ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Κάρτα Φιλάθλου, Λευτεριά Στους Οπαδούς...
Άβαταρ μέλους
UF1312
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: Πέμ 30 Δεκ 2010, 15:55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευση από UF1312 » Παρ 12 Οκτ 2018, 15:14

Συνάντηση Ενιαίου Κινήματος Οπαδικών Συνόλων με Κυπριακό Οργανισμό Αθλητισμού
11/10/2018


https://drive.google.com/file/d/16BO6A8 ... CVGau/view
ΕΜΕΙΣ ΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΡΘΩΣΗ, ΟΧΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΝΟΡΘΩΣΗ - Ultras Famagusta Gruppo '08

http://famagusta-finest.tumblr.com/

VANGSKG
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί 27 Νοέμ 2012, 22:36

Re: ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευση από VANGSKG » Σάβ 07 Σεπ 2019, 23:07

Την στιγμη που το εγχείρημα για την καρτα φιλαθλου δεν προχωρησε λογω εντονων αντιδρασεων απο τους οπαδους,εδω και χρονια για να παρακολουθησει καποιος αγωνες της ΠΑΕ Ολυμπιακος πρεπει να προμηθευτει την καρτα φιλαθλου αξιας 10 ευρω..
Το ίδιο εφαρμοζεται και φετος απο της ποδοσφαιρικες ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΕΤΡΑΙΡΙΕΣ Άρη,οφη και Παναθηναικο..με το προσχημα ενισχυσης των ερασιτεχνικων τμηματων..έτσι ο οπαδος αυτοματα φακελωνεται και πληρωνει το νταβατζιλικι των 10 ευρω ανα σεζον για να παρακολουθησει την αγαπημενη του ομαδα ή εστω όποιον αγωνα θελει..

Άβαταρ μέλους
101ultras
Δημοσιεύσεις: 674
Εγγραφή: Τρί 08 Μάιος 2018, 17:04
Has thanked: 98 times
Been thanked: 266 times

Re: ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευση από 101ultras » Κυρ 08 Σεπ 2019, 00:39

Μην συγκρίνεις την εθνική κάρτα φιλάθλου με την κάρτα φιλάθλου των ΠΑΕ. Ειναι καθαρά για ενίσχυση των ερασιτεχνικών τμημάτων τα οποία έχουν ελάχιστα έσοδα απο χορηγούς, τηλεοπτικά, κρατικές επιχορηγήσεις και χωρίς την ενίσχυση του κοσμου μέσω των καρτών φιλάθλου και μέλους θα ηταν σε πολύ χαμηλά επίπεδα όπως ειναι οι εποχές. Και για να καταλάβεις ότι δεν υπάρχει πρόθεση για φακέλωμα, στον ΟΣΦΠ μπορεις να βγάλεις κάρτα φιλάθλου αποφεύγοντας να δώσεις το αμκΑ, υποτίθεται ειναι απαραίτητο αλλα υπάρχει τρόπος να το αποφύγεις αν θες. Απλά με ονοματεπώνυμο. Δεν υπάρχει κάποια συνωμοσία. Σαν μέτρο πέτυχε απόλυτα στον ΟΣΦΠ και το δοκιμάζουν και άλλες ομάδες. Όσο για το ποσό το θεωρώ μικρό, ειδικά όταν βλέπεις ότι εξυπηρετεί το σκοπό του.

Lektikos7
Δημοσιεύσεις: 495
Εγγραφή: Σάβ 27 Νοέμ 2010, 04:49
Has thanked: 119 times
Been thanked: 43 times

Re: ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευση από Lektikos7 » Κυρ 08 Σεπ 2019, 15:12

Γιατι η καρτα φιλαθλου να θεωρειται φακελωμα ενω η αγορα διαρκειας να ειναι κατι φυσιολογικο;
Τα ιδια στοιχεια δινεις κ στο διαρκειας μαλλον περισσοτερα..

Ειναι καπως αστειο εν ετη 2019 να μιλαμε για φακελωμα οταν εχουμε δωσει τα στοιχεια μας ενα σωρο φορες για αλλους κ αλλους λογους

Sent from my MI 8 using Tapatalk


VANGSKG
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί 27 Νοέμ 2012, 22:36

Re: ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευση από VANGSKG » Κυρ 08 Σεπ 2019, 16:15

μα αυτό θέλω να πω...έγινε τόσος ντόρος και διαμαρτυρίες γιατί οι εθνική κάρτα φιλάθλου θεωρείται φακέλωμα,παραβίαση των δικαιωμάτων των οπαδών κλπ ,ενώ το να δίνουμε τα στοιχεία σε μια ανώνυμη εταιρία δεν είναι?

sadekg4
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:05
Has thanked: 413 times
Been thanked: 207 times

Re: ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευση από sadekg4 » Δευ 09 Σεπ 2019, 14:49

Φιλε τα χεις μπερδέψει άσχημα τα πράματα..το ένα έχει να κάνει με την ενίσχυση των σωματείων και το άλλο ήταν όντως ένα έξυπνο φακέλωμα..
Μιλώντας για την ομάδα μου λοιπόν (ΟΦΗ),δεν φακελώθηκα σε κάποια κρατικά αρχεία,το σωματείο μου βοήθησα..Ενα σωματείο που έχει βολευ,πολο,μπάσκετ και οι διάφορες χορηγίες δεν αρκούν για να συντηρηθούν όλα αυτά τα τμήματα..Και ο κατά κύριο λόγο ποδοσφαιρικός κόσμος του ΟΦΗ δεν μπορεί να βοηθήσει πάντα..Βρέθηκε λοιπόν μια πολύ έξυπνη λύση μέσω του ποδοσφαίρου,να πάρουν ένα ποσό μαζικά από τον κόσμο του ΟΦΗ,το οποίο θα δοθεί για τις ανάγκες του ερασιτέχνη..Τα στοιχεία μου θα φτάσουν μέχρι τα γραφεία της ομάδας που υποστηρίζω από μικρό παιδάκι κ είναι 1 φορά το χρόνο από 10 ευρώ..
Τι θα πει δηλαδή??Ότι ''φακελώθηκα'' στον ΟΦΗ??Γιατί το έχω κρύψει από κανένα ότι είμαι ΟΦΗ??
Ούτε πότε κ αν πηγαίνω στο γήπεδο θα ξέρουν,ούτε τπτ..Δεν συνδέονται αυτά τα 2 που πας να συγκρίνεις..
Τους έχουμε κράξει τους γαύρους για πολλά,αλλα αυτό ήταν μια από τις πιο σωστές κινήσεις που ξεκινήσανε..
Και θα στο χαλάσω τώρα τελείως,γιατι έχω την τιμή να έχω και τον πιο μικρό ''φακελωμένο'' φίλαθλο του κι ας μην ξέρει ούτε ΟΦΗ να πει ακόμα.. :lo


υ.γ Μεγάλε Λαυρέντη τι μας αφησες πίσω.. :sad:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ..

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 59 επισκέπτες