ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Άβαταρ μέλους
ultratyler
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Τρί 16 Οκτ 2012, 20:54
Has thanked: 42 times
Been thanked: 96 times

Re: ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ

Δημοσίευση από ultratyler » Τρί 03 Αύγ 2021, 08:28

To γραψε ο Πατσιφρικος αλλα προσπεραστηκε

Εγω θα συνεχίσω την κουβέντα με όλους σας που είστε κατά των εμβολίων αν μου απαντήσετε στην ερώτηση πόσο αρνηθήκατε στο στρατο να κάνετε εμβολιάκι?

Είχατε τις ιδιες ενστάσεις?

Λέγατε τις σειρούλες δίπλα σας πρόβατα?

ΑΑΑΑαΡε γαμω τα σοσιαλ μίντια ρε τσακαλάρες μου
Fuck damnation, man! Fuck redemption! We are
God's unwanted children? So be it!

ARLONEZ
Δημοσιεύσεις: 766
Εγγραφή: Παρ 28 Οκτ 2011, 15:52
Has thanked: 118 times
Been thanked: 29 times

Re: ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ

Δημοσίευση από ARLONEZ » Παρ 06 Αύγ 2021, 15:56

Συγκρίνεις εσύ τώρα ένα εμβόλιο 6μηνων πειραματικό με τα εμβόλια του στρατού;μας δουλεύεις ρε φίλε;και στην τελική οι μικρότεροι έχουν λίγες πιθανότητες να μπούνε ΜΕΘ τι μας πρηζετε τα αρχιδια
PANATHINAIKOS H THANATOS...

Άβαταρ μέλους
curvagreek
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10158
Εγγραφή: Πέμ 11 Νοέμ 2010, 23:44
Has thanked: 1121 times
Been thanked: 513 times

Re: ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ

Δημοσίευση από curvagreek » Τρί 02 Νοέμ 2021, 21:20

ποινές για τις ομάδες αν δε φοράνε μάσκες οι οπαδοί της λένε...... :malakia :malakia :ti leei :xartaeto :eme :papas
* Φωτογραφίες να ανεβάζετε από τα συννημένα. Η επιλογή βρίσκεται κάτω από το κουμπί "ΥΠΟΒΟΛΗ" όταν πάτε να κάνετε ποστ. Για να μη χάνονται οι φωτογραφίες

* Για να ποστάρετε ένα βίντεο, πλέον βάζετε ΜΟΝΟ το λινκ

Άβαταρ μέλους
MORBID 13
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2011, 14:09
Has thanked: 149 times
Been thanked: 80 times

Re: ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ

Δημοσίευση από MORBID 13 » Τετ 03 Νοέμ 2021, 13:45

Δε νομιζω να προχωρήσει
The truth is in your ghettos
In your jails
In your young love
Not in your courts, or your congress, or the old sit judge man on the young
What the hell do the old know about the
young?

Άβαταρ μέλους
moonchild
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Κυρ 02 Ιαν 2011, 11:58
Been thanked: 34 times

Re: ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ

Δημοσίευση από moonchild » Παρ 05 Νοέμ 2021, 19:48

7 χιλιάδες κρούσματα με ο,τι αυτό συνεπάγεται για τις ζωές μας, τις δουλειές μας και σε τελική ανάλυση την παρουσία μας στο γήπεδο. Τώρα θα γίνω κακος, αλλά τόσους μήνες δεν έχω γνωρίσει έναν ανεμβολιαστο που να μην είναι βλάκας.
Η ΑΕΚ δεν ψάχνει για οπαδούς...Δημιουργεί φιλάθλους !

Άβαταρ μέλους
101ultras
Δημοσιεύσεις: 674
Εγγραφή: Τρί 08 Μάιος 2018, 17:04
Has thanked: 98 times
Been thanked: 266 times

Re: ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ

Δημοσίευση από 101ultras » Σάβ 06 Νοέμ 2021, 01:17

Αν νομίζεις ότι για την χειροτέρευση των ζωών μας, των δουλειών μας και γενικως του τρόπου ζωής μας φταίνε τα κρούσματα εσύ έχεις θεμα. Επιδόματα αντί για μισθό, έλεγχοι παντού και για εμβολιασμένους και για ανεμβολιαστους, περιορισμοί κυκλοφορίας, πληθωρισμός, αστυνομοκρατία, πρόστιμα, μιντιακη τρομοκρατία. Και εσύ αδικείς κάποιον που ειναι επιφυλακτικός-αρνητικός για το εμβολιο που σχεδόν σε υποχρεώνει το κάθε κράτος;

Άβαταρ μέλους
moonchild
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Κυρ 02 Ιαν 2011, 11:58
Been thanked: 34 times

Re: ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ

Δημοσίευση από moonchild » Σάβ 06 Νοέμ 2021, 11:32

101ultras έγραψε: Σάβ 06 Νοέμ 2021, 01:17 Αν νομίζεις ότι για την χειροτέρευση των ζωών μας, των δουλειών μας και γενικως του τρόπου ζωής μας φταίνε τα κρούσματα εσύ έχεις θεμα. Επιδόματα αντί για μισθό, έλεγχοι παντού και για εμβολιασμένους και για ανεμβολιαστους, περιορισμοί κυκλοφορίας, πληθωρισμός, αστυνομοκρατία, πρόστιμα, μιντιακη τρομοκρατία. Και εσύ αδικείς κάποιον που ειναι επιφυλακτικός-αρνητικός για το εμβολιο που σχεδόν σε υποχρεώνει το κάθε κράτος;
Η χειρότερη ζωή που κάνουμε και θα κάνουμε από εδώ και μπρος αποδίδεται στον καπιταλισμό και ο,τι φέρνει μαζί του ο καπιταλισμός στις κοινωνίες, στις κυβερνήσεις κ.ο.κ

Η πανδημία όμως είναι υπαρκτή, δε μπορώ να συζητήσω σοβαρά με ανθρώπους που αμφισβητούν ακόμα και τον κορωνοϊο, γιατί με τον βλάκα θα χάσεις.

Οι αρνητικοί των εμβολίων στο δικό μου κοινωνικό δείγμα, είναι όλοι βλάκες. Δε μιλάω για όσους δεν μπορούν να κάνουν εμβόλιο για άλλους ιατρικούς λόγους, μιλάω για κόσμο που έχει άποψη ενώ δεν θα έπρεπε και είναι όλοι τους αρνητές.
Σε προσωπικό επίπεδο, οι σπουδές και οι γνώσεις μου δεν έχουν να κάνουν με την ιατρική, δεν ξέρω τίποτα, δεν έχω γνώμη για τίποτα. Κάνω έναν απλούστατο συλλογισμό και λέω ότι το γεγονός πως το προσδόκιμο ζωής σήμερα είναι στα 80 έτη περίπου, οφείλεται στην επιστήμη. Η επιστήμη σήμερα λέει κανετε τα εμβόλια και αυτό έκανα.
Ακριβώς επειδή δεν έχω γνώσεις, αποφάσισα έχοντας από τη μία είχα την επιστημονική παρότρυνση να κάνω εμβόλιο και από την άλλη τους τελευταίους της κοινωνίας (ακροδεξιοι, οπαδοί, αγράμματος κόσμος) να έχουν επιφυλάξεις.

Ακόμα και στον οπαδικο μου κύκλο, τα παιδιά με τα οποία μπορώ να κάνω παρέα και να συνεννοηθώ, όλοι έχουμε κάνει εμβόλιο. Οι βλάκες, αυτοί που είναι σαψαλια και τους έχουμε μαζέψει λες και είμαστε κάνα ίδρυμα, ε δεν έχουν κάνει. Κανένας.
Η ΑΕΚ δεν ψάχνει για οπαδούς...Δημιουργεί φιλάθλους !

Άβαταρ μέλους
101ultras
Δημοσιεύσεις: 674
Εγγραφή: Τρί 08 Μάιος 2018, 17:04
Has thanked: 98 times
Been thanked: 266 times

Re: ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ

Δημοσίευση από 101ultras » Σάβ 06 Νοέμ 2021, 19:51

Φυσικά και φταίει η καπιταλιστική κρίση και μόνο. Η διαχείριση της πανδημίας δεν ειναι κατι άλλο πέρα απο διαχείριση της αν το δεις απο μια οπτική. Λάθος για μένα που τα βλέπετε ξεχωριστά και την πανδημία σαν ουρανοκατέβατη. Υγειονομική τρομοκρατία, Εμβόλια για ιους, απαγορεύσεις μετακινήσεων-κυκλοφορίας , εξακριβωσεις στοιχείων. Τα δοκιμάζουν τα κράτη χρόνια τα παραπάνω σε μερίδες του πληθυσμού (μετανάστες, οπαδούς, πορνες, τοξικομανείς-κοινωνικός πάτος).
Δεν ξέρω τι έχεις ακούσει εσύ και αν αποτελούν σοβαρό δείγμα αλλα δεν βρίσκω κακό να έχει κάποιος δυσπιστία απέναντι στον εμβολιασμό ή οτιδήποτε σου επιβάλλει το κράτος σου. Παλιά θα το λέγαμε πράξη κοινωνικής αντίστασης και αυτόνομης σκέψης.
Και η επικληση στην επιστήμη, χρήζει επαναξιολόγησης. Κρατικοί υπάλληλοι ειναι κι ο Τσιόδρας και κάθε «ειδικός».

wtf?
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:51
Has thanked: 13 times
Been thanked: 79 times

Re: ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ

Δημοσίευση από wtf? » Σάβ 06 Νοέμ 2021, 21:10

Ράδιο Κουλουβαχατα!
Κοντά σας και διαδικτυακά!

Άβαταρ μέλους
curvagreek
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10158
Εγγραφή: Πέμ 11 Νοέμ 2010, 23:44
Has thanked: 1121 times
Been thanked: 513 times

Re: ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ

Δημοσίευση από curvagreek » Δευ 17 Ιαν 2022, 12:59

Εικόνα

Aπό τη χθεσινή συγκέντρωση διαμαρτυρίας των οπαδών του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ
* Φωτογραφίες να ανεβάζετε από τα συννημένα. Η επιλογή βρίσκεται κάτω από το κουμπί "ΥΠΟΒΟΛΗ" όταν πάτε να κάνετε ποστ. Για να μη χάνονται οι φωτογραφίες

* Για να ποστάρετε ένα βίντεο, πλέον βάζετε ΜΟΝΟ το λινκ

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 138 επισκέπτες