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ | ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ | 11/5/2019

Δημοσίευση από no passaran » Τρί 07 Μάιος 2019, 11:44

@Sundaylovers για να ειμαι ειλικρινης, σε μια δευτερη αναγνωση και μετα απο αρκετη ωρα, καταλαβα οτι μπορει να ειναι χαβαλετζιδικο ποστ και απο που μπορει να προερχεται. Ξερεις, καποιες φορες ο γραπτος λογος δεν αφηνει πολλα περιθωρια καταννοησης ενος χιουμοριστικου ποστ.
Τωρα σχετικα με το θεμα των παε και των οπαδικων κινηματων που εχουν ξεφυγει απο αυτο που ο κοινος νους (δεν μιλαω για ανθρωπους με ηθικοπλαστικες νοοτροπιες) μπορει να αντεξει, δυστυχως θα πρεπει να μας παρει ολους η μπαλα!
Στην τελικη εσενα που θα σε πειραζε σαν οπαδο του παναιτωλικου, μια τετοια εκ βαθρων αλλαγη; ουτε τσαμπιολιγκ κυνηγας ουτε τιποτα. Ισως σε συντομο χρονικο διαστημα σου εδινε και περισοτερες ευκαιριες για κατι καλυτερο, μπορει και οχι βεβαια, οποτε μια η αλλη.
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

Άβαταρ μέλους
elladistan
Δημοσιεύσεις: 1866
Εγγραφή: Δευ 16 Ιαν 2012, 14:11
Has thanked: 35 times
Been thanked: 125 times

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ | ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ | 11/5/2019

Δημοσίευση από elladistan » Τρί 07 Μάιος 2019, 12:25

broo6klyn έγραψε: Τρί 07 Μάιος 2019, 01:35 Τεσσαρα εφαγα ναι πρωτευουσιανε.Για λεγε τα <<αδερφια>> σου απο Αγρινιο και ολα τα κατσικοχωρια του νομου μας πως τα αποκαλεις? :mrgreen:
Νομιζω οτι ημουν σαφης που απευθυνοταν το προηγουμενο ποστ και με ποιο υφος γραφτηκε αλλα αν θεωρεις εσυ τον εαυτο σου ετσι ειναι δικαιωμα σου.

Υγ. Αν νομιζεται οτι με ενδιαφερει στο ελαχιστο αν εβαλα τεσσερα ειστε βαθια νυχτωμενοι.
Σας πειραξε που εβαλα ολες τις ομαδες μεσα. Εγκληματικη οργανωση δεν ειναι μονο να βαλω φουσκωτους να δειρω καποιους ή εμποριο ναρκωτικων. Ειναι και το ξεπλυμμα , ειναι και το στοιχημα (ασσο ημιχρονο διπλο τελικο), ειναι και το στησιμο να σωσω καποιον , ειναι και η διαπλοκη ( γενικη ή τοπικη) και παρα πολλα αλλα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος elladistan την Τρί 07 Μάιος 2019, 12:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
hgnm
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 01:19
Has thanked: 5 times
Been thanked: 48 times

Re: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ | ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ | 11/5/2019

Δημοσίευση από hgnm » Τρί 07 Μάιος 2019, 12:29

που εψησες πασχα φιλε;
μόνη μας πατρίδα του ερυθρού τα χρόνια

Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 131 επισκέπτες