ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες της Β' και Γ' κατηγορίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ofara-4
Δημοσιεύσεις: 3050
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 19:07
Has thanked: 43 times
Been thanked: 1 time

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από ofara-4 » Κυρ 21 Απρ 2013, 16:04

Τους εαυτούς σας κοροϊδεύετε ρε; :lol:

Υπήρχε νόμος ώστε να υπάρχει μια ομάδα από κάθε νομό της χώρας και αν υπήρχαν παραπάνω έπεφτε αυτή που ήταν χαμηλότερα στην βαθμολογία. Για αυτό το λόγο πέσετε και όχι γιατί σας είχε βάλει στο μάτι η χουντα.
Στο Γεντί μέσα θα 'μαι μια ζωή ισοβίτης.....

alterERGOTELIS
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Παρ 28 Οκτ 2011, 02:00
Has thanked: 5 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από alterERGOTELIS » Κυρ 21 Απρ 2013, 22:12

Oλοι ξερουμε για τους φωτογραφικους νομους της Χουντας. Δεν αμφεβαλλε κανεις για αυτο.
Για συνεχισε να μας πεις και για το μπαραζ στην Ελευσινα και το Ασλανιδειο σταδιο πανω στα κοκκαλα των Αρμενιων.

Τεσπα, σαν σημερα 21η Απριλιου αυτα τα καθαρματα κατελησαν τη Δημοκρατια. Βεβαια το ποδοσφαιρο δε θα μπορουσε να γλιτωσει απο τα χερια τους. Γιατι να γλιτωσει αλλωστε μιας που ειναι το πιο λαοφιλες αθλημα και μεσα απο αυτο μπορει να χειραγωγησει η οποιαδηποτε εξουσια, πληθος κοσμου?
Εμεις δε μπορουμε να ξεχασουμε το πραξικοπημα αυτο οσα χρονια κι αν περασουν, γιατι στοιχισε στο σωματειο μας,οπως και σε μερικα αλλα ανα την Ελλαδα. Διαλυθηκε η ομαδα μας,βασσανιστηκαν και εξοριστηκαν παραγοντες και γενικα οι προγονοι μας το βιωσαν απο πρωτο χερι.Ειμαστε ομως περηφανοι που δε προσκυνησαμε κανενα φασιστα και σαν γνησιοι Κρητικοι πολεμησαμε για τη Δημοκρατια και για να ξανασταθουμε στα ποδια μας.Αν εσεις θελετε να κρυψετε κομματια της ιστοριας σας, δικαιωμα σας. Αλλα ειναι λιγο δυσκολο οταν γραφεται πανω στην ιστορια καποιου αλλου. Και ναι, ο ΟΦΗ ειχε καλη ομαδα τοτε, ειχε περισσοτερο κοσμο παντοτε(αν και πολυ παλια ειχε φτασει σχεδον να μοιραζεται ο κοσμος της πολης), ομως αυτο δε σημαινει οτι δε γιγαντωθηκε με τη βοηθεια σκοτεινων δυναμεων.Γιατι κι εμενα αν με ενισχυαν,αν μου εφτιαχναν γηπεδο, αν με χρηματοδοτουσαν και αν μου εφτιαχναν μπαραζ να ανεβαινω κατηγοριες, τωρα η ιδεα μου και η κουλτουρα μου θα ειχε διαδωθει παντου και δε θα συνεχιζα να ειμαι εξοριστος στη πολη μου.Αλλα ο καθενας πληρωνει τις επιλογες του.

Τα ιδια συμβαινουν και στις μερες μας, για να μην αυταπατομαστε οτι ζουμε σε δημοκρατικο πολιτευμα.Κουμαντο κανουν συγκεκριμενα ατομα και στη ζωη μας και στο ποδοσφαιρο. Ομαδες ανεβαινουν και κατεβαινουν.Αλλες επιχορηγουνται και βοηθουνται απο δημαρχους, βουλευτες και δε ξερω τι αλλο.Σε αλλες χαριζονται χρεη, που τα πληρωνουμε ολοι εμεις κτλ κτλ. Τα μεγαλα κεφαλια συντηρουν στρατους μισθοφορων, παιζουν στοιχηματα, κανονιζουν τις καριερες των παικτων, ανεβοκατεβαζουν κυβερνησεις και πολλα αλλα.Τα καλα και συμφεροντα.

Αντε τωρα εσυ να επιβιωσεις....ομως δε σταματαμε να παλευουμε για κατι διαφορετικο.

Αν συνεχιζεις συμπολιτη μου να θεωρεις οτι κοροιδευομαστε, τοτε μη μπεις στο κοπο να μου απαντησεις. Ο καθενας εχει την αποψη του...με τη διαφορα οτι η ιστορια γραφει. Και ακομα κι αν γραφεται απο τους ισχυρους οπως συνηθιζουμε να λεμε, εγω δεν ημουν ποτε απο αυτους,αρα φαντασου..................
EΡΓΟ ΙΔΕΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!

alterERGOTELIS
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Παρ 28 Οκτ 2011, 02:00
Has thanked: 5 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από alterERGOTELIS » Κυρ 21 Απρ 2013, 22:14

http://alternatives.darkbb.com/t902-topic

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΩΝ ALTERNATIVES μετά τη λύση συνεργασίας με το Σίνισα Γκόγκιτς



Θεωρούμε σωστό να τοποθετηθούμε ξεκάθαρα και με ειλικρίνεια στις εξελίξεις γύρω από την ομάδα μας, τον Εργοτέλη.

Ο Σίνισα Γκόγκιτς, δυο τρεις παλιοί γνώριμοι και πολλοί νέοι, δικοί μας παίκτες, έχουν ήδη πετύχει έναν πολύ μεγάλο στόχο: Να διαψεύσουν όσους υποστήριζαν ότι ο Εργοτέλης τελείωσε το περασμένο καλοκαίρι!Το πέτυχαν με τη φιλότιμη προσπάθεια και βοήθεια της Διοικούσας Επιτροπής που κλήθηκε να αναλάβει ευθύνες και υποχρεώσεις άλλων των οποίων οι θέσεις στα επίσημα του Παγκρητίου παραμένουν κενές.

Ευχαριστούμε τον Σίνισα Γκόγκιτς για τη προσφορά του και κυρίως τη στάση σεβασμού απέναντι στην ομάδα και στους φίλους του Εργοτέλη. Είναι αλήθεια πως η προηγούμενη εμπειρία, μας έκανε να ψάχνουμε κυρίως αυτό.

Στηρίζουμε την επιλογή και τη λογική της Διοίκησης. Δυστυχώς όταν μια ομάδα παρουσιάζει για μεγάλο διάστημα άσχημη αγωνιστική εικόνα και κυρίως έλλειψη ενθουσιασμού και καλής ψυχολογίας δεν υπάρχει εναλλακτική λύση.Θα ήταν κρίμα ακόμα και για τον ίδιο, να καταλήξει μια μεγάλη προσπάθεια σε αδιέξοδο.

Έχουμε ακόμα το χρόνο, έχουμε την ευκαιρία για τη τελική αντεπίθεση.
Η πρόκληση είναι μπροστά, για όλους.

Δε μας τρομάζει καμία ομάδα, καμία σύγκριση!

Όλοι μια γροθιά για την άνοδο!
EΡΓΟ ΙΔΕΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!

alterERGOTELIS
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Παρ 28 Οκτ 2011, 02:00
Has thanked: 5 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από alterERGOTELIS » Κυρ 21 Απρ 2013, 22:18

http://www.cretesports.gr/ergotelis/ite ... -live.html

Πήρε οξυγόνο εν όψει της συνέχειας

Με μια εύκολη επικράτηση (2-0) απέναντι στον πιο αδύναμο αντίπαλο της κατηγορίας, την Επανομή, ο Εργοτέλης παραμένει στο κυνήγι της τριάδας.
EΡΓΟ ΙΔΕΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Δευ 22 Απρ 2013, 03:15

Iraklio4 έγραψε:Τι κάθεσαι και εξηγείς στον πουθενά ρε sadegk; Αξία του δίνεις δεν το καταλαβαίνεις;
Iraklio4 ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ??ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΗΤΑΝΕ ΕΡΓΟΤΕΛΙΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΑΝΚΣ ΜΕΣΑ ΟΦΗΤΖΙΔΕΣ..ΓΙΑΤΙ Ο ''ΜΑΓΚΑΣ''(ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΤΟΥ ΣΥΝΑΦΙΟΥ ΤΟΥ),ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΝΑ ΜΥΘΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟ Κ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ,ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΤΟΥ ΟΦΗ..
ΤΣΙΦΤΕΤΕΛΗ,Η ΙΔΡΥΣΗ ΣΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ 1929 ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΝΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΙΤ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ,ΟΤΑΝ Ο ΟΦΗ ΕΙΧΕ ΙΔΡΥΘΕΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΕΡΓΑΤΙΑΣ Κ ΤΩΝ ΛΑΙΚΩΝ ΣΤΡΩΜΑΤΩΝ..ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΟΦΗ ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ Κ ΣΚΟΤΩΘΗΚΑΝ ΕΠΙ ΚΑΤΟΧΗΣ(ΒΑΣΙΛΑΝΤΩΝΑΚΗΣ,ΜΑΛΤΕΖΑΚΗΣ,ΞΥΛΑΣ,ΧΑΤΖΗΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ Κ.Α),ΕΝΩ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΛΛΟΙ (ΦΡΟΥΔΑΡΑΚΗΣ,ΠΙΝΑΚΟΥΛΑΚΗΣ Κ.Α) ΣΤΑΛΘΗΚΑΝ ΣΤΗ ΜΑΚΡΟΝΗΣΟ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΤΟΥΣ ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΩΝ..Ο ΟΦΗ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΕ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ,ΤΗΝ ΛΑΟΦΙΛΕΣΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ..Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΧΤΙΣΕ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙ ΚΑΙ ΕΓΚΑΙΝΙΑΣΤΗΚΕ ΤΟ 1951,ΕΝΩ ΤΟ 1957 ΑΠΟΚΤΗΣΑΜΕ Κ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΦΙΛΑΘΛΩΝ(ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ)..ΠΟΥ ΗΣΟΥΝΑ ΡΕ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗ Κ ΚΟΥΛΤΟΥΡΙΑΡΗ ΟΛΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ??ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ,ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ ΕΒΛΕΠΕΣ..Ο ΟΦΗ ΔΕΝ ΔΙΑΛΕΞΕ ΚΑΜΙΑ ΧΟΥΝΤΑ ΡΕ ΑΜΠΑΛΕ..Η ΧΟΥΝΤΑ ΕΠΕΛΕΞΕ ΤΟΝ ΟΦΗ,ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Η ΠΙΟ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΗ Κ ΠΟΛΥΠΛΗΘΕΣΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ..ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΜΑΣ,ΕΚΛΕΙΣΕ ΜΙΑ ΥΠΟΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ(ΔΝ ΤΟ ΑΡΝΙΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ) ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΑΦΟΥ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕ 2η ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Β(1968),ΑΝΕΒΗΚΕ ΜΕΣΩ ΜΠΑΡΑΖ ΣΤΗΝ Α..ΑΝΤΕ Κ ΤΑ ΣΤΗΣΕ Ο ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΤΑ ΜΠΑΡΑΖ,ΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΑ ΦΟΝΤΑ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΣΤΗΝ Α??Κ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Η ΧΟΥΝΤΑ,ΑΦΟΥ ΗΜΟΥΝ ΤΟ ΕΥΝΟΗΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ??ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΙΣ Β ΤΕΡΜΑΤΙΖΑ ΟΛΕΣ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΧΡΟΝΙΕΣ(ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ 60) ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΧΑΣΕΙ ΑΝΟΔΟ ΣΕ ΜΠΑΡΑΖ..ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΔΟΜΗΜΕΝΟ ΕΤΣΙ,ΠΟΥ Η 2η ΘΕΣΗ ΤΗΣ Β ΕΘΝΙΚΗΣ ΔΕΝ ΑΡΚΟΥΣΕ ΓΙΑ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΝΟΔΟ..
ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ..ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΣΟΥ ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ ΣΤΟΝ ΟΦΗ,ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΠΙΛΟΓΗ,ΕΝΩ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕΣ Κ ΑΠΛΗΡΩΤΟΥΣ..Ο ΟΦΗ ΕΙΧΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΠΑΝΤΑ,ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩΝΤΑΣ Κ ΜΗ ΗΤΑΝ Ο ''ΤΥΧΕΡΟΣ'' ΜΕ ΤΟΝ ΝΕΟ ΝΟΜΟ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ..ΠΩΣ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΟΜΩΣ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΠΑΠΑΤΖΑ ΠΕΡΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗ??Ο ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ,ΜΟΝΟ ΕΣΕΙΣ ΠΕΣΑΤΕ??Ο ΥΠΟΛΟΙΠΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΠΕΛΑΔΕΣ,ΜΟΝΟ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΑΣ ΕΙΧΑΝΕ??Ε ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΣΑΣ??ΓΙΑΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ,ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΧΟΥΝΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΜΑΖΙΚΑ ΤΟΝ ΟΦΗ Κ ΟΧΙ ΤΟΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗ??Ο ΝΙΚΟΣ ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ??ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ Σ.Φ ΟΦΗ ΑΘΗΝΩΝ ΡΕ ΨΕΥΤΟΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗ..Ο ΜΙΚΗΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΟ 1966,ΒΡΗΚΕ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΣΟΥ,ΠΛΗΡΩΣΕ Κ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ..ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΘΕΘΗΚΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΑΠΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ..Κ ΣΕ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΕΣ ΚΑΠΟΤΕ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΣΟΥ,ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΑΜΠΕΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΕΧΕΣΑΙ??Κ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑ ΓΗΠΕΔΟ ΧΤΙΣΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΝΗΜΕΙΑ(ΤΕΙΧΗ),ΠΟΣΟ ΝΟΜΙΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ??
ΤΙΣ ΠΑΠΑΤΖΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΤΙΣ ΠΟΥΛΑΤΕ ΔΕΞΙΑ Κ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΟΦΗΤΖΙΔΕΣ..ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΩΣ ΤΟ 2004,ΘΕΡΙΣΣΑΝΟΙ Κ ΜΑΣΤΑΜΠΑΔΙΑΝΟΙ ΟΦΗΤΖΙΔΕΣ ΕΠΙ ΤΩ ΠΛΕΙΣΤΩΝ,ΣΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΚΕΡΚΙΔΑ ΣΤΟ ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ..ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΤΟΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΡΕ??ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ??100 ΑΤΟΜΑ,ΠΑΣΑΤΕΜΠΑΚΗΔΕΣ Κ ΦΙΛΑΘΛΟΙ..ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΛΑΟΣ ΣΟΥ..ΚΑΤΟΠΙΝ ΜΑΖΕΨΕΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΥΣ ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΥΣ,ΑΡΧΙΣΕΣ ΤΗΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΚΟ ΟΦΗ,ΘΥΜΗΘΗΚΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ,ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣ,ΣΕ ΠΟΛΕΜΗΣΕ Η ΧΟΥΝΤΑ ΚΤΛ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΑΤΕ Κ ΒΙΒΛΙΟ ΜΗ ΧΕΣΩ..ΟΙ 100 ΓΙΝΑΤΕ 300 Κ ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ..ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΥΔΕΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ Κ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ..
ΕΧΕΙ Κ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ Η ΜΠΟΥΚΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΠΟΛΥΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ Κ ΣΕ ΚΑΝΩ ''ΜΑΓΚΑ'' ΡΕ.. :oops:

Υ.Γ ΤΟ ΚΟΜΠΛΕΞ Κ Η ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΣΑΣ,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ..ΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΗΜΑ ΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΝΕΒΗΚΕΣ ΣΤΗΝ Α,ΡΕ ''ΜΙΑ ΖΩΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ'' Κ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑΤΕ???
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

alterERGOTELIS
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Παρ 28 Οκτ 2011, 02:00
Has thanked: 5 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από alterERGOTELIS » Δευ 22 Απρ 2013, 21:43

Θελω 5 σελιδες να καθομαι να απανταω κομματι -κομματι, αλλα δε χρειαζεται.
Ο κοσμος ξερει και απο ποιους ιδρυθηκαμε( το λεει και το βιντεακι.Επισης λογιος δε σημαινει απαραιτητα φασιστας,οπως και εργατης δε σημαινει απαραιτητα προοδευτικος) και ποιοι συνεχιζουμε να ειμαστε. Ξερει ποια ειναι τα συμβολα μας και ποια τα δικα σας,ακομα και σημερα στις κερκιδες σας(εμενα στο γηπεδο μου δεν μπηκε ποτε το πουλι της Χουντας στη πορτα.Υπαρχει φωτο απο το δικο σας).Ξερουν που χτιστηκε το γηπεδο μας και που το δικο σας(το μπασκετ σας στην οδο Εφεσου παρεπιπτοντως παταει σε τειχη και το Γεντι Κουλε σε κοκκαλα ανθρωπων).Ξερει ποιους δε προσκυνησαμε και ποιους προσκυνησατε(γραφτηκαν στις εφημεριδες, αλλα τα θυμουνται και οι παππουδες σας, οπως και τα προσφατα αλλαξοκ...κια με το Δημαρχο).
Μονο μια ενσταση...για τους Ιεχωβαδες που λες, κανεις δε το αρνειται. Το γηπεδο μας το νοικιαζαν στους Μαρτυρες του Ιεχωβα και εκαναν εκει τα συμβουλια τους, τις λειτουργιες τους ή οπως αλλιως τα λενε κτλ κτλ. Ποιος σου ειπε οτι ειναι κρυφο ή ντροπιαστικο? Ο Εργοτελης παντα ηταν ανοιχτος σε ολες τις φυλες, στις θρησκειες και σε συλλογικοτητες.Ακομα και σημερα αρκετα παιδια μεταναστων αθλουνται στο Μαρτινεγκο, χωρις να πληρωνουν οι γονεις τους, μιας που δεν εχουν τη δυνατοτητα.
Οσο για το Μικη, δε θα πω γιατι τα εχει πει μονος του.Τα ειπε και στη συναυλια μνημης που εκανε για τα 80 χρονια του συλλογου μας και τα εγραψε σε ενα προλογικο σημειωμα στο βιβλιο της ιστοριας μας που εκδοθηκε την ιδια περιοδο.Εχω και φωτο με κασκολ, που το φοραει ο Μικης και η Γλυκερια και ο Μπασης....τι θα πει αυτο? Οτι ειναι οπαδοι του Εργοτελη, οπως μας τα πρηζετε εσεις με το Ξυλουρη? Και ο Ψαραντωνης ξημεροβραδιαζοταν μια εποχη στο Μαρτινεγκο κατω απο το αλμυρικι και πινανε καφε και ρακες με Εργοτελιτες, τι θα πει, οτι ειναι Εργοτελιτης? Και του Καζαντζακη τη φωτο βαλατε και γενικα προσπαθειτε να καπηλευτειτε μια κουλτουρα που δε σας ανηκει, αλλα δε σημαινει οτι τα καταφερνετε κιολας.Γιατι αν ο Ξυλουρης που οντως ηταν στη πορτα του Πολυτεχνειου αλλα και ο Καζαντζακης σηκωνοταν να δουν που ειναι η φωτογραφια τους, θα βρυκολακιαζαν απο τα στοχαδια και τα μολων λαβε.

Μη χαλιεσαι και μη προσπαθεις με τοσο πεισμα να σβησεις γεγονοτα. Το DNA του καθενος μας ειναι δυσκολο να αλλαξει.
EΡΓΟ ΙΔΕΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!

alterERGOTELIS
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Παρ 28 Οκτ 2011, 02:00
Has thanked: 5 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από alterERGOTELIS » Δευ 22 Απρ 2013, 21:50

Aυτα τα παιδια εχουν μαθει να σηκωνουν κουπες. Το μελλον τους ανηκει και μαζι τους ανηκει και στον Εργοτελη μας! Περηφανοι για οσους ανηκουν στο ιστορικο τμημα μπασκετ και δουλευουν σκληρα για να μεγαλωνει καθημερινα η κιτρινομαυρη ιδεα.
ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ! ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ! 3η συνεχομενη χρονια κουπα και παμε τωρα παλι για το πανελληνιο!!



EΡΓΟ ΙΔΕΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!

only red
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί 27 Νοέμ 2012, 20:38
Has thanked: 1 time

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από only red » Τρί 23 Απρ 2013, 15:50

καλα ρε εργοτελιτη θελεις και συγκριση με τον οφη?????

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Τετ 24 Απρ 2013, 03:41

ΛΟΙΠΟΝ ΤΡΙΤΗ Κ ΦΑΡΜΑΚΕΡΗ..ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΠΑΤΑΛΗΣΩ ΑΛΛΟ ΣΑΛΙΟ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ..
ΔΕΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙΣ ΤΠΤ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΟΛΗ..ΟΥΤΕ ΤΩΡΑ ΟΥΤΕ ΠΟΤΕ..ΕΙΧΑ Κ ΕΧΩ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΣΤΙΣ ΤΑΞΕΙΣ ΜΟΥ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΚΑΤΟΧΗΣ,ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ,ΜΕΧΡΙ Κ ΣΗΜΕΡΑ..ΕΙΜΑΙ Κ ΗΜΟΥΝ,Η ΟΜΑΔΑ Κ Ο ΚΥΡΙΩΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ Κ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΝ Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ,ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΑ Κ Ο ΗΡΟΔΟΤΟΣ..ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΟΣΜΟ,ΜΕ ''ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΣ'' ΒΟΛΕΥΟΣΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ..ΠΛΕΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΚΡΑΜΑ ΑΠΟ ΓΑΥΡΟΒΑΖΕΛΟΧΑΝΟΥΜΟΥΣ Κ ΟΦΗΤΖΙΔΕΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ,ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ Κ ΕΡΓΟΤΕΛΗ..ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ 2009,ΕΚΑΝΕΣ Κ ΕΝΑ ΠΑΙΔΟΜΑΖΩΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΕ Κ ΜΑΖΕΨΕΣ ΚΑΜΙΑ 10ΑΡΑ ΦΟΙΤΗΤΟΥΛΙΔΕΣ Κ ΞΑΦΝΙΚΑ ΘΥΜΗΘΗΚΕΣ ΟΤΙ ΣΕ ΠΟΛΕΜΗΣΕ Η ΧΟΥΝΤΑ,ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ,ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣ,ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΣ Κ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΧΟΥΝΤΙΚΟΣ ΟΦΗ,ΠΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΡΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΜΙΑ ΗΤΑΝ Η ΛΑΟΦΙΛΗΣ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΑΝΤΟΤΕ,ΧΩΝΕΨΕ ΤΟ..ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΦΙΛΟΧΟΥΝΤΙΚΟ Κ ΦΑΣΙΣΤΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΟΦΗ,ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ Κ ΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ,ΡΕ ΣΑΛΙΑΡΗ..ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ,ΟΠΩΣ Κ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ,Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΕΙΧΕ ΤΑ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ..ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ,ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ ΣΑΝ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΣΑΣ,ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΠΗΛΕΥΤΕΙΤΕ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΘΥΜΙΖΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ Κ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ,ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΣΑΣ Κ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΤΟΝ ΜΥΘΟ ΣΑΣ..Κ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΒΕΒΑΙΑ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ,ΕΙΣΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΑΨΥΧΟ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΤΕ ΕΔΩ Κ ΜΙΑ 5ΕΤΙΑ ΠΟΥΛΩΝΤΑΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ''ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ'' ΕΡΓΟΤΕΛΗ,ΡΙΧΝΩΝΤΑΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΛΑΣΠΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ..Κ ΑΣ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΟΠΑΔΙΚΑ Κ ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝ ΠΟΥ ΠΑΝ ΤΑ 4 Κ ΑΣ ΜΗΝ ΗΣΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΥΤΕ ΤΟ 1975,ΟΥΤΕ ΤΟ 1985,ΟΥΤΕ ΤΟ 1995,ΟΥΤΕ Κ ΤΟ 2005,ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΣΒΕΥΕΙ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ..Κ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ..ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΧΕΙΣ Κ ΟΧΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ..ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΚΟΣΜΟ,ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΚΑΝΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙ,ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΑΠΟ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΥΣ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΚΑΠΗΛΕΥΤΕΙΣ ΧΩΡΟΥΣ Κ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ,ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΩΝ Κ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ..ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΡΥΣΗ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ,ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ,ΠΡΟΕΚΥΨΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ,ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ 2009 ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΣΗΜΑΙΑ Κ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ,ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ..ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΟΦΗ,ΕΙΧΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΕΧΕΙ ΕΝΕΡΓΟ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΠΟΡΕΙΕΣ,ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ Κ ΑΠΕΡΓΙΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΧΡΟΝΩΝ..ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙΣ Κ ΜΕ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΤΟΥ ΟΦΗ..ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΣΑΝ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΜΠΛΟΚ ΤΗΣ ΘΥΡΑΣ 4,ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΚΑΚΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΝ ΟΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΤΣΙΦΤΕΤΕΛΗ..ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΨΗ Κ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΘΝΙΚΟΦΡΩΝΕΣ ΟΦΗΤΖΙΔΕΣ ΕΤΣΙ??ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΑΙΡΙΑΖΕΤΕ ΚΑΠΟΥ..ΠΡΟΒΟΛΗ ΘΕΛΑΝ ΑΥΤΟΙ,ΠΡΟΒΟΛΗ ΘΕΛΕΙΣ Κ ΕΣΥ..ΕΜ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΟΠΑΔΙΚΑ,ΕΜ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ Κ ΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΜΟΥ..ΤΙΠΟΤΕΣ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΣΑΣ ΕΙΣΤΕ..ΛΕΣ Κ ΖΕΙΤΕ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΟΛΗ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ..

Υ.Γ ΤΑ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ,ΟΠΩΣ Κ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΑΝΕΛΥΣΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΜΥΝΗΜΑ,ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΠΙΑ..Ο ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΟΠΩΣ Κ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ,ΗΤΑΝΕ ΟΦΗ Κ ΣΤΗΡΙΖΑΝ ΤΟΝ ΟΦΗ..ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΠΕΡΙΟΔΕΥΩΝ ΘΙΑΣΟΙ ΠΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΚΑΣΚΟΛ ΤΟΥ ΕΡΓΟΤΕΛΗ..
Υ.Γ 1 ΠΙΟ ΤΑΙΡΙΑΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ..ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ..Η ΘΥΡΑ 4 ΣΟΥ ΑΦΙΕΡΩΝΕΙ..
phpBB [video]

''ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΓΛΥΦΑΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Κ ΣΗΚΩΝΟΥΝ Κ ΦΩΝΗ..'' :smile:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από sadekg4 » Τετ 24 Απρ 2013, 03:49

ΑΑΑ ΝΑΙ..Κ ΠΟΥ ΣΑΙ..
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΕΤΡΕΣ..ΚΑΙ ΚΑΠΝΟΓΟΝΑ..
ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ..
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΟΑ..ΚΑΙ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟ..
ΜΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΩ..

LOS COPROSKILOS.. ;-)
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες