ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ...

SICK n BLUE
Δημοσιεύσεις: 480
Εγγραφή: Πέμ 07 Απρ 2011, 00:23
Has thanked: 255 times
Been thanked: 18 times

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ...

Δημοσίευση από SICK n BLUE » Τετ 14 Σεπ 2011, 13:49

o antagwnismos yparxei kai sto frontistirio alla entaxei gia epal exeis dikio se sxesi me to epipedo

Άβαταρ μέλους
Starks
Δημοσιεύσεις: 8392
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 01:20
Τοποθεσία: Σέρρες
Has thanked: 155 times
Been thanked: 78 times

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ...

Δημοσίευση από Starks » Τετ 14 Σεπ 2011, 14:00

Στο φροντιστηριο υπαρχει, αλλα κανουν φροντιστηριο μαθητες επαλ μαζι με ενιαιου; :ti leei
Στην αρχη των κατευθυνσεων επαιζε το ιδιο με θετικη και τεχνολογικη, ωσπου καταλαβαν ολοι οτι αν δε σε νοιαζουν ιατρικες εισαι μπουφος να πας θετικη γιατι χανεις τζαμπα μορια, και ξεκινησαν και αρκετα καλυτεροι μαθητες να πανε τεχνολογικη...
Και παιζει ρολο ο ανταγωνισμος, οτι και να λεμε...
Σε παρασυρει ειτε προς τα κατω ειτε προς τα πανω...

SICK n BLUE
Δημοσιεύσεις: 480
Εγγραφή: Πέμ 07 Απρ 2011, 00:23
Has thanked: 255 times
Been thanked: 18 times

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ...

Δημοσίευση από SICK n BLUE » Τετ 14 Σεπ 2011, 14:10

dikio exeis tora ta skeftika afta kai gia to frontistirio,,,,,,,,,,kai ontws kai poli xamilo epeipedo na min exesi tha se parei kai sena i mpala

aekole

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ...

Δημοσίευση από aekole » Τετ 14 Σεπ 2011, 15:13

σε άλλο φόρουμ είχα πει ότι είμαι καθηγητής πανεπιστημίου όποιος θέλει το πιστεύει, όποιος θέλει ας μην το πιστέψει.
άρα καλύτερα να ακολουθήσετε τις συμβουλές μου, παρά του τει ζωικής παραγωγής - ιεκατζή anti-pok.

γενικά πρώτη λυκείου είναι δύσκολη τάξη και χωρίς λόγο κιόλας.
καλό είναι να μάθετε τέλεια την άλγεβρα, δεν έχει και πολλά πράγματα, 2 πράγματα είναι στην ουσία.
2α λυκείου πάλι άλγεβρα πολύ καλά. από μαθ κατ το σημαντικότερο είναι κάτι γεωμετρικοί τόποι αλλά και αυτοί μπαίνουν σαν υποερώτημα στο θέμα των μιγαδικών δεν είναι τόσο μαστ.

τώρα φτάνουμε στην τρίτη λυκείου.

τα πράγματα δεν είναι τόσο δύσκολα όσο φαίνονται.
τα μαθ κατ αν έχετε επαφή με άλγεβρα θα κυλήσουν, έστω αν όντως έχουν ένα βαθμό δυσκολίας και μέγεθος της ύλης.
η φυσική αν είχατε διαβάσει στην πρώτη λυκείου κρούσεις και στην δευτέρα ταλαντώσεις θα κυλήσει και αυτή.
επίσης η φυσική διδάσκεται λάθος, δεν πρέπει να ψαρώνετε, αν πιάσετε τα μαθηματικά (που είναι η γλώσσα της φυσικής) θα πιάσετε και αυτήν.

το μάθ γεν είναι αστείο μάθημα ακόμα και αν είστε στόκοι και δεν καταλαβαίνεται γρι από μαθ κατ.
τα 2 κεφάλαια, όρια και ολοκληρώματα είναι υπεραπλουστευμένα πράγματα από όσα γίνονται με μεγάλη λεπτομέρεια στα μαθ κατ.

για το μάθημα αοδε δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός γιατί έχω καταπληκτική μνήμη, αλλά λίγο λίγο αν το πάρεις από την αρχή σαν περιοδικό θα σου μείνουν αρκετά στο τέλος.

για τον προγραμματισμό πρέπει και αυτό να το πάρετε σωστά. πρέπει να καταλάβετε ότι είναι μια προαποφασισμένη μέθοδο για να πείτε σε κάποιον πως να κάνει κάτι στην γλώσσα που καταλαβαίνει.

γενικά έχει στηθεί καλή κονόμα παραοικονομίας γύρω από τις πανελλήνιες τα φροντιστήρια είναι μια απάτη.
αν δεν έκανε κανείς (αφού τώρα πάνω κάτω κάνουν όλοι) το αποτέλεσμα θα ταν το ίδιο.

γενικά πάντως πρέπει να έχετε υπόψην ότι με το νέο νομοσχέδιο η παιδεία καταστρέφεται πλήρως αφού τελικά τα περισσότερα τμήματα θα κλείσουν.
γενικά δεν ξέρω το κατά πόσο έχει νόημα να σπουδάσεις, αλλά θα μου πεις και τι άλλο να κάνεις αφού μεροκάματα οικοδομές τεχνίτες και τέτοια έχουν πεθάνει όλα.
γενικά επειδή η κατάσταση είναι για το πούτσο, τώρα που επιτέλους κινητοποιήθηκαν οι φοιτητές κοιτάτε να αρχίσετε καταλήψεις, να κινητοποιήσετε τους καθηγητές, τους γονείς σαν εργαζόμενους, την παρέα σας στο σύνδεσμο γιατί είναι επιτέλους ευκαιρία μιας και τα μεγάλα κόμματα και το βόλεμα ψόφισαν μπας και γίνει κάτι.

North

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ...

Δημοσίευση από North » Τετ 14 Σεπ 2011, 15:52

Μιας κι εγώ είμαι συνάδελφος του aekole, να σας πω κι εγώ τη δική μου συμβουλή.

Γαμήστε όλες τις μαλακίες που γράψανε και επιλέξτε τη θεωρητική για κατεύθυνση.
Όσο στόκοι κι αν είστε, με λίγη προσπάθεια και πολύ μπλαμπλα, ένα 10χίλιαρο θα το πιάσετε.

aekole

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ...

Δημοσίευση από aekole » Τετ 14 Σεπ 2011, 15:56

North έγραψε:Μιας κι εγώ είμαι συνάδελφος του aekole, να σας πω κι εγώ τη δική μου συμβουλή.

Γαμήστε όλες τις μαλακίες που γράψανε και επιλέξτε τη θεωρητική για κατεύθυνση.
Όσο στόκοι κι αν είστε, με λίγη προσπάθεια και πολύ μπλαμπλα, ένα 10χίλιαρο θα το πιάσετε.
τα τμήματα 10χίλιαρου που υπήρχαν για να συντηρούν τοπικές οικονομίες (και να βολεύουν πασόκους) με το νέο νόμο μετράνε μέρες.
γενικά όλα τα θεωρητικά τμήματα με το νέο νόμο μετράνε μέρες, αφού ποιος θα χρηματοδοτήσει και τι?
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να μπει σε τόσο χαμηλό τμήμα
απλά για το χαρτί?
να πάει να γίνει τεχνίτης (μαραγκός, υδραυλικός, ηλεκτρολόγος, μάστορας σε οικοδομή {αν και δυστυχώς πεθαίνουν και αυτά, λόγω κρίσης αλλά και λόγω εταιρειών που σου δίνουν ένα μεροκάματο και παίρνουν 200 ευρώ την αλλαγή πρίζας}).
το να χουμε όλοι ένα χαρτί μας έφαγε.

North

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ...

Δημοσίευση από North » Τετ 14 Σεπ 2011, 16:01

Ma re man oi Panellhnies exoun ginei ena pragmataki gia na xairontai oi goneis kai na tempeliazei o pitsirikas akoma 5-6 xronia.
Epaggelmatikh apokatastash pia exoun mono periorismena tmhmata, sta opoia oi pio polloi den pane 'h giati den pianoune tis vaseis 'h giati thewroune ypotimitiko na pane se tei. Kai gemizoun ta TEI me kathe vlaka pou paei mono na kwlovaresei.

To thema den einai mono h apokatastash omws.
Ama htan etsi tha phgaina EPOP.

aekole

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ...

Δημοσίευση από aekole » Τετ 14 Σεπ 2011, 16:03

North έγραψε:Ma re man oi Panellhnies exoun ginei ena pragmataki gia na xairontai oi goneis kai na tempeliazei o pitsirikas akoma 5-6 xronia.
Epaggelmatikh apokatastash pia exoun mono periorismena tmhmata, sta opoia oi pio polloi den pane 'h giati den pianoune tis vaseis 'h giati thewroune ypotimitiko na pane se tei. Kai gemizoun ta TEI me kathe vlaka pou paei mono na kwlovaresei.

To thema den einai mono h apokatastash omws.
Ama htan etsi tha phgaina EPOP.
ποιο είναι το θέμα? η μόρφωση? η φοιτητική ζωή?
σπουδαία μόρφωση το τμήμα ζωικής παραγωγής. όχι αστεία. επίπεδο.

North

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ...

Δημοσίευση από North » Τετ 14 Σεπ 2011, 16:06

H morfwsh fysika.
Kai sou to lew oxi san opados, alla san akadhmaikos pou exei faei th gnwsh me to koutali tosa xronia.

aekole

Re: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ...

Δημοσίευση από aekole » Τετ 14 Σεπ 2011, 16:11

North έγραψε:H morfwsh fysika.
Kai sou to lew oxi san opados, alla san akadhmaikos pou exei faei th gnwsh me to koutali tosa xronia.
γιατί ειρωνεύεσαι? εδώ άλλοι το παίζουν αιμοσταγείς χούλιγκαν εγώ και ψέμματα να λέω (που δεν λέω) τι σε χάλασε?
τα τμήματα με γύρω στα 10.000 μόρια είναι καθαρά τμήματα ψευτοειδίκευσης, χαμηλού επιπέδου γενικότερα.
επίσης πάλι το ξαναλέω θα καταργηθούν όλα.

οπότε ο μέσος έλληνας ας πάει για ναύτης, που θεωρούμαστε καλοί και ας αφήσει τις αχρείαστες σπουδές.
εμένα προσωπικά οι γονείς μου λεφτά να με στείλουν επαρχία να το παίζω μάγκας με ξένα αρχίδια δεν είχανε, απορώ πως θέλουν όλοι να σπουδάσουν αλλά το παίζουν ότι πεινάνε ταυτόχρονα. για το πούτσο.

Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 226 επισκέπτες