ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες της Β' και Γ' κατηγορίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
curvagreek
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10158
Εγγραφή: Πέμ 11 Νοέμ 2010, 23:44
Has thanked: 1121 times
Been thanked: 513 times

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από curvagreek » Πέμ 27 Ιαν 2011, 19:17

ΕΔΩ ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ
* Φωτογραφίες να ανεβάζετε από τα συννημένα. Η επιλογή βρίσκεται κάτω από το κουμπί "ΥΠΟΒΟΛΗ" όταν πάτε να κάνετε ποστ. Για να μη χάνονται οι φωτογραφίες

* Για να ποστάρετε ένα βίντεο, πλέον βάζετε ΜΟΝΟ το λινκ

Arxentinos-3-
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Τετ 19 Ιαν 2011, 10:54
Τοποθεσία: Γιάννενα-ΠΡΕΒΕΖΑ(Floresta-Argentina//ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ στα όνειρα μου)

Re: ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Arxentinos-3- » Παρ 28 Ιαν 2011, 09:30

για να μην ξεχνιομαστε με τους φιλους μας τους δραμινους

Εικόνα

ετσι για να μην ειναι αδειο το τοπικ :twisted:

Άβαταρ μέλους
OnlyDoxa4
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Παρ 28 Ιαν 2011, 23:38

Re: ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από OnlyDoxa4 » Σάβ 29 Ιαν 2011, 00:39

Ντε Φαρία: “Ήρθα να μάθω στους οπαδούς σάμπα!”
Την πρώτη του προπόνηση με τη Δόξα πραγματοποίησε σήμερα το μεσημέρι το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας ο Μαρσέλο Ντε Φαρία, ο οποίος μέχρι το τέλος της αγωνιστικής περιόδου θα είναι κάτοικος Δράμας. Πριν από την έναρξη του προγράμματος ο 32χρονος Βραζιλιάνος επιθετικός είχε την πρώτη του γνωριμία με τον Μιχάλη Γρηγορίου, ο οποίος λίγη ώρα αργότερα τον παρουσίασε στους νέους του συμπαίκτες. “Από σήμερα έχουμε ένα νέο μέλος τον Μαρσέλο Ντε Φαρία, ο οποίος αποκτήθηκε για να μας ενισχύσει στη συνέχεια του πρωταθλήματος και θέλω από όλους να τον βοηθήσετε να προσαρμοστεί το ταχύτερο δυνατόν”, είπε ο 38χρονος τεχνικός της Δόξας Δράμας και στη συνέχεια έδωσε το σύνθημα σε όλος να τον ακολουθήσουν στο γήπεδο για να ξεκινήσει η προετοιμασία. Στην πρώτη του προπόνηση έδειξε ότι είναι σε καλή κατάσταση και είναι πλέον θέμα του Γρηγορίου αν θα τον συμπεριλάβει στην αποστολή που θα ταξιδέψει αύριο το βράδυ στη Ρόδο για το κυριακάτικο παιχνίδι με το Διαγόρα. “Ήρθα στη Δράμα για να μάθω τους οπαδούς της Δόξας να χορεύουν σάμπα!» είπε χαρακτηριστικά ο 32χρονος Βραζιλιάνος επιθετικός μετά το τέλος της προπόνησης και όπως ήταν φυσικό του εξηγήσαμε ότι για να γίνει αυτό θα πρέπει να σκοράρει: “Αυτή είναι η υπόσχεση μου. Θα βάλω γκολ και θα τρέξω να πανηγυρίσω μπροστά στην εξέδρα των φανατικών οπαδών της Δόξας. Θα χορέψουμε σάμπα μαζί!” Μετά από την πρώτη εμπειρία με τους νέους του συμπαίκτες ο Ντε Φαρία εξήγησε στο dramagoal τι μπορεί να προσφέρει στη Δόξα. “Θέλω να δώσω τα πάντα και να πετύχω πολλά γκολ. Να βοηθήσω σε όλους τους τομείς για να πάει ακόμη ψηλότερα η Δόξα” τόνισε και έδωσε μία υπόσχεση στους φίλους της ομάδας: ”Ότι πάντα θα δίνω τον καλύτερο μου εαυτό”. Ο 32χρονος επιθετικός έφτασε το μεσημέρι στη Δράμα κι αφού πρώτα χθες το βράδυ διανυκτέρευσε σε ξενοδοχείο του Πανοράματος στη Θεσσαλονίκη. Οι εκπρόσωποι του Ντε Φαρία είναι δύο συμπατριώτες του, οι οποίοι έχουν γράψει τη δική τους ιστορία στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Ο Νέτο Γκουερίνο στον ΠΑΟΚ και ο Βερτιτιάνο Μαρτσέλο στην Ξάνθη εξέφρασαν τη σιγουριά τους ότι ο 32χρονος επιθετικός θα κλέψει τις καρδιές των φίλων της Δόξας.
ΕΔΩ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ ΤΙΣ ΠΑΛΙΑΣ ΣΧΟΛΗΣ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ ΘΥΡΑ 4

Άβαταρ μέλους
OnlyDoxa4
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Παρ 28 Ιαν 2011, 23:38

Re: ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από OnlyDoxa4 » Σάβ 29 Ιαν 2011, 00:43

ΝΑΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ :)
ΕΔΩ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ ΤΙΣ ΠΑΛΙΑΣ ΣΧΟΛΗΣ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ ΘΥΡΑ 4

Roca-Nt1p
Δημοσιεύσεις: 910
Εγγραφή: Τρί 23 Νοέμ 2010, 00:54
Has thanked: 21 times

Re: ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Roca-Nt1p » Σάβ 29 Ιαν 2011, 01:14

kalos mas irthes... ;-) ;-)
EDO EMEIS...KAI ALLOS KANEIS...

Άβαταρ μέλους
OnlyDoxa4
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Παρ 28 Ιαν 2011, 23:38

Re: ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από OnlyDoxa4 » Σάβ 29 Ιαν 2011, 14:40

kalos sas vrika :)
ΕΔΩ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ ΤΙΣ ΠΑΛΙΑΣ ΣΧΟΛΗΣ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ ΘΥΡΑ 4

DoxaYoungsters

Re: ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από DoxaYoungsters » Σάβ 29 Ιαν 2011, 15:12

«Νιώθω πολύ καλά, είμαι χαρούμενος γιατί πάω σε μια πολύ καλή ομάδα. Είχα μια καλή περίοδο με τον Ιωνικό, αλλά τώρα χαίρομαι που θα είμαι παίκτης της Δόξας. Είχα αρκετές προτάσεις αλλά προτίμησα την Δόξα γιατί είναι πολύ καλύτερη ομάδα. Είμαι στην Ελλάδα και μου αρέσει πολύ. Ήθελα να μείνω εδώ να μην αλλάξω χώρα».

DoxaYoungsters

Re: ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από DoxaYoungsters » Σάβ 29 Ιαν 2011, 15:14

Ποιο είναι το μήνυμα του προς τον κόσμο της Δόξας και τι θα πρέπει να περιμένει από τον ίδιο…«Ο κόσμος μπορεί να περιμένει πολλά γκολ από μένα. Από την ώρα που θα εγκλιματιστώ στην ομάδα θα προσπαθήσω να πάρω θέση στην ομάδα. Θα αλλάξω πόλη, θα αλλάξω ομάδα, είναι λογικό ότι θα χρειαστώ κάποιο διάστημα προσαρμογής. Φυσικά είμαι έτοιμος να παίξω αμέσως αν χρειαστεί, αλλά αυτό εξαρτάται από τον προπονητή. Για μένα είναι ονειρεμένο να παίξω στον επόμενο αγώνα της Δόξας. Πάντως αυτό που θέλω να πω στα σίγουρα είναι ότι θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό για να πετύχουμε τους στόχους της

Άβαταρ μέλους
curvagreek
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 10158
Εγγραφή: Πέμ 11 Νοέμ 2010, 23:44
Has thanked: 1121 times
Been thanked: 513 times

Re: ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από curvagreek » Σάβ 29 Ιαν 2011, 18:16

ΣΥΓΧΩΕΥΤΗΚΑΝ ΤΑ 2 ΤΟΠΙΚ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΣΕ ΕΝΑ. ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΜΑΓΚΕΣ!!
* Φωτογραφίες να ανεβάζετε από τα συννημένα. Η επιλογή βρίσκεται κάτω από το κουμπί "ΥΠΟΒΟΛΗ" όταν πάτε να κάνετε ποστ. Για να μη χάνονται οι φωτογραφίες

* Για να ποστάρετε ένα βίντεο, πλέον βάζετε ΜΟΝΟ το λινκ

Άβαταρ μέλους
OnlyDoxa4
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Παρ 28 Ιαν 2011, 23:38

Re: ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από OnlyDoxa4 » Σάβ 05 Φεβ 2011, 14:18

Μία έκπληξη περίμενε σήμερα τους παίκτες της Δόξας όταν βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της ομάδας για να ξεκινήσουν την προπόνηση τους. Περισσότεροι από εκατόν πενήντα φίλοι της ομάδας οργανωμένοι και μη ήταν στην κερκίδα των επισήμων που είναι η θύρα 2 και δημιούργησαν συνθήκες αγώνα θέλοντας να εμψυχώσουν τους παίκτες ενόψει του κυριακάτικου αγώνα με τα Τρίκαλα. Με το σύνθημα και αναμμένους πυρσούς ζητούσαν από τους ποδοσφαιριστές του Μιχάλη Γρηγορίου να δώσουν τα πάντα στο κρίσιμο κυριακάτικο παιχνίδι ώστε η ομάδα να ξαναχτίσει τη διαφορά των τεσσάρων πόντων και να διατηρηθεί στην έκτη θέση της βαθμολογίας που οδηγεί στα πλέι οφ. Οι παλαιότεροι παίκτες ίσως να μην ένιωσαν μεγάλη έκπληξη, αλλά οι νεότεροι και κυρίως τα τελευταία μεταγραφικά αποκτήματα ρωτούσαν γιατί αυτό το πάθος από τους φιλάθλους. Η απάντηση αυτών που γνωρίζουν την τρέλα των Δραμινών φιλάθλων είναι ότι όπως έχουν τονίσει οι οργανωμένοι (Μαυραετοί) «στα εύκολα Δόξα και στα δύσκολα Δοξάρα». Η κίνηση αυτή δεν έγινε τυχαία από τους οπαδούς που ουσιαστικά στέλνουν ένα μήνυμα στο νομό ότι υποχρέωση όλων είναι την Κυριακή να δώσουν το παρών στις κερκίδες. Πρέπει να γεμίσουν και να δώσουν ακόμη μεγαλύτερη ώθηση στους παίκτες για να φτάσουν στο στόχο που δεν είναι άλλος από τη νίκη. Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us
ΕΔΩ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ ΤΙΣ ΠΑΛΙΑΣ ΣΧΟΛΗΣ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ ΘΥΡΑ 4

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες