ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Αποτοξίνωση από τη στρόγγυλη θεά
infused
Δημοσιεύσεις: 2469
Εγγραφή: Τετ 24 Νοέμ 2010, 08:27
Has thanked: 4 times

Re: ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από infused » Τρί 17 Ιούλ 2012, 09:43

miazwholoaris έγραψε:παρ ολα αυτα αν δεν υπαρχει κατι αλλο προτιμω να φυγω για κανα 2-3 χρονια η και πιο λιγο
Οι πιθανότητες για αυτό είναι περίπου 0,1 %
Ή έχεις γυρίσει σε 2-3 μήνες ή σε 2-3 δεκαετίες....

Lad
Δημοσιεύσεις: 7404
Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 19:33
Τοποθεσία: η μαμά εδώ, ο μπαμπάς εκεί
Has thanked: 350 times
Been thanked: 11 times

Re: ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από Lad » Τρί 17 Ιούλ 2012, 15:55

mia dekaetia (elpizw :p )
"ΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ"

rudolf7

Re: ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από rudolf7 » Τετ 18 Ιούλ 2012, 04:07

miazwholoaris έγραψε:Εγω παντως δυσκολα θα εφευγα εξωτερικο αν και εχω στρομενες δουλειες σε Αμερικη-Καναδα απο συγγενεις
το θεωρω σαν να παραταω την χωρα μου
..χωρια οτι εδω εχω την ζωη μου την οικογενια την παρεα και αγαπω και την Ελλαδα και την Θεσσαλονικη

παρ ολα αυτα αν δεν υπαρχει κατι αλλο προτιμω να φυγω για κανα 2-3 χρονια η και πιο λιγο

Και σε 2 χρονια τι να πρωτοκανεις στην αμερικη?Εκτος το οτι ειναι χαλια στην ΗΠΑ ειχα γνωστο που δουλευε για 10.000 δολλαρια και προτιμησε να ερθει στην Ελλαδα και να δουλευει για 1,200 ευρω φαντασου ποσο χαλια περνουσε εκει.
Και αν εχεις στρωμενη δουλεια εκει σε βλεπω να πεθαινεις εκει,μπορει να σου αρεσει και να μην θελεις να ξαναγυρισεις..Για καναδα δεν ξερω μπορει να ειναι καλυτερα εκει.
Ο γνωστος μου ηταν εκει πεντε χρονια και οι μονες παρεεες που ειχε οπως και οι αλλοι ηταν επαγγελματικοι συναιτεροι.Ενας αλλος γνωστος μου φευγει για ενα 6 μηνο καζακσταν εκει ειναι το χρημα

Άβαταρ μέλους
ksanthos1
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Τετ 22 Δεκ 2010, 21:22
Has thanked: 17 times
Επικοινωνία:

Re: ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από ksanthos1 » Τετ 18 Ιούλ 2012, 04:21

lazialis7 έγραψε:Ενας αλλος γνωστος μου φευγει για ενα 6 μηνο καζακσταν εκει ειναι το χρημα
τι ειδους δουλεια θα κανει και θα εχει χρημα στο καζακσταν;
MONSTERS 1982

miazwholoaris
Δημοσιεύσεις: 500
Εγγραφή: Πέμ 06 Ιαν 2011, 15:01
Has thanked: 9 times

Re: ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από miazwholoaris » Τετ 18 Ιούλ 2012, 04:30

εγω παντως εχω γνωστο που εφυγε αμερικη για 2 χρονια και εβγαλε καλα λεφτα
ηερω παντως οτι ειναι δυσκολο
Καναδας ειναι πολυ καλητερα απο αποψη δουλειας απο οσο ξερω

Άβαταρ μέλους
tzepeto_pas
Δημοσιεύσεις: 3639
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 09:33
Has thanked: 214 times

Re: ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από tzepeto_pas » Τετ 18 Ιούλ 2012, 07:28

Στο Καζακσταν υπαρχει το φυσικο αεριο.Εχω γνωστο που εφυγε (ηλεκτροσυγκολλητης) με μισθο 2200€, διαμονη και φαγητο πληρωμενα.Το κομματι του εργου το εχει αναλαβει ο Κολεμπας (πρωην προεδρος του ΠΑΣ)

Οσο για τον Καναδα που γρφετε, οντως τα λεφτα ειναι πολυ καλα σε δουλειες αλλα το συστημα της χωρας ειναι τετοιο που αν δε δειξεις εισητηριο επιστροφης στο αεροδρομιο, σε γυριζουν πισω.Εκτος και αν υπαρχει προσκληση απο εταιρεια.
Τι κι αν δεν γνώρισα χαρές μεγάλες
Τι κι αν δεν πήγα σ' έναν τελικό
Ένα μονάχα ξέρω να φωνάζω
Ω Π.Α.Σ. ΟΛΕ ΣΕ ΑΓΑΠΩ!!!

rudolf7

Re: ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από rudolf7 » Τετ 18 Ιούλ 2012, 14:05

Ο γνωστος μου ειναι χημικος μηχανικος και θα παρει γυρω στις 130.000 ευρω για ενα 6 μηνο.Ασχολειτε με τα πετρελαια.
Σε οποιον δεν εχει τελειωσει το σχολειο εγω προτεινω αν εχει τις δυνατοτητες να σπουδασει χημικοσ μηχανικος και αν δεν μπορει να βγλει τοσο μπορει να σπουδασει στο τει με τα πετρελαια στην καβαλα,αντι να τρωει τα λεφτα των γονιων του και να σπουδασει σε καποιο αει χωρις μελλον

Άβαταρ μέλους
dreznas
Δημοσιεύσεις: 5235
Εγγραφή: Τρί 23 Νοέμ 2010, 00:12
Has thanked: 97 times

Re: ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από dreznas » Τετ 18 Ιούλ 2012, 14:15

αν υπαρχει κανενας χημικος μηχανικος η πετρελαιας εδω μεσα, η νορβηγια ειναι η χωρα του.
τωρα που λιωνουν οι παγοι και αυξανεται η υφαλοκρηπιδα της χωρας, βρισκουν συνεχεια νεα κοιτασματα πετρελαιου και φυσικου αεριου και δουλευουν συνεχεια με υποθαλασσιες γεωτρησεις κλπ. οποιος μπορει ας το ψαξει.
‎"και στην Τουμπα αμα πεσει δηλαδη δηλαδη κανενα φιστικι η κανενα στραγαλι, το λενε το ενα ειναι μολοτοφ, το αλλο το λενε ειναι δεν ξερω και γω τι το λενε"

black4army
Δημοσιεύσεις: 1591
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 20:46
Has thanked: 115 times

Re: ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από black4army » Τετ 18 Ιούλ 2012, 16:06

Χημικος Μηχανικος->Ηνωμενα Αραβικα Εμιρατα..

sick&blue10
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 22:24
Has thanked: 24 times

Re: ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Δημοσίευση από sick&blue10 » Τετ 18 Ιούλ 2012, 16:13

dreznas έγραψε:αν υπαρχει κανενας χημικος μηχανικος η πετρελαιας εδω μεσα, η νορβηγια ειναι η χωρα του.
τωρα που λιωνουν οι παγοι και αυξανεται η υφαλοκρηπιδα της χωρας, βρισκουν συνεχεια νεα κοιτασματα πετρελαιου και φυσικου αεριου και δουλευουν συνεχεια με υποθαλασσιες γεωτρησεις κλπ. οποιος μπορει ας το ψαξει.
αν υπαρχει κανενας χημικος μηχανικος εδω μεσα να με χεσεις :lol:
ΜΟΝΙΜΑ ΣΚΑΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ...

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 218 επισκέπτες