ΟΠΑΔΙΣΜΟΣ & ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ

Κάρτα Φιλάθλου, Λευτεριά Στους Οπαδούς...
copACABana
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ 12 Απρ 2012, 22:53
Been thanked: 1 time

Re: ΟΠΑΔΙΣΜΟΣ & ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ

Δημοσίευση από copACABana » Τρί 12 Μαρ 2013, 16:31

τα ειπες ολα blue overdose!!!

virgilio10
Δημοσιεύσεις: 936
Εγγραφή: Πέμ 28 Απρ 2011, 22:25
Has thanked: 213 times
Been thanked: 1 time

Re: ΟΠΑΔΙΣΜΟΣ & ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ

Δημοσίευση από virgilio10 » Τρί 12 Μαρ 2013, 16:39

Crew Non Parlo έγραψε: Φίλε , η Ελληνική οπαδική σκηνή είναι η ντροπή της Ευρώπης.
Ξεκαθαρισμένα πράγματα.
giati thes na ta midenizeis ola ? :roll: poia ntropi tis eyrwpis....poy se opoia xwra exoyn paei ellines opadoi , exoyn na to lene oi ntopioi gia tin fwni kai tin trela....min leme o,ti theloyme....mporei na exoyme arketa strava alla arakste....an rwtiseis ksenoys opadoys ti apopsi exoyn gia toys ellines den nomizw na lene i ntropi tis eyrwpis :ti leei ....

edit kai stin teliki siga to opadiko eyrwpaiko epipedo re me toys ksenerwtoys

Άβαταρ μέλους
Irlandos 1
Δημοσιεύσεις: 6914
Εγγραφή: Δευ 26 Σεπ 2011, 15:20
Has thanked: 50 times
Been thanked: 94 times

Re: ΟΠΑΔΙΣΜΟΣ & ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ

Δημοσίευση από Irlandos 1 » Τρί 12 Μαρ 2013, 20:34

crimson έγραψε:
Irlandos 1 έγραψε:
crimson έγραψε:το θεμα ειναι το ποσο αρχιδατη ειναι η ελληνικη οπαδικη σκηνη. δε νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι που θα εβαζαν λουκετο στο συνδεσμο αν εχαναν το κεντρικο τους πανι, ακομα κι αν το ειχαν χασει με πουστικο τροπο. αυτο δυσκολα θα το αντεγραφε κανεις απο τους ξενους.
Και πιο το νόημα να βάλεις λουκέτο και να κάνεις κάτι άλλο με διαφορετικό όνομα;
Δεν είναι πιο μάγκικο να συνεχίσεις, ενώ ξέρεις ότι αυτό που έγινε δε σβήνεται, και να καταφέρεις να μείνει αυτό στο παρελθόν, να γίνεις πιο δυνατός και να το προσπεράσεις;
ειναι δυο διαφορετικοι τροποι σκεψης Irlande. η δικη μου λεει οτι αν δε μπορεις να φυλαξεις το πανι σου, την πορτα σου, ο,τι τελος παντω σε οριζει ως οπαδικη οντοτητα, το λουκετο ειναι η μονη επιλογη.
η αλλη ειναι η δικη σου. συνεχιζω με τα μουτρα κατω ωσπου να μπορω να ξανακοιταξω ευθεια. στη σημερινη κατασταση της ποζεριας και της εικονας, δε βλεπω τιποτα μαγκικο σε αυτο. δυσκολα θα κανεις κατι π.χ. να γινεις πιο δυνατος, ακομα πιο δυσκολα θα σβησεις τη ρετσινια. κι αυτο μονον αν βρεις ατομα που να μπορουν να τη διαχειριστουν και την κανουν να ξεχαστει, με το σωστο φυσικα τροπο κι οχι επειδη με τον καιρο θα τη θυμουνται ελαχιστοι ή θα βαριουνται να μπουν στον κοπο να στη θυμισουν.
τεσπα. για ελληνικη οπαδικη σκηνη μιλαμε, δηλαδη για μια παπαρια και μιση.
Δύο ενστάσεις. Πλέον το "αν δε μπορείς να φυλάξεις το πανί σου" ακούγεται κάπως. Έχουμε φτάσει να χάνονται πανιά μόνο από διαρρήξεις ή κάνα πέσιμο 15v2 έξω από σπίτια αυτών που έχουν τα πιο ξέμπαρκα, να φυλάσσονται όλα στο ίδιο μέρος, να μην κυκλοφορούν.
Ακριβώς γι'αυτό το λόγο, για να φυλάξεις το πανί σου.
Ομολογουμένως αυτό που κάνουν πλέον αρκετοί (κι εμείς μεταξύ τους) είναι ο καλύτερος τρόπος να τα φυλάξεις.
Και δε τους κατηγορώ, όταν μένεις σε μια μικρότερη περιοχή είσαι σταμπαρισμένος, γιατί να πηγαίνεις μετά από κάθε ματς σπίτι σου με συνοδεία 10 ατόμων για να είσαι καλυμμένος, αντί να αφήσεις το πανί κάπου κοντά στο γήπεδο;
Γιατί να κρατάς τα πανιά σε επαρχιακούς σου συνδέσμους όταν ο άλλος έχει γαμηθεί στις διαρρήξεις;
Αν ήταν ο άλλος μάγκας και φορούσε παντελόνια, ναι, αλλά όταν ο άλλος σε πάει στην πουστιά για ποιο λόγο εσύ να να τον αντιμετωπίσεις με τον ίδιο τρόπο;
Γιατί να πας από την εθνική πχ όταν ξέρεις ότι ο άλλος ανεβαίνει 15 πούλμαν κι εσύ δεν είσαι ούτε τα μισά; Τι από τα δύο είναι πιο αντρίκιο, πιο οπαδικό, να πας στο στόμα του λύκου, να τις παίξεις με κίνδυνο να χάσεις τα πανιά σου, ή να πας από αλλού και να μη το θυμάται κανείς αυτό μετά από μια βδομάδα;
Που το πάω; Ότι ποιος είναι πιο μάγκας τελικά, ποιος μπορεί όντως να προστατέψει τα πανιά του, αυτός που δεν τα κινεί και παίρνει κάθε δυνατή προφύλαξη ή αυτός λειτουργεί πιο κλασικά και μπορεί να τα χάσει, αλλά θα παλέψει γι'αυτά, θα σταμπαριστεί γι'αυτά, κι αύριο αν έρθει να πάρει τα δικά σου ξες ότι θα τα πάρει με τον ίδιο τρόπο, δε θα σπάει λουκέτα σε κλειδωμένους συνδέσμους.
Τέσπα, πολύ θεωρητική η συζήτηση για να βγει άκρη.

Πάντως το θέμα μου είναι ότι να κλείσεις ένα σύνδεσμο και να κάνουν τα ίδια άτομα κάτι άλλο, με άλλο όνομα, δεν είναι αντρίκιο.
Αντρίκιο είναι να παλέψεις όπως είσαι.
Άλλο το να αποστασιοποιηθείς, αυτό ναι, αλλά είναι κρίμα εκτός κι αν έχει γίνει (χοντρή) μαλακία.
Όλα μες το παιχνίδι είναι... (ή ήταν;)

Άβαταρ μέλους
effenberg7
Δημοσιεύσεις: 2236
Εγγραφή: Τρί 23 Νοέμ 2010, 00:36
Has thanked: 12 times

Re: ΟΠΑΔΙΣΜΟΣ & ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ

Δημοσίευση από effenberg7 » Τετ 13 Μαρ 2013, 00:58

virgilio10 έγραψε:
edit kai stin teliki siga to opadiko eyrwpaiko epipedo re me toys ksenerwtoys
ενταξει μην τα ισοπεδωνεις ολα...ναι οκ εχουμε ακομη μια μεγαλη δυναμικη σε μαζικες μετακινησεις στο εξωτερικο με ωραιες παρουσιες αλλα μεχρι εκει...οπαδισμος δεν ειναι τα 1-2-3-4-5... εκτος εδρας στην ευρωπη που θα ακολουθησουμε...η οι 5-10-20 καλες κερκιδες που θα κανουμε στα εσωτερικα μας δρωμενα...για μενα ειναι και ολες οι αλλες ημερες εκτος απο αυτες...και δυστυχως οχι μενουμε πισω...δεν μπορω να το πω αυτο...απλα δεν κανουμε σωστες κινησεις κατα την γνωμη μου...η αν το θες δεν κανουμε ολοκληρωμενες κινησεις...το "ευρωπαικο επιπεδο "(χωρις να το ζω απο κοντα αλλα βλεποντας εικονες και διαβαζοντας καποια πραγματα)εχει ανεβει παρα πολυ σε καποιες χωρες που πριν 7-8 χρονια τους βλεπαμε και γελουσαμε...μπορεις να δεις στην Γερμανια τι προσπαθειες εχουν γινει και σε τι επιπεδο εχουν φτασει..απο θεμα φωνης -χρωματος κερκιδας-κοινες αγωνιστικες η εξωαγωνιστικες πραξεις κλπ...οπως επισης οι Πολωνοι εχουν φτασει σε ενα επιπεδο πολυ σεβαστο...καλα για Σερβους δεν το συζηταω καν(προσωπικα)ειναι πολυ μπροστα...βλεπεις ακομα και στις σκανδιναβικες χωρες να εχει γινει μια τεραστια προοδος σε οπαδικο επιπεδο...γενικα σχεδον παντου βλεπεις πλεον μια προοδο η σταθεροποιηση σε υψηλα επιπεδα...οχι οτι θελω να μειωσω ολα τα δικα μας καλα αλλα γενικα τα ασχημα αρχιζουν και μας καλυπτουν την καλη νοωτροπια που θα μπορουσαμε να εχουμε...και γενικα σαν οπαδοι βλεπουμε το δεντρο και χανουμε το δασος...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος effenberg7 την Τετ 13 Μαρ 2013, 02:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
feelin' frisky?

Άβαταρ μέλους
Crew Non Parlo
Δημοσιεύσεις: 3522
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν 2011, 14:56
Has thanked: 348 times
Been thanked: 2 times

Re: ΟΠΑΔΙΣΜΟΣ & ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ

Δημοσίευση από Crew Non Parlo » Τετ 13 Μαρ 2013, 01:57

Μηδενίζω, απογοητευτήκατε .. ούτε τα μισά δεν έχουμε πει ακόμα.
Δεν ξέρω αν το προσέξατε μάγκες μου, αλλά κανείς σας δε σχολίασε αυτά που έγραψα πάνω απ'το οτι η Ελληνική οπαδική σκηνή είναι η ντροπή της Ευρώπης. . .και αυτό είναι που με ανησυχεί και με απογοητεύει πραγματικά .
Ναι οκ μαχαίρια,γόνα,στυλό... και ντου σε σπίτια,δουλειές,νοσοκομεία κλπ κλπ ? ΟΚ ΑΥΤΑ έτσι ?
Οχι ντροπή δεν είναι αυτά, όχι ντροπή δεν είναι που στην Ελλάδα ο οπαδός έγινε επάγγελμα (σε όλους πάει αυτό..)
, ούτε ντροπή θα είναι οτι ο οπαδός.. ο Έλληνας οπαδός ταυτίστηκε με τον όρο του εγκληματία και η εικόνα του πήρε τη μορφή ενός κατακαθιού της κοινωνίας. (και άσε τώρα το να κάτσεις να μου πεις οτι αυτά είναι προπαγάνδες των media κλπ πούτσες, όλοι μας ξέρουμε τι σιχαμένοι είμαστε και τι καφρίλες & ταρζανιές έχουμε κάνει και κάνουμε..είτε στο όνομα της ομάδας, του συνόλου ή του δήθεν λεζαντοανταγωνισμού.)
Και στην τελική στα @@ μου και αν τον κάνουν και στο εξωτερικό, εμένα με απασχολεί να καθαρίσει η φάση και η σκηνή εδώ κατάλαβες φίλε μου ? Θα κάνω και θα κάνεις παιδί κάποια στιγμή, εγώ προσωπικά δε θέλω να το δω σφαγμένο απο κάποιο κρετίνο για το όνομα κάποιας ομάδας ή ιδεολογίας και να έχω απο πάνω μου μετά κάθε σιχαμένο ψεύτη Έλληνα ''οπαδό'' να μου πεί οτι ήταν καλό παιδί και ,blablabla..
Εγώ θα κάτσω να του μάθω να αγαπάει πρώτα το άθλημα, να δημιουργηθεί το πάθος και η αγάπη για το ποδόσφαιρο μέσα του, και οχι να του καλλιεργήσω το μίσος μέσα του και να του σπείρω το σπόρο του αντι-οπαδού.
Θα είναι Παναθηναικός οχι αντι-ολυμπιακός, αντι-αεκ και τα αρχίδια μου κουνιούνται.
Μου μιλάς και μου μπλέκεις τώρα για μια casual κουλτούρα..γιατί όπου μπαίνω εγώ να το βρίσκω συνέχεια απέναντι μου ?
Η casual κουλτούρα υπάρχει όπως υπάρχει και η Skin φάση και το Punk..και προφανώς δε μένει στα ρούχα..περαστικά στα μυαλά και τις τσέπες αυτών που το βλέπουν έτσι. Τέλος αυτό το κομμάτι.
Προσωπική άποψη θέλω εξέδρες γεμάτες χρώμα και παντού κασκόλ και ούτε μια σημασία έχει αν είναι συνδεσμιακό ή απ'το περίπτερο.
Λοιπόν είπαμε κάποια πράγματα που σίγουρα όλοι με ένταση(σίγουρα όσοι το πονάνε ή το πόνεσαν) και μη συζητάμε 25 ώρες την ημέρα
και κάθε μέρα.γιατί ΑΝ ΔΕΝ είναι η ζωή μας..είναι σίγουρα ένα δυνατό και παράξενο κομμάτι αυτής.
Θα κλείσω με 2 πράγματα.
1) Κάποιος ρώτησε ποιοί μας κράζουν.
Μας κράζουν φίλε για πολλά πράγματα που εμείς θεωρούμε οπαδισμό ..ποιοί είναι αυτοί που μας κράζουν ? (Θες να σου πω τις χώρες, δεν το θεωρώ απαραίτητο)
Οι υγιείς άνθρωποι-οπαδοί απο χώρες που έχουν κάποια παιδεία είτε απ'το σπίτι είτε απ'το δρόμο απο βιώματα δικά τους ή των προηγούμενων γενεών.
2) Μιλάμε για κοινή πορεία τόσα χρόνια κλπ κλπ.
Ελλάδα & Κύπρο αυτό μοιάζει με ανέκδοτο απλά να τονίσω.
Δεν μας εμποδίζει όμως κανείς στο να γίνει ταυτόχρονα σε όλα τα πέταλα και τους δρόμους δράσεις για τα δικαιώματα μας, τους νόμους και τις απαγορεύσεις που έχουμε εις βάρος μας.
Ναι ρε φίλε θα μου πεις και εσύ όπως κάθε εξυπνάκιας και πνεύμα αντιλογίας εδώ μέσα και εκεί έξω οτι τι θα καταφέρεις με αυτό χίλιες δύο μαιμουδοτεμπελοδικαιολογίες...μπορεί τώρα με την μια να μην γίνει τίποτα, να μην αλλάξει τίποτα..ούτε και εμείς θα αλλάξουμε ..και στο λέω στα μούτρα ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ..τα χρόνια και οι καιροί θα δείξουν όμως..και η θέληση που έχει ο καθένας να μη μίνει στα λόγια αλλά να περάσει στις πράξεις.
Με συνεχείς αγώνες και δράσεις αν οχι εμείς σίγουρα οι νέες γενιές θα μπουν στο χώρο και στον χορό με νέα μυαλά και ιδέες και σίγουρα με πλέον σωστά πρότυπα και ''καθαρά'' μυαλά.
Πρέπει όμως κάποιος να κάνει την αρχή δικέ μου..

υ.γ 1) Bάλτε μυαλό αλλιώς αλλάξτε τον τίτλο σε ''οπαδιμό και υποκριτική''
υ.γ 2) Bring back the Terraces

makedonofapas

Re: ΟΠΑΔΙΣΜΟΣ & ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ

Δημοσίευση από makedonofapas » Τετ 13 Μαρ 2013, 02:10

Crew Non Parlo έγραψε:Μηδενίζω, απογοητευτήκατε .. ούτε τα μισά δεν έχουμε πει ακόμα.
Δεν ξέρω αν το προσέξατε μάγκες μου, αλλά κανείς σας δε σχολίασε αυτά που έγραψα πάνω απ'το οτι η Ελληνική οπαδική σκηνή είναι η ντροπή της Ευρώπης. . .και αυτό είναι που με ανησυχεί και με απογοητεύει πραγματικά .
Ναι οκ μαχαίρια,γόνα,στυλό... και ντου σε σπίτια,δουλειές,νοσοκομεία κλπ κλπ ? ΟΚ ΑΥΤΑ έτσι ?
Οχι ντροπή δεν είναι αυτά, όχι ντροπή δεν είναι που στην Ελλάδα ο οπαδός έγινε επάγγελμα (σε όλους πάει αυτό..)
, ούτε ντροπή θα είναι οτι ο οπαδός.. ο Έλληνας οπαδός ταυτίστηκε με τον όρο του εγκληματία και η εικόνα του πήρε τη μορφή ενός κατακαθιού της κοινωνίας. (και άσε τώρα το να κάτσεις να μου πεις οτι αυτά είναι προπαγάνδες των media κλπ πούτσες, όλοι μας ξέρουμε τι σιχαμένοι είμαστε και τι καφρίλες & ταρζανιές έχουμε κάνει και κάνουμε..είτε στο όνομα της ομάδας, του συνόλου ή του δήθεν λεζαντοανταγωνισμού.)
Και στην τελική στα @@ μου και αν τον κάνουν και στο εξωτερικό, εμένα με απασχολεί να καθαρίσει η φάση και η σκηνή εδώ κατάλαβες φίλε μου ? Θα κάνω και θα κάνεις παιδί κάποια στιγμή, εγώ προσωπικά δε θέλω να το δω σφαγμένο απο κάποιο κρετίνο για το όνομα κάποιας ομάδας ή ιδεολογίας και να έχω απο πάνω μου μετά κάθε σιχαμένο ψεύτη Έλληνα ''οπαδό'' να μου πεί οτι ήταν καλό παιδί και ,blablabla..
Εγώ θα κάτσω να του μάθω να αγαπάει πρώτα το άθλημα, να δημιουργηθεί το πάθος και η αγάπη για το ποδόσφαιρο μέσα του, και οχι να του καλλιεργήσω το μίσος μέσα του και να του σπείρω το σπόρο του αντι-οπαδού.
Θα είναι Παναθηναικός οχι αντι-ολυμπιακός, αντι-αεκ και τα αρχίδια μου κουνιούνται.
Μου μιλάς και μου μπλέκεις τώρα για μια casual κουλτούρα..γιατί όπου μπαίνω εγώ να το βρίσκω συνέχεια απέναντι μου ?
Η casual κουλτούρα υπάρχει όπως υπάρχει και η Skin φάση και το Punk..και προφανώς δε μένει στα ρούχα..περαστικά στα μυαλά και τις τσέπες αυτών που το βλέπουν έτσι. Τέλος αυτό το κομμάτι.
Προσωπική άποψη θέλω εξέδρες γεμάτες χρώμα και παντού κασκόλ και ούτε μια σημασία έχει αν είναι συνδεσμιακό ή απ'το περίπτερο.
Λοιπόν είπαμε κάποια πράγματα που σίγουρα όλοι με ένταση(σίγουρα όσοι το πονάνε ή το πόνεσαν) και μη συζητάμε 25 ώρες την ημέρα
και κάθε μέρα.γιατί ΑΝ ΔΕΝ είναι η ζωή μας..είναι σίγουρα ένα δυνατό και παράξενο κομμάτι αυτής.
Θα κλείσω με 2 πράγματα.
1) Κάποιος ρώτησε ποιοί μας κράζουν.
Μας κράζουν φίλε για πολλά πράγματα που εμείς θεωρούμε οπαδισμό ..ποιοί είναι αυτοί που μας κράζουν ? (Θες να σου πω τις χώρες, δεν το θεωρώ απαραίτητο)
Οι υγιείς άνθρωποι-οπαδοί απο χώρες που έχουν κάποια παιδεία είτε απ'το σπίτι είτε απ'το δρόμο απο βιώματα δικά τους ή των προηγούμενων γενεών.
2) Μιλάμε για κοινή πορεία τόσα χρόνια κλπ κλπ.
Ελλάδα & Κύπρο αυτό μοιάζει με ανέκδοτο απλά να τονίσω.
Δεν μας εμποδίζει όμως κανείς στο να γίνει ταυτόχρονα σε όλα τα πέταλα και τους δρόμους δράσεις για τα δικαιώματα μας, τους νόμους και τις απαγορεύσεις που έχουμε εις βάρος μας.
Ναι ρε φίλε θα μου πεις και εσύ όπως κάθε εξυπνάκιας και πνεύμα αντιλογίας εδώ μέσα και εκεί έξω οτι τι θα καταφέρεις με αυτό χίλιες δύο μαιμουδοτεμπελοδικαιολογίες...μπορεί τώρα με την μια να μην γίνει τίποτα, να μην αλλάξει τίποτα..ούτε και εμείς θα αλλάξουμε ..και στο λέω στα μούτρα ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ..τα χρόνια και οι καιροί θα δείξουν όμως..και η θέληση που έχει ο καθένας να μη μίνει στα λόγια αλλά να περάσει στις πράξεις.
Με συνεχείς αγώνες και δράσεις αν οχι εμείς σίγουρα οι νέες γενιές θα μπουν στο χώρο και στον χορό με νέα μυαλά και ιδέες και σίγουρα με πλέον σωστά πρότυπα και ''καθαρά'' μυαλά.
Πρέπει όμως κάποιος να κάνει την αρχή δικέ μου..

υ.γ 1) Bάλτε μυαλό αλλιώς αλλάξτε τον τίτλο σε ''οπαδιμό και υποκριτική''
υ.γ 2) Bring back the Terraces
kala ta les an kai pisteuw einai la8os na 8ewroume au8enties autous tou ekswterikou se 8emata opadismou..

ti einai ta terraces re ?? :xartaeto :xartaeto

oi tsimentenies kerkides??

IraklisOldStyle
Δημοσιεύσεις: 1521
Εγγραφή: Δευ 22 Νοέμ 2010, 10:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Re: ΟΠΑΔΙΣΜΟΣ & ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ

Δημοσίευση από IraklisOldStyle » Τετ 13 Μαρ 2013, 02:13

Kati san tis palies eksedres twn agglikwn ghpedwn otan eixan akoma kagkela diasparta gia na akoumpas kai htan non seated, an den kanw lathos.

Ektos ki an anaferetai stis taratses h sta livadia, den kserw.

makedonofapas

Re: ΟΠΑΔΙΣΜΟΣ & ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ

Δημοσίευση από makedonofapas » Τετ 13 Μαρ 2013, 02:16

IraklisOldStyle έγραψε:Kati san tis palies eksedres twn agglikwn ghpedwn otan eixan akoma kagkela diasparta gia na akoumpas kai htan non seated, an den kanw lathos.

Ektos ki an anaferetai stis taratses h sta livadia, den kserw.
nai re to googlara mia sta grhgora kai mou evgale kati agrotemaxia kai kati livadeia..kai lew kati la8os ekana..
logika auto einai pou eipes..non seated kai me kagkela
wraia..kati apokomisame kai shmeta :lol:

Άβαταρ μέλους
SoMeOnE_7
Δημοσιεύσεις: 5807
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 17:02
Has thanked: 672 times
Been thanked: 24 times

Re: ΟΠΑΔΙΣΜΟΣ & ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ

Δημοσίευση από SoMeOnE_7 » Τετ 13 Μαρ 2013, 02:17

Ναι ρε κρου σε όλα όσα είπες μέσα. Όμως δε μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείς ότι έρχονται σε αντιπαράθεση αυτά που έγραψες εσύ με αυτά που σου είπα ή που είπαν άλλοι, ειλικρινά δε σε πιάνω...Θεωρείς ότι με το κάσουαλ που ανέφερα στην "είπα"? καμία σχέση απλό παράδειγμα ήτανε. Όπως και να έχει σύμφωνοι με όλα όσα μπορείς να προσάψεις στην ελληνική οπαδική σκηνή. Όμως μη πετάς καποια χαρακτηριστικά της που τι να κάνουμε και υπάρχουν και αν μη τι άλλο τα θεωρώ και ξεχωριστά και θετικά!
Να τα γαμήσουμε και αυτα? να μη τα πάρουμε υπόψην μας?

Καληνύχτες.
Τα πράγματα είναι ακόμα όπως τα αφήσαμε στο δημοτικό
................... Τάξη εναντίον Τάξης........................

Άβαταρ μέλους
skins&punks
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 20:20
Has thanked: 173 times

Re: ΟΠΑΔΙΣΜΟΣ & ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ

Δημοσίευση από skins&punks » Τετ 13 Μαρ 2013, 07:28

Απο φωνη χρωμα εκδρομες μπαχαλα η Ελληνικη σκηνη ειναι απο τις καλυτερες στην ευρωπη...Οποις μιλαει με εξωτερικο μπορει να το διαπιστωση...Για τις μαλακιες που γινονται σε δουλειες κλπ ποιος τις επιδοκιμαζει?
Εικόνα

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 111 επισκέπτες