ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες της Β' και Γ' κατηγορίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
curvagreek
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10158
Εγγραφή: Πέμ 11 Νοέμ 2010, 23:44
Has thanked: 1121 times
Been thanked: 513 times

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από curvagreek » Πέμ 27 Ιαν 2011, 19:11

ΕΔΩ ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΕΡΓΟΤΕΛΗ
* Φωτογραφίες να ανεβάζετε από τα συννημένα. Η επιλογή βρίσκεται κάτω από το κουμπί "ΥΠΟΒΟΛΗ" όταν πάτε να κάνετε ποστ. Για να μη χάνονται οι φωτογραφίες

* Για να ποστάρετε ένα βίντεο, πλέον βάζετε ΜΟΝΟ το λινκ

Άβαταρ μέλους
fanatic.4
Δημοσιεύσεις: 785
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 00:13
Has thanked: 9 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από fanatic.4 » Δευ 01 Αύγ 2011, 13:30

8 μήνες μετά... όλα μένουν ίδια. :stokos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
tsakBam10
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Τετ 20 Απρ 2011, 17:17
Has thanked: 50 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από tsakBam10 » Δευ 01 Αύγ 2011, 15:39

PARE :razz:

Φραγκουλάκης: «Γιατί όχι πλέι οφ;»

Ο «παλιός», Μιχάλης Φραγκουλάκης (φωτό) και ο «νέος», Μανόλης Τζανακάκης, μίλησαν στην ιστοσελίδα του Εργοτέλη και μοιράστηκαν τις εντυπώσεις τους από τη φετινή προετοιμασία στην Ολλανδία.
Διαβάστε επίσης...
«Γιατί όχι κάτι καλύτερο;»
«Παίξαμε όπως θέλω»
Γνώρισε την ήττα ο Εργοτέλης
Πρώτη νίκη για Εργοτέλη
Μπούντιμιρ: «Πιο ψηλά»
Ο εκ των αρχηγών της κρητικής ομάδας, αλλά και ο νεαρός που συμμετέχει για πρώτη φορά σε προετοιμασία με τους «μεγάλους» έδειξαν πολύ ευχαριστημένοι από τη δουλειά που γίνεται στο Γκάρντερεν. Αναλυτικά τα όσα δήλωναν οι δύο ποδοσφαιριστές:
Για την φετινή προετοιμασία
Μιχάλης Φραγκουλάκης: «Σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια η προετοιμασία είναι πιο δύσκολη. Υπάρχει περισσότερη πίεση σε όλους τους τομείς με σκοπό να εμφανιστούμε πιο έτοιμοι και πιο δυνατοί από τις προηγούμενες σεζόν. προηγούμενα χρόνια.
Υπάρχει κούραση, καθώς δουλεύουμε σε υψηλότερους ρυθμούς από πέρσι για να φανούν τα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα».
Μανόλης Τζανακάκης: «Είναι η πρώτη προετοιμασία που συμμετέχω με την επαγγελματική ομάδα. Σίγουρα χρειάζεται πολλή δουλειά, καθώς η προετοιμασία είναι σκληρή. Τα πόδια είναι βαριά από την κούραση, ωστόσο το δικό μου σκεπτικό είναι να τα δίνω όλα για να δικαιώσω του ανθρώπους που με εμπιστεύτηκαν».
Για τα πρώτα φιλικά παιχνίδια
Μιχάλης Φραγκουλάκης: «Μέχρι σήμερα έχουμε δώσει δύο φιλικά παιχνίδια με δυνατές ομάδες. Η Ουτρέχτη είναι πιο έτοιμη από εμάς, διότι το πρωτάθλημα Ολλανδίας αρχίζει σε λίγες ημέρες. Στον συγκεκριμένο αγώνα, παρά την κούραση, καταφέραμε να αποσπάσουμε την ισοπαλία και να δείξουμε χαρακτήρα σε περίοδο που τα πόδια μας είναι βαριά. Παρότι το παιχνίδι ήταν φιλικό, αν δεν μπορείς να κερδίσεις, καλό είναι να μη χάνεις. Η τούρκικη ομάδα ήταν στον ίδιο βαθμό ετοιμότητας με εμάς. Βρεθήκαμε δύο φορές πίσω στο σκορ, ωστόσο ισοφαρίσαμε ισάριθμες φορές και με τις ευκαιρίες που είχαμε θα μπορούσαμε να κερδίσουμε. Στα επόμενα φιλικά θα εμφανιστούμε πιο δυνατοί και θα μπορέσουμε να βγάλουμε στο γήπεδο περισσότερα στοιχεία από αυτά που δουλεύουμε στην προπόνηση».
Μανόλης Τζανακάκης: «Ηταν ωραίο το συναίσθημα να παίζεις απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα σε ένα γήπεδο που είχε αρκετό κόσμο. Έδωσα το καλύτερο που μπορούσα, την συγκεκριμένη χρονική στιγμή, στο ημίχρονο που αγωνίστηκα. Πιστεύω ότι όσο περνάει ο καιρός θα γίνομαι όλο και καλύτερος».
Για τους νέους τους συμπαίκτες
Μιχάλης Φραγκουλάκης: «Για να τους επιλέξει το τεχνικό επιτελείο να έρθουν στην ομάδα μας σίγουρα είναι καλοί παίκτες. Πιστεύω ότι θα βοηθήσουν την προσπάθεια που θα κάνουμε και εμείς σαν πιο παλιοί θα προσπαθήσουμε να προσαρμοστούν στην ομάδα όσο το δυνατόν πιο γρήγορα».
Μανόλης Τζανακάκης: «Σίγουρα, οι απαιτήσεις στην πρώτη ομάδα είναι πολύ μεγαλύτερες και για εμένα είναι χαρά και τιμή να αγωνίζομαι μαζί με τους υπόλοιπους παίκτες του Εργοτέλη. Διαθέτουμε στην ομάδα μεγάλους ποδοσφαιριστές και δίπλα τους έχω μάθει αρκετά και θα μάθω πολύ περισσότερα».
Για τους προσωπικούς και τους ομαδικούς στόχους
Μιχάλης Φραγκουλάκης: «Ο στόχος της ομάδας μας είναι κάθε χρόνο να παρουσιάζεται όλο και πιο ανταγωνιστική. Θα δώσουμε ό,τι καλύτερο έχουμε για να καταφέρουμε να πετύχουμε τους στόχους μας. Δηλαδή να βγούμε πρώτη επαρχιακή ομάδα ή ακόμα να κερδίσουμε μια θέση στα play off. Ο δικός μου στόχος είναι αρχικά να μην έχω τραυματισμούς όπως την προηγούμενη σεζόν. Στη συνέχεια θέλω να κάνω καλύτερη χρονιά από πέρσι και να πετύχω περισσότερα γκολ, ώστε να βοηθήσω την ομάδα μου να υλοποιήσει στους στόχους της».
Μανόλης Τζανακάκης: «Για εμένα ο στόχος είναι να δουλεύω όλο και περισσότερο και να αποδείξω με την παρουσία μου ότι αξίζω να ββρίσκομαι στην πρώτη ομάδα του Εργοτέλη και να υπογράψω το πρώτο μου επαγγελματικό συμβόλαιο».


http://www.onsports.gr

Άβαταρ μέλους
Snakes4casuals
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 17:11

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Snakes4casuals » Πέμ 29 Σεπ 2011, 20:42

edit
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Ultras Athens
Δημοσιεύσεις: 8012
Εγγραφή: Σάβ 25 Δεκ 2010, 14:09
Τοποθεσία: 37°59'14.1"N 23°45'15.0"E
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 18 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Ultras Athens » Πέμ 29 Σεπ 2011, 21:06

:malakia
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Starks
Δημοσιεύσεις: 8392
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 01:20
Τοποθεσία: Σέρρες
Has thanked: 155 times
Been thanked: 78 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Starks » Πέμ 29 Σεπ 2011, 21:08

Τι υποτιθεται οτι ειναι μεσα στον κυκλο;

Ederson
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ 25 Νοέμ 2010, 14:54
Has thanked: 24 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Ederson » Πέμ 29 Σεπ 2011, 22:05

Moτο-ποδηλατο πορεία
Εικόνα

alterERGOTELIS
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Παρ 28 Οκτ 2011, 02:00
Has thanked: 5 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από alterERGOTELIS » Κυρ 30 Οκτ 2011, 03:15

Γεια σας παιδια! Καλως σας βρηκα! Οπαδος του Εργοτελη, που αποφασισα να κανω εγγραφη στο site σας. Ειμαι απο το συνδεσμο των Alternatives.

Ευχαριστω τους συμπολιτες μας :eme ,που κατα την απουσια μας, δεν εχασαν παλι ευκαιρια να ενημερωσουν και εδω το κομματι που μας αφορα.

Θα τα λεμε απο 'δω και περα,ελπιζω αρκετα συχνα.........VENCEREMOS!
EΡΓΟ ΙΔΕΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!

1925
Δημοσιεύσεις: 762
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 19:32
Has thanked: 866 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από 1925 » Κυρ 30 Οκτ 2011, 20:18

welcome! ;-)

mono peristeri
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Κυρ 01 Μάιος 2011, 14:43
Has thanked: 79 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από mono peristeri » Κυρ 30 Οκτ 2011, 23:15

welcome!!!

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες