ΜΕΖΕΔΟΤΣΙΠΟΥΡΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Αποτοξίνωση από τη στρόγγυλη θεά
Άβαταρ μέλους
DER NIKARA-3
Δημοσιεύσεις: 2543
Εγγραφή: Δευ 06 Δεκ 2010, 04:12
Has thanked: 232 times
Been thanked: 44 times

Re: ΜΕΖΕΔΟΤΣΙΠΟΥΡΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από DER NIKARA-3 » Πέμ 07 Νοέμ 2013, 19:34

meta apo polu krasi (kai fai ennoeite) akoume kai kana klarino vary kai argo na mas vgoun kai ta ntertia
:mrgreen:
phpBB [video]
ΟΠΟΥ ΚΙ'ΑΝ ΠΑΩ...ΟΠΟΥ ΚΙ'ΑΝ ΠΑΩ......ΜΑΣΤΟΥΡΑ ΝΙΚΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ
BLUE ANGELS

Ομοκλινικό Χάος

Re: ΜΕΖΕΔΟΤΣΙΠΟΥΡΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από Ομοκλινικό Χάος » Πέμ 07 Νοέμ 2013, 22:33

Εύγε Νικαιώτη.

Και μετά πιάνουμε τα χαλκινα παραδοσιακά.
phpBB [video]


Macedonia za sekogas ce bide Grcka
ΣΝΟΦ ΣΚΥΛΙΑ.

Άβαταρ μέλους
bongo
Δημοσιεύσεις: 785
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 00:53
Has thanked: 216 times
Been thanked: 259 times

Re: ΜΕΖΕΔΟΤΣΙΠΟΥΡΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από bongo » Πέμ 07 Νοέμ 2013, 23:23

Τι ηδονή όταν ακούγεται αυτό το "πτςςςςςςςςςςςς" από το λιπάκι που λιώνει και στάζει στην πυρά...και δώσ'του μετά ντουμάνι να ζηλέψει όλη η γειτονιά!

Κάρβουνα πλέον τα αποφεύγω κι εγώ...προθέρμανση με λεπτά κλαδιά+εφημερίδες και μετά πετάω πιο χοντρά ξύλα και γεια σας!Βέβαια για τα κλαδιά και τα ξύλα βγαίνω καλοκαίρι (για να μην έχουν πολλή υγρασία) και κάνω μια γερή μπάζα και τα αποθηκεύω σε ξηρό μέρος για όλο τον χρόνο..

Υπάρχει άλλος συναγωνιστής-συνάδελφος που να έχει μείνει στην εποχή του ¨θερμοσίφωνα"??
Ή είστε όλοι της καινούριας σχολής -> χτιστή ψησταριά,τουβλάκια τριγύρω,κόβει ο αέρας,φεύγει το ντουμάνι πάνω......νομίζω παραείναι καθαρή διαδικασία με αυτά τα μαραφέτια!

Και μην ξεχνάτε!!Τα καπάκια από τς μπύρες που ανοίγονται τα πετάμε κι αυτά στην φωτιά..ενθύμιο κ πρόκληση για την επόμενη φορά :cool:
γι'αυτό που δεν καταλαβαίνουνε οι άλλοι

Άβαταρ μέλους
SoMeOnE_7
Δημοσιεύσεις: 5807
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 17:02
Has thanked: 672 times
Been thanked: 24 times

Re: ΜΕΖΕΔΟΤΣΙΠΟΥΡΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από SoMeOnE_7 » Παρ 08 Νοέμ 2013, 00:34

Εννοείται ότι έχει πάιξει κομμένος θερμοσίφωνας το γουστάρουμε γιατί είναι ολντ σκουλ η φάση...Αλλά στη πλειοψηφία υπάρχει κάπου ψησταρια χτιστή...

Κλασσικότατο εξάρτημα το μπουκαλάκι με νερό με τη τρύπα στο καπάκι για όταν αρπάζει φωτιά κανα λίπος

Όπως επίσης στα μπαμ άναμα γίνεται με χαρτί κουζίνας που το κάνεις σα γαβάθα ας το πούμε ρίχνεις λάδι μέσα και το τοποθετείς κάτω και από πάνω ξύλα το τσούζεις φωτιά και τελίωσε το παραμμύθι είναι θέμα χρόνου μετά να πάρουν όλα τα δρόμο τους... :mrgreen:
Τα πράγματα είναι ακόμα όπως τα αφήσαμε στο δημοτικό
................... Τάξη εναντίον Τάξης........................

crimson
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 26 Νοέμ 2010, 16:25
Has thanked: 21 times

Re: ΜΕΖΕΔΟΤΣΙΠΟΥΡΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από crimson » Παρ 08 Νοέμ 2013, 11:58

bongo έγραψε:Υπάρχει άλλος συναγωνιστής-συνάδελφος που να έχει μείνει στην εποχή του ¨θερμοσίφωνα"??
εγω συναδελφε!!! πιστος στις παλιες αξιες. :etsi
και να σκεφτεις ο,τι την πηρα ετοιμη απο το leroy, σε σχημα κομμενης στα δυο βαρελας. :mrgreen:
πιστος και στα καρβουνακια, μονο που τελευταια τα αναβω με θερμοπιστολο, που πηρα για αλλη δουλεια, αλλα με 600o C ντουμανι γινονται στα γρηγορα.
για τα αλουμινια εχω μια ενσταση......

SoMeOnE_7 εγω εβαζα και μια χουφτα σταχτη πανω στο χαρτι και ποτιζα αυτη με το παραφινελαιο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος crimson την Παρ 08 Νοέμ 2013, 12:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΑmstEL.... Γιατί έτσι μας αρέσει...

agueroAEL

Re: ΜΕΖΕΔΟΤΣΙΠΟΥΡΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από agueroAEL » Παρ 08 Νοέμ 2013, 11:58

kai kazanaki palio

Άβαταρ μέλους
SoMeOnE_7
Δημοσιεύσεις: 5807
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 17:02
Has thanked: 672 times
Been thanked: 24 times

Re: ΜΕΖΕΔΟΤΣΙΠΟΥΡΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από SoMeOnE_7 » Παρ 08 Νοέμ 2013, 12:02

Πάντως όταν έχουν αρπάξει λίγο τα ξύλα ή και τα κάρβουνα το μόνο που χρειάζεται είναι 2-3 καλά φυσίγματα με ένα καλαμάκι.... ;-)
Τα πράγματα είναι ακόμα όπως τα αφήσαμε στο δημοτικό
................... Τάξη εναντίον Τάξης........................

Άβαταρ μέλους
riotjunkie
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Παρ 07 Οκτ 2011, 11:30
Has thanked: 3 times

Re: ΜΕΖΕΔΟΤΣΙΠΟΥΡΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από riotjunkie » Παρ 08 Νοέμ 2013, 12:03

bongo έγραψε:Τι ηδονή όταν ακούγεται αυτό το "πτςςςςςςςςςςςς" από το λιπάκι που λιώνει και στάζει στην πυρά...και δώσ'του μετά ντουμάνι να ζηλέψει όλη η γειτονιά!

Κάρβουνα πλέον τα αποφεύγω κι εγώ...προθέρμανση με λεπτά κλαδιά+εφημερίδες και μετά πετάω πιο χοντρά ξύλα και γεια σας!Βέβαια για τα κλαδιά και τα ξύλα βγαίνω καλοκαίρι (για να μην έχουν πολλή υγρασία) και κάνω μια γερή μπάζα και τα αποθηκεύω σε ξηρό μέρος για όλο τον χρόνο..

Υπάρχει άλλος συναγωνιστής-συνάδελφος που να έχει μείνει στην εποχή του ¨θερμοσίφωνα"??
Ή είστε όλοι της καινούριας σχολής -> χτιστή ψησταριά,τουβλάκια τριγύρω,κόβει ο αέρας,φεύγει το ντουμάνι πάνω......νομίζω παραείναι καθαρή διαδικασία με αυτά τα μαραφέτια!

Και μην ξεχνάτε!!Τα καπάκια από τς μπύρες που ανοίγονται τα πετάμε κι αυτά στην φωτιά..ενθύμιο κ πρόκληση για την επόμενη φορά :cool:
weberia και ντουμάνι απο το μπαλκόνι όλη η γειτονιά!!!

crimson
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 26 Νοέμ 2010, 16:25
Has thanked: 21 times

Re: ΜΕΖΕΔΟΤΣΙΠΟΥΡΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από crimson » Παρ 08 Νοέμ 2013, 12:05

αν και δεν εχω παρει, πολυ καλη κατασταση ειναι και αυτη καμιναδα για το αναμμα τη ψησταριας. την εχει ο πεθερος και σπρινταρει τα καρβουνα στο φουλ.
ΑmstEL.... Γιατί έτσι μας αρέσει...

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΜΕΖΕΔΟΤΣΙΠΟΥΡΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευση από no passaran » Παρ 08 Νοέμ 2013, 13:48

Να κανονισουμε ρε μαλακες να βαλουμε καμια σουβλα? Το ποιοι θα μαζευτουμε το πρωι για το αναμα της φωτιας και τα σχετικα πανω κατω τα ξερουμε εγω θελω ανθρωπο σοβαρο να ξερει να φτιαχνει κοκορετσι γιατι εγω δεν το εχω μαθει ακομα. Αυτο που θελω ειναι να μου πειτε ποιους αλλοθρησκους θα καλουσατε. Εχουμε δικαιωμα για 4 αλλοθρησκους ο καθενας! Εγω καλω φαπα since τον ρημαδι τον πανο 82 τον ζαζα21 τον μαιμουδιαρη και φυσικα το γιαγκουση!
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Semrush [Bot] και 154 επισκέπτες